Skocz do zawartości

Ustawa antyprzemocowa jednak przejdzie w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

No panowie,wracam do tematu

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ustawa-antyprzemocowa-w-Sejmie-Natychmiastowe-izolowanie-sprawcow-przemocy-domowej-7873935.html

Cytat

2020-04-29 18:38

Sejm w środę po południu przeprowadził pierwsze czytanie projektu tzw. ustawy antyprzemocowej, której celem jest natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ich ofiar

Cytat

Projektu nie poparło jedynie koło Konfederacji. Kluby KO oraz Lewicy zgłosiły z kolei wniosek o natychmiastowe przejście do drugiego czytania. Głosowanie nad nim odbędzie się w czwartek w bloku głosowań.

Nie sądziłem że oni naprawdę to przepchną,czyli śmichy-żarty żartami ale jednak naprawdę szykuje nam sie tu druga Hiszpania?

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak się przedstawia sprawa męża i żony, nie warto się żenić. (Mt. 19:10)

Pomyśleć, że uczniowie Jezusa przewidzieli to 2 tysiące lat temu. Zaiste młyny historii mielą wolno ale stale...

 

Lepiej się nie żenić.

 

Do niedawna nie było to takie oczywiste, przeciwnie – małżeństwo miało również wiele “plusów dodatnich”, o których wspomina między innymi Aleksander Fredro w “Sztuce obłapiania”: “O wy najczulsze małżeńskie pieszczoty, o lubieżności ręką dana cnoty…!” – ale ostatnio, za sprawą rządu “dobrej zmiany”, a konkretnie – ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, może się to radykalnie zmienić. Oto na skutek fałszywych pogłosek, jakoby w związku z poddaniem przez rząd całego naszego i tak już przecież wystarczająco nieszczęśliwego kraju, przymusowej kwarantannie, gwałtownie wzrosła tak zwana “przemoc domowa”, rząd skierował do Sejmu nowelizację kodeksu postępowania cywilnego, a Wysoka Izba w podskokach tę nowelizację uchwaliła, przeciwko czemu głosowali posłowie Konfederacji. Nowelizacja polega na tym, że jeśli ofiara przemocy domowej doniesie o tym policji, to przybyły na miejsce policjant może oskarżonemu o taką przemoc nakazać natychmiastowe opuszczenie własnego mieszkania i zakazać zbliżania się do niego na odległość strzału nawet w sytuacji, gdy delikwent nie ma dokąd pójść a w razie odmowy – użyć siły. Eksmitowany w ten sposób właściciel ma oczywiście prawo złożenia zażalenia w niezawisłym sądzie, ale wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach w celu ochrony swoich praw do sądu idzie tylko idiota. Nie tylko z powodu skorumpowania sędziów, nie tylko z powodu ich politycznego zacietrzewienia, nie tylko dlatego, że środowisko to jest przeżarte agenturą, ale również, a może przede wszystkim dlatego, że z powodu postępującej feminizacji zawodu sędziego, niezawisłe sądy oblazły tak zwane “siostry”, które idą na rękę wszystkim “siostrom” uciśnionym przez “męskie szowinistyczne świnie” i bez wahania naciągną, albo wprost zlekceważą prawo, byle takiej jednej z drugą “siostrze” dogodzić. Zresztą nawet gdyby tak nie było, to – po pierwsze – komu taki niezawisły sąd ma uwierzyć, jeśli nie policmajstrowi, a po drugie – dochodzenie swoich praw przed niezawisłym sądem wlecze się latami, pochłaniając w dodatku mnóstwo pieniędzy – bo adwokaci, chcąc pomóc swoim klientom, muszą przecież dzielić się z niezawisłymi sędziami, którzy za darmo nie kiwną nawet palcem. Są w tym gorsi nawet od Żydów, którzy przynajmniej jedną rzecz zrobili darmo – o czym informuje znana pieśń wielkanocna: “Darmo kamień wagi wielkiej Żydzi na grób wtoczyli”.

 

Jaka na tle tej nowelizacji może rozwinąć się praktyka? Ano jeśli żona, która przecież w każdej chwili może dojść do wniosku, że w młodości rozłożyła nogi nie przed tym jegomościem, co trzeba, a właśnie teraz pojawił się ten właściwy, ten jedyny, to wystarczy, że da policjantowi przysłowiowe trzy ruble – bo czy jest policjant, co zmarnowałby okazję, która sama wchodzi w ręce – a ten już niepotrzebnego jegomościa bez trudu wyrzuci z własnego mieszkania na bruk w tak zwanym “majestacie prawa”, zaś zmaltretowana żona w dodatku zażąda alimentów, które w przyjemnej atmosferze będzie mogła przepić ze swoim nowym kopulantem. I za takimi właśnie zmianami zagłosował obóz dobrej zmiany i obóz zdrady i zaprzaństwa z Lewizną na czele, a jedynie Konfederacja głosowała przeciw. Ale właśnie temu ugrupowaniu większość naszego nieszczęśliwego narodu odmawia swego politycznego poparcia.

 

S. Michalkiewicz. Magna Polonia, 2 maja 2020

 

PS. Rozumiem, że są tu zajadli wrogowie Michalkiewicza, są też i jego fani. Ja należę do tych drugich choć nieraz miałem mu za złe, że o niektórych sprawach, takich jak lewackie wybryki SS ,RPO czy w ogóle prawa mężczyzn. Więc skoro teraz powiedział, i to całkiem sporo i dosadnie o tej sprawie to musi być grubo.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra rzecz się stała. Po latach drążenia przez lewaków, tzw warszawski rząd, namiestnicy na polskę wprowadzili dla tubylczej ludnosci prawo matriarchatu - w postaci ustawy antyprzemocowej.

 

Poprzedziła to kampania w mediach - którą wielu przeoczyło albo niedostatecznie zwróciło na to uwagę - wiele razy pojawiały się nienachalne artykuliki o miałkiej treści. Za to ilustrowane przestraszoną posiniaczoną kobietą z męską pięścią na pierwszym planie.  To był przekaz podprogowy mający utwierdzić ludność, że przemoc ma płeć męską.

 

Jakiś czas temu w sieci pojawił się filmik z eksperymentu społecznego - chodnikiem szła para i nagle kobieta zaczęła okładać mężczyznę, policzkować, kopać, popychać itd reakcja okolicznych ludzi to były uśmiechy wręcz śmianie się

kpiny ale nikt nie reagował - pewnie myśleli, że co za facet co daje się tak okładać.

 

Potem role odwrócono - mężczyzna zaczął kobietę bić popychać it - jak myślicie jaka była reakcja publiki? O mało nie zlinczowali tego faceta.  Ja tu widzę potrzebę kampanii społecznej pod tytułem "przemoc nie ma płci". "Kobieca przemoc domowa" i kilka filmów jak kobieta lży mężczyznę, jak leci do niego z rękami jak policzkuje itp.

 

I teraz jak to mówią....do brzegu.

 

W tym momencie - jeżeli ktoś już na tyle zwariował i jednak chce zamieszkać z kobietą - to jedyną możliwością aby to bezpieczne dla mężczyzny było, jest wynajęcie lokum. A najlepiej aby najemcą była kobieta.

 

Sądzę, że fakt iż mieszkanie jest wynajmowane spowoduje, że brak będzie motywacji na przejecie majątku i uwłaszczenie się na mieszkaniu mężczyzny. Dlaczego to kobieta powinna być najemcą? W przypadku gdy pańci się odwidzi i poczuje zew zmian i na drodze jej życia pojawi się nowy popychacz, po prostu się wyprowadzacie i nie jesteście związani żadną umową z właścicielem mieszkania i nie musicie ponosić żadnych kosztów wynajmu lokalu nie mieszkając w nim.

 

Jednocześnie trzeba zauważyć, że sprowadzenie kobiety do własnego mieszkania w tej chwili jest czystym wariactwem i proszeniem się o kop w dupę. A już zupełnie nie należy brać, żadnych wspólnych kredytów na dom/mieszkanie - bo zostaniecie bez mieszkania ale z obowiązkiem spłaty kredytu. Miną długie lata spraw sądowych zanim coś tam uda się wam wyplątać z takiego bajzlu - jeśli wogóle bo wiecie, że madka z bąbelkami to priorytet i będzie mieszkać w waszym mieszkaniu a wy będziecie spłacać kredyty i ponosić koszty mieszkania z zakazem zbliżania się do lokalu.

 

Nawet jak macie swoje mieszkanie kupione na własność to możecie je wynająć i jednocześnie wyjąć mieszkanie do mieszkania z myszką.

 

Mi się wydaje, że system dąży jasno do tego, że ludzie będą mieszkać jako single i spotykać się na seks, a urodzone dzieci będą zabierane po porodzie i wychowywane przez państwo. Bo żaden normalny myślący mężczyzna nie wyda się na łaskę pańci - bo wiecie, że łaska pańci na pstrym koniu jeździ. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rarek2 napisał:

Jednocześnie trzeba zauważyć, że sprowadzenie kobiety do własnego mieszkania w tej chwili jest czystym wariactwem i proszeniem się o kop w dupę.

@rarek2 Naiwnych mężczyzn, szukających "myszki innej niż wszystkie", na żonę/konkubinę nigdy nie zabraknie. Są ich setki również w forumowej społeczności. Nawet po takich ustawach, niszczących finansowo i prawnie mężczyzn, zaraz będą pojawiać się posty o szukaniu w Polsce żony, o tzw. miłości i zaufaniu.

Natura i tak wygrywa z rozsądkiem, choć na szczęście nie u wszystkich, bo jakich niewielki promil, nie pozwoli się wykorzystać.

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli słuchacie radia, to już leci reklama z numerem telefonu dla poszkodowanych kobiet.

 

PS. Pewna firma wprowadziła dzień wolnego w najgorszy dzień "okresu" ?

 

"W dniu piątego marca ogłosiła decyzję, że jej pracownice dostaną płatny dzień wolnego na najgorszy dzień okresu. Akcja „Okres wolny od pracy” została przyjęta z niemałym entuzjazmem."

 

Edytowane przez Maximus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już podpisane i za pół roku wchodzi w życie, podejrzewam, że to forum zyska na popularności. Może Marek powinien napisać poradnik jak ochronić nieruchomość oraz nie pójść do więzienia za fałszywe pomówienia.

Taka ciekawostka, zgłoszenie przemocy może być pod nieobecność faceta, więc jak wróci z pracy może czekać go informacja że idzie do noclegowni, odchodząc ma zostawić klucze itd:
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/nakaz-opuszczenia-mieszkania-przez-sprawce-przemocy,500528.html


 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tutaj żyć i mieć rodzinę. Teraz, by móc tak żyć zostaje mi w zasadzie emigracja.

 

No chyba że:

Gdy wszystko się wyjaśni jak to wygląda w praktyce, to może Mosze Red napisałby jakiś nowy poradnik jak funkcjonować w nowych czasach jeśli chce się założyć rodzinę i nie popłynąć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla tych, którzy musieliby się kiedyś bronić przed ideologiczną argumentacją reprezentowaną w tej, już podpisanej, ustawie a także dla tych, którzy by musieli się bronić przed sądem takie tam badanie naukowe na temat przemocy.

 

Różnice w częstości występowania przemocy i zgłaszanych urazów między relacjami z wzajemną i niewzajemną przemocą wobec partnerów intymnych ("Differences in Frequency of Violence and Reported Injury Between Relationships With Reciprocal and Nonreciprocal Intimate Partner Violence"), Daniel J. Whitaker, PhD, Tadesse Haileyesus, MS, Monica Swahn, PhD, and Linda S. Saltzman, PhD; Am J Public Health. 2007 May; 97(5): 941–947; 

 

Cytuję dyskusję/wnioski, tłumaczyłem automatycznie, poprawiłem tylko ręcznie jedno niefortunne sformułowanie.

 

Quote

Nasze ustalenia pokazują, że przemoc wzajemna była mniej więcej tak samo powszechna jak przemoc niewzajemna/nieodwzajemniona w tej krajowej próbie młodych dorosłych, przy czym około połowa związków z przemocą charakteryzowała się przemocą wzajemną. Co ważniejsze, stwierdziliśmy, że przemoc była popełniana częściej (tylko przez kobiety) i częściej powodowała obrażenia, gdy była wzajemna, niż niewzajemna.
Nasze ustalenia, że połowa związków z przemocą może być scharakteryzowana jako wzajemna przemoc, są zgodne z wcześniejszymi badaniami. (8,9,11) Zdziwiło nas jednak, że wśród związków z przemocą niewzajemną w większości przypadków sprawcami były kobiety, niezależnie od płci uczestników. Jednym z możliwych wytłumaczeń tego faktu, zakładając, że mężczyźni i kobiety są równie skłonni do przemocy fizycznej (20), jest to, że mężczyźni, którzy są zazwyczaj więksi i silniejsi, są mniej skłonni do odwetu, jeśli uderzy ich partnerka jako pierwsza.  Dlatego też niektórzy mężczyźni mogą stosować się do normy, zgodnie z którą "mężczyźni nie powinni bić kobiet" przy pierwszym uderzeniu przez swoją partnerkę. Innym wyjaśnieniem jest to, że mężczyźni są po prostu mniej skłonni do zgłaszania uderzeń swojej partnerki niż kobiety. (21)


Wyjaśnienie to nie może jednak wyjaśniać tych danych, ponieważ zarówno mężczyźni, jak i kobiety zgłaszali większy odsetek niewzajemnej przemocy popełnianej przez kobiety niż przez mężczyzn.

 

Jest tam też o tym, że kobiety inicjują przemoc tak samo często jak mężczyźni, i tak samo często są sprawcami.  Między bajki można włożyć feministyczne bajki SS Spurek, rzecznika praw proletariatu i Zbigniewa Z., alias Zero o płci przemocy. Gdyby można było kogoś powiesić za pomocą faktów, to byłby dobry sznur.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, my się oburzamy w internecie ale naszą biernością dajemy przyzwolenie na takie rzeczy...

 

Sam jestem zły na poprzednie pokolenia, że ludzie nie wyszli na ulice kiedy Bolek i Tusk nie dopuścili do lustracji...

 

Tu też trzeba działać, trzeba nam wodza. 

 

Wiem że jest trudno, sam mówiłem ludziom o 447 i ACTA 2, trochę podpisów, jakiś happening, coś było. Najgorzej z wysyłaniem ludziom bezpośrednio informacji, 95 procent nawet nie odpisała a parę zaledwie napisało cokolwiek że warto czy coś. 

 

Co teraz? Mamy to na co się godzimy o tyle. Ja nie zamierzam brać ślubu, długoterminowo Polska się wyludni m.in przez brak mojego i waszego zaangażowania. 

 

Ja jestem gotów walczyć, na początek uświadamianie ale to mało kogo obchodzi, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Będę działał i obserwował. Jeśli będzie jakieś wydarzenie to pojadę jeśli tylko będę mógł, a raczej nie... Zrobię wszystko żeby być, o! To właśnie miałem na myśli.

Edytowane przez DOHC
Literówka - DOHC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 22:49, DOHC napisał:

ale naszą biernością dajemy przyzwolenie na takie rzeczy...

To trzeba zbierać podpisy, organizować się, jak tak zrobisz zostaniesz zaszczuty przez organizacje lewicowe, poza tym jest całą masa facetów desperatów, białorycerzy, którzy będą ciebie lżyć, jakby była inicjatywa stop ustawie antyprzemocowej w tej formie, obowiązkowym testom DNA na ojcostwo podpisuje bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Boromir napisał:

trzeba zbierać podpisy, organizować się

Dokładnie tak, gdzie podpisać i gdzie się odbędzie jakiś wiec?

21 godzin temu, Boromir napisał:

zostaniesz zaszczuty

 

21 godzin temu, Boromir napisał:

będą ciebie lżyć

 

Mój przodek był zastępcą jednego z AKowskich dowódców, którego imieniem nazywane są ulice czy szkoły. 

Po jego śmierci sam został dowódcą, spał w lesie, po chałupach 365 dni w roku pod okiem niemców a później rosjan. 

Jestem gotów do walki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.