Skocz do zawartości

Cudze chwalicie, swego nie znacie


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka bracia, naszły mnie takie rozkminy, chciałem zacząć zwiedzać świat, zobaczyć jak żyją inne kultury, obyć się w świecie, bo czuję się czasem jak dzik, pracując tylko i siedząc na kwadracie i zamykając się na rosne kultury i ludzi.

 

Po dłuższym rozmyślaniu wpadłem na pomysł, żeby poprostu zacząć zwiedzać nasz kraj, człowiek przesiąknięty fejsem, insta i innymi mediami, napompuje się jakimś wyimaginowanym pięknem zagranicznych podróży, a na upartego, ilu z nas, zwiedziło chociaż 10 % miejsc wartych obejrzenia w Polsce, dlatego postanowiłem, że przygodę z podróżami zacznę od zwiedzenia naszego kraju, jak kiedyś zwiedzę wszystko u nas, dopiero zacznę myśleć o zagranicy, jest tyle miejsc w PL, które znalazłem w necie, że naprawdę będzie to dosyć grube przedsięwzięcie jak na początek.

 

Co myślicie o takim rodzaju podróżowania u siebie? I czy polecicie jakieś miejsca warte uwagi i odwiedzenia? Ciekawe jak mi to wyjdzie w praktyce, ale jak się uda zwiedzić wszystko, myślę, że też bedzie miało to jakoś duchowy i rozwojowy wpływ na moją osobę. 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop zajebisty pomysł. Jeśli masz na celu poznawanie różnych smaków "polskiej kultury", to na pewno warto odwiedzić (i posiedzieć w każdym z tych miejsc parę dni) zapadłe Podlasie, Kraków i góry (unikając kurortów typu Zakopane, tam można dostać raka mózgu), trójmiasto, Poznań i Warszawę. W każdym z tych miejsc jest inny klimat, różnice wyraźnie wyczuwalne tak po prostu jak wyjdziesz na ulicę, zagadasz z kimś, w sklepie, pubie. A jeśli interesują Cię "ciekawe miejsca", to tak jak pisał @Brat Jan, bierz jakąś listę z netu i odhaczaj :D

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Dlaczego? Po pierwsze Polak mało zarabia i w sumie na w miarę fajne wakacje stać go tylko w Polsce. Po drugie w Polsce jest cała masa fajnych miejsc koło których kręci się cała masa tak samo gadających ludzi więc nie tylko można wiele zobaczyć ale łatwiej poznać kogoś sensownego. Po trzecie wiele miejsc na świecie jest strasznie przereklamowanych więc można oszczędzić sobie masę rozczarowań np Parteon w Grecji. I tyle. Na razie więcej nic mi nie przychodzi do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@letoO takie coś mi chodzi właśnie, poznać naszą kulturę, jaka by nie była, kulinaria, mentalność ludzi w każdym regionie Polski, jak gdzie żyją, czym się przejmują itp, myślę, że zajmie mi to parę lat, a w dupie mam iść za modą i promować się wczasami z zagranicy, gdzie większość ludzi, jak jedzie to widzi tylko bar hotelowy i morze z okna hotelowego,  wolę taki cel, niż wczasy w Tajlandii za 10 koła, za tą 10, zwiedzę kawał Polski, nie będzie problemu jak się zgubię, język Polski znam, jak mi się coś uwidzi, mogę zaplanować na spontanie w czasie wekeendu.

 

 

Może zacznę prowadzić jakiegoś videobloga z tego, zobaczę jak mi to wyjdzie, ja plecak, trochę sprzętu i poznawanie naszego kraju, na samą myśl mam ciarki na plecach, a koszt dużo mniejszy niż hotel w Egipcie, zrobię kanapki, wezmę termos, auto w gazie, albo pociąg i lecimy .

 

 

Ale fajnie, że jest więcej osób, które też podzielają moje zdanie. Nawet zobaczyć rekonstrukcje bitwy pod Grunwaldem, czy jak pisałeś zobaczyć, góry, schrony, jeziora itp, tego jest od groma. 

Edytowane przez Turop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piter_1982 napisał:

Nie nastawiałbym się natomiast na radykalizowanie, póki nie zobaczę wszystkiego w kraju nie jadę za granicę. 

Nie no aż tak to nie, ale jak postawisz cel i zaczniesz to planować, będzie Ci szkoda urlopu na zagranice, jak złapiesz flow tutaj, przynajmniej tak mi się wydaje, jak mam plan to sama realizacja go sprawia Ci przyjemność. To zdanie na dzisiaj, pewnie mi się zmieni jak wogole zacznę zwiedzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piter_1982 napisał:

Ludzie często nie byli nawet we wszystkich muzeach ze swojego miasta

https://www.museo.pl/

 

10 minut temu, GriTo napisał:

w Bieszczady.

https://mapa-turystyczna.pl/#49.12734/22.66651/12

 

https://www.szlaki.net.pl/bieszczady.php

 

Godzinę temu, Turop napisał:

10 % miejsc wartych obejrzenia w Polsce

https://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,10016907,Polska__Najpiekniejsze_miejsca___cuda_natury.html

 

https://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,11031127,podziemne-trasy-turystyczne-10-miejsc-w-polsce-ktore-warto.html

 

https://www.polska.travel/pl

 

Może rowerem?

https://greenvelo.pl/mapa

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop

Taka tam moja zajawka ?

 

Bunkry Hitlera w Podkarpackim,

Kaplica czaszek na D. Śląsku,

"Dymarki świętokrzyskie"-pokaz wytapiania rudy

okolice Bełchatowa- kopalnia, największa dziura zrobiona przez człowieka w Europie + megakopary

Kłodawa czynna kopalnia soli, windą 600m pod ziemią, podobno najgłębiej położona trasa turystyczna w Europie 

itp itd :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turop napisał:

Hejka bracia, naszły mnie takie rozkminy, chciałem zacząć zwiedzać świat, zobaczyć jak żyją inne kultury, obyć się w świecie, bo czuję się czasem jak dzik, pracując tylko i siedząc na kwadracie i zamykając się na rosne kultury i ludzi.

Super. Przygody, wzrasta samoocena i każda laska potem słucha z rozdziawionym dziobem gdy opowiada się o miejscach innych niż dyskoteka czy tylna kanapa Golfa.

Znasz angielski ? Jestes samodzielny, więc polecam Ci z grubej rury. Olej Polskę, to zostawisz sobie na emeryturę. Polecam Ci Azję poludniowo wschodnią, małe fajne, wali po zmysłach , oczyszcza umysł, bezpieczne  i tanie. Na początku jeżeli nie jesteś backpackersem to idz do biura podróży znajdą ci kilka propozycji w stylu objazdówka , plaża i hitele. No i może jakieś ruchanko się trafi. Tam zawsze pełno tego towaru spuszczonego ze smyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ntech napisał:

Znasz angielski ?

Nauczam się właśnie, w liceum śmigałem, ale prawie 10 lat się nie uczyłem, więc, zapomniałem go, uczę się z duolingo, fiszek, i przypominam gramatykę z YouTube i na necie stronka jest jedna z ćwiczeniami. 

 

3 minuty temu, ntech napisał:

Olej Polskę, to zostawisz sobie na emeryturę

Też tak myślałem, ale jeżeli chodzi o finanse, raz w roku byłbym w stanie jechać do Azjii, a w PL? Przyjdzie mi ochota w jakiś wekend, pakuję się i jadę, problemem w dalszych przygodach będą finanse i urlop, naprawdę żeby cisnąć gdzieś 2 x w roku do Azji, to ciężki temat, przynajmniej na tą chwilę, ale wiem co chcesz mi przekazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Turop napisał:

Też tak myślałem, ale jeżeli chodzi o finanse, raz w roku byłbym w stanie jechać do Azjii, a w PL?

Polska wcale nie jest tania. Do Azji kosztuje tylko przelot ale to kwestia zakombinowania lub promocji. Na miejscu za tygodniowe pobory żyjesz jak biały sahib przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ntech napisał:

Na miejscu za tygodniowe pobory żyjesz jak biały sahib przez miesiąc.

To wiem, znajomi z pracy jeżdżą co roku i namawiali mnie właśnie żebym z nimi zaczął uderzać, w tym roku miała być Tajlandia, ale corona zaczęła atak i chuj z tego wyszło. Jest taka apka, gdzie szukasz noclegu u prywatnych osób w Azji, znajomy znalazł tak nocleg na 10 dni za 1000 zł koło Tokio, jedyny minus, że koło roku wstecz musisz zrobić rezerwację. 

 

Ale z urlopem nic nie poradzisz, jak tam lecisz to minimum tydzień z głowy masz, a tutaj coś w wekend możesz wymyślić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.