Skocz do zawartości

Najlepsze książki o samorozwoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Jakie polecacie książki dotyczące samorozwoju ? Napoleona Hilla, Donalda Trumpa, książki Colina P. Sissona ?

 

Jakie inne tytuły uważacie, że są godne uwagi, a są mało znane ?

 

Pozdrawiam i proszę o propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, icman napisał:

Zdefiniuj "samorozwój", będzie prościej.

Książki dzięki którym poszerzyłeś horyzonty myślowe i udało się tobie dzięki tej książce/książkom osiągnąć.

20 godzin temu, Feniks77 napisał:

"6 filarów poczucia własnej wartości" Brandena, klasyk tematu. 

Jak będę miał czas to sprawdzę.

21 godzin temu, leto napisał:

Marek Aureliusz, Rozmyślania

Słyszałem też o księdze Syracha, że jest niezła, ale Marek Aureliusz ? Nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już padło imię Marka Aureliusza, to polecam "Sztukę życia według stoików" Piotra Stankiewicza. Dla mnie jeden z fundamentów, choć stoikiem zostałem już wcześniej dzięki przeebanemu małżeństwu ? Ale Piotr znakomicie wszystko odkurzył, uporządkował, uwspółcześnił i podał w bardzo lekko napisanej potoczystej formie.

Edytowane przez Feniks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/ksiazki-ktore-poleca-elon-musk/1dj60tg 

Obczaj sobie listę polecanych książek przez Elona Muska. Nie ma tam żadnych książek z serii " coachingowe pierdolenie- nawyki człowieka sukcesu".

 

Polecić od siebie mogę:

1. Christophe Galfard- Wszechświat w twojej dłoni.

Mega inspirująca książka o tym z czego składa się wszystko co nas otacza i gdzie to wszystko miało swój początek. Nie ma żadnych skomplikowanych wzorów fizycznych( pojawia się tylko słynne E=mc2) ani niezrozumiałej terminologii. Poza tym się dowiesz jakie rozmiary ma wszechświat, czym naprawdę jest grawitacja, jak w przyszłości będzie można podróżować w czasie, dlaczego czas nie płynnie wszędzie tak samo i czemu za 5 miliardów lat słońce wybuchnie.

Książka jest napisana w stylu powieści, w której ty jesteś głównym bohaterem. Spora dawka fizyki, chemii i biologii w mega przystępnej formie. W szkole nie byłem orłem z tych przedmiotów, ale gdybym miał takiego nauczyciela jak autor tej książki, to podejrzewam, że zostałbym prymusem.

Jak chcesz poszerzyć horyzonty, to jedna z lepszych pozycji.

 

2. Michael E. Gerber- Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić.

Książka, która może nie jest mega odkrywcza i która nie da ci gotowego przepisu na sukces, ale potrafi zmienić myślenie na temat firmy, a to już duży krok. Jest parę inspirujących przykładów topowych firm i analiza ich sukcesu. Jako całokształt książka jest solidna i wartą ją przeczytać choćby dla paru naprawdę ciekawych wniosków. Coachingowe pieprzenie pojawia się tylko na ostatni kilku stronach, co można wybaczyć autorowi za taką małą dawkę tej trucizny i dominującą sensowną treść na poprzednich stronach.

 

3. Daniel Z. Liberman, Long Michael- Mózg chce więcej. Dopamina. Naturalny Dopalacz.

Nie ma nic bardziej rozwijającego od wiedzy na temat działania ludzkiego mózgu. Książka w której można znależć odpowiedż na wiele pytań dotyczących tego, czemu niektórzy ludzie osiągają sukces i czemu ten sukces nie sprawia im radości, o tym dlaczego i jakie skutki ma to, że schizofrenik zwraca uwagę na nieistotne fakty, jak układ dopaminergiczny może powodować uzależnienia i jak moźe pomóc je pokonać oraz o tym, dlaczego bycie "tu i teraz" jest takie ważne.

Jak ktoś się interesuje psychologią, to warto wziąć pod uwagę tę pozycje.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Infernal Dopamine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

" Człowiek w poszukiwaniu sensu " Wiktora Frankla, Nie jest to może typowa couchingowa książka o rozwoju osobistym, ale jak się ją przeczya zmienia się perspektywa spojrzenia na zycie, Inną ksiązką , która zmienia myślenie jest " Przebudzenie De Melo.
Sporo nowości z tej dziedziny pojawiło się w Foksal 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.