Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Adrianoob

Nieścisłości z maseczkami

Recommended Posts

Witam. Czy słyszeliście coś  o tym że maseczki nie są już obowiązkowe? Podobno za to nic nie grozi jeśli się ich nie nosi. Zdziwiło mnie że  ostatnio pan Szumowski nie miał założonej maseczki. Co jest z tymi maseczkami?

Przecież od 15 kwietnia nic się w tej kwestii nie zmieniło. Paragraf 17.1 3) i tyle w temacie. 

• Confused 1

Jeśli cię zatrzyma jakikolwiek funkcjonariusz oświadczasz, że masz problemu z oddychaniem. Nie mają prawa żądać żadnego zaświadczenia lekarskiego ani pytać o nic więcej.

Mijałem wiele patroli w tym upierdliwej straży miejskiej i nikt o nic mnie nie pyta. Sami chodzą w kagańcach...

• Thanks 1

Raz się zdarzyło, że 3 razy jednego dnia dosłownie mijałem się z radiowozem policji, nawet szyby nie odsunęli żeby mi uwagę zwrócić.

• Thanks 1

Posted (edited)

A ja ostatnio mijałem radiowuz i policjant gapił się na mnie czy tą maseczkę mam założoną. Także z wypowiedzi powyżej wnioskuje że chyba sami mają problem z tym czy egzekwować od ludzi nakaz ich noszenia czy nie. Uważam że to jest loteria.

Edited by Frank89
  • Thanks 1

10 godzin temu, Frank89 napisał:

A ja ostatnio mijałem radiowuz i policjant gapił się na mnie czy tą maseczkę mam założoną. Także z wypowiedzi powyżej wnioskuje że chyba sami mają problem z tym czy egzekwować od ludzi nakaz ich noszenia czy nie. Uważam że to jest loteria.

Niczego nie mogą egzekwować jak jesteś zdecydowany, oświadczasz i nie dyskutujesz... Nikt Ci nie udowodni, że czujesz inaczej niż deklarujesz...

Nie przyjmować mandatu, nie dać się zastraszyć, powiedzieć że już byłeś chory, masz problemy z oddychaniem. Nic nie mogą zrobić, mogą wam dać mandat za nieprawidłowe przejście przez jezdnię, jak mi ale za maskę, czy tez jej brak nie.

Te przepisy są głupie, bo mają być głupie. Ich celem jest wymuszenie posłuszeństwa a nie walka z (ś)wirusem.

W takiej sytuacji należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

comment_1586765789xdwUOGHpNE5RHiF6TeAPeP

Zachować spokój i opanowanie.

• Like 1
  • Thanks 1