Skocz do zawartości

Jakich jezyków uczyć się najlepiej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Piter_1982 napisał:
5 godzin temu, Ceranthir napisał:

Właściwie gdy nauczysz się angielskiego, francuskiego (Afryka), hiszpańskiego (Ameryka południowa), chińskiego i ewentualnie arabskiego to dogadasz się praktycznie w każdym zakątku świata ?

Dodaj rosyjski i masz 6 języków uznawanych przez ONZ jako urzędowe (co może być jakaś wskazówka).

Sami poligloci normalnie. Całe życie tych języków się będę uczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam.

W sumie odezwać się w tym wątku powinni mieć prawo tylko ci co potrafią się skomunikować w przynajmniej trzech językach, polski pomijam.

 

Po primo - ma się różne zdolności do różnych języków, to już uwarunkowuje sukces lub porażkę.

Po secundo - na rozsądek - uczyć się należałoby tych, których używa większość ludzi na kuli ziemskiej.

Po tertio - gdy umiesz jakiś, który zna mało ludzi - będziesz miał swoją niszę gdzie konkurencja będzie mała.

Rekruterzy bardzo szukali ludzi z wietnamskim, koreańskim itp.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pozytywniak napisał:

Jeśli myślisz globalnie:

Angielski - gospodarka.

Chiński - gospodarka.

Flamandzki - gospodarka wpatrzona w USA.

 

Jeśli myślisz lokalnie:

Niemiecki, ale to tylko Europa, która jak wiemy upada.

Gdzie upada? Skąd te dane? Szwajcaria też upada? 

Niemiecki używają jeszcze w Namibii i niektórych Stanach w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jakiego języka obcego się zaczniesz uczyć jest to świetna gimnastyka dla mózgu. A jak wiadomo dobrze wygimnastykowane mięśnie to lepiej pracujący organizm. Lepiej się myśli, zwiększa się wyobraźnia

 

Co do angielskiego... gdyby wziąć z ulicy gościa z Liverpoolu, Yorku i Newcastle to nie wiem czy się dogadają między sobą a co dopiero z Amerykaninem albo innym obcokrajowcem uczącym się angielskiego. Akcenty są tak różne, że ciężko coś zrozumieć bez lokalnej wiedzy. Sprawdzone osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się kryterium geograficznym można uczyć się tropem kontynentów:

- języka światowego czyli angielskiego,

- języka europejskiego można np.niemieckiego lub francuskiego.

- języka azjatyckiego, do wyboru chiński, rosyjski, perski, turecki,

- języka afrykańskiego, tu mamy arabski i suahili,

oraz języka amerykańskiego i jak najbardziej będzie to hiszpański.

 

Te które wytłuściłem są mi znane na poziomie B1/B2 i dlatego mogłem się wypowiedzieć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.