Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2020 o 10:01, Claudianne napisał:

Odrzuciłabyś fajnego faceta tylko dlatego, że ma jakieś ze sobą większe poletko doświadczeń niż Ty?

 

Tak. Dlaczego mam wybrać fajnego faceta z bagażem zamiast fajnego bez bagażu? 

 

Jeśli trwały związek to z facetem, dla którego będę ja, a nie byłe żony, dzieci czy śp. pamięci żona, do której wzdycha a obecna kobieta jest plastrem na ranę. 

 

Czytam jaki mętlik mają w świeżakowni po rozwodach, póki jestem młoda kijem bym nie tknęła. 

 

 

Co jest złego w chodzeniu na divy będąc singlem? Jasna sprawa między facetem a kobietą, żadnego nawijania makaronu na uszy, obietnic czy łowienia na dyskotekach. Tylko badania obowiązkowe. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Halinka bez urazy, ale to wydaje mi się, ze mało poznałaś facetów z różnych środowisk w swoim życiu (a się wypowiadasz jako "wszechwiedzącą"), wszakże zapewniam Cię, że istnieje mnóstwo facetów bez oficjalnego bagażu, którzy są wg skali używanej na tym forum 10/10 lub 9/10 i traktują kobiety wyłącznie przedmiotowo. 

 

3 godziny temu, Halinka napisał:

Co jest złego w chodzeniu na divy będąc singlem?

A kto powiedział, że będąc singlem? Chyba nie miałaś do czynienia z tymi, którzy są w "topowej skali" i którzy są pod tym względem fałszywymi kuglarzami; perfidnie nawijąjący makaron na uszy, przekonani o swej fantastyczności, a protekcjonalizm wylewa się z nich od stóp do głowy. 
 

Różni są ludzie i różne mają doświadczenia, życie jest ciągiem doświadczeń. Dla mnie to niezrozumiałe odrzucać kogoś tylko i wyłącznie z tego względu. Ważniejsze według mnie jest to, czy z danym partnerem Cię coś łączy fajnego tudzież budującego; przykładowo górskie wycieczki, szykowanie wspólnych naleśników z malinami, rozmowy do białego rana o starej kinematografii i tym podobne. Ludzie niezależnie od ilości życiowych manatków mogą być atrakcyjni na wiele sposobów tj. intelekt, inteligencja emocjonalna, dojrzałość, sukces, pewność siebie. Polecam odmaszerować od z góry narzuconych poprzez społeczeństwo paradygmatów, być bardziej świadomą osobą i nie szukać szczęścia na zewnątrz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Claudianne może źle się wyraziłam, może źle mnie zrozumiałaś. To że krytykuję związki z facetami z bagażem, nie znaczy, że wszystkich innych uważam za świętych.

 

Oczywiście, że jest pełno niezobowiązanych zaliczaczy i bajerantów - tu też trzeba zrobić selekcję. Nigdzie nie bronię tych zagubionych chłopaczków, którzy zamiast iść na divy, poprawiają samoocenę bajerowaniem i wycofywaniem się. 

 

W dniu 19.05.2020 o 14:54, Claudianne napisał:

Ważniejsze według mnie jest to, czy z danym partnerem Cię coś łączy fajnego tudzież budującego; przykładowo górskie wycieczki, szykowanie wspólnych naleśników z malinami, rozmowy do białego rana o starej kinematografii i tym podobne. 

 

Dla Ciebie może być ważniejsze, co nie zmienia faktu, że bardzo wątpliwe jest, aby facet po przejściach traktował poważnie kobietę. Możesz robić z nim 1 dnia pyszne naleśniki, bo to smak życia obojga, a drugiego dnia już będzie miał to gdzieś, bo to tylko kolejna kobieta, z którą były spoko naleśniki. 

 

To co opisałaś to chwile romantyzmu, które miło się wspomina, ale które nie zatrzymują przy sobie osób. W tym przypadku chwila jest wyjątkowa, nie kobieta

 

Możesz dalej być romantyczką i twierdzić, że widziałam za mało, a sama kolejny raz sparzyć się na męskiej logice. Ja jestem w związku i nie narzekam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Halinka napisał:

Dla Ciebie może być ważniejsze, co nie zmienia faktu, że bardzo wątpliwe jest, aby facet po przejściach traktował poważnie kobietę. Możesz robić z nim 1 dnia pyszne naleśniki, bo to smak życia obojga, a drugiego dnia już będzie miał to gdzieś, bo to tylko kolejna kobieta, z którą były spoko naleśniki. 

 

Ja znam przypadki, gdy rozwodnicy traktowali poważnie swoje nowe kobiety, ożenili się po raz drugi, są dobrymi mężami i ojcami. To nie znaczy, że tak jest zawsze, ale to się zdarza. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Halinka said:

bardzo wątpliwe jest, aby facet po przejściach traktował poważnie kobietę. Możesz robić z nim 1 dnia pyszne naleśniki, bo to smak życia obojga, a drugiego dnia już będzie miał to gdzieś, bo to tylko kolejna kobieta

I tu bardzo się mylisz. Mężczyźni po przejściach zwykle wiedzą znacznie lepiej czego chcą od życia i jeżeli trafi taki na odpowiednią kobietę, to potraktuje ją bardziej świadomy natury ludzkiej, własnych potrzeb ale i ograniczeń, a także znający wagę wzajemnej empatii. Nie mówię że każdy, ale każda generalizacja jest zła, a Twoja - wyjątkowo krzywdząca. I znam wystarczająco wiele udanych drugich małżeństw w dwóch pokoleniach (od mojego własnego ojca po rówieśników), żeby móc powiedzieć, że to zwyczajna bzdura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 16:44, Lalka napisał:

Szatan ma dobry kontakt z kobietami w rezerwacie i większość bardzo go sobie ceni

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nórmalnie jak cytat z Biblii 2.0

33 minuty temu, SSydney napisał:

Co to kurwa jest ten facet po przejściach? 

To jest pewnie taki facet wielokrotnie rozjechany przez pojazdy kierowane przez kobiety na przejściach dla pieszych do tego stopnia, że jest cienki jak gazeta i tym samym prawie transparentny dla kobiet.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ViolentDesires napisał:

 

Ja znam przypadki, gdy rozwodnicy traktowali poważnie swoje nowe kobiety, ożenili się po raz drugi, są dobrymi mężami i ojcami. To nie znaczy, że tak jest zawsze, ale to się zdarza. 

 

 

 

Też znam takie przypadki i 2 razy więcej takich jak opisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam to forum od ponad roku z kilku powodów:

- dla dziennej dawki obrzydzenia (mam na myśli głównie to, co wypisują tu mężczyźni) ?

-  trochę śmiechu, bo momentami forum jest lepsze niż kabaret i nawet polityka ? Te iście męskie dramy, ahh ? A już zwłaszcza tarzam się po podłodze ze śmiechu, gdy gość sam prowokuje dramę i rozwala wątek, później zwala na kobietę, a inni o dziwo mu przyklaskują ? Hmm... z pozycji obserwatora widać więcej, uwierzcie mi.

- żeby się zdołować, szczególnie widząc młodych chłopaków, którym to forum "niszczy mózg" i niejako odbiera szansę na normalne życie. Uważam, że jednak młodym potrzeba czegoś innego, niż to co się tutaj ludziom wbija do głowy. To jest raczej takie miejsce do odreagowania niepowodzeń, większych (żeby nie było że lekceważę) lub mniejszych, dla osób starszych i po przeżyciach. Nie dla 20 letnich chłopaków! ?‍♀️

- żeby poczuć szczyptę zażenowania, czytając niektóre kobiety ? 

- chcę również wiedzieć, w jaki sposób faceci manipulują, oszukują i próbują "wychować" babkę; dzięki wam, mam nadzieję, uniknę takich akcji i znajdę autentycznego badbojsa a nie jakąś podróbkę ?

 Oczywiście nie dotyczy to wszystkich (bo jakieś 95% - statystyka na oko).

 

Swoją drogą, przez to forum straciłam trochę wiarę w mężczyzn. Niby zdaję sobie sprawę, z tego jakie osoby tu przebywają, ale niesmak pozostanie na całe życie ?  

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penisofobia Pani Zofio, kogo chce pani oszukać? Ja rozumiem, że się pani niedawno obsługi komputera nauczyła, ale żeby w tak podeszłym wieku tracić czas na internety. Co by powiedziały sąsiadki, na takie marnotrawstwo?

 

Nie lepiej ten czas na wnuków poświęcić, jakiś szalik wydziergać czy nawet zwykłe ploteczki z sąsiadką o tej lafiryndzie spod 2, byłyby zapewne lepszym rozwiązaniem.

 

Pani Zofio kochana, proszę to jeszcze przemyśleć :)

 

p.s.

Proszę pamiętać o ciepłych skarpetach :)

 

Pozdrawiam

Pancer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, penisofobia napisał:

Czytam to forum od ponad roku z kilku powodów:

- dla dziennej dawki obrzydzenia (mam na myśli głównie to, co wypisują tu mężczyźni) ?

-  trochę śmiechu, bo momentami forum jest lepsze niż kabaret i nawet polityka ? Te iście męskie dramy, ahh ? A już zwłaszcza tarzam się po podłodze ze śmiechu, gdy gość sam prowokuje dramę i rozwala wątek, później zwala na kobietę, a inni o dziwo mu przyklaskują ? Hmm... z pozycji obserwatora widać więcej, uwierzcie mi.

- żeby się zdołować, szczególnie widząc młodych chłopaków, którym to forum "niszczy mózg" i niejako odbiera szansę na normalne życie. Uważam, że jednak młodym potrzeba czegoś innego, niż to co się tutaj ludziom wbija do głowy. To jest raczej takie miejsce do odreagowania niepowodzeń, większych (żeby nie było że lekceważę) lub mniejszych, dla osób starszych i po przeżyciach. Nie dla 20 letnich chłopaków! ?‍♀️

- żeby poczuć szczyptę zażenowania, czytając niektóre kobiety ? 

- chcę również wiedzieć, w jaki sposób faceci manipulują, oszukują i próbują "wychować" babkę; dzięki wam, mam nadzieję, uniknę takich akcji i znajdę autentycznego badbojsa a nie jakąś podróbkę ?

 Oczywiście nie dotyczy to wszystkich (bo jakieś 95% - statystyka na oko).

 

Swoją drogą, przez to forum straciłam trochę wiarę w mężczyzn. Niby zdaję sobie sprawę, z tego jakie osoby tu przebywają, ale niesmak pozostanie na całe życie ?  

 

Podpisuję się rękoma i nogami pod twoim komentarzem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepojęta jest dla mnie "inteligencja" niektórych "użyszkodniczek". 

 

Scrolluję sobie YT i wyświetla mi się taki materiał (klikasz na własne ryzyko): https://m.youtube.com/watch?v=JUc_ZGmHIMY - po miniaturce, wyglądzie tych cosi (?), którzy ten kanał prowadzą, i po samej nazwie kanału doskonale wiem, że nie mam tam czego szukać, i - jak każdy w miarę rozgarnięty człowiek - nie wchodzę w materiał źródłowy, a tym bardziej nie zostawiam jakiegoś bólu dupy z powodu mojej niechęci do wyżej wymienionych w komentarzach, bo cenię wolność wypowiedzi, nawet gdy przyprawia mnie o mdłości i chęć odjebania się z tego popierdolonego świata.

 

Tak samo jest z np. netkobiety.pl - czytałem anonimowo, nie spodobało mi się, nie zarejestrowałem się i nie tworzyłem postów, że nie podoba mi się kolor ścian u gospodarzy i w ogóle chujowo tam mają.

 

Także @penisofobia oraz @CzikaBoom, skoro macie taki ból dupy i tak wam się tu nie podoba, to:

comment-Ew-RU3mmxjj-Q8v5au-L0-Omxu-GK9qs

Dziękuję, dobranoc, życzę udanej nocy.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ważniak napisał:

Niepojęta jest dla mnie "inteligencja" niektórych "użyszkodniczek". 

 

Scrolluję sobie YT i wyświetla mi się taki materiał (klikasz na własne ryzyko): https://m.youtube.com/watch?v=JUc_ZGmHIMY - po miniaturce, wyglądzie tych cosi (?), którzy ten kanał prowadzą, i po samej nazwie kanału doskonale wiem, że nie mam tam czego szukać, i - jak każdy w miarę rozgarnięty człowiek - nie wchodzę w materiał źródłowy, a tym bardziej nie zostawiam jakiegoś bólu dupy z powodu mojej niechęci do wyżej wymienionych w komentarzach, bo cenię wolność wypowiedzi, nawet gdy przyprawia mnie o mdłości i chęć odjebania się z tego popierdolonego świata.

 

Tak samo jest z np. netkobiety.pl - czytałem anonimowo, nie spodobało mi się, nie zarejestrowałem się i nie tworzyłem postów, że nie podoba mi się kolor ścian u gospodarzy i w ogóle chujowo tam mają.

 

Także @penisofobia oraz @CzikaBoom, skoro macie taki ból dupy i tak wam się tu nie podoba, to:

comment-Ew-RU3mmxjj-Q8v5au-L0-Omxu-GK9qs

Dziękuję, dobranoc, życzę udanej nocy.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

Z tego, co piszesz to ciebie dupka zabolała. Idź popłakać w kącie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ważniak napisał:

@CzikaBoom, właśnie wytarłem ostatnią łezkę, jeszcze raz mam iść? :(

 

Zero argumentów, tylko marna próba ataku, zatem powtarzam, droga "intelektualistko":

comment-Ew-RU3mmxjj-Q8v5au-L0-Omxu-GK9qs

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

A jakich argumentów się spodziewasz. 

Temat jest jasny i komentarze także. A wszelkie żale wylewaj w domowym zaciszu. Jedyny atak jest z twojej strony. Koniec tematu, bo nabawisz się nerwicy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My expectations for you were low, but holy fuck.

 

Przepraszam, zapomniałem, żeby nie ruszać umysłowego planktonu, ale jak zwykle mój ból dupy wziął górę, no i musiałem, no.

 

Ech, te nasze p0lki... Jedź Ty lepiej, kobieto, do tej Chorwacji. Uratujesz jakieś męskie, polskie życie przed sobą. %-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ważniak napisał:

p0lki

Spodziewałeś się czegoś dobrego po polskich królewnach? 

Przecież ich nawet regulamin nie obowiązuje. 

 

Pani czerwony pantofelek tak bardzo brzydzi się forum, że musi się wypowiadać poza rezerwatem. :)

 

#logikarozowychpasków 

 

Jak to miejsce jest takie okropne to po co tu siedzieć? 

Ja na ten przykład na kafeterie czy inne netkobiety nie wchodzę, nigdy nie wchodziłem bo uwaga.

NIE INTERESUJE MNIE TAMTEN CONTENT. 

 

Rozumiem, że na forum dla wędkarzy też chodźcie i piszecie im, że łowienie ryb jest chujowe? 

 

hę? 

 

SZOK 

NIEDOWIERZANIE

TERROR 

STRACH 

Ale jak to TAK?

Czy tak nie podpowiada logika? 

Niestety chyba nie kobieca...

huehuehue

7 godzin temu, Ważniak napisał:

 

comment-Ew-RU3mmxjj-Q8v5au-L0-Omxu-GK9qs

 

Haha ??

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ważniak napisał:

bo cenię wolność wypowiedzi, nawet gdy przyprawia mnie o mdłości i chęć odjebania się z tego popierdolonego świata.

Hmm, to wiele... a właściwie wszystko tłumaczy ? Jestem tego samego zdania. Chociaż w sumie to jednak nie jestem, bo gdy jawnie szczute są pewne grupy niewinnych osób, to już nie ma mowy o żadnej wolności wypowiedzi, tylko powinno się delikwentów zamykać. Ale w tej akurat sprawie istotne jest, że Ty cenisz wolność, więc gitara ?

9 godzin temu, Ważniak napisał:

Tak samo jest z np. netkobiety.pl - czytałem anonimowo, nie spodobało mi się, nie zarejestrowałem się i nie tworzyłem postów, że nie podoba mi się kolor ścian u gospodarzy i w ogóle chujowo tam mają.

Czy ja mówię, że mi się nie podoba? Czytam je przecież po coś, dlaczegoś, no najwyraźniej mnie to interesuje ? Spójrz na nazwę tego tematu. Odpowiedź jest szczera i oczywiście w odpowiednim miejscu.

Może gdybym dopisała, że jestem piękność i sex bomba 69/10, to wręcz jaralibyście się moją szczerością i bezpośredniością, tak samo jak to miało miejsce z inną użytkowniczką :P  Głupia ja. Nie poznałam jeszcze na własnej skórze, jak działają takie zagrywki; i chyba nie zamierzam, na uja mi to?!

 

Eee, skoro udało mi się tu zarejestrować i, o zgrozo ?, wyrazić własną opinię, to chyba znaczy, że forum jest otwarte. Podobno nie ma tu poprawności politycznej ani tabu. Za to jest tendencja do tępienia osób, które myślą inaczej. 

Całe życie sądziłam, że warto konfrontować swoje poglądy/ przekonania z przekonaniami innych osób, bo jaki jest lepszy sposób na dojście do prawdy, która jak chyba każdy wie, leży zawsze pośrodku? Skąd możesz wiedzieć, kto czyta to forum i czy może przypadkiem nie potrzebuje krytycznej opinii (ja w swoim czasie b. potrzebowałam i dzięki bogu na taką trafiłam), których tutaj jest jak na lekarstwo, bo osoby myślące inaczej są wyganiane, wyzywane od trolli, czasem nawet od kobiet xd, itd.? Ile osób odważy się z całym, szczerym przekonaniem powiedzieć (zwłaszcza kobiety i młodsze osoby), że to forum nie ryje bani? ? 

Przecież macie nawet doskonały przykład takiego młodego człowieka na forum, któremu już chyba całkowicie odbiła palma. 

1 godzinę temu, SSydney napisał:

Rozumiem, że na forum dla wędkarzy też chodźcie i piszecie im, że łowienie ryb jest chujowe? 

Jeśli czytam takie forum, interesuję się tematem, i ktoś założy wątek Dlaczego czytasz to forum?, to wtedy powiem co myślę o ich sposobie łowienia ;) Skoro jestem wierną czytelniczką, dlaczego by nie?

Dlaczego mój powód (czyli na przykład, że czytam to forum dla beki) jest gorszy od powodu jakiejś innej laski, która np. tutaj dowiedziała się (hahaha) jak być kobietą? No komedia, ale wam się podoba pozycja ekspertów od kobiet, że to dzięki wam pracują nad sobą (pytanie: do czego je to doprowadzi, jestem mocno sceptyczna, co do niektórych rad). I z każdego postępu przychodzą zdawać relację, jak to powoli zbliżają się do ideału kobiety grupki sfrustrowanych życiem mężczyzn? (o nieee, psieplasiam ?) Takie miłe, potulne, uległe, chętnie liżą rowa facetom w różnych tematach :P, to i atencję dostaną w nagrodę. Ale to nie wszystko. Te, które mają własne zdanie, też dostają :D Tylko trochę inny rodzaj.  

 

Jeśli ja lub koleżanka @CzikaBoom złamiemy regulamin, to zostaniemy ukarane - banik albo bloczek na konto ? Dla mnie prosta sprawa. 

8 godzin temu, Ważniak napisał:

Przepraszam, zapomniałem, żeby nie ruszać umysłowego planktonu, ale jak zwykle mój ból dupy wziął górę, no i musiałem, no.

 

Ech, te nasze p0lki... Jedź Ty lepiej, kobieto, do tej Chorwacji. Uratujesz jakieś męskie, polskie życie przed sobą. %-)

I na cholere obrażasz? 

 

Tamten pan miał chyba zły dzionek, ale widzę że reszta powoli idzie w jego ślady ?

@CzikaBoom No widzisz, w niektórych sprawach panowie nigdy nie zawodzą (jakieś prowo, dramy, obrażanie), szkoda, że nie w tych co trzeba, cry ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, penisofobia napisał:

le osób odważy się z całym, szczerym przekonaniem powiedzieć (zwłaszcza kobiety i młodsze osoby), że to forum nie ryje bani? ? 

Z początku ryje, doprowadza wręcz do pewnej obsesji, nie tylko Panów, z których to część mocno się zagmatwała. Są jednak 'naprostowywani', aby nie szli drogą przesady, lecz szukali złotego środka lub po prostu żyli jak sobie chcą. Z czasem jednak przychodzi swoisty filtr, który pozwala odsiewać opinie niekoniecznie realne, odpowiednie. Wiele można się moim zdaniem stąd nauczyć, chociażby dystansu do samego siebie, o innych sprawach nie wspomnę. Liczy się podejście, jak we wszystkim. Zaraz możesz stwierdzić, iż po prostu jestem naiwna, że chcę się przypodobać. O ile pierwsze się zgadza, to ma swoje plusy- pozwala się zmieniać, dla samego siebie. Sama kilka rad stąd powzięłam, dzięki którym znacznie lepiej się czuję.

 

Uważam, że sprzeczne z 'linią partii' zdanie jest wartościowe, jednak przedstawione merytorycznie. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, penisofobia napisał:

bo gdy jawnie szczute są pewne grupy niewinnych osób, to już nie ma mowy o żadnej wolności wypowiedzi, tylko powinno się delikwentów zamykać.

3/4 Kafeterii oraz netkobiety powinno siedzieć w takim wypadku ?
 

15 minut temu, penisofobia napisał:

I z każdego postępu przychodzą zdawać relację, jak to powoli zbliżają się do ideału kobiety grupki sfrustrowanych życiem mężczyzn?

+

16 minut temu, penisofobia napisał:

Takie miłe, potulne, uległe, chętnie liżą rowa facetom w różnych tematach

vs

15 minut temu, penisofobia napisał:

I na cholere obrażasz? 

 

Kobieca hipokryzja z rana, taka pyszna.
I kto tu ma ból dupy? ?  


A teraz @penisofobia + @CzikaBoom to jest bardzo proste: Nie podoba mi się, nie lubię uczestników danej społeczności oraz nimi gardzę ==> Idę gdzieś, gdzie mi się podoba i nie zawracam sobie głowy randomami w internecie.

16 minut temu, penisofobia napisał:

Dla mnie prosta sprawa. 

Wiem, że prosta, ale nawet na czymś takim się wykładacie :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penisofobia, przecież kulturalnie przeprosiłem Twoją psiapsi, mówiąc, że popełniłem błąd, ruszając gówno, bo zapomniałem, że wtedy zaczyna śmierdzieć.

 

Nie wiem, o co Ci chodzi.

 

Jakiś facet musiał Cię naprawdę skrzywdzić albo dostałaś kosza i wylewasz tu swoje frustracje i niechęć do fallusów.

 

Ściskam mocno i życzę więcej uśmiechu na co dzień. ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.