Skocz do zawartości

Obostrzenia w poruszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja się orientuje to obostrzenie dot. poruszania się za wyjątkiem:

- pracy

- sklepu/apteki

- lekarza

- nagłych zdarzeń

obowiązuje do 19.04.

 

Rozumiem przez to, że od poniedziałku tj. 20 kwietnia (gdzie wchodzi możliwość rekreacyjnego (?) poruszania się) będzie można się poruszać bez obawy o mandat.

W każdym razie sam się gubię w tej fali obostrzeń i tego co jeszcze obowiązuje, co nie, a co będzie za dzień.

?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą i to zrobią, jeżeli adresy nie będą się zgadzać na dowodach przy zatrzymaniu. Info z Podlasia, że tak zatrzymują, z dzisiaj.

 

P.S. bandytyzm milicyjny się rozkręca.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo niedopowiedzeń w temacie przepisów i dla mocno wnikliwych jest dziennik ustaw: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/rok/2020

 

gov.pl podaje sprzeczne informacje. Weźmy np. fryzjera. Wg nowych wiadomości : ( https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy ) nie widać jeszcze na horyzoncie otwarcia salonów fryzjerskich. Jednak jak ktoś wejdzie sobie w Aktualne zasady ( https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia ) to nagle można salon otwierać 19 kwietnia. 

Wiem, że liczy się najnowszy przepis ale stronka gov.pl wprowadza w błąd, bo normalny obywatel nie chce czytać jej całej tylko wejść i mieć informację.

 

Dla znających się na rzeczy ja mam pytanie inne: Kiedy wg Waszej interpretacji, będzie wjazd do Polski bez konieczności odbywania 14 dniowej kwarantanny? Wg strazgraniczna.pl jest to 3 maja. Prawdopodobnie to jeszcze zmienią ale trochę czatuję i jeśli ktoś już natknął się na inny przepis to proszę podlinkować będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kanale babeczka tłumaczy jaki jest bajzel z tymi przepisami.

https://www.youtube.com/channel/UCsHAf8R7_0uexQ2cp45lWsA

 

Wysłuchałem i nadal nie kumam o co chodzi i czego od nas oczekują poza siedzeniem w domu. Generalnie to ja bym za bardzo nie kozakował. Policjanci raczej się skłaniają do wypisywania 500 zł mandatów za poruszanie się po mieście bez ważnej przyczyny - dlatego warto sobie przygotować historyjkę którą na bieżąco będzie można wypełnić. Wlepiane mogą być też kary administracyjne ze stacji epidemiologiczno sanitarnych i tu się zaczyna zabawa w tysiące złotych. W rozmowie z policją warto nie kozakować za bardzo i wiedzieć że mają prawo przeszukać zawartość torby wylegitymować (w przypadku odmowy do 48 h na dołku póki nie ustalą tożsamości). Polecam współpracę z policją na tym etapie i spokojną rozmowę. Obserwować co robią mówią i jak postępują. Przewertować sobie przepisy. Jak się zacznie robić źle to trzeba będzie osuszać stacje benzynowe. Póki co nie jest na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paazik napisał:

przedłużenie ograniczeń w przemieszczaniu?

Od jutra nie ma tak ostro jak było, czyli wypad na rower, spacer, bieganko bez strachu o zawartość portfela.Dziś jednak chciałem wyjechać z miasta(ot pojeździć z niemocy) i stała suka na kogutach więc profilaktycznie wykręciłem na drodze przed nimi i z powrotem... ale nie gonili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jebak Leśny napisał:

Od jutra nie ma tak ostro jak było, czyli wypad na rower, spacer, bieganko bez strachu o zawartość portfela.

Szkopuł w tym, że pierwotnie rozporządzenie podawało konkretną datę do kiedy poszczególne obostrzenia obowiązują, w większości przypadków do 19 kwietnia 2020. O lekkim poluzowaniu słychać wszędzie ale do kiedy reszta obostrzeń została przedłużona to nie widzę nigdzie poza przekraczaniem granic, zamkniętymi szkołami i lotami. 

 

@Mosze Red Masz kontakt z przepisami, czy interesowałeś się tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jebak Leśny napisał:

stała suka na kogutach więc profilaktycznie wykręciłem na drodze przed nimi i z powrotem... ale nie gonili ?

A ja dzisiaj z laską z tindera leżę na trawniku przy jeziorku, policja obok przejechała i tyle było ich widać. Oczywiście bez masek ? No ale stresik był przez moment. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

Autem gdzie i jak chcesz:

 

1. OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
  • a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

Obowiązuje do: odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.