Skocz do zawartości

Boks od zera..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych braci. 

Chciałbym zacząć trenować boks, ale problem jest taki że najbliższą szkółkę mam 50 km od miejsca zamieszkania. 

I pytanie mam tego typu:  czy kupując worek i rękawice jestem wstanie nauczyć się jakiś podstaw samemu? Z YouTube itd. 

Czy w ogóle ten zakup ma sens? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żebyś z dwa razy w tygodniu znalazł czas i pojechał na salkę. Dodatkowo możesz sobie trenować w domu. Trener pokaże ci jakąś technikę, a później możesz godzinami doskonalić to w domu. Chodząc do szkółki będziesz miał trenera, który będzie widział twoje błędy, dzięki czemu będziesz mógł je niwelować na bieżąco. Pamiętaj też, że będziesz tam trenował w parach więc nauczysz się ataku jak i obrony. Na samym worku nie da się tego zrobić. Wiem, że jadąc na trening i z powrotem w dwie strony zrobisz 100 km. Czyli potrzebujesz dodatkowego czasu na dojazdy plus koszt paliwa. Tylko nie patrz na to w kategoriach poniesionych kosztów, to nie są koszty, to jest inwestycja w siebie. Boks jest zajebisty, tak więc nawet się nie zastanawiaj i jak się skończy pandemia to śmigaj na treningi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vand napisał:

Dietka trzymana, ale ciekawi mnie czy przy pomocy boksu można rozbudować co nieco przy okazji, czy tylko jest to forma cardio.

Każda dodatkowa aktywność przyspiesza spalanie tłuszczu. Masy mięśniowej nie zbudujesz ew. odsłonisz to co już posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wszystko uspokoi to zrobię tak , że wezmę sobie miesiąc urlopu i będę uczęszczał do klubu. Może nauczę się jakiś podstaw a później spróbuję samemu.

 Poza tym zapomniałem dodać że miałem kilka lat temu problemy z barkiem (nawykowe zwichnięcie) ale miałem artroskopię. Myślę że teraz jest ok, bo trenuje kalistenike od ponad roku. Podciągnie dipy i różne pompki nic nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boksie jest bardzo dużo elementów których możesz nauczyć się sam i po prostu nie da się ich spierdolić!
Ale trzeba zrozumieć, że boks to nie jest samo młócenie w worek. Trening bokserski jest bardzo kompleksowy.

Naucz się skakać na skakance na dobry początek. I to mówię serio. Powinieneś bez problemów móc skakać z zamkniętymi oczami.

A tutaj jest jeden z bardzo wartościowych kanałów na youtube: https://www.youtube.com/user/tripleVVV3
Precision Striking 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, UncleSam napisał:

W boksie jest bardzo dużo elementów których możesz nauczyć się sam i po prostu nie da się ich spierdolić!

Mam zdecydowanie inne zdanie. Wszystko, od podstaw chodzenia, przez postawę bokserską, po zadawanie ciosów czy uniki, warto trenować pod okiem kogoś, kto się zna na boksie. Samodzielny trening a zwłaszcza worek jest dla tych, którzy wiedzą jak pracować. A w boksie naprawdę technika, to podstawa. No i najważniejsze spraingi, gdy delikwent jest już na nie gotowy, bez tego ani rusz. Trenując z trenerem, masz szansę na bieżąco poprawiać błędy, których początkujący mają setki.

Ucząc się boksu tylko z youtube'a masz mnóstwo szans na to, że popełnisz wiele błedów, które będziesz powielał, bo nikt cię nie skoryguje.  A wtedy już za rogiem czeka brutalna weryfikacja na tych, którzy umieją boksować i tych, którym wydawało się, że umieją boksować?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.