Skocz do zawartości

Turystyka dentystyczna oraz koszty implantów na cyrkonie przy kompletnym remoncie uzębienia, prośba o radę


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie coś poradzą, bo może już to przechodziliście. Chciałbym zrobić sobie uzębienie na implantach, bo ich stan jest coraz gorszy, mocno zniszczone, problemy ze szkliwem, duża wrażliwość na temperaturę, widoczna zębina w wielu miejscach itd. Uznałem, że łatanie powoli nie ma już sensu i przydałby się generalny remont. Problem w tym, że koszty implantów są bardzo duże, w Polsce zwykle ponad 3 czy 4 tysiące za całość. Pewnie wyszłoby ponad 20 zębów, ale jakbym zrobił to byłoby to na lata.

Znalazłem trochę informacji o turystyce dentystycznej w innych krajach np Kambodży, gdzie jest ponoć znacznie taniej. Poniżej Polak zrobił 20 zębów za około 6 tysięcy dolarów, po rabatach mówił że bliżej 5 tyś zł. Miał zęby porcelanowe na podbudowie cyrkonowej, 600$ od sztuki. W cenie ponoć leczenie itp.

 

 

Z drugiej strony jak szukam sobie w porównywarce np w warszawie "porcelanowe na podbudowie cyrkonowej" to również wychodzą podobne ceny od 1200 do 2000 zł w Polsce:
https://www.tourmedica.pl/ceny/korona-porcelanowa-na-podbudowie-z-tlenku-cyrkonu/

 

Znalazłem w Łodzi dentystę oferującego zęba za 1200 zł: "korona pełnoceramiczna (cyrkon + porcelana) na implancie Tav Dental": http://www.stomatologianaksiezymmlynie.pl/usługi/implanty/ile-naprawdę-kosztuje-implant

Natomiast chyba do tej ceny dochodzi jeszcze łącznik za 1000 zł jeśli dobrze rozumiem opis.

 

Porównując z Kambodźą Polskie ceny dla cyrkonii wyglądają podobnie: https://www.whatclinic.com/dentists/cambodia/phnom-penh/zirconia-crown


Zaczynam się zastanawiać czy coś mi nie umyka np dodatkowe koszty. Rozumiem, że są też różne rodzaje implantów niektóre nawet za 5 tysięcy: http://www.anident.pl/implanty-ceny.html

 

Moje pytania:
1. Czy ktoś z was robił te zęby porcelanowe na podbudowie cyrkonowej i jaka jest wasza opinia?

2. Jakie koszty?
3. Gdzie robiliście i czy możecie kogoś polecić.

4. Czy ktoś robił remont generalny na bazie implantów/cyrkonii w cenie 1.2 - 2 tysiące zł, czy jest zadowolony?

5. Czy ktoś nosi takie zęby od kilku lat i jak się sprawują, jaki jest obecny ich stan?

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - unikać implantów. Na tym dobrze zarabiają dentyści, więc chętnie Ci polecą, ale to nie jest tak bezproblemowe, jak się może wydawać. Jest fciul reklamacji, problemów z nieszczelnością, zapaleń i innego gówna.

 

Załóżmy jednak, że musisz. Trochę co innego jest pojedynczy implant, a co innego 20 zębów. Po prostu robi się to inaczej. Pojedynczy implant jest w uproszczeniu wkręcony w kość i tyle. Jak robisz kilka obok siebie, to w kości instalujesz podstawę i na niej sadzasz zęby. Tym sposobem możesz mieć 3-4 zęby i tylko dwie śruby w kości. Można cały łuk tak zrobić (ale to już więcej śrub). To trzeba wycenić indywidualnie i nie jest to prosta wycena typu pojedynczy implant razy 20. I nie każdy implant da się w każdej gębie zainstalować.

Ogarnij sobie ten dokument: Podręcznik protetyczny

 

Dalej - jak ktoś mówi, że oferuje implant za 1200 zeta to czerwona lampka powinna się zaświecić. To są drogie rzeczy i cena implantu, po jakiej kupuje go dentysta, to jakieś 200 Euro i to jest sam implant. A dochodzą jakieś łączniki, śruby gojące i masa dodatkowych pierdół. I robocizna. Jakby mi ktoś proponował za 1200 zeta wszczepienie implantu na gotowo, to bym się po prostu bał. 

 

Jak potrzebujesz, żeby Ci polecić gabinet, to napisz, skąd Ty mieszkasz, a ja Ci znajdę specjalistę w okolicy. Pamiętaj jednak, że dobrze i tanio to opcje na przeciwległych krańcach tego samego suwaka.

 

I jeszcze raz - jak nie musisz, to nie rób implantów. Być może wystarczy zrobić korony na tym, co Ci w gębie rośnie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adams

Dziękuję za odpowiedź, dobrze wyczułeś moje brak w temacie. Ogólnie moje uzębienie ma problem z szkliwem, które się z czasem "roztapia", po prostu schodzi, szczególnie na dolnych zębach, zaczyna widać zębine, która jest wrażliwa szczególnie jak się coś je i jest różnica temperatur. Od kilku lat łatam to światłoczułym materiałem, ale jak braki są na górnej części i po bokach to już zaczyna być problem.

Rozumiem, że implanty bardziej do kompletnej rekonstrukcji zęba i wystarczająco mnie przestraszyłeś z tymi reklamacjami.

 

Czyli gdybym robił tyko korony bez implantu to rozumiem starte byłoby szkliwo i osadzone korony na zębinach?

Czy to jest bezpieczne rozwiązanie na lata?
 

Obecnie jestem na dłuższy czas w Warszawie u rodziny i tu bym robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implanty stosuje się wtedy, gdy nie można założyć korony na naturalne zęby. Jak będzie w Twoim przypadku - to musi ocenić lekarz. Z opisu wynika, że może się obyć bez implantów, za co trzymam kciuki. Odezwę się za parę dni, bo są święta i nie chcę ludziom zawracać głowy jak nie pracują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.