Skocz do zawartości

Dom a wolność


dreamplayer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale wyczuwam jakiś archowy vibe w tym temacie.

 

Ok, teraz doczytałem że arch już został dawno zdemaskowany i w tym świetle mój powyższy komentarz już nie wydaje mi się tak błyskotliwy jak przed chwilą. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, dreamplayer said:

ie mówię, że patologia, mówię, że otwiera to pewne drzwi... ale inne zamyka

Racja, jak większość decyzji w życiu. Jak ktoś poszedł na medycynę to już prawnikiem pewnie nie zostanie. Dzieci kosztują, pewnie ale też jeśli ich chciałeś to ci dają satysfakcję.  Nie musisz podpisywać kontraktu małżeńskiego żeby mieć rodzinę (wiem z autopsji, da radę ). Rozumiesz hipergamie kobiet więc możesz to wykorzystać. Jeżeli jesteś atrakcyjny dla kobiet (zasoby, pozycja) to znajdziesz taką która na to pójdzie (ale pewnie nie będzie to dwudziestka 10/10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 17:44, Wolverine1993 napisał:

Teraz rynek wynajmu bardzo się zachwiał i może się okazać że mieszkania będą stały puste albo ludzie będą wynajmowali za grosze tak żeby starczyło na bieżące opłaty. 

Także według mnie nie jest to pewna inwestycja.

Tak się śmiesznie składa, że w czasie obecnej zarazy, na początku Kwietnia, przeprowadzałem się, do innego wynajmowanego, a jakże. Oglądając wcześniej mieszkania rozmawiałem z pośrednikami (celuję w ciut lepsze mieszkania, nie najtańsze kawalerki, gdzie można kręcić filmy o latach 80-tych ? ), większość miała miny jakby się mieli zaraz zesrać, a ten, z którym podpisałem umowę na dzień dobry, bez żadnej inicjatywy z mojej strony, opuścił czynsz o nieco ponad stówkę (w imieniu właściciela, który natychmiast się zgodził).

W dniu 3.05.2020 o 23:11, dreamplayer napisał:

A co sądzicie o takiej tezie, że teraz to dopiero będzie eldorado wynajmujących. Kredyt dużo ciężej dostać, 30% wkładu własnego wymagane. Będzie coraz bardziej przejebane mieć własne lokum, trzeba będzie wynajmować.

Odpisałem w tym temacie nieco wyżej.

 

W jakim celu od kilku dni uparcie spamujesz tutaj w temacie nieruchomości? Co chcesz udowadniać? Zastanawia mnie kompletna jednowymiarowość twoich postów (wszystkie na jedno kopyto) i energia z jaką próbujesz wszystkich naprostować do twojej wizji, niczym natrętny akwizytor Amway'a, czy innego OVB. Osobiście uważam Cię (i nie tylko ja) za mitomana, ale to szczegół. Generalnie, jak ktoś mi opowiada z przekonaniem o "dochodzie pasywnym" to z doświadczenia wiem, że tylko opowiada, że w ogóle lubi dużo rzeczy opowiadać. Dopisz coś jeszcze o "opuszczaniu strefy komfortu", albo o "zrobieniu coś ze swoim życiem" ?.

Pisz sobie, jak ci to w czymś pomaga, internet, jak papier, jest cierpliwy.

Nie mam lokum na własność, jadę na wynajmie. Z zasuwania za nastawnikiem (widzisz jaką masz małą wyobraźnię, IT to nie jedyna droga do zarabiania sensownych pieniędzy), udało mi się w ok. 2 lata zaoszczędzić 100K. W życiu nie wydam ich na wkład własny, a już na pewno nie teraz. Albo będą leżały na kupce, a jak uznam, że nie powinny, to kupię sobie furkę, o której tu kiedyś pisałem, a której zakup z powodu epidemii musiałem odwlec. Jestem wolny, bo mam zawód, w którym w Polsce zatrudniają z pocałowaniem w dupę.

P.S. Nie masz gościu monopolu na rację, dobra rada odkochaj się w sobie samym, zanim ktoś inny przekłuje twój nadęty balon, z dużo boleśniejszym skutkiem.

 

Dla tych, co też rzygają "dochodem pasywnym" i tym podobnymi pierdami, dla rozluźnienia Książe Nilu ?:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomniałem, taki z ciebie zarobas na nieruchomościach, a nic nie wspomniałeś o najmie instytucjonalnym, który pozwala najłatwiej ze wszystkich rodzajów najmu pozbyć się dłużnika. No nie wierzę, że o tym nie wiedziałeś.

 

P.S. Proszę admina o połączenie tego postu z moim poprzednim.

Edytowane przez No Gods No Masters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.