Skocz do zawartości

Zakup dużego SUVa


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

17 hours ago, Adrianoob said:

1) Dziękuję za komentarz. Miałem Grand Vitare V6 tą nowszą z automatem klasycznym, super auto , Bardzo polecam, zero problemów.  

 

2) Natomiast 4Runner V6 kurde często o nim myślę.  One są  tylko z USA wersje czy są  też  Europejskie? Jak dostęp  do części ? 

Pisałem o Grand Virata 2004 V6 manual ( kiepskie rozwiązanie sprzęgła. Pedał sprzęgła "kończył się " cylinderkiem hydraulicznym potem rurka i nastąpmy cylinderek hydrauliczny potem mechaniczne sprzęgło) pierwszy cylinderek był plastikowy i wybuchał co kilka tysięcy, do tego stopnia, że opanowałen startowanie z drugiego biegu bez sprzęgła.

Nie ma pojęcia, mieszkam w Kanadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maliniak napisał:

Pisałem o Grand Virata 2004 V6 manual ( kiepskie rozwiązanie sprzęgła. Pedał sprzęgła "kończył się " cylinderkiem hydraulicznym potem rurka i nastąpmy cylinderek hydrauliczny potem mechaniczne sprzęgło) pierwszy cylinderek był plastikowy i wybuchał co kilka tysięcy, do tego stopnia, że opanowałen startowanie z drugiego biegu bez sprzęgła.

Nie ma pojęcia, mieszkam w Kanadzie.

O kurde super, Quebec :) Kanada fajne miejsce. Czyli ogólnie 4 Runner to solidna bezawaryjna konstrukcja tak? 

Jeszcze myślę nad Highlanderem. Highlander też jest bezawaryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/24/2020 at 11:28 PM, Adrianoob said:

O kurde super, Quebec :) Kanada fajne miejsce. Czyli ogólnie 4 Runner to solidna bezawaryjna konstrukcja tak? 

Jeszcze myślę nad Highlanderem. Highlander też jest bezawaryjny?

Toyota Rav4 - Mała fajna terenówka

Toyota Highlander - Taki rodzinny "terenowy" na kemping do parku.

Toyota 4Runner - Najlepszy z najlepszych, prawdziwa terenówka do 2009, większość dojedzie do 500 000 km jak się zmienia regularnie olej, i dba o poziom płynu w chłodnicy, w chłodnicy jest układ chłodzenia automatycznej skrzyni biegów, w silnikach V6.

Toyota Tacoma Pickup "przerobiony" z 4Runnera albo odwrotnie, nie zniszczalne auto.

Toyota Sequoia - Terenówka dla prezydentów

Toyota Tundra - "przerobiona"  Sequoia na Pickupa.

Takie są w salonach, wszystkie Hiluxy są Japonii lub inne sprowadzone z za morza.

 

Zachodnia Kanada, taki Quebec na końcu świata, ale także jest zajebiście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maliniak napisał:

Toyota Rav4 - Mała fajna terenówka

Toyota Highlander - Taki rodzinny "terenowy" na kemping do parku.

Toyota 4Runner - Najlepszy z najlepszych, prawdziwa terenówka do 2009, większość dojedzie do 500 000 km jak się zmienia regularnie olej, i dba o poziom płynu w chłodnicy, w chłodnicy jest układ chłodzenia automatycznej skrzyni biegów, w silnikach V6.

Toyota Tacoma Pickup "przerobiony" z 4Runnera albo odwrotnie, nie zniszczalne auto.

Toyota Sequoia - Terenówka dla prezydentów

Toyota Tundra - "przerobiona"  Sequoia na Pickupa.

Takie są w salonach, wszystkie Hiluxy są Japonii lub inne sprowadzone z za morza.

 

Zachodnia Kanada, taki Quebec na końcu świata, ale także jest zajebiście.

Pozdrawiam.

Dziękuję za komentarz.  Jeszcze co myślisz o 4 runner z silnikiem V8? Który bardziej trwały i sprawdzony? 4 runner V6 czy V8. Dodam że spalanie mi obojętne, tylko chodzi o bezawaryjną bardziej jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Adrianoob said:

Dziękuję za komentarz.  Jeszcze co myślisz o 4 runner z silnikiem V8? Który bardziej trwały i sprawdzony? 4 runner V6 czy V8. Dodam że spalanie mi obojętne, tylko chodzi o bezawaryjną bardziej jednostkę.

To wielki silnik (V8) doskonały jak masz łódkę albo coś do ciągania (camper?).

Niezawodność powinna być podobna, choć powiem Ci ze nie mam o tym pojęcia. Popytam i napisze za kilka dni.

Ja to sknerowaty jestem i wole jak mi auto mniej pali.

Kocham 4Runnery!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/23/2020 at 1:02 PM, Adrianoob said:

Chodzi mi o auto bezawaryjne i niedrogie w utrzymaniu.

Myślałeś o KIA Sportage? O trwałości się nie wypowiem, bo służbówka ale miło wspominam kijankę jeśli chodzi o komfort i wyposażenie. Są wersje 4WD widzę, tylko nie wiem czy to nie za małe jak na to co szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maliniak napisał:

To wielki silnik (V8) doskonały jak masz łódkę albo coś do ciągania (camper?).

Niezawodność powinna być podobna, choć powiem Ci ze nie mam o tym pojęcia. Popytam i napisze za kilka dni.

Ja to sknerowaty jestem i wole jak mi auto mniej pali.

Kocham 4Runnery!!

Ja też od kilku lat się przymierzam do zakupu 4 Runnera lub Highlandera. Dziękuję za komentarze i podpowiedzi.

 

Ps. Ja gaz założę w Polsce to popularne i tanie paliwo. Wtedy obojętne  czy bedzie mi palic 17l ( V6 ) czy 20l ( V8 ) gazu. Wyjdzie tak czy inaczej mniej niż  za 10 litrów  benzyny więc całkiem spoko a zapas mocy jest pod butem :)

Pozdrawiam

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Myślałeś o KIA Sportage? O trwałości się nie wypowiem, bo służbówka ale miło wspominam kijankę jeśli chodzi o komfort i wyposażenie. Są wersje 4WD widzę, tylko nie wiem czy to nie za małe jak na to co szukasz?

Nie Kia Sportage to za małe auto. Z Kia Sorento jedynie gabarytami mi pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrianoob napisał:

20l ( V8 ) gazu. Wyjdzie tak czy inaczej mniej niż  za 10 litrów benzyny

10 l benz = ok. 39 - 42zł zależnie od stacji / miejsca

20 l lpg = ok. 37 - 39 zł

Wychodzi podobnie, tylko chcesz się oszukiwać, żeby sobie zracjonalizować zakup większego silnika. ?

Przy mniejszym silniku miał byś spalanie nawet 8 - 10 l LPG = ok. 15 - 20zł/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie po mieście max. 15L (V6 4Runner 1999) takie samo spalanie, albo bardzo podobne w V6 4Runner 2007 tylko silnik spokojniej pracuje, niższe obroty przy tej samej prędkości. A po autostradzie spokojnie mieści się w 10L.

Kilka razy jechałem w "gazowym" aucie (podczas wizyty w PL) jako pasażer, ciągle jakieś przełączanie , czekanie jak się nagrzeje czy coś podobnego, nie dla mnie, leniwy jestem. To tak jak by sobie kupić za mały garnitur dobrej marki.

Ale, kazdy wydaje swoje pieniądze po swojemu.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ufo napisał:

10 l benz = ok. 39 - 42zł zależnie od stacji / miejsca

20 l lpg = ok. 37 - 39 zł

Wychodzi podobnie, tylko chcesz się oszukiwać, żeby sobie zracjonalizować zakup większego silnika. ?

Przy mniejszym silniku miał byś spalanie nawet 8 - 10 l LPG = ok. 15 - 20zł/100km.

Nie chce i nigdy nie chciałem się  oszukiwać.  Chce miec po prostu duży silnik tak jak w poście pisalo. Zapas mocy pod butem i do tego gaz. Ty jak chcesz to się oszukuj proszę bardzo. Moim zdaniem jeżdżenie autem 1.6 + LPG mija się z celem. Ani to mocy nie ma ani nie pali jakoś dużo żeby LPG tam zakładać.  Ja mailem 4.2 V8 z gazem i było  super. 20l paliło LPG więc bardzo spoko wychodziło  w przeliczeniu na PB ( 340 koni )

3 godziny temu, Maliniak napisał:

Spalanie po mieście max. 15L (V6 4Runner 1999) takie samo spalanie, albo bardzo podobne w V6 4Runner 2007 tylko silnik spokojniej pracuje, niższe obroty przy tej samej prędkości. A po autostradzie spokojnie mieści się w 10L.

Kilka razy jechałem w "gazowym" aucie (podczas wizyty w PL) jako pasażer, ciągle jakieś przełączanie , czekanie jak się nagrzeje czy coś podobnego, nie dla mnie, leniwy jestem. To tak jak by sobie kupić za mały garnitur dobrej marki.

Ale, kazdy wydaje swoje pieniądze po swojemu.

Pozdrawiam,

E no nie. Pewnie jechałeś x lat temu gdy były stare generacje LPG. Dziś  nowa instalacja szybko się  przełącza na LPG po odpaleniu i nie ma już mowy o szarpaniu autem jak to dawniej bywało w fiatach siena czy takich wynalazkach. Trzeba tylko poczytać które silniki tolerują dobrze LPG. 

Nawet multimilioner Pudzian ma LPG w swoim Hummerze bo jak mówi nie widzi różnicy w jeździe a na stacji ( w portfelu ) widzi ogromną różnicę i połowa  zostaje w kieszeni a on umie liczyć. 

 

Trzeba tylko dobrze zestroić instalację i będzie działać wspaniale wiele lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Adrianoob said:

E no nie. Pewnie jechałeś x lat temu gdy były stare generacje LPG. Dziś  nowa instalacja szybko się  przełącza na LPG po odpaleniu i nie ma już mowy o szarpaniu autem jak to dawniej bywało w fiatach siena czy takich wynalazkach. Trzeba tylko poczytać które silniki tolerują dobrze LPG. 

Nawet multimilioner Pudzian ma LPG w swoim Hummerze bo jak mówi nie widzi różnicy w jeździe a na stacji ( w portfelu ) widzi ogromną różnicę i połowa  zostaje w kieszeni a on umie liczyć. 

 

Trzeba tylko dobrze zestroić instalację i będzie działać wspaniale wiele lat. 

Ja nigdy nawet nie prowadziłem "gazowego" auta wiec pewne nie powinienem się wypowiadać.

Masz racje, było to jakieś "polonezowate" auto, naście lat temu, ale zawsze.

Pozdrawiam,

I pochwal się jak już coś kupisz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz musi być założony w dobrym warsztacie i wybrać droższe dobre części do gazu na tym nie ma co oszczędzać. Jak dobrze to założy to śmiga bez problemu spadek mocy jest o 5% i pali więcej 1-2 litrów gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.05.2020 o 05:15, Maliniak napisał:

Ja nigdy nawet nie prowadziłem "gazowego" auta wiec pewne nie powinienem się wypowiadać.

Masz racje, było to jakieś "polonezowate" auto, naście lat temu, ale zawsze.

Pozdrawiam,

I pochwal się jak już coś kupisz.

Witam. No więc padło na toyote ale rav 4 :) jest to wersja sport ta najmocniejsza 3.5 V6 270 koni i 4wd.

Zawsze chciałem mieć najmocniejszą wersję Rav4 i w końcu padło  na nią. Jest to bardzo fajny samochód,  typowy sleeper, zaskakuje drogie niemieckie suvy nieraz na światłach ( 6.6 sekundy do setki ). Jak na SUVa jest to bardzo szybki samochód.  Jak na razie cieszę się z niego bardzo. Oby był niezawdony jak legenda o toyocie głosi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.