Skocz do zawartości

Czy kobiety świadomie upośledzają ludzkość?


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z wczoraj. 

Przyszedł do nas znajomy ze swoją kobietą, 4 miesiąc ciąży. 

Spożywała alkohol i paliła papierosy. 

 

Reagować czy nie reagować?

Rano poszukałam wiadomości w internecie na ten temat. 

 

Pierwsze z brzegu:

1 W Polsce rodzi się więcej dzieci z dysfunkcjami wywołanymi alkoholem niż z zespołem Downa. 

20 dzieci na 1000 rodzących się w Polsce cierpni z powodu skutków pijaństwa swoich matek w ciąży. 

 

2 Statystyki są przerażajace: co trzecia kobieta w ciąży sięga po kieliszek. 

Alkohol bardzo łatwo przenika przez łożysko, a ponieważ wątroba płodu jest niedojrzała, gorzej radzi sobie z jego przetworzeniem. Dlatego alkohol osiąga dużo większe stężenie we krwi płodu niż we krwi matki. 

 

3 Toksyczny wpływ picia alkoholu w ciąży jest widoczny już w okresie niemowlęcym. Przejawia się: wadami serca, wadami układu moczowo- płciowego, deformacją genitaliów, rozszczepem kręgosłupa, anomaliami kośćca, dysmorfią twarzy, która obejmuje opadanie powieki górnej, zez, krótki, zadarty nos oraz małe oczodoły. 

Noworodki cierpiące na płodowy zespół alkoholowy wykazują zaburzenia zdolności adaptacyjnych. Mają także skłonność do alergii, są wrażliwe na światło i dźwięk oraz maja problem w zachowaniu naprzemiennego cyklu snu i czuwania. 

 

4 Naukowcy potwierdzają, że nawet najmniejsza dawka alkoholu może mieć wpływ na dziecko w łonie matki. 

Nie ma znaczenia czy mówimy o kilku łykach piwa, lampce wina czy okazjonalnym drinku. 

 

To są tylko pierwsze informacje z brzegu, można szukać dalej, można też popatrzeć w przyszłość i zastanowić się jakie to niesie za sobą konsekwencje jeżeli 30% noworodków rodzi się w jakimś stopniu upośledzonym przez to, że kobieta w ciąży spożywała alkohol. 

 

Czy kobiety świadomie upośledzają ludzkość? 

 

 

 

  • Like 8
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, można by tu wiele opisać.

 

1 minutę temu, Lalka napisał:

Przyszedł do nas znajomy ze swoją kobietą, 4 miesiąc ciąży. 

Spożywała alkohol i paliła papierosy. 

 

Reagować czy nie reagować?

Widzisz, tu masz ukazane kogo kobieta wybrała, a więc faktycznie jest to uszkadzanie ludzkiej formy i degradacja. Można by się głębiej wkopać z czego to wynika ale faktycznie to kobieta decyduje z kim pragnie uprawiać seks i z kim chce przebywać, także jak najbardziej coś jest w tym co napisałaś w temacie, jednak warto zwrócić tu uwagę również na mężczyznę. Normalny by wywalił jej z ręki ten alko czy papierosy bo to przecież krzywdzi ich własne potomstwo - dziecko. 

Zajście w ciążę to odpowiedzialność, wybranie partnera/rki również, a tu masz przykład, że uciekają od niej i on i ona. Dziecko urodzi się z kłopotami lub upośledzeniem
to się odda" niech inni się męczą ;) 

 

Czasem żałuję, że też jestem taki nieodpowiedzialnym typem, a ja myślę na 100 sposobów by do takich rzeczy nie dopuszczać a tu babka z facetem, w ogól się nie przejmują :D 

 

P.S Ja bym zwrócił czy w ogóle wiedzą, że przez to co robią mogą mieć dziecko z ogromnymi problemami zdrowotnymi i potrzebą nad nim opieki 24h.

 

Więcej bym nie zaprosił takiego towarzystwa, by czasem im czegoś nie zrobić :D 

Po prostu jak można być tak nie odpowiedzialnym.... i ten facet i ta babka to normalnie - brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lalka napisał:

Przyszedł do nas znajomy ze swoją kobietą, 4 miesiąc ciąży. 

Spożywała alkohol i paliła papierosy. 

Możesz zapytać jej czy to zdrowe. To będzie jednocześnie dla niej sugestia dająca do myślenia. A jak tego nie wyłapie to nie ma co się boksować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lalka napisał:

Sytuacja z wczoraj. 

Przyszedł do nas znajomy ze swoją kobietą, 4 miesiąc ciąży. 

Spożywała alkohol i paliła papierosy. 

 

Reagować czy nie reagować?

Ja bym zareagowała. Na początku - życzliwa rozmowa uświadamiająca. Gdyby nie podziałało - wyprosiłabym z domu. Moje poglądy na ten temat są jednoznaczne, więc zero tolerancji dla głupoty. Biedne dziecko.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lalka napisał:

@Kleofas Finalnie wyrzuciłam ich ze swojego domu, nie pasowało mi to towarzystwo. Ale zgłębiając informacje o spożywaniu alkoholu w ciąży to przeraził mnie na jaką skale jest to praktykowane przez ciężarne i jakie są tego konsekwencje. 

Wyrzucenie z domu to trochę ekstremalne działanie, zresztą zależy jaki jest poziom Waszej znajomości. Ciężko czasami się z niektórymi osobami dogadać. Kiedyś normy społeczne były spłaszczone, tzn że osoby spotykające się i pochodzące z jednego środowiska społeczno - kulturowego zachowywały się mniej więcej tak samo. Teraz nigdy nic nie wiadomo...i strach w obawie przed obrazą, dostaniem wpierdol albo jeszcze czymś innym zwrócić komukolwiek uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BRK275 Partner tej kobiety sam kupił jej piwo. 

Ja nie dyskutuje z takimi ludźmi, wyprosiłam i tyle. Myślę, że więcej ich nie spotkam. 

 

@Hatmehit Każda wie, ale 30% ciężarnych spożywa alkohol w ciąży. 

 

Wydaje mi się, że każdy z nas może podpytać matki/ kobiety ciężarne o ten temat to usłyszy się: jedno piwo nie zaszkodzi itp. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pouczać przyszłą "madkę"? Przecież jako kobieta ona wie lepiej...

Zaś tak na serio, porozmawiałbym o tym jaką krzywdę robi dzieciakowi. Choć wiem, że w 99% przypadków by nie pomogło i pozostaje tylko wyproszenie z domu.

 

Do najważniejszych skutków picia alkoholu w ciąży możemy zaliczyć poronienie lub przedwczesny poród, niską waga urodzeniową dziecka, uszkodzenia mózgu (w każdym trymestrze ciąży), zespół ADHD, opóźnienie wzrostu, wady serca, wady nerek, problemy z widzeniem i ze słyszeniem, wystąpienie alkoholowego zespołu płodowego...

https://gis.gov.pl/zdrowie/alkohol-w-ciazy/

Edytowane przez ufo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lalka napisał:

Każda wie, ale 30% ciężarnych spożywa alkohol w ciąży. 

Przeraziły mnie przytoczone przez Ciebie statystyki, nigdy nie sadziłam, że to może być tak powszechne zjawisko. Wydawało mi się kompetnie marginalne ze względu na sporą świadomość medyczną oraz setki kampanii skierowanych do ciężarnych. No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalka a jak sądzisz, czemu kobiety ciągnie do bad bojów?

I dlaczego jednostki wysoko stawiające na rozwój siebie są same (najczęściej albo mają problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera)?

 

Mamy tu dwie siły jakby ze sobą walczące ? 

 

Wysyłałem w jednych z tematów z pewnej książki że moralność, jest jednym z TOP jeśli nie top kryteriów przy wyborze partnera. A co za tym idzie przy utrzymania potomstwa przy życiu, jest moralność, dopiero później wszelkie zaradności itp. Gdyby nie dzisiejsze państwo, które pomaga takim jednostkom to normalnie by kobieta z takim mężczyzną nie przeżyła, bo by ją zostawił i dziecko lub by porzucili w lesie, schorowanego noworodka (co jeśli, wszystkie pary by chały i ćpały w czasie ciąży?)

Chlanie, palenie i nie dbanie o dziecko, swoją partnerkę i jeszcze kupowanie jej alkho w ciąży, jest czymś co ukazuje kogo wybrała na swojego towarzysza życia i jaki los sobie zgotuje w przyszłosci. A więc tak, gdyby ludzie wybierali jak ona, to społeczeństwo by upadło, bo niestety ale dzieci z porażeniami nie bardzo się nadają do prawidłowego i normalnego funkcjonowania.

 

Tu masz tekst, który Ci się nie chciało czytać, może teraz przeczytasz :P :P :P 

 

 

Wysoka moralność (podobny poziom moralności). W zasadzie to element ten powinien być na początku listy (jako najważniejszy), jednak został umieszczony intencjonalnie na samym końcu z powodu tego iż często jest to element pomijany. Najważniejszym kryterium ku wyborze partnera musi być zawsze jego wysoka moralność (najlepiej wyższa od naszej). Zauważ, że tzw. często ‘źli chłopcy’ w jakich to są zainteresowane dziewczyny – są tak naprawdę zazwyczaj na niskim poziomie μ co ma wpływ na taki charakter (choć nie jest to regułą). W istocie wybór kogoś na niskim poziomie moralności wydaje się zawsze zły, jednak dla wielu może być pociągający. Jeśli to tymczasowe lub osoba jest nastoletnia to pozostaje to bez większego problemu. Problemem jednak jest to, kiedy utrzymuje się ten stan pola a moment w jakim osoba zaczyna wchodzić na ścieżkę pasożytnictwa, co wiąże się z przykrymi doświadczeniami jak i cierpieniem dla osób postronnych – czego należy unikać. Jeśli rozpoznawane są te cechy (idź do sekcji #3 i popatrz na symptomy spadku poniżej μ < 0.35) to sensowne wydaje się opuszczenie związku. Jeśli pociągają cię takie osoby to wiedz, że jeśli macie podobną moralność to być może będzie z was para, jednak będzie to związane ze znacznym cierpieniem ze względu na to, iż filozofia pasożytnictwa (sekcja #3) przeradza się z czasem w chorobę (pogarsza się z czasem jej stan, jak w każdej chorobie) – przejawi się to w czynieniu niemoralnego: biciu, kłótniach, awanturach, rękoczynach, zastraszaniu, terroryzowaniu i innych nieprzyjemnych jakich powinno się typowo unikać, a jakie wynikają z przebywania w niskim polu moralnym i są nieuniknione. Uciekaj szybko, jeśli tak się dzieje i nigdy nie patrz za siebie. Zerwij kontakty na zawsze, no chyba jeśli chcesz aby twoje życie przerodziło się w piekło – jak zawsze masz wybór (dojdzie do tego prędzej czy później). Z zasady partnera ma się po to, aby własne życie było dla nas lepsze a kiedy staje się ciężarem to warto je zmienić. Partner o niskim poziomie moralności oznacza problemy i cierpienie, a te ostatnie nie są mądrym i trzeźwym myśleniem jakie może być dobre dla potomstwa, mimo iż zależy to od tego co kto lubi oraz od jego własnego poziomu moralności. Każdy wybiera to co lubi, jednak warto zdać sobie sprawę z konsekwencji takich wyborów, gdyż przesądzają często one o naszym życiu.

Wysoko moralna osoba nie ma nigdy z zasady potrzeby (ani nigdy nie odczuwa takiej konieczności) aby wyróżnić się w jakikolwiek sposób w tłumie, gdyż zainteresowanie jest dla niej generowane poprzez wysoki stan pola moralnego, jaki ona nieustannie posiada.

Jeśli już będziesz w związku czy małżeństwie to pamiętaj, aby być zawsze wiernym. Kobiety nienawidzą zdrady podobnie jak mężczyźni: ma to także znaczenie psychologiczne i cywilizacyjne, gdyż dla kobiety – zdrada mężczyzny to strata polegająca na tym, iż w przypadku pojawienia się dziecka: zasoby materialne męża/ partnera będą dzielone na nie jej dziecko. Natomiast w przypadku kobiety (dla mężczyzny) to strata polegająca na utracie najbliższej (jaka może zakochać się w kochanku i odejść). Bądź wierny, jeśli już dokonasz właściwego wyboru – zostanie to tobie odwdzięczone przez druga osobę, bo będzie to widoczne w podświadomych reakcjach jakie pojawiają się na ekspresji twojej twarzy oraz zachowaniu, a jakie są odczytywane przez mózg ciągle. Wybierz moralność, a zostanie tobie to wynagrodzone z powrotem. Pamiętaj żeby zawsze dokonać właściwego wyboru i jeśli wymaga to znacznego czasu i kosztów: to ponieś je, jeśli jesteś pewien iż ta osoba jest wybranką twojego serca.
W istocie uwodzenie czy raczej zauroczenie dzieje się znacznie prościej (automatycznie) i poza świadomością, a aktywuje w momencie kiedy spotkasz kogoś kto promieniuje na poziomie metafizycznym: taką samą lub podobną częstotliwość do ciebie wraz z podobnym tzw. kontenerem (na tą ostatnią składa się twoje myślenie, jak i mniemanie oraz szereg innych związanych z atrakcyjnością własną, stanem posiadania, zdobytą wiedzą, a także warunkami po jakich szukasz partnera – zasada jest taka, iż jeśli chcesz spotkać wyżej jakościowego partnera, to także musisz popracować wpierw nad podniesieniem własnej atrakcyjności, co przełoży się na zwiększenie wibracji i rezonansu twojej osoby jaka to umożliwi). Kiedy widzisz daną osobę, możesz mieć uczucie iż coś się ‘zablokowało’ na niej i wtedy ty wiesz, iż to jest ta właściwa osoba. Jest tylko twoim wyborem własnym czy zrobisz coś z tym.
W celu osiągnięcia powyższego konieczne jest ustalenie tego czego oczekujemy i noszenie w sobie, stale. Musisz mieć to zawsze zakomunikowane w myślach, przykładem takiej wiadomości jaka może być noszona: ‘chce znaleźć dziewczynę jaka jest najlepsza jaka istnieje na świecie, najpiękniejsza, wysoce inteligentna i zrozumiała, wierna a jaka posiada cechy jak i charakter, który jest ze mną zgodny oraz z jaką będę szczęśliwy przy czym doprowając mnie do znacznego rozwoju’. Oczywiście forma ta w większości przypadków może być skrócona do typowego: ‘chce znaleźć piękną dziewczynę na seks’ jednak może to się wiązać z pewnymi nieoczekiwanymi problemami, a jest to jedynie twój wybór własny. Dzieje się to telepatycznie, w momencie spotkania osoby jaka będzie reflektowała te informacje – będziemy o tym wiedzieli, gdyż będzie to odczuwalny w pewien nawet ‘dość magiczny’ sposób. Zapewne większość już miała to uczucie, że ‘to to/ to ta osoba’ co jest ciężkie do wytłumaczenia. Z tym trzeba podążyć. Dostosuj się więc. Szczęście typowo zawsze dzieli się z kimś, stąd niech będzie to osoba tego warta. Zajmij sobie czas na znalezienie tej właściwej.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hatmehit napisał:

Każda kobieta w krajach I świata wie jak bardzo niebezpieczny jest alkohol dla płodu

Nie wiedzą. Myślą,że wyłącznie alkoholizm jest szkodliwy. W Australli był trend palenia papierosów przez ciężarne w celu zmniejszenia masy urodzeniowej dziecka. (panie sobie polecały) Tak samo jeśli chodzi o palenie marychy płód nie jest uszkadzany lecz jego rozwój zatrzymuje się na kilka dni i dziecko rodzi się w opóźnionym terminie. (nie, nie polecam)

 

Jak dziewczyna w miarę kumata to można wbić jej jajko do drinka i wytłumaczyć proces.. Chodzi o to by zobaczyła skutki a nie tylko moralne ględzenie. 

 

Po czym powiedzieć,że nie będziesz jej downa w wózku pchać i jak chce to niech sobie sama polewa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę 3 możliwe powody:

 

1. Kobiety raczej nie myślą długoplanowo. Krótko- lub średnio-planowo tak. Ale perspektywa dzieci z chorobą FAS, który wpłynie na całe ich życie, to jednak wymaga długoplanowego myślenia i ogólnego łączenia kropek przyczyny i skutków w takiej perspektywnie. Oczywiście dotyczy to jakiejś części kobiet tylko, w końcu większość kobiet jednak nie pije w ciąży. 

2. "Jakoś to będzie", " Jak raz wypiję, to nic się nie stanie".

3. Mowa tu o jednostkach słabych, nie potafiących zapanować na kompulsywnymi skłonnościami.

 

Ale uczciwie powiem, że nie znam ani jednego przypadku spożywania alkoholu przez kobietę w ciąży w swoim otoczeniu. Może to zależy od poziomu intelektualnego, warstywy społecznej i ogólnej świadomości.

 

Mam również pytanie @Lalka skoro pije 1/3 w ciązy, a chorby ma 20/1000 dzieci, czyli 2%, to co z resztą?

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tym nie zgadzam, moim zdaniem to patologiczny wyjątek i znam wiele kobiet które na czas ciąży nie paliły papierosów czy tym bardziej alkoholu nie ruszały. Jesteś gospodarzem i ty ustalasz zasady więc, ok tym bardziej, że to ten facet kupił jej piwo. Patologia była od zawsze, co więcej uważam, że kiedyś ludzie mieli mniejszą świadomość niż dzisiaj więc do takich incydentów dochodziło częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Tu masz tekst, który Ci się nie chciało czytać, może teraz przeczytasz :P :P :P 

 

Taka ściana tekstu, Ty myślisz, że to ktoś przeczyta...Przecież nawet najmądrzejsze laski ciągnie do bad boyów. Niestety dla nich nie ma ich aż tylu, a poza tym w wielu przypadków rodzina wybija im to głowy. Według nauki dziecko dziedziczy bowiem inteligencję po matce, zaś fizyczne cechy po ojcu. Więc biologicznie samica zawsze będzie chciała mieć dziecko z bad boyem, który zazwyczaj jest przebojowy i agresywny oraz silny, co pozwoli w dziecku przeżyć w dżungli. Wprawdzie dżungli już nie ma ale oprogramowanie samic nie zostało wymienione, a jedynie pojawiły się nowe mniej lub bardziej udane lekkie aktualizacje mające przystosować je do nowych warunków społeczno - kulturowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.