Skocz do zawartości

Horoskop gazetowy


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Lalka napisał:

W ogóle właśnie. Zawsze mam kosę z rakami. Są uszczypliwi i toksyczni w tej swojej uszczypliwości. 

No widzisz, różnie ludzie mówią. Znam kilka raków oprócz mnie i z tego, co obserwuję, to nie lubią kłótni i chyba by chciały, żeby wszyscy wokół byli radośni xD Łatwo odpuszczają (w rozmowie na przykład) i są bardzo uległe. No i niestety łatwo się obrażają też. Szczerze, według mnie określanie toksyczności poprzez patrzenie na znak zodiaku nie jest dobre, bo nie wszyscy są toksyczni dla tych samych osób. Z uszczypliwością u raków też się nie spotkałam, ale to może być kwestia tego, w jaki sposób odbierasz dane zachowanie.

 

Mam nawet wrażenie, że jest dokładnie na odwrót - raki się starają jak najmniej sprawić komuś przykrość, chyba że je ktoś mocno zdenerwuje (chociaż często nawet wtedy nie, tylko odpuszczają). Są jednymi z najbardziej empatycznych znaków, dlatego są tak bardzo wrażliwe, bo same starając się najmniej, jak mogą, kogoś urazić, zwykle nie otrzymują tego od drugiej strony (chyba, że od drugiego raka), właśnie z racji z tego, że inne znaki są mniej empatyczne i wrażliwe. Uważają, że dają coś, czego nie otrzymują, ale to jest do przepracowania. 

 

1 godzinę temu, SzatanK napisał:

Sprawdźcie temat ten i inne, zbadajcie i wtedy najwyżej dajcie opinie, że wam nie pomogło

Mi właśnie pomogło na tyle, na ile rozumiem ten temat jak na razie. Ja to też bym chciała wszystko wiedzieć od razu, ale niestety mam mało czasu i nie mam kiedy tego obczaić. Bo widzę, że można nawet mieć kilka znaków zodiaku xD Ok @SzatanK, zagłębię się też w to MBTI bardziej, bo z tego, co czytałam, może faktycznie po łebkach, to widziałam same plusy. Wrócę tutaj, jak to wszystko ogarnę i wtedy się wypowiem :D

 

Edytowane przez Johanne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Johanne napisał:

Mam nawet wrażenie, że jest dokładnie na odwrót - raki się starają jak najmniej sprawić komuś

Raki chyba nie są świadome swoich zachowań. U każdego raka spotkałam się z przemocą psychiczną, umniejszaniem i poczuciem wyższości. Ja jaki ryba nie śmieje się z ich żartów bo są agresywne po prostu. 
I żaden rak nigdy nie przyznał się do tego. 
Bardzo nie lubię raków. Unikam jak ognia. 
Córka miała być bliźniakiem, a jest rakiem. :< 

Dla mnie to jest jakas ściema, że raki i ryby powinny się przyjaźnić. 
Ciekawe czy też taka jesteś i nie jesteś tego świadoma jak każdy rak. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka To, że Twoja córka jest rakiem wg klasycznego horoskopu to jeszcze nic nie przesądza. Znasz jej dokładną godzinę urodzenia? sprawdź jej ascendent - czasem on bardziej się uwidacznia w cechach. Po za tym każdy ze znaków ma zarówno pozytywne i negatywne cechy. Może warto stworzyć córce takie środowisko by jednak mogła pielęgnować te swoje pozytywne cechy? :) Może warto na to popatrzeć z takiej perspektywy? To, że znasz tylu raków takich i owakich, nie oznacza, że istnieje też inna grupa raków, która się zachowuje inaczej niż mówisz. :) 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, NoHope said:

Ja czekam na tą długowłosą ciemnowłosą piękność którą mi wywróżyła wróżka xD Narazie coś nie pyka xD

Ułatwię Ci trochę...

To na pewno nie ja. 😛

BTW ogólne horoskopy są mało dokładne co powinno być oczywiste. Co nie znaczy, że wcale się nie sprawdzają. Jednak Tarot sprawdza się szczególnie jako drogowskaz i dobre narzędzie do pracy nad sobą. Pomaga poniekąd przewidzieć ale też uniknąć problemów. Jednak nie kierowałabym się całkowicie czytaniami ogólnymi szczególnie też tylko dla danych znaków zodiaku. 

 

Co do cech danych znaków zodiaku, też nie są wyssane z palca, tak samo numerologia.

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Poznałam parę raków i fakt, wspólną cechą jest poniekąd nadmierna uczuciowość i przy tym dość wysokie ego i upartość - zgodzę się.  Jednak ja jako Bliźnięto zawsze będę patrzeć bardziej na te pozytywy i na nich się skupiać. Ja osobiście mam z tym znakiem pod górkę ale jak zrozumie się ich motywy to wtedy łatwiej o akceptację ;) Znam też takie co jednak są siebie świadome i umieją panować nad emocjami. Kwestia też dotarcia do nich. 

Tobie jako rybce powinno być jednak łatwiej bo też trygon wody. 

 

 

 

 

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, NoHope said:

Kolor wlosow mozna zmienic…

Nie mam takiej potrzeby aby akurat na ciemno się farbować :P 

Ja Twojej wróżby nie spełnię wiec, sorry.

 

@Lalka By the way... a jak się dogadujesz ze skorpionami? ;) 

Edytowane przez Hippie
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hippie napisał:

@Lalka To, że Twoja córka jest rakiem wg klasycznego horoskopu to jeszcze nic nie przesądza. Znasz jej dokładną godzinę urodzenia? sprawdź jej ascendent - czasem on bardziej się uwidacznia w cechach.

 

 

To też akurat mało znaczy, to tylko forma jungowskiej "persony".

Ogólnie - same horoskopy gazetowe są wymyślanie wyłącznie na podstawie rzutowania znaku Słońca, co jest tylko najbardziej wewnętrznym wycinkiem osobowości w interpretacji.

Poza tym Słońcem trzeba chociaż uwzględnić minimalnie 4 planety osobiste, osie, rozkład w domach, aspekty pomiędzy, formacje, aspekty do planet społecznych, pokoleniowych. Jest jeszcze cała masa punktów matematycznych i obiektów mających mniejsze znaczenie.

 

A w relacjach i tak trzeba na siebie takie horoskopy nałożyć i porównać , w tym domifikacje i aspekty.

Czasem ktoś nie lubi seryjnie jakiegoś znaku, ale tak naprawdę nie lubi osób z konkretnych roczników, bo wtedy jest jakiś inny układ cykliczny (np Mars w kwadraturze do Księżyca), czy pokoleniowy. Czasem niektóre osoby pokazują i uwypuklają nam nasz własny problem - ale to zależy, jakie punkty są "drażnione".

 

Jest to zbyt skomplikowane, a "gazetowa" wersja jest tak prostacka, że nie ma sensu nawet tego czytać - zresztą zazwyczaj zmyślają to praktykanci bez pojęcia, fachowo było by to zbyt ogólnikowe i zbyt drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosmogram córki. 
 

@Hippie Z skorpionami dobrze. 🤔 A jak powinnam? 🤣

@Hippie

 

„Przy Ascendencie w znaku Wodnika postać jest piękna, szczupła, prosta i symetrycznie zbudowana. 
Napewno będzie spokojna i nie bedzie jak wiekszość dzieciaków podąrzać za modą. Możesz być spokojna. Będzie mądrą i rozsądną dziewczynka.
Z marsem w 1 domu rozwijaj jej talenty sportowe. Napewno beedzie ja do tego ciągnąc. No i może mieć dzieki neptunowi talenty zwiazane z magią.
Napewno bedziecie czuc porozumienie z mala. Własnie dzieki temu marsowi w rybach.
Uran w 2 domu daje takie malo powazne myslenie o finansach. Ale ze jest w byku to jednka zawsze skądś te pieniądze będą naplywać.
Wenus w 4 domu to szczesliwe dzieciństwo pełne ciepła i zrozumienia.
Osoby mające Słońce w Piątym Domu lubią pokazywać, na co je stać. Są spontaniczne, obdarzone talentami i dziecięcym usposobieniem.
6dom
Osoba z Księżycem w tym domu to niezawodny pracownik, ktoś, na kim w każdej sytuacji można polegać. Boi się utraty sympatii, więc godzi się na ustalenia, które mu kompletnie nie pasują. Musi się więc nauczyć bardziej dbać o swoje interesy.
Merkury w Domu Szóstym obdarza umiejętnością wyjścia z każdej trudnej sytuacji. Jego właściciel bywa świetnym doradcą, a swoich zdolności intelektualnych używa w pracy, choć nie zawsze czuje się w niej doceniony.
Po 12 domu stwierdzam, że może mieć duże zdolności parapsychiczne. Obserwuj ją, czy nie bedzie lunatykować jako dziecko.”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Ascendent w wodniku, no ładnie :) To możesz być spokojna :D 

No ja mam np Byka w księżycu i jak normalnie bliźnięta mają zgryz z Bykami, tak ja akurat daję z nimi radę. Przez tego Byka w księżycu jestem w jakimś stopniu bardziej przyziemna. 

 

1 hour ago, sargon said:

Jest to zbyt skomplikowane, a "gazetowa" wersja jest tak prostacka, że nie ma sensu nawet tego czytać - zresztą zazwyczaj zmyślają to praktykanci bez pojęcia, fachowo było by to zbyt ogólnikowe i zbyt drogie.

Zgadzam się, te gazetowe są "na pokaz". Ale sama astrologia jest bardzo złożona i naprawdę warta zagłębienia się. Nie należy jej w żadnym wypadku porównywać do gazetowych horoskopów i zrażać się przez to i przez tylko jeden niewielki kęs tego tematu i podchodzić zbyt powierzchownie. :) Dużo w moim przypadku się zgadza i obserwuję to pod wieloma kątami i za każdym razem mnie zaskakuje jak dużo w tym prawdy :) 

 

52 minutes ago, Lalka said:

Po 12 domu stwierdzam, że może mieć duże zdolności parapsychiczne. Obserwuj ją, czy nie bedzie lunatykować jako dziecko.”

Ha, ja lunatykowałam, gadałam przez sen i też zdarzało im się spać z otwartymi oczami. :P. Od razu współczuję, jak Twoja córka wyrośnie na taką Hippie :P hahaha

52 minutes ago, Lalka said:

Z skorpionami dobrze. 🤔 A jak powinnam? 🤣

No właśnie dobry kontakt - powinniście mieć dość dużo wspólnego i łatwą komunikację. Zwykle przedstawiciele tych samych trygonów dobrze się ze sobą dogadują i mogą tworzyć stabilne związki. 

Ja mam bardzo dobre kontakty z wodnikami, wagami bo są też powietrznymi znakami jak bliźnięta. ;) Ale też dobrze dogaduję się z ognistymi tj Barany czy lwy 

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lalka napisał:

Mam kosmogram córki. 
 

@Hippie Z skorpionami dobrze. 🤔 A jak powinnam? 🤣

@Hippie

 

„Przy Ascendencie w znaku Wodnika postać jest piękna, szczupła, prosta i symetrycznie zbudowana. 
Napewno będzie spokojna i nie bedzie jak wiekszość dzieciaków podąrzać za modą. Możesz być spokojna. Będzie mądrą i rozsądną dziewczynka.
Z marsem w 1 domu rozwijaj jej talenty sportowe. Napewno beedzie ja do tego ciągnąc. No i może mieć dzieki neptunowi talenty zwiazane z magią.
Napewno bedziecie czuc porozumienie z mala. Własnie dzieki temu marsowi w rybach.
Uran w 2 domu daje takie malo powazne myslenie o finansach. Ale ze jest w byku to jednka zawsze skądś te pieniądze będą naplywać.
Wenus w 4 domu to szczesliwe dzieciństwo pełne ciepła i zrozumienia.
Osoby mające Słońce w Piątym Domu lubią pokazywać, na co je stać. Są spontaniczne, obdarzone talentami i dziecięcym usposobieniem.
6dom
Osoba z Księżycem w tym domu to niezawodny pracownik, ktoś, na kim w każdej sytuacji można polegać. Boi się utraty sympatii, więc godzi się na ustalenia, które mu kompletnie nie pasują. Musi się więc nauczyć bardziej dbać o swoje interesy.
Merkury w Domu Szóstym obdarza umiejętnością wyjścia z każdej trudnej sytuacji. Jego właściciel bywa świetnym doradcą, a swoich zdolności intelektualnych używa w pracy, choć nie zawsze czuje się w niej doceniony.
Po 12 domu stwierdzam, że może mieć duże zdolności parapsychiczne. Obserwuj ją, czy nie bedzie lunatykować jako dziecko.”

 

Ten opis szczerze mówiąc nie brzmi zbyt fachowo, coś jak ezo-grażyna po 3-tygodniowym kursie ;)

Wiem, że niemiło się wymądrzam, ale niestety to już lepszą interpretacje można mieć za darmo na takim astro(.)com, choć nie ze wszystkimi interpretacjami Handa i Greene się zgadzam (na tym bazuja damrówki z astro com)

Np. samo wymienienie Urana nie ma tu sensu, bez zwrócenia uwagi na aspekty czy recepcje - ale to wtedy bardziej fachowo interpretuje się Tematy - np. "finanse" - tendencje takie, takie a takie, bo takie , takie i takie wskaźniki, itp. Tym bardziej dla dziecka, bo bez jakichś krytycznych aspektów, formacji, gdzie Uran jest w centrum - to coś takiego się nie przejawia.

Tutaj ta interpretacja, to jakby automat zrobił bez większego pomyślunku, mam nadzieję, że nie zapłaciłaś za to pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Lalka said:

ascendent jest głównym znakiem?

Niby tak ale też nie do końca, dlatego warto też ten standardowy brać pod uwagę. Np ja przejawiam zarówno cechy mojego Ascendentu jak i też Bliźniaka. Częściej u mnie widać właśnie tego bliźniaka ale Lew jest takim moim rdzeniem... ;) Ponoć przy bliższym poznaniu można wyczuć u mnie ten ogień :P 

 

9 minutes ago, Lalka said:

Kto pasuje jeszcze do ryb? 

Ponoć właśnie raki i byki jeszcze mogą mieć dobre połączenie z Rybami

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lalka napisał:

A czy to nie jest tak, że ascendent jest głównym znakiem?

 

Ascendent - to jest coś w rodzaju jungowskiej persony. Maska, osobowość "zewnętrzna", twarz w kontakcie ze światem. Czasem się zgrywa z wnętrzem człowieka, z ego, jaźnią, emocjami, - a czasem nie bardzo. Dlatego czasem jedni mają łatwość bycia "sobą", a inni trudności w okazywaniu siebie - co np moze prowadzić do poczucia niezrozumienia przez innych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 15:32, Lalka napisał:

Ciekawe czy też taka jesteś i nie jesteś tego świadoma jak każdy rak. 

Spróbuję się temu przyjrzeć.

W dniu 5.06.2022 o 19:21, Hippie napisał:

Poznałam parę raków i fakt, wspólną cechą jest poniekąd nadmierna uczuciowość i przy tym dość wysokie ego i upartość - zgodzę się.

Z pierwszym się zgadzam w 100%, dwóm pozostałym też się przyjrzę jak to jest u mnie.

 

Na razie jestem na etapie enneagram bliżej 9, mbti się potwierdza enfp i znalazłam materiały o wadach, ascendent waga, odkrywam dalej XD

Edytowane przez Johanne
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.