Skocz do zawartości

Czy straciliście pracę, znaczącą część dochodu lub zbankrutowaliście przez "lock down" i Covid 19?


TheFlorator

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, tytuschrypus napisał:
19 godzin temu, Obliteraror napisał:

No nie wiem. Jest to w jakiś sposób uwłaczające, tak potraktować pracownika.

No cóż, szkoda że pracownicy nie mają takich wyrzutów sumienia jak spierdalają na L4 a potem dosyłają pocztą kolejne, a w końcu wypowiedzenie ;)

 

Ale bardziej chodzi mi o to, że w dzisiejszych czasach wiele rzeczy załatwia się przez maila - podpisuje kontrakty, umowy, przyjmuje zlecenia itd. - dlaczego jeśli okoliczności wykluczają inną formę zwłaszcza obecnie nie zrobić tak z wypowiedzeniem? Przecież nikt nie zabrania zadzwonić do pracownika i o tym porozmawiać na przykład, a potem wysłać maila

 

Traktuję to tak samo jak wszystkie inne "ważne" rzeczy, które kiedyś robiło się tylko w formie papierowej, a teraz można też elektronicznie.

Dziwi mnie to, że w dzisiejszych czasach, w Polsce, odwrotnie niż  to jest przyjęte w świecie, nie robi się wszystkiego elektronicznie i jest to pojeb..ne przywiązanie do papierów.  W mojej branży miłośnicy L4 są tępieni niczym robactwo i ich po prostu nie ma. Praca "na wodzie", ale blisko brzegu gdzie nikt nie cacka się z cwaniakami. . Branża przy wszelkiej maści kryzysach jako pierwsza dostaje w d.

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stefan Batory napisał:

Dziwi mnie to, że w dzisiejszych czasach, w Polsce, odwrotnie niż  to jest przyjęte w świecie, nie robi się wszystkiego elektronicznie i jest to pojeb..ne przywiązanie do papierów. 

Mnie to czemu tak jest nie dziwi, dziwi mnie za to, ilu jest zwolenników czegoś takiego piętrzących liczne przeszkody :) Choć może nie powinno. 

 

A miłośników L4 tępi każdy człowiek, który miał z nimi albo przez nich problem, natomiast wiadomo że zanim ja nie miałem to też na to inaczej patrzyłem. Jednak w istocie bardzo łatwo jest poznać po X latach praktyki osoby, które naprawdę chorują i nie mogą pracować i odróżnić je od tych, którym się pracować nie chce. Dla takich też miejsca nie widzę, bo to jest zwykłe oszustwo. A niejedna osoba pod moimi skrzydłami dochodziła np. X czasu po jakimś zabiegu i włos jej z głowy nie spadł. Ale to były zawsze osoby, którym zależało. Ja byłem fair i one były fair. Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Każdy kij ma dwa końce.

No właśnie, dlatego nie przyjmuję pisania tylko o jednym końcu. Zwłaszcza, gdy jestem jednym z nich i wiem, jak to wygląda - nie popieram chujowych działań również ze strony pracodawców, nie mogę jednak traktować tego jako usprawiedliwienia chujowych działań pracowników wobec mnie, gdzie ja nie traktuję ich w ten sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady się z Tobą zgadzam, tylko że widzisz...

7 godzin temu, tytuschrypus napisał:

gdzie ja nie traktuję ich w ten sposób

... to na ustach mają WSZYSCY.

Tylko skąd się potem biorą koślawe akcje?

 

Qrde... Z wiekiem moje życie coraz bardziej idzie w odcienie szarości...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisiało to w powietrzu i przed wirusem.

 

Dzisiaj dostałem wypowiedzenie. 

 

Inżynier budownictwa. Czeka mnie przebranżowienie/emigracja na proste roboty ponieważ inżynierów jest za wielu na rynku, a produkcja idzie taśmowo.

 

W firmie zostaje z 4 inżynierów 1 sztuka. Pracownicy fizyczni niezagrożeni.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrocilem do pracy z furlongu. Mam pokonczyc swoje tematy i wrocic na furlong. Prace w firmie koncze 30 czerwca. Jest 1 oferta pracy na rynku na junior stanowisko, a ja szukam na senior. Do firmy w ktorej mialem rozmowe o prace napisze w polowie Maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wpadło mi 5 tys. na konto z Urzędu Pracy. Normalnie kurwa szok, bo wniosek złożyłem pod sam koniec kwietnia. Zero telefonów, zero maili, zero robienia problemów.

 

Do dzisiaj nie mam za to odpowiedzi z ZUSu w sprawie wniosku o zwolnienie z haraczu, ale żeby być konsekwentny, to i tak nie płacę im nic od marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie lotnicze Virgin Atlantic:

-redukcja pracowników o 1/3

-wyprowadzka z lotniska Gatwick (Londyn)

-redukcja ilosci samolotów z 43 do 36

 

https://www.ft.com/content/24cc7e2e-5361-4bcd-bfad-b95cae695d86

 

British Airways:

-przewidywana redukcja pracowników o 12k (z 42k)

 

https://www.bbc.co.uk/news/business-52462660

 

W tym wszystkim warto zwrócic uwage na nieciekawa kondycje finansowa (od 2 lat) Virgin I np zalegle restrukturyzacje w BA. Oczywiscie teraz upraszczanie tego do wirusa I lewarowanie "biednej" pozycji w trakcie rozmow z rzadem o ratunek...

 

Przemysl samochodowy w UK:

-w marcu, spadek produkcji o 37%. Oczywicie nie podano spadek w stosunku do kiedy...

 

https://www.autoexpress.co.uk/news/105846/uk-car-production-down-376-march-due-coronavirus

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheFlorator napisał:

Przemysl samochodowy w UK:

-w marcu, spadek produkcji o 37%. Oczywicie nie podano spadek w stosunku do kiedy...

Marzec to jeszcze nic. U mnie w firmie (automotive) spadek wyniósł tylko 20%, ale w kwietniu już 85%. Jedyna nadzieja na odbicie branży to przestawienia ludzi z komunikacji publicznej na samochody, jako formy transportu zmiejszającej ryzyko zarażenia wirusem. Już nawet jakieś artykuły o tym powstały, więc jest jakaś opcja, że nie będzie aż tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/28/2020 at 1:08 AM, Stefan Batory said:

Dziwi mnie to, że w dzisiejszych czasach, w Polsce, odwrotnie niż  to jest przyjęte w świecie, nie robi się wszystkiego elektronicznie i jest to pojeb..ne przywiązanie do papierów. 

Uu, kolego. Ja nie z calego swiata, ale Ty pewnie jeszcze nie stales n-ty w kolejce w supermarkecie, gdzie 50% osob placi przed toba wypisujac czek:) Albo, gdy Twoi kontrahenci przesylaja Ci platnosc czekiem listem zwyklym. I potem przychodzi po 3 tygodniach, i widzisz, ze on rzeczywiscie to wyslal na czas. Tudziez, gdy przychodzi ze szkoly info, ze zbieraja po $5 na szkolna koszulke: platnosc tylko czek lub money order (to jest dopiero archaizm).

Jak ja mowie o przelewach idacych w pare godzin (a w tym samym banku natychmiast) to kazdy sie pyta: 'a ile to kosztuje?', 'a czy to bezpieczne, czemu nie wysylacie sobie czekow?'. Tutaj jak ja sobie z jednego konta na drugie w tym samym banku chce cos przelac (i jest to bank prawie tylko internetowy Schwab.com) to wyjdzie to tylko w dzien roboczy:) Jak juz przelewam pomiedzy dwoma bankami (a konta musze miec wczesniej 'zweryfikowane' miedzy soba w obu bankach, najlepiej poprzez przeslanie do kazdego z nich czeku z drugiego banku, przekreslonego i z napisem 'void') to z gory zaklad, ze bedzie to tydzien. Zawsze jest krocej, ale jesli przez pomylke wysle w czwartek, to na koncie bede mial dopiero we wtorek. Jesli wysle w poniedzialek, to bede mial w srode. Wiec lepiej myslec o tym jak o tygodniu, bo juz sie zdarzylo, ze pieniadze wrocily z takiej wycieczki na konto z ktorego wysylalem, bo przelew wygladal na podejrzany (powiedzmy srednie kwartalne zarobki). A jakie larum sie podnosi, gdy Trump wysyla na konta obecnie 'stimulus check'. Ze to oszustwo itd, i wiele osob krzyczy, ze chce dostac normlanie czek poczta.

Sa jeszcze tak zwane wire-transfer, ale czesto kosztuja okolo $35 i nikt nie chce korzystac, bo musisz podac drugiemu numer konta. Kompletnie odwrtonie niz w polsce, tutaj prawie kazdy swoj numer konta szczeze jak oka w glowie.

Edytowane przez marwin
Literowki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marwin napisał:

Uu, kolego. Ja nie z calego swiata, ale Ty pewnie jeszcze nie stales n-ty w kolejce w supermarkecie, gdzie 50% osob placi przed toba wypisujac czek:) Albo, gdy Twoi kontrahenci przesylaja Ci platnosc czekiem listem zwyklym. I potem przychodzi po 3 tygodniach, i widzisz, ze on rzeczywiscie to wyslal na czas. Tudziez, gdy przychodzi ze szkoly info, ze zbieraja po $5 na szkolna koszulke: platnosc tylko czek lub money order (to jest dopiero archaizm).

Faktycznie kolego, czeki to ja widziałem tylko na amerykańskich filmach. U nich widziałem też inne zadziwiające wynalazki, np. takie dziwne okna otwierane do góry, czy serdecznie przeze mnie znienawidzone gwinty calowe.

Ja miałem na myśli sytuacje między mną (pracownikiem najemnym), a moim pracodawcą. Wyglądało to mniej więcej tak: mieszkałem w Polsce, byłem jednocześnie zatrudniony przez firmę z siedzibą w Hamburgu pracując w przeróżnych krajach Europy. Przez ponad 10 lat nigdy nie byłem w biurze u mojego " krwiopijcy", bo wszystkie papiery były ogarniane drogą elektroniczną. Taki jest po prostu obowiązujący standard w europejskich, międzynarodowych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.