Skocz do zawartości

Sejm uchwalił tzw. ustawę antyprzemocową


Rekomendowane odpowiedzi

Niby można nagrywać u siebie w domu ale:

Jaka się zgodzi mieszkać w takim domu? Będzie pieprzyła głupoty, że jej nie ufa.

Kto bity przez kobietę się rozpruje? Charakterny facet na pewno nie.

Pytanie czy zomowcy zareagują gdy kobieta będzie się wyżywać?

 

Co będzie to będzie - jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za ustawą głosowało 433 posłów, sześciu posłów zagłosowało przeciwko, a kolejnych sześciu wstrzymało się od głosu."

 

"Ustawy nie poparło jedynie koło Konfederacji, które podczas pierwszego czytania projektu zgłosiło wniosek o jego odrzucenie. Wniosek o natychmiastowe przejście do drugiego czytania złożyły z kolei kluby KO oraz Lewicy.

Zarówno posłowie PiS, jak i Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL-Kukiz15 wielokrotnie podkreślali, że ustawa tego typu oczekiwana była od wielu lat, a apelowały o nią liczne organizacje pozarządowe."

 

Sami faceci kręcą na siebie bicz. W końcu jest ich większość. Ciekawe jakie to organizacje pozarządowe, pewnie składające się z samych kobiet i białorycerzy.

 

"Przedstawiając w środę w Sejmie uzasadnienie projektu, wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podkreślił, że dzięki tym przepisom policja otrzyma "realne narzędzia, aby skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie, a Polska dołączy do grupy krajów, w których osoby pokrzywdzone przemocą domową uzyskują najlepszą ochronę". - Przerywamy w ten sposób pewną spiralę przemocy i milczenia - podkreślił.

"Nakaz opuszczenia mieszkania będzie egzekwowany – łącznie z możliwością użycia środków przymusu – bez względu na ewentualne twierdzenie sprawcy, że nie ma dokąd się wyprowadzić.

Policja będzie zobowiązana do regularnego sprawdzania, czy osoba objęta nakazem opuszczenia mieszkania lub niezbliżania się do niego stosuje się do nałożonych na niego sankcji. Jeżeli nie będzie tego robić, będzie podlegać karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

 

Kobiety jeszcze będą płakać za nami.:)

Edytowane przez Maximus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

a nie będą chcieli tworzyć relacji długoterminowych, z poczęciem potomka włącznie. Co długoterminowo stworzy niezwykle nieszczęśliwe kobiety i ewentualne bardzo nieszczęśliwe samotne mamy,

Polki, które wyjechały do UK i urodziły tam dziecko są najlepszym dowodem na to, że dla kobiet ważniejsze jest, by dziecko urodzić, a nie z kim je spłodziły. Bardzo chętnie rodzą je obcokrajowcom, zdaje się 25%. 

 

Więc podejrzewam że w Polsce kobiety nie będą nieszczęśliwe, bo bez problemu znajdą sobie obcokrajowca. Każdy jest dobry, czy to Europejczyk, czy Pakistańczyk, czy Afrykańczyk.

 

  

6 minut temu, Maximus napisał:

Kobiety jeszcze będą płakać za nami.:)

Jw.

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dodatkowo w określonych przez ustawę sprawach pisma procesowe będą mogły być doręczane nie tylko przez pocztę, ale również za pośrednictwem policji, a osoby domagające się zastosowania środków wobec sprawy (tu miało być chyba sprawcy) przemocy będą zwolnione z kosztów sądowych.

Ustawa wejdzie w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia."

 

I weź tu teraz kobietę pod swój dach. Wyjdziesz na browar z kumplami, wbrew oczywiście swojej pani,

wrócisz dostaniesz plaskacza, a jak krzykniesz to masz 14 dni na ławce w parku - kurła :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analconda napisał:

Jaka się zgodzi mieszkać w takim domu?

Tylko po co ma ze mną mieszkać? Może czasami wpadać do mnie a ja do niej. Jednak pod żadnym pozorem, nie powinno się jej pozwalać zamieszkać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższej sytuacji nikt normalny z głową (nie mylić z główką:D) na karku nie zdecyduje się na wejście w jakikolwiek związek z kobietą. Ja ze swojej strony zupełnie nie chcę tego robić i obecna legislatura temu nawet sprzyja;) Nie dość, że świat, w którym przyszło mi żyć upada, to osobiście nie chcałbym, aby moje dziecko lub dzieci na takim świecie żyły. Musiałbym być całkowicie pozbawiony umiejętności refleksji. Ponadto jeśli moim dzieckiem miałby być chłopiec, to na wejściu będzie miał jeszcze bardziej przejebane niż do tej pory. Otóż przyszłoby mu żyć w totalnym matriarchacie zwanym Polską i dla niepoznaki patriarchatem, z którym trzeba walczyć, w którym dodatkowo od samego początku jako facet miałby ciężej. Od momentu narodzin byłby kształtowany w państwowym systemie edukacji stworzonym przez kobiety i dla kobiet oraz zarządzanym i praktycznie sterowanym przez kobiety. Na każdym kroku jego męskość byłaby wystawiana na cieżką próbę oraz byłby dyskryminowany. Nie lepiej byłoby po skończeniu edukacji.

 

Jak pomyślę sobie, że moje dziecko miałoby po mnie odziedziczyć jakiś majątek lub ja swoim majątkiem miałbym mu jakoś pomóc na start, a potem w wyniku fanaberii jakiegoś emocjonalnego stworzenia pochodzącego z adamowego żebra miałby zostać tego pozbawiony, to ciarki mi po plecach przechodzą. Już wolę, aby taki ktoś miałby się nie urodzić. 

 

Abstrahuję od faktu, że na obecny moment żadna kobieta nie zasługuje nawet na bycie przeze mnie zapłodnioną i na ten zaszczyt bycią matką mojego dziecka/dzieci oraz na to, że w związki nie chce mi się bawić.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 9
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przyjdzie kiedyś taki czas:

 

"W ten dzień siedem niewiast

uczepi się jednego męża, mówiąc:

- Chleb własny pożywać będziemy

i we własne ubierać się szaty,

tylko niech zwiemy się twoim nazwiskiem,

połóż kres naszej hańbie!"

                                Ks. Izajasza 2,1

 

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Dorobili kolejną cegiełkę do podziałów i naszą jedyną bronią jest wiedza i ostrożność w działaniu.

Pomyślcie ile wtop część z nas by zaliczyło gdyby nie to forum ?

Do kogo ma coś dotrzeć to dotrze a ludzie głusi na jakąkolwiek wiedzę i argumenty będą po prostu zdychać jak psy.

Kilku baranów ostrzegałem i co ? Gówno.

W twarz mi się śmieją i wyzywają od mizoginów. Paru już poległo to łby spuszczają i coś tam sapią pod nosem, że "wykrakałem".

A tłuki i białe rycerzyki się śmieją dalej. Zobaczymy jak długo.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chwileczkę, jeśli chodzi o przemoc domową przecież już mamy odpowiednie przepisy w tej kwestii take jak:

Art. 207

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

Ja widać, przemoc domowa jest w polskim prawie przestępstwem, które trzeba udowodnić przed Sądem w procesie karnym.

Dopiero prawomocny Wyrok Sądu udowadnia fakt przemocy domowej i określa karę.

 

Poza ty jest także jeszcze ustawa o Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która określa obowiązki Państwa w tym temacie.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20051801493/T/D20051493L.pdf

 

 

Informacja za Polsat News.

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-30/poslanki-ko-o-ustawie-antyprzemocowej-to-wynik-wielu-lat-pracy-wielu-kobiet/

"Obecnie w sprawach cywilnych jest to możliwe jedynie na drodze sądowej, co trwa czasem nawet wiele miesięcy. W tym czasie ofiary przemocy są zmuszone do życia pod jednym dachem z prześladowcą lub muszą szukać sobie schronienia poza własnym domem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 6 lat kredytu po mojej byłej żonie. Mieszkanie jest moje, w żadne spółki już nie zamierzam wchodzić i radzę to każdemu. Następna która przyszła po mojej byłej żonie strasznie mnie namawiała do owej spółki . Nie zgodziłem się no i się rozstaliśmy. Może dzięki temu jeszcze nie mieszkam pod mostem. Bądźcie czujni koledzy, jak wiadomo kobiety są lepszymi specami od zagrywek psychologicznych.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do podpisywania petycji przeciwko tej ustawie:

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/prezydent_rzeczypospolitej_polskiej_ustawa_antyprzemocowa_nie_dla_karania_bez_kontroli_sadu/?tmrhcnb

 

Oraz wykopywania znaleziska na ten temat:

https://www.wykop.pl/link/5481237/ustawa-antyprzemocowa-nie-dla-karania-bez-kontroli-sadu-petycja/

 

Wiem, że to trochę karkołomne próby, ale i tak warto podpisać, żeby przynajmniej było widać ile osób się sprzeciwia. Zwłaszcza, że to tylko jedno kliknięcie.

Edytowane przez Enemy
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 15:49, Kali(NIE)baka napisał:

wystarczy wywiad środowiskowy i potwierdzenie od sąsiadów, że partnerka mieszka w lokalu.

Owszem, i to jest równoważne z tym, że tam mieszka. Może więc wynajem mieszkania dla bezpieczeństwa, umowa jak wspomniał wcześniej kolega na jedną osobę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simpy i frajerzy będą płakać. 

W dniu 1.05.2020 o 18:47, Ivar napisał:

Kilku baranów ostrzegałem i co ? Gówno.

W twarz mi się śmieją i wyzywają od mizoginów.

Haha a potem płacz i zdziwienie. Ja nie ostrzegam bo to nic nie daje tylko ludzie się wkurzają na Ciebie. 

 

Przecież jego myszka jest inna, a ten plaskacz to był zasłużony bo nie zrobił obiadu jak wrócił z pracy a myszka zmęczona po całym dniu oglądania seriali. Gnój i przemocowiec nie nakarmi swojej pani bo zmęczony był po 12 h pracy na budowie.

No wolne żarty

GDZIE CI PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI??

 

Ja to się cieszę, że nie lubię z nikim mieszkać i pańcia dłużej niż kilka dni u mnie nie zamieszka. A sąsiedzi widzą, że pojawia się kilka od czasu do czasu, więc nie poswiadczą na jej korzyść. Bo jak rozstrzygnąć, która mogła by tu mieszkać? ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/1/2020 at 12:31 PM, LiderMen said:

Kolejnym krokiem będzie uznawanie konkubinatu jako wiążąca umowa prawna jeśli samiczki będą zameldowane od co najmniej 3 do 6 miesięcy w domu chłopaka.

Tak zwane "common law mariage", inne prawo, które można z krajów anglosaskich zaimportować to dożywotnie alimenty (jak w UK). Niestety panie głosują, takie socjalne pomysły im się podobają a panowie są mam wrażenie są często obojętni na coraz bardziej socjalne państwo. Co mogą zrobić faceci to przestać wchodzić w związki małżeńskie, trendy w prawodawstwie się nie zmienią, gdy kobiety mają ponad połowę głosów w społeczeństwie. Mam nadzieję że zaobserwujemy taki sam trend jak w UK:

https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/marriagecohabitationandcivilpartnerships/bulletins/marriagesinenglandandwalesprovisional/2017

 

On 5/1/2020 at 6:47 PM, Ivar said:

Kilku baranów ostrzegałem i co ? Gówno.

Ja też, ale i tak musi być ślub bo dziewczyna gada, mama gada. babcia gada. Ehh. Jedyne co możesz zrobić to swoim życiem pokazywać że bez kontraktu małżeńskiego i idącego z nim przymusu jesteś szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem? Jesli ja jestem jedynym wlascicielem i taka pani by u mnie pomieszkiwała (bez meldunku) to tez mnie mozna wyjebac stamtąd?

W dniu 1.05.2020 o 12:47, Mosze Red napisał:

Mężczyźni się dostosują, tak naprawdę przemoc w związku występuje niemal tak samo często ze strony kobiet jak i mężczyzn, czasami jest odchylenie 1 - 2 %, w którąś ze stron.

Prawda. Ile jest filmików pomagających migać się mężczyznom od alimentów W PRZYPADKU (olewanej przez rząd oczywiście) alienacji rodzicielskiej. Efektem jest to, że kobiety mimo obwarowania przepisami chuja widzą zamiast alimentów. Alimenty? OK, ale tylko jeśli jestem ojcem, a nie bankomatem bez prawa widzenia dziecka.

W dniu 1.05.2020 o 16:32, Dakota napisał:

Takie obostrzenia najłatwiej sprzedać jako ochronę (kogoś lub czegoś).

Dziwi mnie, że jeszcze znajduje się ktoś, kto się na to nabiera.

Każde kłamstwo trzeba ubrać w piękne słowa, aby ktoś to kupił. Dakota, większość społeczeństwa się na to nabiera. Dlatego politycy tak lubią demokrację, gdzie każdy głos jest równy, więc nie trzeba się przejmować, że myśląca mniejszość nie łyknie ściemy, wystarczy przekonać motłoch, którego jest większość, a wspomnianą mniekszość napiętnować jako oszołomów, rasistów, radykalistów itp. Motłoch łyka jak pelikan wszystko, a ludzie przy żłobie korzystają ze zdobyczy psychologi by manipulować tłumem. Pamiętacie co powiedział pan Tomasz Lis który znał kulisy mediów i polityki?

1519297230_fljvzq_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej się wypowiadałem w tym temacie, tylko taka luźna myśl.

 

Wywalenie ze swojego mieszkania pod wynajem w krótkim czasie niepłacącego lokatora jest praktycznie niemożliwe, ale za to samemu można zostać ekspresowo wyjebanym ze swojego mieszkania

na podstawie pomówienia. ?

 

Debesta na dzień dzisiejszy. ☺️

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ZortlayPL said:

Efektem jest to, że kobiety mimo obwarowania przepisami chuja widzą zamiast alimentów.

Jak nie widzą alimentów jak dostają je np. ode mnie, przez podatki i fundusz alimentacyjny? Co dla kobiety za różnica od kogo przelew przyszedł ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 06:09, Maximus napisał:

Co o tym sądzicie panowie ?

Czy jest możliwość, żeby urodziła mi dziecko surogatka np. z Ukrainy. jak np. nie będę chciał się ożenić albo wziąć kredyt, postawię się i nie znajdę dziewczyny. Czy jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir nie wiem jakie obowiązuje prawo w tym zakresie a Ukrainie, w Polsce natomiast za matkę, uważa się osobę, która urodziła dziecko. 

 

Nawet jeśli zawarłbyś umowę (co jest wykonalne) to i tak w praktyce można nią sobie cztery litery podetrzeć jeśli po urodzeniu dziecka kobieta, która je urodziła nie zrzeknie się dziecka, czyli nie dokona adopcji ze wskazaniem, a to zależy wyłącznie od jej dobrej woli.

 

Dodatkowo oferowanie wynagrodzenia za urodzenie dziecka podchodzi pod handel ludźmi (co innego pokrycie potrzeb ciężarnej jak opieka lekarska, czy inne niezbędne wydatki).

 

Aczkolwiek są miejsca na świecie, gdzie można legalnie sprawę załatwić, są odpowiednie regulacje prawne dotyczące surogatek (są miejsca na świecie gdzie to już normalny zawód), czy zrzeczenia się praw rodzicielskich/ scedowania ich a ojca dziecka nim dziecko przyjdzie a świat.

 

Są agencje, które pomagają załatwić formalności prawe, oraz zaleźć odpowiednią kobietę, a także dokonać płatności w taki sposób, żeby nadgorliwe polskie służby nie oskarżyły cię o jakiś nielegalny proceder.

 

Można to załatwić nawet tak, że biologiczna matka nigdy nie pozna nazwiska ojca, ani nie dowie się gdzie przebywa dziecko, które urodziła (w jakim kraju) i jakie nosi nazwisko, w niektórych krajach są mechanizmy prawne umożliwiające całkowite zatarcie dokumentacji adopcyjnej.  

 

Obawiam się, że taka będzie przyszłość wielu mężczyzn, chcących mieć potomka, nie chcących ponosić ryzyka małżeństwa w aktualnym stanie prawym, a przynajmniej tych, których a to stać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.