Skocz do zawartości

Sieć 5G niszczy zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coraz częściej w "niezależnych" mediach można usłyszeć żeby otwarcie protestować przeciw sieci 5G. Mówią że to złe zjawisko i że bardzo niekorzystnie wpłynie na zdrowie ludzi ( dużo więcej będą chorować na raki ) oraz ogólną sytuację na świecie  ( będą mieli o wszystkich zakupach informacje itd. ). 

 

Czy macie jakieś swoje przemyślenia na temat 5G? Rzeczywiście jest się czego obawiać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego związku. Znalazłem różnego rodzaju informacje o tym, że ludzie m.in. w Angli podpalają maszty. Jest to niedorzeczne zachowanie. Takie działania są pozbawiane logiki - bo w imię czego to robią? jakiegoś fake newsa...

Tutaj jest opisane dlaczego koronawirus nie ma nic wspólnego z 5G:

 

https://www.spidersweb.pl/2020/04/koronawirus-5g-teoria-spiskowa.html

 

Idąc tym tokiem myślenia, różne inne choroby mogą być równie szkodliwe dla zdrowia. Ludzie niepotrzebnie uwierzyli w tą teorię spiskową, a takie dewastacje są zbędne gdyż niszczy się coś co nie zagraża życiu społeczeństwa.

Edytowane przez nowy00
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protesty są tylko dlatego, że technologią 5G dysponują chyba tylko Chińczycy. No i nie chcą się nią podzielić.

Za jakiś czas, jak "Zgniły Zachód" dopracuje swoje 5Gy,to protesty ucichną i 5G będzie bardzo OK.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WoLe napisał:

 "Będą chorować na nowotwór" po rakach to można dostać sraczki.

Kurde polonista się znalazł i doktor. Nie chodzi mi o czepianie się słówek tylko o przemyślenia... daj sobie spokój z tego typu komentarzami... skąd w ludziach tyle jadu. Omnibus kurde. Wypowiedz się na pytanie jakie zadałem  w poście a nie czepiaj się słówek rak czy nowotwór  wszyscy ( jednak chyba z tego co widzę  ) wiedzą o co mi chodziło...

Edytowane przez Adrianoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niszczy. Nie da się ukryć, że niszczy. Tak jak domowe Wi-Fi niszczy zdrowie.

 

Ludzie będą chorować na nowotwory. Nie da się ukryć. Tak jak teraz chorują na nowotwory. Od domowego Wi-Fi chorują.

 

Jeden facet, co go znał mój znajomy kupił sobie Wi-Fi do domu. I co? Po trzech latach dostał raka płuc. Od Wi-Fi dostał. Mówią, że to od fajek, ale czy tak do końca wiadomo od czego? No nie wiadomo. Mogło być od Wi-Fi.

 

Młody chłop a już na wykończeniu. Ehhhh... Przez te Wi-Fi całe.

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KolegiKolega napisał:

No niszczy. Nie da się ukryć, że niszczy. Tak jak domowe Wi-Fi niszczy zdrowie.

 

Ludzie będą chorować na nowotwory. Nie da się ukryć. Tak jak teraz chorują na nowotwory. Od domowego Wi-Fi chorują.

 

Jeden facet, co go znał mój znajomy kupił sobie Wi-Fi do domu. I co? Po trzech latach dostał raka płuc. Od Wi-Fi dostał. Mówią, że to od fajek, ale czy tak do końca wiadomo od czego? No nie wiadomo. Mogło być od Wi-Fi.

 

Młody chłop a już na wykończeniu. Ehhhh... Przez te Wi-Fi całe.

 Dowód po proszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conrad

Wi-Fi pracuje w paśmie 2.4 GHz i 5 GHz - jeśli kogoś stać na lepszy router.

 

5G mid-band to zakres od 2.4 GHz do 4.2 GHz. Ten sam zakres fal, ta sama charakterystyka oddziaływania na organizmy żywe.

 

Aby zapewnić wysoką pojemność sieci 5G, buduje się ją przy użyciu wielu niewielkich komórek. To znaczy, że moc nadajników musi być niewielka (żeby nie zakłócać nadajnika pracującego cztery komórki dalej na tym samym kanale). Moc nadajnika 5G jest zbliżona do domowego Wi-Fi.

 

No więc zabija. Bo jak 5G zabija to domowe Wi-Fi też. A wszyscy wiedzą, że od 5G dostaje się raka.

 

c.b.d.u.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adrianoob napisał:

Kurde polonista się znalazł i doktor. Nie chodzi mi o czepianie się słówek tylko o przemyślenia... daj sobie spokój z tego typu komentarzami... skąd w ludziach tyle jadu. Omnibus kurde. Wypowiedz się na pytanie jakie zadałem  w poście a nie czepiaj się słówek rak czy nowotwór  wszyscy ( jednak chyba z tego co widzę  ) wiedzą o co mi chodziło...

No tak się akurat składa, że na tym forum należy przykładać się do prawidłowego wysławiania tak samo jak do poprawnej gramatyki i interpunkcji.

Jad to widać raczej w Twojej wypowiedzi.

Skoro już masz tak wiele przemyśleń to parę minut Cię nie zbawi żeby napisać lub poprawić ewentualne błędy i żeby było  poprawnie i innym dobrze się czytało. 

Trochę szacunku dla innych zarówno pod kątem wypowiedzi jaki i zachowania poprawnej polszczyzny nie zaszkodzi...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec

 

Low-band poza miastem 600-700 MHz - nasza zwykła telefonia GSM.

 

Mid-band w mieście 2400 MHz - 4200 MHz - Wi-Fi. Podstawa sieci, tego będzie najwięcej.

 

High-band fale milimetrowe 24 GHz do 72 GHz do zastosowania w nano-komórkach w miejscach szczególnie zatłoczonych: dworce, lotniska, galerie handlowe. Ale tam moce nadawania będą 10 albo i 100 razy mniejsze niż w mid-band. Taka fala jest całkowicie tłumiona przez 30 cm betonu, zwykła ścianka działowa z Ytonga to dla niej problem. Bardzo mała moc sygnału 5G.

 

Wbrew pozorom, fale radiowe są znane już jakiś czas, to nie jest coś co odkryto rok temu. I dość dobrze znane jest oddziaływanie różnych zakresów na organizmy żywe (w tym człowieka), zarówno w krótkim jak i długim terminie. Prowadzono na przykład badania epidemiologiczne wśród monterów i serwisantów radiolinii - narażonych na tysiące razy większe moce promieniowania.

 

Najgorsze jest mid-band. Jest aż tak szkodliwe jak Wi-Fi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Frank89 napisał:

 omawiają dlaczego sieć 5G jest szkodliwa.

 

51 minut temu, KolegiKolega napisał:

@Leniwiec

 

Low-band poza miastem 600-700 MHz - nasza zwykła telefonia GSM.

 

Mid-band w mieście 2400 MHz - 4200 MHz - Wi-Fi. Podstawa sieci, tego będzie najwięcej.

 

High-band fale milimetrowe 24 GHz do 72 GHz do zastosowania w nano-komórkach w miejscach szczególnie zatłoczonych: dworce, lotniska, galerie handlowe. Ale tam moce nadawania będą 10 albo i 100 razy mniejsze niż w mid-band. Taka fala jest całkowicie tłumiona przez 30 cm betonu, zwykła ścianka działowa z Ytonga to dla niej problem. Bardzo mała moc sygnału 5G.

 

 

 

A jaki to może mieć wpływ na zwierzęta? Głównie ptaki i pszczoły?

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Frank89 napisał:

Czytałem i oglądałem na ten temat bogate merytoryczne wykłady które dość wyczerpująco omawiają dlaczego sieć 5G jest szkodliwa.

Ja widziałem wykłady i opracowania o szkodliwości smogu generowanego przez samochody, ich wiarygodność widzimy każdego dnia.

 

Nie chciałem się mieszać w te dyskusje ale co tam. Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze nie było map googla, yanosika i cb radia kierowcy już kombinowali jak wcześnie wykryć suszarki i nie płacić mandatów. Pojawiły się wtedy urządzenia zwane antyradarami które wykrywały wiązkę emitowaną przez radar. Jakie było zdziwienie użytkowników kiedy jadąc niedaleko stacji benzynowej, większego sklepu czy centrum handlowego owe urządzenie się aktywowało. Okazało się, że nad każdymi drzwiami automatycznymi jest zainstalowany mały radarek który wykrywa człowieka i otwiera mu drzwi, pasmo było bliskie temu z suszarki i dlatego antyradar się aktywował. Jesteśmy otoczenia emiterami walącymi w nas na różnych zakresach z różną mocą. Nie widziałem opracowań na temat szkodliwości tych radarków nad drzwiami. Obecnie samochody mają czujniki martwej strefy, to mały radar walący cały czas. Aktywny tempomat, asystent hamowania wykorzystuje mały radar który wali cały czas. Czy widziałeś opracowania o szkodliwości tych urządzeń? Na takim Okęciu masz parę radarów kontroli ruchu powietrznego i lądowego które walą cały czas, nie ma protestów. Jesteśmy w takim stopniu otoczeni różnymi emiterami ale to akurat 5G jest szkodliwe.  

Edytowane przez paazik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

@Conrad

Wi-Fi pracuje w paśmie 2.4 GHz i 5 GHz - jeśli kogoś stać na lepszy router.

 

5G mid-band to zakres od 2.4 GHz do 4.2 GHz. Ten sam zakres fal, ta sama charakterystyka oddziaływania na organizmy żywe.

 

Aby zapewnić wysoką pojemność sieci 5G, buduje się ją przy użyciu wielu niewielkich komórek. To znaczy, że moc nadajników musi być niewielka (żeby nie zakłócać nadajnika pracującego cztery komórki dalej na tym samym kanale). Moc nadajnika 5G jest zbliżona do domowego Wi-Fi.

 

No więc zabija. Bo jak 5G zabija to domowe Wi-Fi też. A wszyscy wiedzą, że od 5G dostaje się raka.

 

c.b.d.u.

Źródło badań naukowych, podkreślam naukowych, chcę, a nie bandy krzykaczy, którzy mówią szkodliwe i tyle. Ja chcę wiedzieć, jeżeli tak jest, jak to się dzieje, że jest szkodliwe, proces, itd.. Wtedy chętnie podyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, paazik napisał:

Czy widziałeś opracowania o szkodliwości tych urządzeń? Na takim Okęciu masz parę radarów kontroli ruchu powietrznego i lądowego które walą cały czas, nie ma protestów. Jesteśmy w takim stopniu otoczeni różnymi emiterami ale to akurat 5G jest szkodliwe.  

Nie widziałem takich opracowań. Wiesz tych anten będziemy mieli w końcu na obszarze naszego kraju wiele i to jest dość problematyczne ponieważ niewiemy do końca jak bardzo ta technlogia jest dla nas szkodliwa. A jeśli obawy są w pełni uzasadnione co wtedy? Wielu ekspertów się wypowiedziało w tym temacie i polskich i zagranicznych więc jaki mieliby w tym cel by nas wprowadzać w błąd ?

Edytowane przez Frank89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Frank89 napisał:

Nie widziałem takich opracowań. Wiesz tych anten będziemy mieli w końcu na obszarze naszego kraju wiele i to jest dość problematyczne ponieważ niewiemy do końca jak bardzo ta technlogia jest dla nas szkodliwa. A jeśli obawy są wpełni uzasadnione co wtedy? Wielu ekspertów się wypowieziało w tym temacie i polskich i zagranicznych więc jaki mieliby w tym cel by nas wprowadzać w błąd ?

Zgadzam się z Tobą, ale tak samo nie wiemy o wielu innych urządzeniach a nikt tego nie nagłaśnia. Nie odbierz tego co napisze jako atak osobisty ale czy jesteś w stanie zweryfikować wszystkie fakty i założenia w tych opracowaniach? Ja nie jestem i sądzę, że wielu nie jest i zakłada, że autor nie może się mylić bo nie możemy tego zweryfikować.

To analogia z Gretą, dziecko twierdzące pewne rzeczy na podstawie badań, opracowań. Jaką wiedzę ma Greta żeby ocenić czy nie ma tam błędów i wszystko jest prawidłowo? Nie ma ale uwierzyła w jedną wersję i taką prezentowała.

Edytowane przez paazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paazik napisał:

To na analogi z Gretą, dziecko twierdzące pewne rzeczy na podstawie badań, opracowań. Jaką wiedzę ma Greta żeby ocenić czy nie ma tam błędów i wszystko jest prawidłowo? Nie ma ale uwierzyła w jedną wersję i taką prezentowała.

Akurat za Gretą stoją lewicowe organizacje które nie słyną z uczciwości,prawdomówności czy wogóle nie można im przpisać dobrych zamiarów.

 

5 minut temu, paazik napisał:

Ja nie jestem i sądzę, że wielu nie jest i zakłada, że autor nie może się mylić bo nie możemy tego zweryfikować.

Oczywiście że niemożemy tego zweryfikować bo to zadanie nienależy do nas. Tym powinni się zająć specialiści i odpowiednie organizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.