Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.google.com/amp/s/finanse.wp.pl/otwarcie-centrow-i-galerii-handlowych-juz-wkrotce-nastapi-dlugo-oczekiwany-drugi-etap-odmrazania-gospodarki-6505086246897281a%3famp=1

Moi drodzy, komu z Was będzie się chciało chodzić po galeriach z maseczką na gębie i lateksowymi rękawiczkami?

Jak przymierzyć ubrania i nie złapać KORONY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JoeBlue napisał:

O czym właściwie jest ten wątek?

 

Dziewczyny mają "dylemat odzieżowy " bo jak tu się stroić jak gęby ( i dodatków) nie można pokazywać publicznie na legalu. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NimfaWodna napisał:

komu z Was będzie się chciało chodzić po galeriach z maseczką na gębie i lateksowymi rękawiczkami?

Niezależnie od korony czy jej braku nie znoszę tego szwendania się po galeriach handlowych. Jak potrzebuję spacerku, to idę do lasu, natomiast odzieżowo staram się nie zasilać przemysłu fast-fashion. Jeśli coś kupuję, to online lub w secondhand'zie (podobno tego wstydzić się trzeba, ale przy dbałości o jakość ma to od cholery plusów) i w razie potrzeby przerabiam u sprawdzonej krawcowej.

 

Realnie więc nic się dla mnie nie zmieni, a mam nadzieję na jakiś wzrost świadomości ludzi, że nie potrzebują co tydzień nowej bluzy czy sukienki. Zakończenie romansu z chorobliwym konsumpcjonizmem.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krugerrand napisał:

Kobiece problemy pierwszego świata w pigułce

O to chodzi, że chciała bym się dowiedzieć jak Wy widzicie otwarcie galerii w takim czasie. Sama nie jestem zwolenniczką shopingów. Interasuje mnie bardziej, czy komuś właściwie będzie chciało się odwiedzać takie przybytki z tą całą otoczką. Tak naprawdę to takie galerie dawały miejsca pracy wielu osobą. Więc nadal uważasz, że temat jest bez sensu?

5 godzin temu, Hatmehit napisał:

Zakończenie romansu z chorobliwym konsumpcjonizmem.

Z tym się zgodzę. Ale gdy był popyt na te towary ludzie mieli prace. Takie galerie zatrudniały dużo ludzi. Temat źle został odebrany. Ale cóż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, NimfaWodna napisał:

Z tym się zgodzę. Ale gdy był popyt na te towary ludzie mieli prace. Takie galerie zatrudniały dużo ludzi. Temat źle został odebrany. Ale cóż ?

Oczywiście, współczuję osobom, które straciły pracę lub otrzymały niższą pensję. Jednak to, że dominuje konsumpcjonizm jest negatywnym zjawiskiem, a galerie handlowe miejscami są moim zdaniem okropnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eleanor napisał:

"Jak kupisz mi jeansy, to zrobię Ci loda"

10 minut temu, NimfaWodna napisał:

"Jak kupisz mi loda, to zrobie Ci loda"

Była jeszcze wersja z okolic Bangladeszu: "Jak kupisz mi loda, to zrobię ci dżinsy".

 

  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NimfaWodna napisał:

Wy widzicie otwarcie galerii w takim czasie. Sama nie jestem zwolenniczką shopingów. Interasuje mnie bardziej, czy komuś właściwie będzie chciało się odwiedzać takie przybytki z tą całą otoczką.

Lubię, ale jestem zmęczona po czasie. 

22 godziny temu, NimfaWodna napisał:

Jak przymierzyć ubrania i nie złapać KORONY

Rzadko mierzę, raczej pakuję do "koszyka". 

Wszystko na mnie pasuje idealnie. Znam dobrze swoje wymiary. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze po wyjściu z galerii odczuwam bolącą głowę i zmęczenie - nie przepadam za tą aktywnością, choć są rzeczy, które lepiej jest przymierzyć przed kupnem (np. buty; przynajmniej u mnie, bo mam nietypowo dość małą i wąską stopę), ubrania raczej zamawiam od niepamiętnych czasów online. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2020 o 20:52, JudgeMe napisał:

Rzadko mierzę, raczej pakuję do "koszyka". 

Wszystko na mnie pasuje idealnie. Znam dobrze swoje wymiary. 

Podziwiam modę damską oraz Twoje idealnie pasujące do niej wymiary.

Mam stałe parametry, wypisuję na kartce. Cztery numerki: wzrost/pas do spodni + wzorst/kołnierzyk do koszuli.

Biorę 4 koszule z identycznymi parametrami numerycznymi - żadna nie pasuje.

Biorę 3 pary spodni z identycznymi parametrami numerycznymi - 1 pasuje.

Co ku.wa ze mną nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jednak to, że dominuje konsumpcjonizm jest negatywnym zjawiskiem

A co jest takiego złego w tym konsumpcjonizmie ?

 

Gdyby wszyscy bawili się w mistrzów zen i w ten cały minimalizm, to wielu ludzi straciłoby prace i wielu pięknych rzeczy by nie wyprodukowano. Pieniądze się po to zarabia, by je wydać, a nie do grobu zabrać. Oczywiście warto mieć trochę oszczędności na czarną godzinę, ale bez jakiegoś chorego chomikowania.

 

Cytat

Ktoś powiedział Garerianki?

Gdzie?, młode, w szortach, w szpilach?

Jakichś wizualnych znaków szczególnych raczej nie mają. Poznasz je po haśle " jak kupisz mi jeansy, to zrobię ci loda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.