Skocz do zawartości

Są (dziś) te wybory czy ich nie ma?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie, chory byłem, potem miałem odwyk od kompa i w ogóle, a że nie mam telewizora i ani rządowych ani nierządnych stacji nie oglądam to nie wiem co jest grane bo już się zdążyłem naczytać o jakich kopertach i pakietach wyborczych drukowanych na drukarkach i tak dalej i już nic z tego nie wiem. Dlatego pytam się czy są te wybory czy ich nie ma?
Nie uśmiecha mi się jechać 30 km (bo ma kawałek do "mojego" lokalu wyborczego; fakt, że w dwie strony ale jednak) tylko po to żeby się przejechać, to już wole się w góry przejść.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dziennikustaw.gov.pl/M2020000040401.pdf

 

Cytat

STANOWISKO RADY MINISTRÓW z dnia 8 maja 2020 r. w sprawie możliwości przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020

Miłej lektury.

 

Do 24.00 mieli czas by na jeden dzień wprowadzić stan nadzwyczajny i z automatu przesunąć wybory. Nie zrobili tego - i wchodzimy w czas jeszcze większego chaosu, bo konstytucyjnie nie można przełożyć tych wyborów.  Jako foliarz rytu starobraciosamczozakonnego 33 poziomu wtajemniczenia  - nie sądzę, aby takie działanie było przypadkowe. Widać, jak poszczególne siły prą by ludzie wyszli na ulicę. 

 

W normalnym kraju wojsko otoczyłoby ważniejsze miejsca by wymusić na (nie)rządzie szybkie decyzje. Ale u nas wojsko od 30 lat stopniowo się niszczyło. A stawia na harcerzy z WOTu. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bassfreak napisał:

Jak to w końcu jest karty przyjdą pocztą i potem zanosimy do urny czy jak?

Mniej więcej. Karta przyjdzie do Ciebie pocztą, a na niej wyczytasz, że zagłosowałeś na zwycięzcę;)

 

Jutro TVPiS poda w serwisach, że wybory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mimo pandemii, że udział w nich wzięło 103% uprawnionych, a miłościwie panujący prezydent cieszy się poparciem tylko 107%, co jednocześnie bardzo niepokoi naczelnika państwa, gdyż według ostatnich sondaży miał 110% poparcia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź.
Jako że ja niedowiarkiem jestem, jak Tomasz, pojechałem do najbliższego mi znanego lokalu wyborczego, o którym wiem z internetów, i oczywiście zamknięte. Musiałem się przejechać, bo trzeba się ruszać, jak ktoś #siedzi-w-domu to zaczyna chorować, tak jak ja. Zawsze to jakiś powód, żeby zażyć ruchu.

Mam nadzieję, że komisje wyborcze, które tak dziś ciężko pracują dostaną swoje dwie stówy za swą ciężką robotę. Ja, podatnik, stawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.