Skocz do zawartości

Elektryka w mieszkaniu


deleteduser178

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka bracia, chciałem zapytać jakiegoś fachowca, bo za cholere nie wiem jak to zorganizować, czy da się wymienić instalacje elektryczną w mieszkaniu "na raty", mam do remontu mieszkanie, ale nie mam kasy żeby zrobić całe mieszkanie naraz i wiem, że trzeba zacząć od wymiany instalacji, ale nie wiem czy trzeba wymienić całe okablowanie w mieszkaniu za jednym zamachem, czy można to robić po kawałku, naprzykład, zacznę od łazienki i pokoju i czy można wymienić instalacje tylko w tych dwóch pokojach, a jak uzbieram pieniądze zabrać się za resztę pomieszczeń i wtedy w każdym z nich zrobić elektrykę? Czy jak zabieram się za instalacje, to musem jest żeby zrobić cała w całym mieszkaniu naraz i dopiero organizować resztę prac? Będę mieszkał w tym mieszkaniu w międzyczasie i nie chce się wyjebac żeby zostać bez prądu, albo z okutymi ścianami bez szpachli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turop napisał:

 czy da się wymienić instalacje elektryczną w mieszkaniu "na raty

Tak, ale prace jakie chcesz wykonać wykonuj pod okiem elektryka praktyka. Niech obejrzy istnieją instalację, jaki jest obecnie system ochrony od porażeń. Polecam zainstalować wyłącznik różnicowo- prądowy, osobne

obwody na pralkę, kuchnię (minimum 3x 2,5 mm), rozdzielić obwody oświetleniowe i na gniazdka.

Trochę mało info o mieszkaniu, czy to w bloku czy stare budownictwo. Jaką planujesz kuchnię, gazowa czy elektryczna. Mimo wszystko, warto poprowadzić osobny obwód na kuchnię, bo nie wiadomo czy za na.5 lat

nie będziesz zmieniał kuchenki.    Powodzenia w remontach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rodanek napisał:

Trochę mało info o mieszkaniu, czy to w bloku czy stare budownictwo. Jaką planujesz kuchnię, gazowa czy elektryczna. Mimo wszystko, warto poprowadzić osobny obwód na kuchnię, bo nie wiadomo czy za na.5 lat

Blok, kuchenkę gazową na butle, ale z myślą, że za jakiś czas będzie indukcja. Dobrze, że są się na raty, bo bym ocipiał z kosztami i nie wiedział od czego zaczął, a jest jakiś system, od którego pomieszczenia rozpaczać, czy mogę zrobić, łazienkę i jeden pokój a później resztę? 

Godzinę temu, Rodanek napisał:

Powodzenia w remontach.   

Dziękuję, jestem zielony w tematach, może kogoś z rodziny zaciągnę do pomocy, narazie zostaje Mario budowlaniec na you tube. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.