Skocz do zawartości

Hearts of iron 4


c0rrupted

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, cst9191 said:

Rozwiń pytanie, czy chodzi ci o strategię w grze? Czy inne podobne gry?

Izolacja sprawiła, że kupiłem sobie HOI 4, i dość mocno mnie gra wciągnęła. Zastanawiam się czy są na rynku jeszcze bardziej rozbudowane strategie (jestem nowy jeśli chodzi o ten gatunek).
Może są jakieś rozszerzenia. Teraz uczę się grania. Dzisiaj, nie udała mi się Niemiecka inwazja na UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Crusader Kings 2, Hearts of Iron i Europa Universalis to wszystko gry jednego studia. Szwedzkiego Paradox. Są znakomite. 

 

Do HoI są świetne dodatki ale i z modów jest sporo fajnych. Millenium który uwspółcześnia rozgrywkę, Great War wprowadza nas w realia I wojny światowej. I kilka innych. Poszukać można na Steam Workshop czy na żywca w google.

 

Tutaj art w miarę świeży opisujący niektóre mody.

 

https://www.wargamer.com/articles/hearts-of-iron-4-mods/

 

Z takich bardzo ale to bardzo złożonych strategii polecam Dwarf Fortress. Jeżeli grafika (a raczej jej brak) Cię nie odrzuci to nie znam bardziej rozbudowanego tytułu. Jest kilka modów graficznych, które ułatwiają życie. Kiedyś jeszcze przed zmianą pracy i obecną partnerką sporo czasu grałem we wszystkie powyższe tytuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlitzKrieg jest fajny, szczególne Niemcami. 

 

Ostatnio, jako monarchista, mam fazę na Mandzukuo i utworzenie cesarstwa. 

 

Jak chcesz sb zagrać Polską (która, jako chyba jedyne ważniejsze państwo, nie ma swojego drzewka celów narodowych, to polecam:

 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=931688026

 

Jest to najlepszy mod odnośnie Polskiego drzewka. 

Możesz sb wybrać tamtejsze partie np. Sanacja czy eNDecja itp. 

Jedyny minus, nie ma drzewka monarchistycznego, jeszcze?

A powinno?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem w tej grze 600 godzin, najlepsze państwa do gry to chyba Niemcy i ZSRR, bo dużo opcji do wyboru i najciekawsza rozgrywka. Lepiej oczywiście grać na modach, mój ulubiony to Road to 56. Poza tym Total Wary, głównie Empire i Rome 2 oraz Europa Universalis IV. Swego czasu też oczywiście Cyvilization V Brave New World, ale grając z komputerem szybko się nudzi. Strategie najlepszy rodzaj gier, wymagający myślenia a jednocześnie dający chyba największa satysfakcję gdy obrana taktyka odnosi sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.