Skocz do zawartości

Java "jak to ogarnąć"


MaxMen

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia mam problem z używaniem Javy 

Tzn chciałbym otworzyć pewne grafiki, wykresy na komputerze ale wyświetla mi się komunikat, " W celu wyświetlenia wykresu wymagana jest Java w twojej przeglądarce" 
Javę ogólnie mam ale instalowałem ponownie, a wykresy nadal nie chcą się otwierać. Próbowałem w Google chrome, Mozilli, Internet Edge czy Opera nigdzie nie śmiga i nie wiem co jest grane, czytałem jakieś porady ale nic mi nie wychodzi i działać nie chce. Czaty które potrzebują Javy otwierają się normalnie. 

Więc pytanie jak to ogarnąć aby działało ? 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej brakuje wirtualnej maszyny Java.

A konkretnie wpisu do rejestrów w programach graficznych.

ZALECAM ponowne zainstalowanie jakiejś przeglądarki 'w tedyk' ona podczas instslacji natrafi na wpis w rejestrze gdzie leży VMJ.

 

Dodatkowo sprawdź frame work'a.

 

 

Odlecam ręczne grzebanie w rejestrach. 

No chyba, że lubisz z gówna kręcić bat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaxMen napisał:

chciałbym otworzyć pewne grafiki,

Jakie rozszerzenie pliku? Grafiki?

 

Zasadniczo to pierwszy raz się spotykam aby ja ha miała coś do multimedii na tym poziomie kodu?! 

WTF???

 

JAKO  przykład tak samo bez sensu:

Otwieranie PDF'u nie działa bo nie masz javy?! 

Adobe ma cały pakiet do PDF A ewentualne braki ciągnie dowladerem.

 

TERAZ tak sobie analizuje i pewnie pociągnołeś jakiś ĢÓWNIANY 'ster' w pakiecie 'VIDMA'(JAVY) i jest brak codeka do danej grafiki.

 

Jakie rozszerzenie??? ....nie trybi???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, MaxMen said:

Bracia mam problem z używaniem Javy 

Tzn chciałbym otworzyć pewne grafiki, wykresy na komputerze ale wyświetla mi się komunikat, " W celu wyświetlenia wykresu wymagana jest Java w twojej przeglądarce" 
Javę ogólnie mam ale instalowałem ponownie, a wykresy nadal nie chcą się otwierać. Próbowałem w Google chrome, Mozilli, Internet Edge czy Opera nigdzie nie śmiga i nie wiem co jest grane, czytałem jakieś porady ale nic mi nie wychodzi i działać nie chce. Czaty które potrzebują Javy otwierają się normalnie. 

Więc pytanie jak to ogarnąć aby działało ? 
 

Jeśli nie masz włączonej blokady javy w przeglądarce, to prawdopodobnie nie masz bibliotek Java (JRE) zainstalowanych:

 

https://www.java.com/pl/download/

Edytowane przez lync
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaxMen napisał:

 z tą grafika to może źle się wyraziłem.

Masz ad bloka? ....może blokować.

 

Sprawdź dostęp do cookies? Oracle korzysta z ciastek.

 

Jeszcze globalne ustawienia w windzie na import z sieci.

Czy aplet JAVY ma aktualny certyfikat dla twojej windy i nie świeci się arelt pochodzenia/źródła.

 

Teoretycznie jeśli w tych miejscach nic nie blokuje, to sypanie się wirtualnej maszyny JAVY często kończy się 'AKCJA WINDA'.

 

Choć dalej podtrzymuje, że  brakuje codeka  do rozszerzenia.

Tego typu codeki mają prawie wszystkie 'ofice'y.

TABELKO/WYKRESO'IDALNE.

 

 

JEŚLI masz jakieś 'ofice' to proponuje zrobić ręcznie importa do programu.

 

Czyli gdzieś dupa na poziomie importu/blokady rozszerzeń smv, cms.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lync napisał:

Jeśli nie masz włączonej blokady javy w przeglądarce, to prawdopodobnie nie masz bibliotek Java (JRE) zainstalowanych:

Tego nie wiem nie znam się na tym. Z linku który podałeś korzystałem. 

21 minut temu, Tornado napisał:

Masz ad bloka? ....może blokować.

Nie mam. 

 

Ogólnie Javę muszę mieć zainstalowaną bo śmigają czaty, więc jakby coś na poziomie przeglądarek było nie tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplety javy w przeglądarkach od wieków nie są już wspierane. Możesz spróbować zrobić coś według tego artykułu, istnieje szansa, że zadziała.

15 minutes ago, MaxMen said:

Ogólnie Javę muszę mieć zainstalowaną bo śmigają czaty, więc jakby coś na poziomie przeglądarek było nie tak. 

To jest kwestia JavaScriptu, bez Javy też by wszystko działało.

EDIT: Tu więcej informacji na temat wsparcia tych apletów: https://java.com/en/download/help/enable_browser.xml

Możesz spróbować zainstalować jakąś starą wersję którejś z przeglądarek.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.