Skocz do zawartości

Jaka wiatrówka


brat mniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

MON rok czy dwa lata temu mocno lansował projekt wirtualnych strzelnic. Nie miałem z tym bezpośrednio do czynienia. Jeden zapaleniec ( strzela z palnej bojowej itd. ) pozytywnie się wypowiadał...ja jakoś ...sceptycznie...no nic nie zastąpi "zabawy" na strzelnicy i czyszczenia broni po. Takie mi się to wydaje daleko odbiegające od rzeczywistości. Bardziej jak gra komputerowa. Miał ktoś z was okazję testować taką "strzelnicę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr masz na myśli te laserowe systemy a'la treningowe, czy co? 

 

@Piter_1982 fakt, na śrucie nie zarobisz. 😁 Tylko że strzelanie z nieostrej i innych wynalazków można by rozwiązać tak, że np. przy każdej (lub np. 1-3 w gminie, zależy od wielkości gminy) szkole byłoby parę torów. Wstęp za free za wcześniejszą rezerwacją, ewentualnie jakaś symboliczna opłata, monitoring żeby Janusze bydła nie robiły i już. 3-4 tory krótkie 3-4 długie, poinstalowane kulochwyty, apteczka i już. Koszty niewielkie, bo nie trzeba wałów sypać i zbrojonego betonu, atestów robić, wystarczy murek z bloczka betonowego, kawałek daszku nad stanowiskami albo i też nie. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, tmr said:

Tak. Te zabawki. Nie testowałem. Takie mi się to wydaje...no jak gierka.

 

Jeżeli o tym samym mówimy... replika broni + zintegrowany wskaźnik laserowy połączony ze spustem + "uprząż/kamizelka" wykrywająca trafienie, to są oczywiście takie systemy. Profsjonalne dla wojska i służb, zabawowe dla Kowalskich, ake zasada dzialaniaz grubsza ta sama. 

 

Raz brałem udział w takiej zabawie. W Warszawie było w Bluecity i jeszcze zdaje się w dwóch  miejscach. 

 

Realizm tego jest dyskusyjny. Nie masz absolutnie żadnego fizycznego zagrożenia, nie czujesz uderzenia jak w asg, paintaballu, czy trenarzerze ram. Nie ma zagrożenia bólem. W związku z tym idziesz na takie ryzyko na jakie byś w innych przypadkach nie poszedł. Fakt, przypomina to grę. Może się nadaje do szkoleń taktycznych, współdziałania, etc., ale do CQC według mnie nie. Z drugiej strony specem nie jestem, więc to tylko moja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez opcji "trafień". Nie zgłebiałem tematu. Podsyłał mi linki do 2 firm, które oferowały takie systemy. Nie zachęciło mnie to.

Dla mnie ważne jest samo oswojenie się z bronią. Rozłożenie, czyszczenie/konserwacja, złożenie. Tego wirtualne strzelnice nie dadzą. 

Widziałem wiele razy asów na egzaminach i cuda jakie wyczyniali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 00:27, brat mniejszy napisał:

Interesuje mnie sprężynowa

Coś co nie jest lipną Chińszczyzną i nie zrazi Cię do strzelectwa, tak jak nieudolne Norconia.

Dobre marki sprężynówek to np. karabinki Diana, Weihrauch, Air Arms. Wybór zależy od budżetu, miejsca gdzie strzelasz i innych czynników. W kalibrze 4,5mm masz dużo dobrego śrutu do wyboru, jak Exact, Crossman.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 17:03, J. Horsie napisał:

Myślę, że wielu by się Twoim zdaniem nie zgodziło. Grubego zwierza nie zabijesz, ale w przypadku potrzeby zdobycia pożywienia da się nią skutecznie polować.

Zależy ile chcesz kasy na to przeznaczyć. Z tą opinią lekko się nie zgodzę:

 


Grubszego zwierza chyba u nas nie znajdziesz, do niedźwiadka też jankesy z tego prują.

 

Wiatrówki mają ten plus, że można bezpiecznie sobie popykać do puszek „za stodołą”. W sumie odrzut takich z blowbackiem nie jest szczególnie mniejszy od zwykłej 9ki (to nawet nie moja opinia a znajomego trepa).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że czegoś to nauczy, ale porównywanie wiatrówki do broni palnej to jak żony do kochanki.

Różnica w pieprznięciu, (jak miło kojarzy się z pieprzeniem :)), jest też jw. a dźwięk wystrzału to coś z czym trzeba się oswoić.

Połowie strzelców z wrażenia lufa leci wtedy w górę i jest kolejna dziura w niebie.

Zapolować można najwyżej na wróbla, bo na dzika to nawet z Kałachem bałbym się iść.

Zależy ile masz kasy, wiatrówkę wziąłbym dla zabawy, dla poważnych celów, jeśli bez pozwolenia, to broń CP.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pyrkosz napisał:

W sumie odrzut takich z blowbackiem nie jest szczególnie mniejszy od zwykłej 9ki (to nawet nie moja opinia a znajomego trepa).

Eee... to przesada. Każdy może iść na komercyjną strzelnicę i sobie pyknąć z typowych 9-tek jak Glock 17/19, CZ75, Browning High Power czy Beretta 92FS. Jak ktoś uzna, że to jest podobny odrzut jak w wiatrówce, to szanuję jego zdanie, ale po mojemu nie ma czego porównywać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pyrkosz

Zauważ proszę, że my tutaj piszemy o wiatrówkach.

Na filmie, który wrzuciłeś jest mowa o polowaniu z broni pneumatycznej, czyli wg polskiego prawa wiatrówka o energii kinetycznej powyżej 17J. U nas na takie coś nie trzeba mieć pozwolenia, ale musisz przejść badania lekarskie jak do pozwolenia na broń, być niekaranym i zarejestrować broń w komendzie powiatowej Policji.

 

Z broni pneumatycznej nie można u nas polować, ale oczywiście zabijesz tym nawet większego zwierza. I oni nie strzelają z 4,5mm śrutu ;)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JoeBlue napisał:

na dzika to nawet z Kałachem bałbym się iść.

Bez przesady, kałach zrobi z dzika marmoladę. Czułbym się pewniej niż z jednostrzałowym sztucerem.

 

10 godzin temu, Adams napisał:

ale po mojemu nie ma czego porównywać. 

Myślę, że masz rację. Bliżej temu do .22.

 

9 godzin temu, J. Horsie napisał:

na takie coś nie trzeba mieć pozwolenia

I to jest plus takiej wiatrówki. Nie jest to tania impreza ale dostępna dla prawie każdego. Sprzęt nie mniej jednak raczej dla pasjonatów.

 

9 godzin temu, J. Horsie napisał:

Z broni pneumatycznej nie można u nas polować, ale oczywiście zabijesz tym nawet większego zwierza. I oni nie strzelają z 4,5mm śrutu ;)

No u nas to chyba tylko z broni długiej można. Coś tam miało się zmienić, że z krótkiej też ale jak zwykle zapis usunięto.


Zdecydowanie nie ;) Ponad pół cala tam jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.