Skocz do zawartości

Narzędzia łagodzenia stresu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jakie są według was najlepsze sposoby na złagodzenie stresu?

 

Z moich obserwacji najlepiej sprawdza się super mocny trening na dużych obciążeniach lub boks - uspokaja mnie wycisza.

Nagrania relaksacyjne są na drugim miejscu.

Jeśli chodzi o suplementy to zauważyłem że ashwagandha pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Maninblack said:

Jakie są według was najlepsze sposoby na złagodzenie stresu?

Bezkonkurencyjny jest xanax. Ale to rozwiązanie na krótką metę, obarczone wieloma problemami. Podobno też typowe antydepresanty (SSRI, jak sertralina) w tym pomagają, dobry efekt antystresowy pojawia się po kilku tygodniach (tak mi mówili/pisali ludzie, którzy to brali).

 

Z takich niefarmakologicznych - to wg mnie numero uno to oczywiście, tak jak piszesz, ciężki trening. Efekt natychmiastowy po odstawieniu sztangi, to jest piękne :) Mi osobiście też pomaga długi trening aerobowy, przedwczoraj zrobiłem np 19km po mieście z ciężkim plecakiem (nie podawać mnie na bagiety plox!), miałem po tym super, super błogi nastrój. No i oczywiście wspinaczka.

 

Pomaga też muzyka, ale nie relaksacyjna, wręcz przeciwnie - raczej ostrzejsze rzeczy, takie, które normalnie słucham (Pussy Riot mi jakoś wyjątkowo dobrze robi hahaha).

 

Seks podobno ;) też, ale nie wiem, ja tam jestem incelem :P

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medytacja/Ćwiczenia oddechowe Wima Hoffa.

 

Rozpisywanie problemów, które Cię dręczą na kartce.

 

Formy odnowy biologicznej - sauna/basen/masaż lub kąpiel wannie z solą.

 

Olejek CBD lub adaptogeny - Ashwaganda, Rhodiola Rosa, Gotu Kola, Ginkgo Biloba.

 

THC w małych dawkach.

 

Wartościowa rozmowa na poziomie z kimś bliskim.

 

Praca nad czymś co ma sens.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat:

 

Ze swojego doświadczenia mogę napisać że:

- Wysiłek fizyczny - Numer 1 w tym zestawieniu. bywało tak że na siłownie lub pobiegać szedłem czując ogromny stres związany z moimi problemami. Po wysiłku fizycznym czułem wspaniałe afterglow, nagle te wszystkie zmartwienia przestał być takie wielkie zamiast tego ogarniał mnie spokój i poczucie szczęścia i satysfakcji. Nie zawsze to uczucie jest takie silne ale zawsze występuje.

- Melisa - uspokaja to na pewno ale wybierając trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu.

- Sauna - Załóżmy że masz bardzo stresujący dzień. Kończysz go sauną, umysł na pewno doceni taki relaks. a dodatkowo fajnie się po tym śpi. Pamiętam że w najbardziej przejebanym okresie chodziłem na saunę co drugi dzień (tak wiem nie powinno się tak robić i nie zalecam tego nikomu) tylko po to żeby pozbyć się stresu na koniec dnia.

- Zimny prysznic - kocham zimne prysznice, pomagają natychmiastowo zniwelować stres i uspokoić ciało. Często robię na wieczór, początkowo pobudzają ale po kilkudziesięciu minutach można kłaść się spać. Sen miodzik :)

- Aszwaganda - zażywam od niedawna

- Muzyka, YouTube, rozrywka odmóżdżająca ? 

- Bliskie i zaufane osoby (rozmowa z nimi bądź spędzanie wspólnie czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karmazynowy napisał:

Zimny prysznic - kocham zimne prysznice, pomagają natychmiastowo zniwelować stres i uspokoić ciało. Często robię na wieczór,

A to bardzo ciekawe,bo większość osób/poradników poleca robić rano po przebudzeniu,właśnie w odwrotnym celu-aby pobudzić/obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maninblack napisał:

A to bardzo ciekawe,bo większość osób/poradników poleca robić rano po przebudzeniu,właśnie w odwrotnym celu-aby pobudzić/obudzić.

Bo tak też działa wieczorem.

Dlatego napisałem że trzeba odczekać kilkadziesiąt minut (porelaksować się np. przy książce) aż zejdzie to orzeźwienie. Wtedy gdy zasypiam czuje się bardzo przyjemnie na ciele takie lekkie przyjemne mrowienie mięśni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Maninblack said:

Jakie są według was najlepsze sposoby na złagodzenie stresu?

Co u jednego łagodzi stres, u innego nie zadziała.

 

Na przykład u mnie wysiłek fizyczny wcale stresu nie łagodził, przeciwnie, po siłowni byłem jeszcze bardziej nakręcony.

 

Mnie na stres pomaga muzyka, najlepiej jakaś dłuższa kompozycja. Ostatnio świetnie mi się sprawdzała 9 symfonia Dvořáka. Kiedyś też świetnie się odprężałem w czasie długich spacerów w nocy, między 1 a 3 to była dla mnie najlepsza pora :D ale teraz już nie muszę, w moim wieku po prostu człowiek uczy się jak unikać stresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.