Skocz do zawartości

Nadchodząca płyta solowa Kazika i singiel "Twój ból jest lepszy niż mój"


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

Kazik Staszewski i Wojciech Jabłoński powracają z nową płytą.

Album „Zaraza” ukaże się już w czerwcu, a póki co poznaliśmy utwór zapowiadający album.

 

Dosyć niespodziewanie dowiedziałem się, że za miesiąc wyjdzie pierwsza od 15 lat solowa płyta Kazika z autorskimi tekstami.

 

Dobry kawałek, tekstowo stoi na niezłym poziomie, porusza konkretny temat. Poczułem trochę emocji słuchając.

 

Nie ma tutaj żadnych wypełniaczy "aby się rymowało", co zdarzało się momentami np. na ostatnich albumach Kultu.

Pod względem odnoszenia się do bieżących wydarzeń z kraju, przypomniał mi trochę kawałki z początku lat 90-tych.

 

Muzycznie zaleciało płytą Silny Kazik pod wezwaniem, piosenką "Inżynierowie z Petrobudowy" z Taty Kazika

czy przyśpiewkami a la "Siekiera, Motyka..." Raczej nieprzypadkowo. IMO Dobrze się wszystko zgrało.

 

Na początku oceniałem 6/10, po paru[nastu] odsłuchach 7/10.

 

Najlepsze czasy twórczości miał w poprzednim stuleciu, ale IMO dalej trzyma niezły poziom, nie sprzedał się, ani nie skończył. ;) 

Na pewno kupię ten album, chociaż nie liczę na fajerwerki, jakieś evergreeny itd.

 

Solidny średniak by mnie ukontentował.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poroniony pomysł, aby z tego zrobić singiel, bo Kazik zazwyczaj ma na płytach rozstrzał stylistyczny od rapu po hard core, a takie biesiadne przyśpiewki dotychczas były typowymi zapełniaczami. Może ma już tak na wszystko wyjebane, że nie obchodzi go wcale marketing, bo jeśli to jest ,,najjaśniejszy" punkt płyty, no to zapowiada się muzyczna popelina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kleofas napisał:

Sorry, ale piosenka jak z wiejskiej potańcówki albo konkursu folklorystycznego. 

 

Cmentarna polka. ?

 

Spoko, już przy pierwszym odsłuchu się spodziewałem, że taka stylistyka część osób odrzuci.

 

I trochę jestem zaskoczony, że w półtora dnia od opublikowania już 536 tys. wyświetleń i prawie 16 tys łapek w górę. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.