Skocz do zawartości

Wiedźmin mówi dość pracy na żurawiu - kontynuacja


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy pewnie kojarzą gościa z pierwszego filmu gdzie pokazuje jakie BHP jest na budowach oraz przy pracy na żurawiu. Ogólnie gościu ma jaja wielkości strusich bo nie boi się pokazywać co za bagno odpierdala się w tym chorym kraju , jak inspekcja pracy i urząd dozoru technicznego są przekupione itd. , na jego kanale można zobaczyć co się odpierdala na budowach. Czy w tym kraju nastaną kiedyś godne i bezpieczne warunki pracy a nie układy i mycie dupy nawzajem ? Nawet wykop pomaga w tej sprawie tylko nie mogę tego znaleźć. Szkoda mi tego gościa okrutnie widać że umie swój fach , chce uczciwie pracować w normalnych warunkach i godnie zarabiać lecz w tym pseudo państwie z papieru się nie da. Ostatni film moje miasto Gdańsk takie piękne szkoda że pracują tam tacy debile jak widać na 3 filmie , dla nich powinna być dyscyplinarka , grzywna i za kraty.

 

 

 

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem faktycznie istnieje i jest dość spory według mnie, nie tyczy się to tylko pracowników budowlanki, ale też i np. produkcji, wiem z własnego doświadczenia, ale też innych branż. Zaniechań jest masa.

 

Za większość jednak z nich moim zdaniem odpowiadają pracodawcy, chcą przyspieszyć, chcą oszczędzić i to się później odbija na pracownikach, mógłbym długo na ten temat mówić. Mało tego można by podciągnąć jeszcze pod to mobbing, nadmierne nakręcanie pracowników na zwiększenie tempa pracy, sztuczne "pompowanie" terminów itp. itd. been there know that. Do tego dochodzi jeszcze podpierdalanie się nawzajem nawet za pierdoły, pisanie anonimowych donosów i kociołek mamy gotowy. Wszystko to stwarza naszą polską "dream company".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

nadmierne nakręcanie pracowników na zwiększenie tempa pracy, sztuczne "pompowanie" terminów

Pytanie, czy kraj, który jest na dorobku, nie powinien właśnie zapierdalać na wyższych obrotach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radeq napisał:

Pytanie, czy kraj, który jest na dorobku, nie powinien właśnie zapierdalać na wyższych obrotach? 

Po pierwsze my zawsze będziemy na dorobku jako kraj taka mentalność, po drugie jak pokażesz, że zamiast 100% potrafisz wyciągnąć 120% to za chwilę będą Cię "rzeźbić" o 140%, i to do momentu aż padniesz, wypalisz się zawodowo bo granicy nie da się przesuwać w nieskończoność, zamiast pracować swoim w miarę równym tempem. Wiadomo, że czasem trzeba dać trochę więcej z siebie czy coś szybciej zrobić bo jest termin itp. ale pracować ciągle pod gigantyczną presją - na dłuższą metę nie da rady, na bazie własnego doświadczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/1/2020 at 2:27 PM, bassfreak said:

Czy w tym kraju nastaną kiedyś godne i bezpieczne warunki pracy a nie układy i mycie dupy nawzajem ?

Dopóki bezpieczeństwo zapewniają państwowe kontrole to nie. Kontrola + łapówka = papier dupochron i brak odpowiedzialności kierownika budowy/właściciela firmy. Gdyby sądy sprawnie działały i pracownicy mogli pozwać skutecznie pracodawcę za narażenie albo wypadek i paru takich by do końca życia płaciło odszkodowania to by się skończyło po jakimś czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.