Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Patton

Do sfałszowania wyborów korespondencyjnych w Polsce wystarczy kolorowe ksero

Recommended Posts

Posted (edited)

Mateusz Morawiecki i Marek Zagórski dali ładny PO PiS.

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/az1DD1q_700bwp.webp

 

Nawet jeśli nie zostaną sfałszowane, to wyniki będą podważane.

Zresztą, niema to znaczenia. Nikt mnie nie reprezentuje. Nie dba o mój interes (obywateli).

Nic nowego w trwającej od 30 lat "demokracji".

Edited by Dakota
Cyrk
 • Like 1
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi mówi, że na Dudę odda głos ponad 20mln obywateli a frekwencja wyniesie 47%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Cortazar napisał:

Coś mi mówi, że na Dudę odda głos ponad 20mln obywateli a frekwencja wyniesie 47%.

Pół żartem, pół serio śmiejąc się przez łzy ale tak może być... 

 

Głosowanie korespondencyjne przygotowane na tak dużą skalę, w tak krótkim czasie i przy obecnym stanie prawnym (ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.) daje ogromne pole do nadużyć. 

 

Już sam odbiór pakietu, który odbędzie się bez obecności odbiorcy (pakiety zostaną wrzucone do skrzynki) pozwala np. mi (osobie mieszkającej w piętrowym domu dzielonym przez dwie spokrewnione rodziny), wyjąć wszystkie pakiety ze skrzynki i wypełnić je według mojego uznania (po wcześniejszym zdobyciu peselu rodzeństwa i rodziców - bez problemu; dziadków - również bez problemu; - kuzynów też dało by radę). Kolejnym ułatwieniem fałszerstwa jest umożliwienie przez ustawę wrzucenia kilku pakietów na raz przez jedną osobę... itd. 

 

Naprawdę partia rządząca albo robi celowe zamieszanie przed ,,prawdziwymi wyborami'', albo aż tak boi się utraty własnego prezydenta, że jest w stanie przeprowadzić wybory, które będą kwestionowane przez wszystkich.

 

Dzisiaj wszyscy ludzie chodzą w maskach, rękawiczkach, mają płyny dezynfekujące i normalnie chodzą po supermarketach pełnych ludzi, przykładają swoje karty kredytowe do czytników, kładą zakupy na taśmach, używają tych samych wózków/koszy na zakupy i wszystko jest w porządku, ale wyborów boją się przeprowadzić w ten sam sposób w jaki funkcjonują dzisiaj sklepy, czyli wchodzi kilka/kilkanaście osób jednocześnie do lokalu wyborczego z własnym długopisem, w rękawiczkach i masce (lokale mogą być zmodyfikowane w taki sposób, że komisja wyborcza będzie siedziała za osłoną z pleksi, a kartę do głosowania i listę do podpisu wyda przez małą szczelinę. Reszta wyborców czeka przed lokalem wyborczym w 1.5 metrowych odstępach od siebie. Halo? Czy jeszcze żaden z (p)osłów na to nie wpadł? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By Dworzanin.Herzoga
   Przeciętny kandydat na przeciętne czasy.
    
  • By tomekbat
   Mocny wywiad z Korwinem. Niby jeden z wielu i krótki, ale ujął mnie ten zrezygnowany ton Korwina, starego człowieka który już nie ma siły walczyć o swoje przekonania.
    
    
  • By Oktabryski
   Miłościwie nam panujący nie zgadzają się z wynikami wyborów do Senatu w dwóch okręgach wyborczych, w których nie uzyskali mandatu. Dlatego Komisja Wyborcza zarządziła ponowne liczenie głosów. Sprawę ma nadzorować SN, a konkretnie nowa izba tego sądu powołana za rządów PiS.
    
   Cytując klasyka, nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.
  • By Bruxa
   Koledzy i koleżanki (jak to mówią w europarlamencie hehe) - co sądzicie o tej koalicji? Zazwyczaj polityka mnie nie interesuje, zwykle wprost przeciwnie, ale tu nie chodzi o jedną partię, która i tak nic by nie zdziałała, tylko całą zbitkę propolskich ugrupowań. Dla mnie to strzał w dziesiątkę i sama o czymś takim pisałam, nie wiedząc nawet, że to już powstało. Jak widzicie przyszłość tej koalicji? Nastraja Was to optymistycznie czy nie interesuje?
  • By Oktabryski
   Wydarzenia ostatnich dni bledną przy tym jakże przełomowym momencie. Wygląda na to, że Popek zakłada partię polityczną pod nazwą "Młoda Polska".  Opublikował w Internecie dokument programowy pt. "Manifest Młoda Polska".
    
   Wygląda na to, że jest w tym kraju alternatywa dla POPiSu 🤣🤣
    
   Mam na kogo głosować.
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.