Skocz do zawartości

Uciążliwa sąsiadka


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem z uciążliwą sąsiadką, która słucha muzyki bardzo głośno oraz robi częste imprezy nocne. 

Wczoraj wezwałem policję, ponieważ upominania jej i prośby o zaprzestanie puszczania muzyki po nocy nic nie dają. 

Policja poinformowała mnie o możliwości  zgłoszenia sprawy do dzielnicowego, ale czy to cokolwiek pomoże?

Aktualnie trwa zemsta z jej strony, czyli przyłożenie głośnika do ściany i włączenie muzyki na cały regulator, ale spodziewałem się tego. Wszystko nagrywam.

Jakieś porady co więcej można zrobić z tą sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jak inni sąsiedzi podchodzą do sprawy, jakie masz ty prawo do lokalu itd. To raczej podstawa.

 

Mieszkanie jest jej czy wynajmuje (a może rodziców) bo z tego co piszesz to raczej młoda osoba. Może warto skontaktować się z właścicielem, i zapewnić, że jesteś na tyle zdesperowany, że będziesz dążył do eksmisji. Od około 10 lat prawo dopuszcza eksmisję jeśli, ktoś jest bardzo uciążliwy. Mieszkanie jest licytowane i właściciel dostaje kasę z licytacji. Może w perspektywie spadku wartości nieruchomości i nadchodzących "dzikich czasów" właściciele wymogą na lokatorce zmianę postawy.

 

Z nią też można porozmawiać, że żarty się kończą, skoro ona złośliwości rozpoczęła.

 

ps. Jak to studentka to może wystarczyć telefon do rodziców (śmieszne oczywiście, ale nie raz się przekonałem jak "samodzielni dorośli" podkulają ogon, po wychowawczym telefonie).

 

ps2. zgłaszanie do dzielnicowego dobry pomysł. Jeśli jest ich więcej jak 5 to chyba podpada pod "nielegalne zgromadzenie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cst9191 napisał:

Co z innymi sąsiadami? Jak to wygląda?

Popytam w następnym tygodniu, bo postanowiłem złożyć skargę do administracji budynku, zapytam czy chcą się pod tym podpisać. Niestety większość ludzi nie chce mieć problemów. Zauważyłem, że poza pomarudzeniem na Facebooku (mamy założoną grupę mieszkańców) nic wiecej nie robią.

 

Dziewczyna jest młoda, ale z tego co wiem jest właścicielką mieszkania, podobnież jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heniek napisał:

Panowie, mam problem z uciążliwą sąsiadką, która słucha muzyki bardzo głośno oraz robi częste imprezy nocne. 

Wczoraj wezwałem policję, ponieważ upominania jej i prośby o zaprzestanie puszczania muzyki po nocy nic nie dają. 

Policja poinformowała mnie o możliwości  zgłoszenia sprawy do dzielnicowego, ale czy to cokolwiek pomoże?

 

art. 51 § 1 ustawy z dnia z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń: „kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" 

 

Jak zakończyła się interwencja policji? Była jakaś grzywna?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heniek napisał:

Policjanci powiedzieli mi, że ukarali ją mandatem. 

"Policja lub straż miejska ma prawo wystawić mandat w wysokości od 100 zł do 500 zł. Gdy sprawca zakłóceń odmówi jego przyjęcia, funkcjonariusz może wystąpić z wnioskiem o ukaranie go do sądu rejonowego."

 

Czyli wiesz co należy robić w takiej sytuacji, jak hałas w wykonaniu uciążliwych sąsiadów. Od tego min. jest policja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Heniek said:

Panowie, mam problem z uciążliwą sąsiadką, która słucha muzyki bardzo głośno oraz robi częste imprezy nocne. 

A to jakaś patola jest? Próbował bym jeszcze raz porozmawiać z nią. Jak to nic nie da to wzywał bym policję do skutku. Chyba, że to jakaś dobrze ustawiona córeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok wspólnotowy czy spółdzielczy?

Jeśli wspólnotowy to polecam zapoznać się z ustawą o własności lokali. Zwłaszcza art.16: link poniżej

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-wlasnosci-lokali/art-16/

Jeśli blok spółdzielczy to polecam zapoznać się z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych a zwłaszcza z art. 11:

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-spoldzielniach-mieszkaniowych/art-11/

 

Zglaszać każde zajście na policję, wezwać dzielnicowego. Im więcej zgłoszeń na policję tym lepiej. W przypadku jeśli to blok wspólnotowy to skontaktuj się z członkami zarządu i wystosujcie odpowiednie kroki (pismo upominajace na początek ze wskazaniem podstawy prawnej, sankcji grożących za nieprzestrzeganie porządku i podpis zarządu, ew załatw takie pismo przed administrację administrującą danym blokiem). Jeśli to spółdzielnia to idź do siedziby spółdzielni i analogicznie. Ale nie idź z pustymi rękoma tylko z papierami z policji i dzielnicowego. Tyle na początek...

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.