Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Post zakładam po namowie przez @SzatanKrieger. I w sumie  dzięki inspiracji od @Ewka która jest sceptykiem.
Dziś zacznę od łopatologicznej gazetowej wersji astreologii.
Oto cała podstawa z której możecie ustalić jakim jesteście słonecznym(podkreślę to raz jeszcze) znakiem zodiaku:
BARAN - 21 marca - 19 kwietnia
BYK - 20 kwietnia - 22 maja
BLIŹNIĘTA - 23 maja - 21 czerwca
RAK - 22 czerwca - 22 lipca
LEW - 23 lipca - 23 sierpnia
PANNA - 24 sierpnia - 22 września
WAGA - 23 września - 22 październik
SKORPION - 23 października - 21 listopada
STRZELEC - 22 listopada - 21 grudnia
KOZIOROŻEC - 22 grudnia - 19 stycznia
WODNIK - 20 stycznia - 18 lutego
RYBY - 19 lutego - 19 marca .

BARAN to znak zodiaku, który jest bardzo uparty. Jaki powinien być jego partner? 
Idealny partner: Waga
Warto spróbować z: Bliźnięta, Skorpion
Lepiej unikać: Koziorożec, Panna, Rak
BYK to znak zodiaku, który zdecydowanie powinien mieć wrażliwego partnera. Jakiego najlepiej? 
Idealny partner: Ryby
Warto spróbować z: Panna, Rak
Lepiej unikać: Baran, Skorpion, Wodnik
BLIŹNIĘTA to znak zodiaku, który potrzebuje czułości. Kim powinien być ich partner? 
Idealny partner: Wodnik
Warto spróbować z: Baran, Strzelec
Lepiej unikać: Rak, Koziorożec
RAK to znak zodiaku, który jest bardzo rodzinny. Jaki partner będzie dla niego najlepszy? 
Idealny partner: Strzelec
Warto spróbować z: Byk, Lew
Lepiej unikać: Bliźnięta, Baran
LEW to znak zodiaku, który lubi rządzić w związku. Jaki znak zodiaku będzie dla niego dobrym partnerem? 
Idealny partner: Strzelec
Warto spróbować z: Baran, Byk
Lepiej unikać: Koziorożec, Skorpion
PANNA to znak zodiaku, który lubi mieć wszystko poukładane. Jaki partner spełni jej oczekiwania? 
Idealny partner: Byk
Warto spróbować z: Koziorożec, Wodnik
Lepiej unikać: Bliźnięta, Baran
WAGA to znak zodiaku, który doskonale wie, czego chce. Idealny partner dla niej? 
Idealny partner: Lew
Warto spróbować z: Koziorożec, Byk
Lepiej unikać: Bliźnięta, Baran
SKORPION to znak zodiaku, który musi mieć poukładanego partnera. Jakiego najlepiej? 
Idealny partner: Panna
Warto spróbować z: Byk, Ryby
Lepiej unikać: Bliźnięta, Wodnik
STRZELEC to znak zodiaku, który lubi szaleństwa. Kim powinien być jego partner? 
Idealny partner: Bliźnięta
Warto spróbować z: Baran, Waga
Lepiej unikać: Ryby, Rak
KOZIOROŻEC to znak zodiaku, który potrzebuje statecznego partnera. Jakiego najlepiej? 
Idealny partner: Strzelec
Warto spróbować z: Panna, Byk
Lepiej unikać: Skorpion, Lew
WODNIK to znak zodiaku, który lubi porządek. Jaki partner sprawdzi się dla niego najlepiej? 
Idealny partner: Byk
Warto spróbować z: Strzelec, Rak
Lepiej unikać: Panna, Koziorożec
RYBY to znak zodiaku, który jest bardzo wrażliwy. Jakiego partnera powinny szukać? 
Idealny partner: Skorpion
Warto spróbować z: Rak, Waga
Lepiej unikać: Panna, Baran
Horoskopy, dopasowanie partnerów na podstawie znaków zodiaku czy daty urodzenia warto traktować raczej z przymrużeniem oka lub jako dobrą zabawę. 

Baran jest pierwszym ze znaków zodiaku, przez co często jest określany mianem symbolu nowego początku. Człowiek urodzony ze słońcem w tym znaku zodiaku to osoba odważna i pewna siebie. Bez wahania stawia czoła nowym wyzwaniom i przygodom. Nieustannie zresztą ich poszukuje, co czyni zeń niezwykle aktywną osobę.
Człowiek urodzony pod znakiem Barana doskonale nadaje się do roli przywódcy – niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdzie. Kierowanie innymi ma po prostu we krwi. Jego odwaga pozwala mu śmiało podejmować wyzwania, przez co z łatwością zyskuje szacunek podwładnych. Można śmiało powiedzieć, że przewodzenie to jedna z najważniejszych cech Barana.
Horoskop Baran
Dla każdej osoby urodzonej pod tym znakiem niezwykle ważne jest pozostawanie w ciągłym ruchu. Baran zwyczajnie nie cierpi stać w miejscu – zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Jest z natury aktywny i ciągle do czegoś dąży. Chwilami jest wręcz agresywny w swoim postępowaniu. Może w ten sposób budzić obawy wśród swoich przyjaciół i współpracowników. Powinien więc pamiętać o trzymaniu na wodzy swojego temperamentu.
W zachowaniu Barana najbardziej rzuca się w oczy impulsywność. Każdy, kto ma z nim do czynienia, powinien mieć na uwadze to, że Baran zwykle jest porywczy i postępuje bardzo emocjonalnie. Z tego powodu często trudno nad nim zapanować. Baran nie jest typem wyrachowanego introwertyka. Zawsze żywo okazuje swoje uczucia i podejmuje decyzje pod wpływem chwili. Niestety najczęściej nie jest to zaleta, ponieważ z impulsywnością idzie w parze brak rozwagi w funkcjonowaniu. Jeśli Baran poważnie myśli o odnoszeniu sukcesów, powinien częściej przemyśleć sytuację, zanim zacznie działać.
Cechy charakteru zodiakalnego Barana
Zalety: ambitny, pozytywnie nastawiony, entuzjastyczny, odważny, niezależny, hojny, szczery, punktualny, bystry, obowiązkowy.
Wady: egocentryczny, niecierpliwy, niedelikatny, impulsywny, humorzasty, naiwny, wojowniczy, skłonny do ekstremalnych sytuacji.
Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Byka bardzo ceni sobie wygodę oraz dobra materialne. Pragnie czerpać z życia pełnymi garściami i nie pozwoli, by ktoś stanął mu na drodze w realizowaniu tego zamierzenia.
Byk zwykle żyje komfortowo i nie odmawia sobie niczego. Lubi robić zakupy, a przy tym dobrze zjeść, odwiedzać piękne miejsca – ogólnie otaczać się luksusem. Ma przy tym tendencję do nadmiernego gromadzenia majątku, ale większość osób uznaje to raczej za zaletę zapewniającą życie na odpowiednim poziomie. Oczywiście pod warunkiem, że Byk nie stanie się skąpcem.
Horoskop Byk
Byk posiada zazwyczaj jasne cele, skrupulatnie wytyczone i zaplanowane. Wszystkie swoje zadania podporządkowuje harmonogramowi prowadzącemu go do ostatecznego sukcesu w dziedzinach, które dla siebie wybrał. Oczywiście najczęściej udaje mu się zrealizować większość marzeń, ponieważ jego osobowość dysponuje niezwykłą cierpliwością. Nic więc dziwnego, że Byk jest świetnym partnerem w interesach czy pracy zawodowej. Również w rodzinie sprawdza się rewelacyjnie, dbając o wszystko z należytym zaangażowaniem.
Bardzo interesującą cechą zodiakalnego Byka jest umiejętność bezbłędnego działania. Nie znaczy to, że Byk nigdy nie popełnia błędów. One przytrafiają mu się po prostu o wiele rzadziej niż innym znakom zodiaku. Wynika to zapewne z wrodzonej wytrwałości oraz wnikliwości. Byk wszystko dokładnie analizuje i stara się pracować jak najdokładniej. Na jego rzetelności mogą więc wszyscy polegać. Warto pamiętać, że Byk nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Nie ma bowiem możliwości, żeby zrobił coś powierzchownie.
Przyjemności zmysłowe są dla Byka bardzo istotnym elementem życia. Nie potrafi bez nich żyć, toteż zawsze ma w zanadrzu kilka chwil na sprawienie sobie przyjemności. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że nawet największe rozkosze nie skłonią go do zaniedbania obowiązków. Te ostatnie zawsze stoją na pierwszym miejscu.
Cechy charakteru zodiakalnego Byka
Zalety: wytrwały, niezawodny, cierpliwy, lojalny, hojny.
Wady: materialistyczny, uparty, zaborczy, leniwy, chciwy.

Człowiek urodzony pod znakiem Bliźniąt odznacza się niezwykłą witalnością. Jest pełen energii, a do tego całkiem inteligentny, więc potrafi dokonać w swoim życiu naprawdę wspaniałych rzeczy. W dodatku jego wrodzona ciekawość świata sprawia, że nic nie jest dla niego nudne lub niewarte uwagi.
Zodiakalne Bliźnięta zawsze chcą wiedzieć, co się wokół nich dzieje, i z pewnością nie będą siedziały z boku, kiedy pojawi się okazja przeżycia wspaniałej przygody. Bliźnięta mają bardzo lotny umysł. Są otwarte na nowe idee i chętnie je zgłębiają. Ciągle podążają za nowymi wrażeniami, więc nic dziwnego, że tak chętnie poznają kolejne teorie i pomysły.
Horoskop Bliźnięta
Co więcej, Bliźnięta nie cierpią rutyny – a to znaczy, że wiele dadzą, by móc poczuć kolejny dreszczyk emocji. Są przy tym bardzo pozytywnie nastawione na kontakty z innymi ludźmi. Świetnie sprawdzają się jako kompani wszelkich rozrywek, a w ich towarzystwie wręcz nie sposób się nudzić.
Bliźnięta bardzo cenią sobie własną niezależność. Uwiązanie w domu – choćby codziennymi obowiązkami, które się wiążą z wychowaniem dzieci – strasznie męczy każdą osobę urodzoną pod znakiem Bliźniąt. Nie chodzi o to, że nie lubi ona dzieci. Po prostu zwyczajna, szara codzienność życia rodzinnego jest zbyt nudna. W życiu Bliźniąt ciągle coś musi się dziać. W przeciwnym razie są nieszczęśliwe.
Cechy charakteru zodiakalnych Bliźniąt
Zalety: ciekawskie, energiczne, dowcipne, pomysłowe, umieją przystosować się do różnych warunków i osób.
Wady: chytre, impulsywne, powierzchowne, nerwowe, niezdecydowane, kłamliwe, nieszczere, egocentryczne.
Człowiek urodzony pod znakiem zodiakalnego Raka jest pełnym sprzeczności osobnikiem. Charakteryzuje się ogromną zmiennością nastrojów. W dodatku jest niezwykle wrażliwy, więc łatwo można go obrazić.
Ogólnie rzecz biorąc, osobowość zodiakalnego Raka jest często niezrozumiana. To naprawdę skomplikowany człowiek. Z jednej strony szybko uzależnia się emocjonalnie od partnera, a z drugiej - chce być niezależny i samowystarczalny. Miota się więc pomiędzy swoimi pragnieniami a chęcią udowodnienia własnej wartości.
Horoskop Rak
Wrażliwość Raka jest jego wielką zaletą. To właśnie dzięki niej jest on opiekuńczy i współczujący, co przekłada się na relacje z innymi ludźmi. Rak stara się bowiem dbać o wszystkich wokół siebie. Pomaga bez wahania i nie szczędzi sił, żeby zapewnić bliskim jak najlepsze warunki do realizacji marzeń. Rak nie stroni też od pomagania obcym ludziom, toteż często można go spotkać w ośrodkach pomocy czy na akcjach charytatywnych.
Szkoda tylko, że zodiakalny Rak nie należy do odważnych osób. Jest nieśmiały i często nie podejmuje ryzyka realizacji własnych marzeń. Potrzebuje kogoś, kto popchnie go do działania. Jeśli Rak znajdzie taką osobę, wreszcie odważy się i zgodzi na wspólne podjęcie wyzwania. Oczywiście pod warunkiem, że ta osoba zdobędzie najpierw zaufanie Raka, co nie należy do łatwych zadań.
Wrażliwość Raka sprawia, że często zbyt wielką wagę przywiązuje do wydarzeń z przeszłości. Rozpamiętuje je, szczególnie doznane krzywdy lub popełnione błędy. Zamiast z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować kolejne projekty, Rak siedzi naburmuszony i załamany wydarzeniem, które miało miejsce przed laty. Nikt już o tym nie pamięta z wyjątkiem Raka, który nie potrafi pogodzić się, że wyrządzonych krzyw nie można już naprawić.
Osoba urodzona pod znakiem Raka może sprawiać wrażenie miękkiej i łagodnej. W rzeczywistości jednak Rak potrafi być bardzo uparty. Wykazuje olbrzymią siłę charakteru, kiedy ktoś skrytykuje jego bliskich. Rodzina jest bowiem niezwykle ważna w życiu Raka. Zawsze będzie zaciekle jej bronić. W obliczu niebezpieczeństwa grożącego bliskim, w Raka wstępuje wręcz tytaniczna siła i odwaga.
Cechy charakteru zodiakalnego Raka
Zalety: wrażliwy, troskliwy, niezawodny, lojalny, tradycjonalista, oszczędny, ciepły, rodzinny, łagodny, cierpliwy.
Wady: egocentryczny, kapryśny, chimeryczny, nadwrażliwy, niepewny siebie, obrażalski, uparty, pesymista.
Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Lwa uwielbia być w centrum uwagi. Kiedy oczy wszystkich są na niego zwrócone, Lew czuje się w swoim żywiole. Pragnie być podziwiany, a nawet hołubiony. To prawdziwa gwiazda w swoim otoczeniu. Zawsze popisujący się, entuzjastycznie nastawiony do życia oraz zabiegający o uwagę.
Niestety, jeśli Lew nie znajduje upragnionego uwielbienia, staje się nie do zniesienia. Krytykuje wszystkich i wszystko, staje się opryskliwy, a zazdrość wręcz z niego kipi. Dobrze, że do takiej sytuacji dochodzi dość rzadko, a Lew jest zazwyczaj zadowolony z siebie.
Horoskop Lew
Osoba urodzona pod znakiem zodiakalnego Lwa jest pełna energii. Lubi być aktywna – nie tylko w znaczeniu aktywności fizycznej, ale też towarzyskiej czy kulturalnej. Nic dziwnego, że Lew przyciąga do siebie ludzi niczym magnes. Jego poczucie humoru jest powszechnie znane, a urok osobisty oszałamia płeć przeciwną. Lew zawsze ma pod ręką zgrabną historyjkę, którą może urzec znajomych.
Niezwykle sympatyczną cechą Lwa jest jego zamiłowanie do obdarowywania innych prezentami. On nie waha się przed wydaniem nawet pokaźnej sumy na podarunki, co czasami może przyprawić o zadyszkę jego kartę bankową. Nieodmiennie jednak Lew sprawia wiele przyjemności najbliższym. Również jeśli chodzi o pożyczkę, Lew raczej nie odmówi. Oczywiście pod warunkiem, że pieniądze będą potrzebne na jakiś konkretny cel, ponieważ Lew nie lubi marnotrawstwa.
Lew jest z natury szczery i dość prostolinijny. To prawdziwa dusza towarzystwa. Nie tylko stara się wszystkich odpowiednio zabawić, ale robi to w iście królewskim stylu. Wspaniałomyślnie wybacza drobne przewinienia, stawiając jednocześnie siebie w pozytywnym świetle (jako łaskawcę rozgrzeszającego winnego). Lew nie rozumie przy tym, że jego postępowanie czasami budzi niechęć, a nawet zawiść.
Lew czasami doświadcza krótkich okresów depresji lub złego samopoczucia. Na szczęście szybko sobie z nimi radzi. Jest przecież naturalnie zbyt pewny siebie, żeby doznawać poważnego załamania nerwowego. Jeśli przeżywa trudniejsze chwile, łagodzi je dowcipem. Zamiast wyżywać się na członkach rodziny czy współpracownikach, Lew ponarzeka nieco w przekorny sposób i postara się rozwiązać swoje problemy... lub przejdzie nad nimi do porządku dziennego.
Cechy charakteru zodiakalnego Lwa
Zalety: pewny siebie, ambitny, lojalny, optymistyczny, posiada zdolności organizacyjne i umie przewodzić ludziom.
Wady: apodyktyczny, egoistyczny, pretensjonalny, uparty, melodramatyczny, próżni.
Horoskop Panna – znak zodiaku


Horoskop Panna: 23 sierpnia – 22 września (23 sierpnia - 24 września)*
Poznaj tajemnice swojej duszy za pomocą astrologii. Odkryjesz w ten sposób rzeczy, które dotąd były ci nieznane. Wystarczy szybki wgląd w horoskop, by poprawić jakość swojego życia. Nie pozwól, by szczęście i sukces umknęły ci sprzed nosa.
Zodiakalna Panna uwielbia porządek. Całe jej życie jest posortowane i poukładane w szufladkach, szafkach i na półkach. Wszystko ma swoje miejsce i nie może być inaczej. Nic więc dziwnego, że Panna często zajmuje się magazynami, archiwami czy bibliotekami. Ona po prostu kocha układać i pilnować porządku.
Horoskop Panna
Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Panny jest inteligentny i uwielbia zgłębiać różne dziedziny wiedzy. Przechowuje w głowie ogrom informacji na wszelakie tematy. W dodatku wszystkie dane ma starannie poukładane niczym w wielkim, wirtualnym katalogu. Umysł Panny pracuje trochę podobnie do encyklopedii, dzięki czemu może zaskakiwać otoczenie ogromną wiedzą.
Co więcej Panna umiejętnie korzysta z posiadanych informacji. Ona nie tylko kataloguje, ale i analizuje oraz wyciąga konkretne wnioski. Potrafi w praktyce korzystać z dobrodziejstw własnego umysłu i robi to niezwykle umiejętnie. Dzięki temu może odnieść sukces w wielu dziedzinach. Wystarczy, że którąś wybierze, a z pewnością pokaże, na co ją stać.
Zodiakalna Panna jest przy tym na tyle drobiazgowa, że zauważy szczegóły, które innym mogą łatwo umknąć. Czasami przygląda się sprawie z przesadną uwagą, ale zwykle procentuje to bardziej rzetelnym przygotowaniem do działania. Każdy szef powinien mieć kogoś takiego jak Panna w swoim zespole. Warto jednak zaznaczyć, że nadmierny perfekcjonizm nie zawsze jest zaletą. W przypadku Panny może przerodzić się w chorobliwy pedantyzm i analizowanie każdej kwestii aż do bólu.
Cechy charakteru zodiakalnej Panny
Zalety: racjonalna, efektywna, przenikliwa, uważna, inteligentna, perfekcjonistyczna; odznacza ją skrupulatność oraz zamiłowanie do porządku.
Wady: zrzędliwa, pedantyczna, krytykancka, nietolerancyjna, konserwatywna, czepia się szczegółów.
Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi jest zazwyczaj bardzo inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę. Uwielbia długie dyskusje i nie ogranicza jej zakres tematyczny. Potrafi przywołać informacje przeczytane nawet dawno temu i żywo o nich rozprawiać. Zawsze chętnie ogląda wiadomości i czyta gazety, więc ciekawych informacji jej nie brakuje.
Waga jest bardzo towarzyska. Gdziekolwiek się pojawi, zawsze znajdzie kogoś do rozmowy. Jest przy tym dowcipna i sympatycznie prowadzi dyskusję. Nawet jeśli rozmówca ma odmienne poglądy. Zresztą taka sytuacja jeszcze bardziej Wagę nakręca. Ona po prostu kocha słowne utarczki i przycinki. Śmiało wyraża swoją opinię, a jeśli kogoś przy tym zirytuje – tylko się cieszy.
Horoskop Waga
Powinniśmy pamiętać, że zodiakalna Waga jest personifikacją sprawiedliwości oraz dążenia do równowagi. Jest to nadrzędna cecha każdego człowieka urodzonego pod tym znakiem. Nie dziwi więc fakt, że Waga posiada niesamowitą umiejętność rozpoznawania motywów innych ludzi. Potrafi też głęboko analizować różne sytuacje, żeby wyciągnąć na światło dzienne ich prawdziwe znaczenie. Waga jest niczym sprawiedliwy sędzia bezbłędnie (zazwyczaj) rozstrzygający spór.
Paradoksalnie Waga nie przepada za rozwiązywaniem problemów, choć ma do tego naturalne predyspozycje. Raczej stara się omijać kłopoty szerokim łukiem. Waga w ogóle nie toleruje ludzi trudnych oraz nieprzyjemnych sytuacji. Zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na oddawaniu się przyjemnościom. Unika też zazwyczaj podejmowania większych wyzwań. Pragnie żyć w spokoju, w ciszy i błogiej nieświadomości wszystkich okropieństw świata.
Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku jest domatorem i bardzo lubi estetycznie urządzone wnętrza. Doskonale radzi sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dbając o członków rodziny. Mieszka się z nią przyjemnie i wygodnie. Waga nie powoduje skrępowania swojego partnera życiowego, pozwalając mu na rozwijanie pasji oraz realizację marzeń. Planetarnym patronem Wagi jest Wenus, która uosabia łagodność i miłość. Taka też jest Waga we współżyciu.
Cechy charakteru zodiakalnej Wagi
Zalety: sprawiedliwa, taktowna, pełna wdzięku, pokojowo nastawiona, romantyczna, dyplomatyczna, gościnna.
Wady: miewa zmienne nastroje, egoistyczna, leniwa (choć nie zawsze), uległa, rozgadana, czasami jest bardzo niezdecydowana, próżna.
Najważniejszą rzeczą, jaką musimy wiedzieć o Skorpionie, jest fakt, iż to niezwykle tajemnicza osobowość. Właściwie chyba nie ma bardziej tajemniczego człowieka w całym zodiaku. Skorpion jest pełen sprzeczności, a co za tym idzie – szybko może się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni.
W jednej chwili sympatyczny i przyjacielski, w następnej posępny i gburowaty. Po Skorpionie można się spodziewać praktycznie wszystkiego. Choć trzeba przyznać, że niezwykle ważna w jego życiu jest lojalność. Mało kto potrafi tę cechę wynieść do tak wyrafinowanego poziomu. Skorpion jest wierny i nigdy nie zapomina o osobach dla niego ważnych. Będzie ich bronił za wszelką cenę, a jeśli zajdzie taka potrzeba – pomści ich krzywdy.
Horoskop Skorpion
Zodiakalny Skorpion dysponuje olbrzymimi zasobami wewnętrznej energii. Jest wytrzymały i doskonale radzi sobie z życiem pełnym dramatów. Zresztą on je wręcz uwielbia. Jest szczęśliwy tylko wtedy, gdy coś się dzieje. A im dramatyczniejsze wydarzenia, tym większą moc w sobie czuje.
Należy jednak pamiętać, że dla Skorpiona charakterystyczne są silne wewnętrzne emocje. Uczucia targają nim praktycznie cały czas, przez co momentami trudno mu usiedzieć na miejscu. Wciąż gdzieś gna, poszukuje odpowiedzi na swoje pytania i pragnie rozwiązać wszystkie problemy świata. Jest typem niezłomnego bohatera walczącego z całym złem we wszechświecie. I choć raczej nie poradzi sobie ze wszystkim, to nigdy się nie podda.
Cechy charakteru zodiakalnego Skorpiona
Zalety: dynamiczny, przenikliwy, odważny, nieustępliwy, lojalny, zaradny, analityczny, skrupulatny, spostrzegawczy, namiętny.
Wady: mściwy, pamiętliwy, bezkompromisowy, zazdrosny, obsesyjny, niepokorny, podejrzliwy, kłamliwy, zaborczy, pragnący władzy, lubiący manipulować faktami i ludźmi.
Strzelec pragnie wieść jak najlepszą egzystencję, więc dba o siebie i innych. Pomagając ludziom czy zwierzętom, jednocześnie pomaga sobie. Przynajmniej jest o tym przekonany.
Strzelec święcie wierzy, że jego poglądy są słuszne. W związku z tym przekonuje wszystkich w swoim otoczeniu do własnych przekonań i cierpliwie tłumaczy, dlaczego lepiej zastosować w praktyce jego rady. Niestety niezwykle trudno udowodnić Strzelcowi jego błędy. Bynajmniej nie dlatego, że ich nie popełnia. On po prostu nie dostrzega swoich pomyłek. Często uważa siebie za osobę nieomylną.
Horoskop Strzelec
Należy w tym miejscu zauważyć, że Strzelec nie należy do osób głupich. Wręcz przeciwnie. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę i zwykle jest bardzo oczytany. W pogoni za wrażeniami chętnie prowadzi długie dysputy z interesującymi ludźmi - na przeróżne tematy, od kuchni, poprzez mechanikę kwantową, na filozofii skończywszy.
Optymistyczne podejście do życia daje Strzelcowi niebagatelne doświadczenia. Jest osobą otwartą na wszystko, co nowe i egzotyczne. Bardzo często podróżuje po świecie, ale też zwiedza najbliższą okolicę. Potrafi znaleźć uroczy zakątek w pobliżu własnego domu czy osiedla, na którym mieszka. Miejsce to może być nikomu nieznane, ale Strzelec i tak je wytropi.
Zodiakalny Strzelec to idealista. Cechuje go entuzjazm i ogromna pasja. Kiedy wybierze dziedzinę dla siebie, realizuje się w niej jak mało kto. Interesuje go religia i filozofia, ale również sztuka. Z łatwością przychodzi mu osiąganie sukcesów w tych dyscyplinach oraz innych – pokrewnych z nimi.
Strzelec uwielbia zaczynać nowe projekty. Jest praktyczny i pracowity, dzięki czemu idealnie się do tego nadaje. Niestety ma często problem z dalszą realizacją swoich planów. Na początku pełen entuzjazmu, z czasem zaczyna przytłaczać go rutyna i monotonność codziennych obowiązków. Z tego powodu zdarza mu się nie kończyć rozpoczętych spraw. Jeśli Strzelec nie widzi szybkich efektów swoich działań, zaczyna się zniechęcać.
Można śmiało powiedzieć, że praktycznie każdy Strzelec jest w czepku urodzony. Ten człowiek to prawdziwy szczęściarz. Cały czas przytrafia mu się coś niesamowitego, a przy tym oczywiście korzystnego. Pozytywne zdarzenia to dla Strzelca norma. Może właśnie dlatego większość osób urodzonych w znaku Strzelca to tacy wielcy optymiści.
Człowiek-Strzelec nie przepada za tajemnicami i wszystkim, co jest niejasne i zawiłe. Woli sprawy zrozumiałe i przejrzyste. Może wówczas poruszać się prostą drogą zamiast kluczyć w gąszczu zagadek i niedopowiedzeń. Sam też jest bardzo szczery i uczciwy.
Cechy charakteru zodiakalnego Strzelca
Zalety: liberalny, wesoły, entuzjastyczny, spontaniczny, bezpośredni, energiczny, uczciwy, prostolinijny, towarzyski, dowcipny.
Wady: zarozumiały, bajerant, pyszałkowaty, próżny, bezpardonowy, obłudny, nieczuły.
Koziorożec to największy konserwatysta w całym zodiaku. Wszelkie zmiany są przez niego zawsze niemile widziane. Najchętniej nie dopuszczałby do jakichkolwiek przemian w swoim życiu. Lubi poczucie stałości i pewności.
Należy przy tym zaznaczyć, że Koziorożec nie ma nic przeciwko zmianom samym w sobie, sprawia mu jedynie problemy dostosowanie się do nowych warunków. Potrzebuje czasu, żeby wszystko przetrawić i ostatecznie zaakceptować, toteż najczęściej z całych sił stara się zatrzymać potencjalne zmiany, a przynajmniej odwlekać je tak długo, jak to tylko możliwe.
Co gorsza, Koziorożec ma tendencje do zanudzania swoich rozmówców tematami, które nikogo kompletnie nie interesują. Jest też dość sztywny w obejściu. Zachowuje się w sposób sformalizowany i oficjalny. Nawet kiedy rozmawia z najbliższymi, najczęściej nie staje się sympatyczniejszy.
Zaskakującą ciekawostką może się okazać fakt, iż Koziorożec w głębi duszy bardzo lubi dobrze się bawić. Kiedy opuszcza biuro lub ważne spotkanie, natychmiast zrzuca garnitur. Wychyla kufel piwa lub kieliszek wina, po czym rusza na parkiet. Bardzo lubi tańczyć i ma do tego ogromny talent.
Horoskop Koziorożec
W zachowaniu Koziorożca dominuje poczucie odpowiedzialności. On ma świadomość znaczenia ciążących na nim obowiązków i zawsze stara się z nich wywiązać najlepiej, jak to tylko możliwe. W jego mniemaniu, tylko człowiek prawdziwie odpowiedzialny może być wartościowy dla społeczeństwa oraz rodziny i przyjaciół. A także dla samego siebie.
Za odpowiedzialnością idzie także pracowitość. Koziorożec rozumie wartość solidnej pracy i nie uchyla się od zobowiązań. Nie szuka też łatwych rozwiązań. Jeśli nie można pójść na łatwiznę, nie przejmuje się tym, tylko bierze się do pracy. Mało ludzi potrafi pracować tak wytrwale jak on.
Koziorożec nie umie działać na luzie i ze spokojem. Uważa, że trzeba się wysilić, żeby cokolwiek w życiu osiągnąć. Dyscyplina i ciężka praca to, według niego, wartość sama w sobie. Korzyści i wynikające z niej przyjemności nie są najważniejsze. Liczy się tylko to, by solidnie i poważnie pracować, wspinając się przy tym po szczeblach kariery. Ludzie, którym sukcesy przychodzą łatwo i bez wysiłku, irytują Koziorożca.
Cechy charakteru zodiakalnego Koziorożca
Zalety: zdyscyplinowany, odpowiedzialny, cierpliwy, konsekwentny, praktyczny, zorientowany na cel,  dojrzały.
Wady: za wszelką cenę dąży do sukcesu, zbyt wymagający, ogranicza ilość rozrywek w swoim życiu, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych.
Oto jeden z największych wizjonerów całego zodiaku. Wodnik daleko wybiega myślami w przyszłość, nie obawia się również działać w celu odkrywania nowych rzeczy. Bez wahania zanurza się w szczegółowe badanie wszechświata. Pragnie poznać wszystkie jego tajemnice. Istnieje duża szansa na to, że mu się uda - przynajmniej częściowo.
Co jest dla Wodnika najważniejsze w życiu? Z całą pewnością wolność. To właśnie ona pozwala mu rozkwitać niczym kwiat na wiosnę. Wodnik nie lubi rutyny i pospolitych rozwiązań. Zawsze szuka nowej drogi, sposobu innego niż wszystkie dotychczasowe. Interesują go rzeczy nietypowe, niebanalne, a dotąd niesprawdzone, które będzie mógł badać na własną rękę – przez nikogo do niczego niezmuszany.
Horoskop Wodnik
Dla Wodnika jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poczucie wolności. Nie znosi ograniczania w jakiejkolwiek dziedzinie. Wodnik nigdy nie zrozumie konserwatyzmu i dogmatyzmu – dla niego są pozbawione sensu, niemoralne i ogromnie niebezpieczne dla ludzkości. A że idee szczęścia wszystkich ludzi są dla niego niezwykle istotne, nie pozwoli sobie na ograniczenia.
Bardzo ważne są dla Wodnika nowoczesne technologie. Można powiedzieć, że intuicyjnie rozumie wszystkie nowinki techniczne i bez większego problemu potrafi je opanować. W dodatku wykorzystuje je do swojej pracy zazwyczaj o wiele szybciej niż inni. Wszystko, co nowe i mało jeszcze znane, jest dla niego czymś wspaniałym i dlatego czym prędzej pragnie to lepiej poznać.
Zodiakalny Wodnik jest ekscentryczny i nie boi się do tego przyznać. Co więcej, jest z tego dumny. Jego unikalny sposób bycia wielu ludziom wydaje się dziwaczny, a nawet pozbawiony sensu. Jednak dla Wodnika sens istnieje we wszystkim, co robi. Choćby postępował bardzo niekonwencjonalnie, wie, dlaczego coś robi, i czerpie z tego ogromną satysfakcję. A kilka zdziwionych min po drodze może go tylko dodatkowo rozbawić.
Niewiele jest tematów, które nie zainteresowałyby Wodnika. Wysoko ceni on wykształcenie, a wiedzę uważa za wartość samą w sobie. Nic więc dziwnego, że ludzi urodzonych pod tym znakiem zodiaku można spotkać praktycznie we wszystkich zawodach – nie ma dla nich zamkniętych dróg. Dzięki swej wszechstronności Wodnik potrafi szybko przystosowywać się do nowych okoliczności. Jego reakcje są zazwyczaj błyskawiczne. Ma przy tym otwarty umysł, więc nie grozi mu konserwatyzm i przysłowiowe klapki na oczach.
Nie da się ukryć, że Wodnik to człowiek pełen paradoksów. Z jednej strony jest ciepły i kochający, a z drugiej (czasami jednocześnie) – wydaje się zdystansowany i chłodny. Na tym właśnie opiera się cała natura Wodnika i pomysł na życie. Jest jednym wielkim paradoksem. Może zaskoczyć nawet najbliższych i w zasadzie nikt nie wie, czego można się po nim spodziewać.
Cechy charakteru zodiakalnego Wodnika
Zalety: kreatywny, ekscentryczny, niezależny, wierny, obiektywny, ciekawski, dalekowzroczny, indywidualista.
Wady: niecierpliwy, sarkastyczny, uparty, nie umie okazywać uczuć, nieprzystosowany, dziwak, zadufany w sobie, niepraktyczny.
Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Ryb to prawdziwi cierpiętnicy. Mają zwykle bardzo niskie mniemanie o sobie i za nic w świecie nie potrafią siebie naprawdę docenić. Uważają, że wszyscy dookoła są lepsi. Choć bardzo cenią innych ludzi, zazdroszczą im rzeczy, które... często same posiadają, ale nie chcą się do tego przed sobą przyznać.
Zodiakalne Ryby mają wielkie skłonności do mistycyzmu i wiedzy tajemnej. Fascynują się magią, parapsychologią i niewyjaśnionymi zjawiskami. Również tematy takie jak ufologia, astrologia czy wróżby nie są im obce. Ryby chętnie zgłębiają wiedzę związaną z powyższymi zagadnieniami, mając nadzieję na odkrycie jakiejś znaczącej tajemnicy.
Horoskop Ryby
Podobnie jest ze sztuką w życiu Ryb. Posiadają artystyczną naturę i przez całe życie ją rozwijają. Chętnie poświęcą się sztuce zawodowo, jeśli tylko warunki na to pozwolą. Tym bardziej że dzięki działalności artystycznej Ryby mogą odkrywać duchową stronę życia. Właśnie taki rodzaj samorozwoju jest dla nich najbardziej korzystny.
Ryby mają olbrzymi problem z poczuciem własnego bezpieczeństwa. Trudno zaspokoić je w tej kwestii. Wynika to przede wszystkim z niskiej samooceny i oraz ogromnej wrażliwości Ryb. Prawdopodobnie zawsze będą się czuły pod pewnym względem zagrożone. Z biegiem lat wypracowują sobie specyficzne mechanizmy obronne, które wielu ludzi mogą irytować. Są jednak niezbędne do tego, żeby Ryby mogły w ogóle funkcjonować w społeczeństwie.
Cechy charakteru zodiakalnych Ryb
Zalety: towarzyskie, empatyczne, lojalne, niezwykle rozwinięta intuicja, kreatywne, współczujące, tolerancyjne, gotowe do poświęceń dla bliskich.
Wady: egoistyczne, nieustępliwe, krzykliwe, przewrażliwione, melancholijne, skłonne do wpadania w nałogi, nie umieją radzić sobie z własnymi emocjami.
Tak wygląda gazetowy horoskop. Na koniec podkreślę raz jeszcze, że żadna istota ludzka nie składa się tylko z jednej składowej jaką jest słoneczny znak zodiaku, bo niebo w czasie naszych narodzin było pełne niespodzianek.
 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NimfaWodna Ja jestem rybka i mój też jest rybka. :D 

W sumie to tak, mam niską samoocenę. :D 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A do mnie wszystko, co wyżej opisane pasuje... 

Sama już nie wiem kim jestem. Skorpionem, lwem czy może panną albo wagą, ewentualnie rybą. A może jednak bliźnięta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JudgeMe

Ty to jesteś kotem trollem :D 

 

@NimfaWodna

W końcu napisałaś ^_^ 

 

26 minut temu, NimfaWodna napisał:

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi jest zazwyczaj bardzo inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę

Wiadomka.

27 minut temu, NimfaWodna napisał:

est przy tym dowcipna i sympatycznie prowadzi dyskusję. Nawet jeśli rozmówca ma odmienne poglądy.

Jak rozmówca ma inne poglądy, to już nie jest rozmówcą.

28 minut temu, NimfaWodna napisał:

Ona po prostu kocha słowne utarczki i przycinki. Śmiało wyraża swoją opinię, a jeśli kogoś przy tym zirytuje – tylko się cieszy.

Bez przesady :D , wygląda trochę na psotnika ta waga, no ale coś w tym może jest, czasem lubię trollować :D 

28 minut temu, NimfaWodna napisał:

Waga posiada niesamowitą umiejętność rozpoznawania motywów innych ludzi. Potrafi też głęboko analizować różne sytuacje, żeby wyciągnąć na światło dzienne ich prawdziwe znaczenie

Zgadzałoby się

29 minut temu, NimfaWodna napisał:

personifikacją sprawiedliwości oraz dążenia do równowagi

A no nie przepadam za niesprawiedliwością i faktycznie moje życie to dążenie do równowagi.

29 minut temu, NimfaWodna napisał:

Waga w ogóle nie toleruje ludzi trudnych oraz nieprzyjemnych sytuacji.

To prawda, po co się męczyć? :P 

30 minut temu, NimfaWodna napisał:

Zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na oddawaniu się przyjemnościom. Unika też zazwyczaj podejmowania większych wyzwań.

Tak ale unikani tych sprawy jest niekorzystne, dla tego @SzatanKrieger musi ruszyć dupkę w drugą stronę :) 

30 minut temu, NimfaWodna napisał:

Pragnie żyć w spokoju, w ciszy i błogiej nieświadomości wszystkich okropieństw świata.

W ciszy i spokoju się zgadza mocno natomiast druga część w moim przypadku to chodzi o to, że zbyt mocno się przejmuję później.

31 minut temu, NimfaWodna napisał:

Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku jest domatorem i bardzo lubi estetycznie urządzone wnętrza.

Praktycznie lubię, denerwuję mnie jak coś odłożyłem w dane miejsce i niema bo ktoś z domowników przestawił i potem trzeba szukać po całej chacie, to mój słaby punkt i uraz upychania mojej mamy wszystkich rzeczy po kątach - nienawidzę szukać różnych itemków po chacie, bardzo mnie to irytuje wewnętrznie. 

'

33 minuty temu, NimfaWodna napisał:

Doskonale radzi sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dbając o członków rodziny. Mieszka się z nią przyjemnie i wygodnie. Waga nie powoduje skrępowania swojego partnera życiowego, pozwalając mu na rozwijanie pasji oraz realizację marzeń.

Bardziej bym się nie mógł w tym miejscu zgodzić, partnerka może robić co chce i nie miała by dupy trutej to na pewno i również bym zachęcał do rozwijania pasji.

34 minuty temu, NimfaWodna napisał:

Planetarnym patronem Wagi jest Wenus, która uosabia łagodność i miłość. Taka też jest Waga we współżyciu.
Cechy charakteru zodiakalnej Wagi
Zalety: sprawiedliwa, taktowna, pełna wdzięku, pokojowo nastawiona, romantyczna, dyplomatyczna, gościnna.
Wady: miewa zmienne nastroje, egoistyczna, leniwa (choć nie zawsze), uległa, rozgadana, czasami jest bardzo niezdecydowana, próżna.

W sumie się zgadza ale rozgadany jakoś super nie jestem, no chyba że jest ciekawy rozmówca, niezdecydowanie to prawda, za dużo opcji do wyboru ale próżny to chyba nie jestem? - mam nadzieję.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Byy-zyy-duury, mój rzekomy znak z horrorskopu to Byk, czytam i niewiele się zgadza :P

Edited by Ace of Spades
  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Ace of Spades napisał:

Byy-zyy-duury, mój rzekomy znak z horrorskopu to Byk

Hahahaha kazdy byk tak myśli bo jest uparty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem skorpionem a moja partnerka to lew. Wg powyższego nie powinniśmy być razem. A jesteśmy :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SzatanKrieger ja rzuciłam na początek horoskop gazetowy. Wiesz jak to jest gdy zgłebiasz kosmogram wychodzi na to, że twój znak słoneczny jest jako jedyny powiedzmy z trygonu powietrznego a tak naprawdę masz dużo ognia. Więc czujesz się bardziej strzelcem

4 minuty temu, Damian napisał:

. Wg powyższego nie powinniśmy być razem. A jesteśmy :)

Dlatego napisalam ze to horoskop gazetowy. Jak bedziesz śledził post to moze dowiesz sie cos wiecej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie wierzyłam w te horoskopowe, astrologiczne pierdołki. Zwykle budowane są na zasadzie skojarzeń autora z danym zodiakiem. 

 

Mimo żem dumny Skorpion, to jestem prawie kompletnym przeciwieństwem powyższego opisu. Bardzo wysoko cenię sobie spokój, brak dram. Do mściwości, rywalizacji, kłamliwości czy braku pokory mi daleko. Uwielbiam mieć swoje zdanie, ale poparte myśleniem oraz szacunek do ludzi wokół.   Jedyne co się mniej więcej zgadza to jakaś tak wewnętrzna energia i potrzeba namiętności. 

 

Nie zmienia to faktu, że trochę śmieszy sprzeczność wielu opisów, ich chorbliwa potrzeba analizy psychologicznej, która nie bierze pod uwagę środowiska, charakteru czy priorytetów życiowych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, NimfaWodna napisał:

bo jest uparty

To akurat się zgadza, niestety.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Tak pierwsze lepsze z brzegu. 
KOZIOROŻEC to znak zodiaku, który potrzebuje statecznego partnera. Jakiego najlepiej? 
Idealny partner: Strzelec                                               STRZELEC to znak zodiaku, który lubi szaleństwa.                                                              No questions. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawne, że cała ta heca z zodiakiem opiera się na błędnym wyznaczeniu znaków, które ciągnie się za nami lekką ręką 2,5 tysiąca lat. Ktoś tam zapomniał, że słońce przechodzi też przez gwiazdozbiór Wężownika.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, thyr napisał:

No questions. 

Kolejny który nie doczyta całości i się wypowiada. Podkreślam napisałam to z przymróżeniem oka jako wstęp do prawdziwej astreologi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę w takie rzeczy. Przypisują bardzo ogólne cechy których ślady może odnaleźć każdy u siebie. Ogólnie to jakie znaczenie może mieć jakiś układ planet w dniu narodzin do tego jaki będę? Czyli osoba urodzona w tym samym czasie co ja będzie bez względu na całą resztę do mnie podobna? Jakoś mi się nie wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
Godzinę temu, NimfaWodna napisał:

Dziś zacznę od łopatologicznej gazetowej wersji astreologii.
Oto cała podstawa z której możecie ustalić jakim jesteście słonecznym(podkreślę to raz jeszcze) znakiem zodiaku:

Autorka tematu podkreśla, że jest to tylko Słońce znajdujące się w danym znaku zodiaku, a opisy są gazetowe i dopiero się rozkręca. Trzeba do tego podejść na razie z nutką sceptycyzmu. Może się okazać, że Słońce nie jest aż tak czołowym aspektem w kosmogramie.

 

25 minut temu, leto napisał:

Zabawne, że cała ta heca z zodiakiem opiera się na błędnym wyznaczeniu znaków, które ciągnie się za nami lekką ręką 2,5 tysiąca lat. Ktoś tam zapomniał, że słońce przechodzi też przez gwiazdozbiór Wężownika.

Nie jestem ekspertem od astrologii wedyjskiej, ale tam chyba biorą pod uwagę Wężownika.

 

Pewne rzeczy wyewoluowały od tego czasu. Uran, Neptun i Pluto odkryto względnie niedawno.

Edited by orkest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem "rakiem" i i życiu prywatnym zaprzeczeniem tego co tutaj jest napisane. Czyli niewrażliwy gnój, unikający rodziny bo rodzinnych spotkań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimfa Wodna, może założysz temat o numerologii? 

Ciekawa jestem. 

Niegdyś sobie obliczyłam, że jestem numerologiczną mistrzowską cyfrą, czy jakoś tak.  

Ale jak się dowiedziałam, że Marcin również, a on to absolutne przeciwieństwo mnie. Stwierdziłam, że coś tu musiało pójść nie tak... Zaczęłam w popłochu dodawać na kalkulatorze... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, orkest napisał:

Autorka tematu podkreśla, że jest to tylko Słońce znajdujące się w danym znaku zodiaku, a opisy są gazetowe i dopiero się rozkręca.

Dzięki że przeczytałeś ze zrozumieniem :)

50 minut temu, orkest napisał:

Pewne rzeczy wyewoluowały od tego czasu. Uran, Neptun i Pluto odkryto względnie niedawno.

Owszem nikt kiedyś na nie nie patrzył ale pluton chociażby potrafi pokazać w kosmogramie mocno zaburzoną jednostkę, neptun alkoholowe problemy.

15 minut temu, JudgeMe napisał:

Nimfa Wodna, może założysz temat o numerologii? 

Śledz temat to wszystko po kolei będziemy omawiać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panna tutaj. Częściowo się zgadza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryby na 70% poziomie ufności ^^

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O! I taki temat w rezerwacie to ja rozumiem!

Godzinę temu, prod1gybmx napisał:

Czyli niewrażliwy gnój, unikający rodziny bo rodzinnych spotkań

No poprostu rak na dupie ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.