Skocz do zawartości

Chciałbym zostać trampem, włóczęgą


deleteduser91

Rekomendowane odpowiedzi

@NiesamowitySzymi skoro pasi Ci styl minimalistyczny tryb życia, czyli min. pracy zarobkowej, max. własne sprawy, to czy nie byłoby ciekawym pomysłem rozwinięcia małego part-time biznesu na pokrycie swoich kosztów? Nie wiem czym się zajmujesz, ale dla przykładu, jeśli malujesz ściany, to robisz to od czasu do czasu kiedy Ci pasi. Klienci są, więc robisz to w terminie Ci dogodnym. A jak potrzebujesz większego zastrzyku gotówki to bierzesz jakieś większe zlecenie czy nawet jak mówiłeś, jedziesz na saksy na te 2-3 miechy. Po prostu sobie wyrób fach, który Ci pozwoli na dorywcze prace w Pl jak i za granicą. Wtedy robisz do chcesz, a jak brakuje Ci kasy, to robisz zlecenia. A jak Ci się znudzi nomadyczny tryb życia, to przynajmniej masz jakiś fach w ręku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, larry napisał:

Po prostu sobie wyrób fach, który Ci pozwoli na dorywcze prace w Pl jak i za granicą.

Ogólnie mam możliwość, jak wspominałem wyjazdów na tyle, ile chcę. Teraz przez koronkę jestem 3 miechy i jest to za dużo. Ze względu na koronkę, jak będzie możliwość, to bym zrobił np dodatkowo prawo jazdy na C+E, bo wiem, że można dostać taką pracę. Ale ogólnie jeśli chodzi o fach, to trzeba dużo poświęcić czasu, aby go zdobyć i do tego mieć praktykę aby można samemu to robić. To zajmuje czas. A mój plan miał być wdrożony od tych wakacji, ale ze względu na koronkę, muszę przełożyć, bo rzeczywiście siedzenie, na działce, tak, po prostu, to nie to, o co mi chodzi. 

 

Dlatego może zahaczę o prawko, ale to znowu z 10 tysi +- no i czas. Ten hajs by wystarczył na 10 miechów myślę życia na działce i chodzenia regularnie na tańce z multisporta hehe. 

Prawda jest, też taka, że nigdy żadnego kursu, nie potrafiłem wcielić w życie. Zawsze to okazywało się nietrafne, wiec z tym prawkiem, to też szczerze wymyślam. Nie jestem przekonany.

Ogólnie czekam, jak się to zamieszanie z koronką rozwinie. 

 

Nie potrafię ani inwestować, więc wychodzi najlepiej jak kupuję sobie szczęśliwy - samotny czas, za pieniądze, które zarobie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojkr Ogólnie za dużego pola do popisu nie mam. Domek 35m2, i po prostu się zastanawiam, drewniany czy murowany, sąsiedzi postawiali taki murowany całość wyszła ponad 100 tys, ale wygląda porządnie.

Ja się zastanawiam, czy olać sprawę i docieplić małą, klitkę, którą posiadam, bo mam z 40 tysi. A widmo odkładania wszystkiego na kolejne lata, nie napawa mnie optymizmem. 

 

@JoeBlue  Masz rację, chcę zostać włóczęgą nowoczesnym - postępowym. :)

No to konkurs, jak nazwać gościa jednym słowem, gościa, który chcę trochę pracować, mieć gdzie trenować i skąd jechać na zajęcia na multisporta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JoeBlue napisał:

Śpi w rowie, żywi się szczawiem

Nie namawiaj mnie :)

 

15 godzin temu, wojkr napisał:

A jaka to działka ? - zwykła rekreacyjna, czy RODOS ? Jaka to klitka, co to za domek - napisz co masz.

Klitka jest 5*5 i sufit z 2.20. Nie da się stanąć na rękach, lekko ocieplona, jakieś 10 styropianu. W środku dwa materace gimnastyczne, oraz kuchenka gazowa. Możesz wpaść na makaron. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad jej rozbudową ? 5x5 - 25 m na zgłoszenie możesz mieć do 35 m,  dostawić pomieszczenie i podwyższyć do dopuszczalnych 5 m ? - by zrobić sypialną antresole, można kombinować i np do rozbudowy użyć "paneli zrobionych z palet - całość ocieplić. Przy czym mógłbyś całość rozłożyć w czasie np w tym roku dostawić pomieszczenie - wydłużyć jeden z boków do 7m - miałbyś prostokąt 7x5  i mieściłbyś się w 35m, a w przyszłym podwyższyć - jak będziesz mieć dopływ gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojkr Nie będę rozbudowywał, zostawię kanciapkę na np sprzęt, ciężarki, a dalej postawie normalny, przez jedną z firm, z którymi próbuję nawiązać współpracę. Niby w regulaminie jest, że można mieć jeden domek, ale wiedzę że ludzie mają dwa, np drugi to składzik na narzędzia: kosiarkę, czy tam coś. Może przejdzie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.