Skocz do zawartości

Cytat jako zabezpieczenie przed zdradą?


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem u mojej nowo poznanej koleżanki taki polubiony cytat na pewnej stronie z cytatami: "Jeżeli kochasz dwie osoby naraz, wybierz tą drugą, bo gdybyś naprawdę kochał tą pierwszą nie zakochał byś się w tej drugiej."

Czy to może być takie zabezpieczenie na przyszłość przed zostawieniem, zdradą, powołując się na ten cytat? Chodzi mi o przekonania w podświadomości dziewczyny. Jak to interpretować?

Edytowane przez .LaRs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, .LaRs napisał:

Jak to interpretować?

To ja Ci powiem, że kobieta mówi jedno, a myśli drugie, do tego jeszcze we wtorek chciałaby się ruchać z kulturystą, a w środę przytulać do tłustego misia. Jak rozkminiasz nowo poznaną koleżankę i wyszukujesz cytaty, które polubiła, to oznacza, że to najlepszy moment na skorzystanie z kubła z lodowatą wodą na nagrzewającą się pałę.

  • Like 11
  • Dzięki 2
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .LaRs napisał:

Czy to może być takie zabezpieczenie na przyszłość przed zostawieniem, zdradą, powołując się na ten cytat? Chodzi mi o przekonania w podświadomości dziewczyny. Jak to interpretować?

To są brednie pozujące na mądrość. 

Należą do tej samej kategorii szkodliwych bzdur co połówki pomarańczy, "jeśli nie możesz mnie znieść jak jestem najgorsza blablabla" 

I predzej niż zabezpieczenie przed zdradą takie "mądrości" będą racjonalizacją i usprawiedliwieniem zdrady albo przeskoku na inną gałąź. 

No bo skoro się zakochałam, to znaczy że tak ma być i tak trzeba. 

 

Idiotyzm tego cytatu polega na myleniu miłości z zakochaniem. A to nie jest to samo. Przykład: jesteś z kobietą. Na początku zakochanie i wszystko extra. Z czasem hormony opadają i zaczynscie widzieć swoje wady, kłócić się. Ale stwierdzacie patrząc na siebie juz bez tego hormonalnego pojebania, że chcecie być razem, wypracowujecie kompromisy i o siebie dbacie. Cholernie rzadka sytuscja nota bene żeby znaleźć kobiete która tak do tego podchodzi. Taki wybór to jest miłość. 

I jest fajnie, działa. Takich hormonów jak na poczatku juz nie bedzie. 

Ale coś budujecie razem. 

I nagle pojawia sie w Twoim otoczeniu kobieta która wydziela odpowiednie feromony, działa na Ciebie mocno jak cholera. Zakochanie. 

Czy to znaczy, że tamto jest do skreślenia i to nie byla miłość, więc nic nie warte? Nie. To znaczy tylko tyle ze zaszla reakcja chemiczna i ciągnie Cie do tej nowej baby. Tylko tyle i nic wiecej. To jest trudne, ale jeśli nad sobą panujesz i tego nie karmisz, to po paru tygodniach Ci przechodzi. I tyle. 

Baaaaardzo mało ludzi to rozumie, a kobiety prawie nigdy, bo idą za emocjami. 

 

A potem wymyślają tskie pierdy żeby sobie to zracjonalizowac. 

 

  • Like 11
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .LaRs napisał:

taki polubiony cytat na pewnej stronie z cytatami:

@.LaRsMam na facebooku 2 lub 3 panie (wieczne singielki) które się miłują w takich cytatach .... znam ich historię i to co tam sobie lubią i wklejają nie trzyma się niczego co one sobą prezentują.
Moja była ma obecnie na sympatii cytat z książki ... jak go czytam pojawia się tylko uśmiech na moich ustach bo zaczyna się od słów : Jestem szczera i cenię sobie szczerą rozmowę ?. Cóż nie uraczyłem tego cudu.
Nie brał bym tego na serio. Zbędne pierdolo

A stronki Wysportowany ... Prawdziwy .... Meżczyzna i inne Rafały to taki wabik na babki aby tam tylko lajkowały

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak analizujesz taki szajs, to nieźle musiała Tobą zakręcić. Najważniejsza zasada, nie wierz kobicie co mówi, za kogo się uważa lub co udostępnia/wypisuje. Patrz na to co robi. Słuchaj kobiet, ALE nie słuchaj SIĘ ich. To, że Ci powie że coś zrobi lub ma zamiar zrobić, możesz skomentować, ale raczej nie brać na poważnie.

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, .LaRs napisał:

Czy to może być takie zabezpieczenie na przyszłość przed zostawieniem, zdradą, powołując się na ten cytat?

Czyli zakładasz że poruszysz logikę i wyższe uczucia ?

A wiesz dlaczego baby zdradzają ? Dla emocji.

Jedyne co je powstrzymuje to strach przed karą lub utratą korzyści.

Jeżeli nie ma takich ograniczeń to tylko kwestia czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.