Skocz do zawartości

Przewlekły kaszel


TommyGun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od miesiąca jak nie 2 męczy mnie sporadycznie kaszel. Nie mam przy tym innych dodatkowych objawów typu gorączka czy jakaś wydzielina. Brak trudności z oddychaniem. Chce mi się samoistnie kaszleć przez jakiś czas. Jak już zaczynam kaszleć to przez krótki czas nie mogę przestać lecz mija po jakimś czasie. Najczęściej problem pojawia się w nocy. Przyznam się że zaczyna trochę mnie to już martwić. Czytałem w necie o wielu przyczynach takiego przewlekłego kaszlu w tym choroby serca. Dodam że jestem osobą niepaląca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kaszlesz miesiąc czy dwa, to dosyć istotne. Bo za przewlekły kaszel uznajemy taki, który trwa ponad 8 tygodni. 

Przyczyn może być bez liku, może to być efekt infekcji wirusowej, która czasem przeradza się w długotrwały kaszel, spowdowany nadreaktywnością oskrzeli. Leczy się go wtedy zazwyczaj kortykosteroidami. Ale przewlekły kaszel może być też objawem:

  • Astmy albo POCHP 
  • Refluksu żołądkowo-jelitowego
  • schorzenia, które nazywamy zespół ściekania wydzieliny po tylnej ścianie gardła. 

i wielu innych (np. przyjmowania niektórych leków). 

Przez internet bardzo ciężko postawić diagnozę, zresztą to nie jest ten rodzaj forum.... Moja sugestia zamiast doktora google, spróbuj skonsultować się z prawdziwym doktorem np. twoim lekarzem rodzinnym. Zrobi ci sensowny wywiad, pewnie przeleczy lekami a w razie potrzeby może zlecić dodatkową diagnostykę. Dużo zdrówka.   

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TommyGun napisał:

Przyznam się że zaczyna trochę mnie to już martwić

Miewałem podobnie.

Głównie pomagał 'pektosol'. Świństwo jak cholera w smaku ale łagodziło.

 

Jednak obecnie uważam iż jest to jakaś infekcja' gównowirusowa' i z oględzin sytuacji finalnie pomagało tylko ostre zalanie pały ALCOCHOLEM.

WŁAŚCIWIE  to serie na przestrzeni tygodnia.

 

Głównie łapałem taki kaszel gdzieś pomiędzy pyłem budowlanym A pleśnią/grzybem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.