Skocz do zawartości

Obowiązkowe wybory


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie wybory za drogo nas kosztują. Za dużo ich jest. Jeszcze czasem jakieś referendum się zdarzy. 

 

Sztuka dla sztuki. Dobrze by wymyśleć tani sposób głosowania. Na przykład przez profil zaufany na Internecie albo przez bank.

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwy jebane nawet z takimi prostymi rzeczami sobie nie radzą, a później zmieniają. Nie zamierzam głosować na żadnego skurwysyna. 

 

Kraj wiele milionów ludzi, a nikt nie jest w stanie się przeciwstawić pojebom. 

 

To jest kosmos. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RealLife napisał:

Jeszcze czasem jakieś referendum się zdarzy. 

Które i tak pójdzie do śmieci zapomniałeś dodać. ;)

A i petycje podpisywane przez kilkaset tysięcy ludzi traktuje się tak samo.

Rzont wie lepiej co dla owieczek dobre. 

No i większość zachowuje się jak owieczki, a na tych z trochę bardziej sprawną mózgownicą wprowadzi się kary. 

Na przykład 12k za jazdę na rowerze przez pusty park. 

 

Niech nam żyje wolna Polska! Wiwat PIS, zbawcie Polskę razem z Miriam i Joszue!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kleofas napisał:

To już nieaktualna informacja. Przepis został zmieniony.

Hej, ja tych pojebów też nie śledzę, będą obowiązkowe, czy nie?

Bo ja mam zameldowanie 200km od miejsca zamieszkania i dla mnie to będzie problem.

Czy te potencjalne karty będą dostępne na necie czy jak?

 

To jest w ogóle poroniony pomysł, bo wystarczy, że przygotuje się fakowe karty dla ludzi z książki telefonicznej dla tych osób, które zagłosują

na "nie preferowanego" kandydata i już takie głosy są nieważne..

Skoro mamy taki zamordyzm, to może powinniśmy zrobić państwowy strajk i przetestować tych skurwysynów, myślę, że bardzo szybko pojawi się

wielu prawników, którzy będą sądzić państwo. Nie wierze, że nasza konstytucja pozwala na takie zapisy..

 

Zresztą, jest wiele koncepcji i teorii spiskowych, a mi się wydaje, że oni tak kombinują, bo trzęsą portami i to są jakieś takie

totalniacko-desperackie ruchy, skoro wiedzą, że stracą władze, to chcą nas wziąć za mordę, na zasadzie faktów dokonanych i 

powiedzieć "demokracja, demokracją, ale teraz my rządzimy i macie się słuchać barany"..

 

Najbardziej mi żal tych osób, które stały murem za PISiorami,części z nich spadną klapki z oczu.. oby :)

 

Też nie rozumiem, dlaczego nie zrobią systemu, który pozwala głosować, za pomocą profilu zaufanego. Nasza tożsamość jest zweryfikowana

a dostęp do niej jest strzeżony hasłem. Strzeżenie hasła, jest nawet bardziej bezpieczne niż numer dowodu, czy pesel..

 

Wielu ludzi za granicą, jest przeciw PISowi, a te cwaniaki tak organizują tą ordynacje, żeby maksymalnie utrudnić głosowanie "obcym" i

maksymalnie uprościć "swoim".. To jest tak uczciwe, jak przepisy lobbowane przez największe korporacje, żeby odciąć drobną konkurencje..

 

PS. Zamiast kombinować, mogli by po prostu przegłosować ustawę, że każdy kto nie odda głosu, z automatu głosuje na PIS..

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, StatusQuo napisał:

Nie wierze, że nasza konstytucja pozwala na takie zapisy..

Konstytucją już dawno można sobie wytrzeć sam wiesz co.

 

Jeżeli wszedłby taki przepis to PIS musiałby sfałszować wybory, żeby je wygrać. Wielu ludzi niegłosujących zagłosowałoby pewnie władzy na złość. Przynajmniej ja bym tak zrobił. ?

Jaka tam była frekwencja na wyborach w ostatnich latach? Dobijała chociaż do 50%? Pytam bo nie wiem, polityki nie śledzę od kilku lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał:

Kurwy jebane nawet z takimi prostymi rzeczami sobie nie radzą, a później zmieniają. Nie zamierzam głosować na żadnego skurwysyna. 

 

Kraj wiele milionów ludzi, a nikt nie jest w stanie się przeciwstawić pojebom. 

 

To jest kosmos. 

Polacy lubią być jebani i okradani z własnych pieniędzy przez rząd grunt żeby Janusz miał na fajki i co żreć reszta go nie obchodzi.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare porzekadło, nie ważne jak ludzie głosują ale jak się liczy głosy. Korespondencyjnie będzie bardzo łatwo sfałszować wybory.

Trochę mi to przypomina nakaz rejestracji jako wyborca w UK. Przyszli do mnie kiedyś że muszę się zarejestrować bo jak nie będzie kara. Powiedziałem OK dajcie mi karę, nigdy już więcej nie przyszli. Teraz tego nie wprowadzą ale kiedyś jeśli to zrobią to albo okaże się niekonstytucyjne (masz prawo nie obowiązek głosować) albo bedzie nieegzekwowane jak nakaz meldunkowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiorę karty mam nadzieję, że system nie będzie tak głupi i nie wciśnie mi jej na siłę. Wiem, że są demokraci (Którzy widzieli się z głupim przez ścianę), którzy chcieliby przymusowego głosowania co dla mnie jest absurdem bo skoro demokracja i wybory są takie zajebiste to czemu trzeba zmuszać do nich ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adameo napisał:

Strona na której został mieszony film, to typowa strona propagandowa. Takie treści należy osuwać a nie recenzować. 

Chyba pan w ogóle nie oglądał materiałów zamieszczonych na kanale.
Nawet tego w którym przedstawiam i omawiam druk rządowy. Pan od razu bezpodstawnie krytykuje mimo tego, że w materiale odnoszę się do aktualnych pomysłów rządzących poparte drukiem.
Nie zwrócił pan uwagi na datę zamieszczenia materiału, a już proponuję usunięcie treści. 
Rozumiem, że agentura ładuję się gdzie tylko może by siać dezinformację. By to aż tak głupio nie wyglądało to agentom nawet na tym forum proponuję włączyć słownik skoro język polski stanowi dla was problem.
Szanowny panie - "osuwać" to się może ziemia. Od razu poznać, kto w Tel Awiwie brał lekcje polskiego.

Przeglądałem strony sejmowe i na tą chwilę nie znalazłem odnośnika by cokolwiek uległo zmianie. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek dane, które by podważyły ten materiał to proszę pisać.
Moim celem nie jest dezinformacja, a rzetelna informacja dla rodaków, by nie wpadli w jakiś bagno bo logika, a prawo to dwie różne sprawy.


Pozdrawiam.
Drugie DNO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 00:59, mac napisał:

Kurwy jebane nawet z takimi prostymi rzeczami sobie nie radzą, a później zmieniają. Nie zamierzam głosować na żadnego skurwysyna. 

 

Kraj wiele milionów ludzi, a nikt nie jest w stanie się przeciwstawić pojebom. 

 

To jest kosmos. 

 

W dniu 9.04.2020 o 08:29, SSydney napisał:

Które i tak pójdzie do śmieci zapomniałeś dodać. ;)

A i petycje podpisywane przez kilkaset tysięcy ludzi traktuje się tak samo.

Rzont wie lepiej co dla owieczek dobre. 

No i większość zachowuje się jak owieczki, a na tych z trochę bardziej sprawną mózgownicą wprowadzi się kary. 

Na przykład 12k za jazdę na rowerze przez pusty park. 

 

Niech nam żyje wolna Polska! Wiwat PIS, zbawcie Polskę razem z Miriam i Joszue!

Czemu się tak bulwersujecie?

 

@absolutarianin ładnie Wam to wyłożył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 23:09, Revolt napisał:

Fake news,wybory nie są obowiązkowe,zmienili to.

Przeglądałem strony sejmowe i na tą chwilę nie znalazłem odnośnika by cokolwiek uległo zmianie. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek dane, które by podważyły ten materiał to proszę pisać.
Moim celem nie jest dezinformacja, a rzetelna informacja dla rodaków, by nie wpadli w jakiś bagno bo logika, a prawo to dwie różne sprawy.


Źródło: https://tiny.pl/7qxrl

Pozdrawiam
Drugie DNO

Edytowane przez Drugie DNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://polskatimes.pl/trzy-lata-wiezienia-za-nieoddanie-karty-wyborczej-juz-nie-przeszla-poprawka-teraz-wiezienie-za-kradziez-karty/ar/c1-14905015

 

To te wybory są obowiązkowe w końcu czy nie? bo każdy pisze inaczej -.-

 

Cytuję: "

Nie wiadomo jednak, jak interpretować kradzież wyborczych dokumentów. Czy chodzi o kradzież ze skrzynek pocztowych? Nie udostępnienie karty i oświadczenia członkom rodziny?

Powyższa zmiana oznacza jednak, że w wyborach nie trzeba brać udziału. Jeśli ostatecznie wybory prezydenta odbędą się w trybie korespondencyjnym, to nie będziemy mieli obowiązku wypełniać oświadczenia, oddawać lub nie głosu i całości zanosić do skrzynki nadawczej w danej gminie."

 

To te wybory są obowiązkowe w końcu czy nie? bo każdy pisze inaczej -.-

 

Jeszcze tu coś znalazłem:

 

https://fakenews.pl/polityka/wybory-wiezienie-za-nieoddanie-karty-do-glosowania-nieprawda-zapis-zmieniono/

 

A tutaj piszą tak :

 

https://gazetawroclawska.pl/glosowanie-obowiazkowe-zabraknie-dla-nas-miejsc-w-wiezieniach/ar/c1-14904537

 

Komu wierzyć? Bo zgłupiałem.

Edytowane przez .LaRs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-czy-udzial-w-wyborach-korespondencyjnych-jest-obowiazkowy-mecenas-zbigniew-roman-odpowiada-na-pytania-widzow-4563321?fbclid=IwAR0vqpGkI2B5AM6Kl3jE5JR9-9BWpTBO4eC63LU6PYSB7RqthLCTY8EYKJ4

 

Co, jeśli nie chcę wziąć udziału w wyborach korespondencyjnych? Co grozi za wyrzucenie pakietu wyborczego lub zachowanie "na pamiątkę"? 

 

Mec. Zbigniew Roman: W tej chwili na szczęście nic nie grozi, natomiast w momencie, w którym powstał ten projekt wyborów korespondencyjnych, to w artykule 17 widniał zapis, który mówił o tym, że osoby, które niszczą bądź ukrywają tę kartę wyborczą, podlegają karze do trzech lat pozbawienia wolności. Na szczęście ustawodawca się zreflektował i dość szybko zmodyfikował ten zapis. W tej chwili obowiązuje on w takim brzmieniu, że wyłącznie kradzież czy też podrabianie kart wyborczych jest zagrożone karą pozbawienia wolności.

 

Tym samym możemy zostawić sobie "na pamiątkę", możemy zniszczyć. To, co zrobimy z tymi dokumentami, zależy od nas. A co jest najistotniejsze - głosowanie nie jest obowiązkowe. Jeżeli niszczenie lub ukrycie byłoby penalizowane, to oznaczałoby to, że jedyną formą wykorzystania tej karty jest zagłosowanie. Jeżeli byśmy wówczas nie głosowali, narażalibyśmy się na odpowiedzialność karną, co niejako wprowadzałoby między wierszami nakaz głosowania, który byłby sprzeczny z konstytucją. Na szczęście ta refleksja przyszła szybko i ten projekt został przez autopoprawkę zmieniony.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.