Skocz do zawartości

Pożar w Czarnobylu


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

W strefie skażenia tuż obok elektrowni w Czarnobylu szaleje pożar. Wszystkie linki i nagrania do znalezienia w internecie. Moje pytanie, na ile poważne dla zdrowia jest promieniowanie i przeniesienie tych pyłów nad Polskę? 

 

Oficjalnie Polski instytut atomistyki mówi, że promieniowanie w normie. No ale czy to prawda, cz tradycyjnie uspokajają, by nie siać paniki? 

 

Tutaj widzimy dokąd poleciały chmury i cała ściana centralno-wschodnia została dość mocno dotknięta tym zjawiskiem. 

 

Na ile to było groźne i czy w tym momencie ma sens jeszcze np.: namazanie się jodyną, czy płyn Lugola? Czy może już po ptakach i kto ma szczęście ten ma szczęście, a kto pecha, ten ma pecha? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, manygguh said:

Oficjalnie Polski instytut atomistyki mówi, że promieniowanie w normie. No ale czy to prawda, cz tradycyjnie uspokajają, by nie siać paniki? 

Czujniki w chwili obecnej sa o wiele lepsze niz w 1986r. Kraje skandynawskie by odrazu zaroportowaly wszelkie odchylenia od normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

No ale czy to prawda,

Sądząc po innych danych.

Tam budowano potężny sarkofag/magazyn.

 

Opcje dwie.

Skończyły się pieniądze bo ukończono projekt.

Skończyły się pieniądze bo przerwano budowę na czas 'koronki'.

 

Tak czy siak forsa się znajdzie aby dokończyć magazyn.

ZATEM katastrofy będą tam częstsze.

Studnia bez dna. Francysko unijny projekt.

 

Inna prawda jest taka iż pracownicy sumarycznie mogli przyjąć do 1000 radów ostatecznie.

Jeżeli ktoś przekroczył to otrzymywał wilczy bilet bezterminowo.

 

Na terenie sarkofagu były normalnie stołówki A kilka metrów dalej nie wolno było wyjść na ulicę.

 

Trochę wieje dekadencją i psychozą sytuacji.

 

Gdyby pył faktycznie był w wolnym obiegu to zapewne z ulicy na stołówkę by NIE ZAWIEWAŁO, PRAWDA???

 

..

LOGIKA pieniądza Level MAX.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie tylko sarkofag jest problemem. Byłem około 1.5 roku temu na wycieczce w Czarnobyliu - polecam zresztą.

Część lasów wokół elektrowni jest tak napromieniowana, że nawet zbliżenie się do tego lasu na około 100m powoduję, iż czujnik promieniowania dostaje pierdolca. Jest to tzw. Czerwony las.

Jeśli to ten las płonął to problem jest duży i realny. Nie wiem jednak jak daleko i w którym kierunku poleciałaby chmura radioaktywnych pyłów. Potrzebna byłaby analiza pogody i wiatrów w tamtym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, azagoth said:

Potrzebna byłaby analiza pogody i wiatrów w tamtym czasie.

To jest na tym filmiku, który zamieściłem.

 

22 minutes ago, azagoth said:

Jeśli to ten las płonął to problem jest duży i realny. Nie wiem jednak jak daleko i w którym kierunku poleciałaby chmura radioaktywnych pyłów.

Niestety, to właśnie Czerwony Las. 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Czarnobyl-Plonie-Czerwony-Las-ogien-niedaleko-Prypeci.-Promieniowanie-nie-jest-grozne

 

Niby czujniki w Polsce są w normie według doniesień, natomiast może jest na forum ktoś, kto prowadzi własne pomiary, lub ma dojście do jakichś insajdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.