Skocz do zawartości

800 tysięcy ofiar przemocy domowej w Polsce, a ustawa antyprzemocowa


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

Teraz nagle dostajecie szału prącia bo rząd przyjął ustawę, która Was nie będzie dotyczyć. Chyba, że nagle zmieniliście zdanie i chcecie być mężami i tatusiami.

 

Jak się dzieje jawna niesprawiedliwość ludzie prawi płoną ogniem oburzenia, jeśli nawet owa niesprawiedliwość ich nie dotyczy. 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perun82 napisał:

Ale i tak będziesz miał owe dokumentami z *. A tam stwierdzenie, że SYTUACJA ŻYCIOWA ICH ZMUSIŁA i ten zły miś  ową sytuacje wykorzystał. Czyli dokumentami można sobie wiadomo co zrobić

Oj tam oj tam. Nie wszystkie kobiety są takie same. Trzeba wierzyć i ufać, a nie być jakimś zgorzkniałym facetem, któremu nie wyszło z kobietą. Musisz poczekać i miłość sama Cię znajdzie. Jakbyś ją kochał, ona czułaby się bezpiecznie to nie musiałaby tego robić. Pamiętaj jak mówi Jasiu Mag, Uszami Faceta czy inny Odpal siebie - jej łzy to Twoja porażka! To, że kobieta chce móc to samo co Ty nie zwalnia Cię to z obowiązku bycia gentlemanem :P

images?q=tbn:ANd9GcTH0gswdykcYpGaYYgRWKk

Edytowane przez KOmento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spacemarine napisał:

Wielu facetów mimo wszystko chce mieć dzieci, to że zastanawiają się jak to ugryźć nie tracąc całego majątku oraz aby przy okazji nie trafić na jakimś etapie do więzienia to nic strasznego.

 

Dziecko z nieformalnego związku + nie mieć nic na siebie :D

 

1 minutę temu, Perun82 napisał:

 

Z religii wyrosłem dawno temu..

 To był żart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perun82 napisał:

 

Wiem, po prostu jak widzę ufać i wierzyć to mnie pusty śmiech ogarnia :)

Bo widzisz.. Bo Ty to byś ruchał tylko te kurwiszony i modelki, a może trzeba spojrzeć łaskawiej na porządną dziewczynę...a to ,że wygląda jakby grał orka w Lord of the Rings to już wiesz. Naważniejsze jest wnętrze. Ona może być brzydka, gruba i biedna. Ty nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KOmento napisał:

Bo Ty to byś ruchał tylko te kurwiszony i modelki, a może trzeba spojrzeć łaskawiej na porządną dziewczynę.

Ja może i byłbym wyrozumiały, ale mój kolega na dole bardziej wybredny :)

 

6 minut temu, KOmento napisał:

Naważniejsze jest wnętrze

 

Na pewne ma obszerne i bogate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mosze Red napisał:

 

Jak się dzieje jawna niesprawiedliwość ludzie prawi płoną ogniem oburzenia, jeśli nawet owa niesprawiedliwość ich nie dotyczy. 

 

Wśród których z połowa to słynni "ruchacze mężatek".;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Brat Jan napisał:

Teraz nagle dostajecie szału prącia bo rząd przyjął ustawę, która Was nie będzie dotyczyć. Chyba, że nagle zmieniliście zdanie i chcecie być mężami i tatusiami.

Myślisz @Brat Jan, że jako MGTOW mnie to nie wkurwia? Tak samo mnie wkurwia, jak fakt, że mi zamknęli, np. branżę turystyczną. Chodzi o możliwości i monitorowanie normalnej rzeczywistości. To oni chcą, żebym ja zmienił zdanie i wyszedł z MGTOW dopierdalając coś takiego? xD Nie jestem antynatalistą. Dzieci lubię, akceptuję, one też mnie raczej lubią. Mnie wkurwia, że za cegiełką spierdolenia systemowego stoi cała brygada z kolejnymi cegiełkami. Patrzę na kierunek zmian i nie widzę, żebym wyszedł ze swojego stanu. Jestem z nim pogodzony, ale patrzę na rzeczywistość obiektywnie. Gdyby warunki systemowe się zmieniły i wyrównały szansę pewnie miałbym kobietę, jakiś luźny związek i bym się nie bał. A tak mam zbyt wiele do stracenia. Dorobiłem się jednak mieszkania, pewnej niezależności. To zbyt cenne, żeby wchodzić w temat zagrożony czymś takim. A znając kobiety to będzie cyrk. Wiem, co się dzieje, jak kończy się okres promocyjny, jak człowiek się potrafi zmienić. Przerabiałem to kilka razy.

 

Bardziej chodzi o opcje. Nie latam samolotem, ale wiem, że bilet w każdej chwili mógłbym kupić. Tak samo ze związkami. Nie chcę, nie potrzebuję, ale wiem, że mógłbym, gdyby system funkcjonował normalnie i promował życiowe, realne postawy, ludzkie po prostu. Teraz widzę odwrotność. To tak na szybko. Dlatego jedno z drugim się wcale nie wyklucza.

 

Nie można mówić, że nas to nie dotyczy, bo to wszystkich dotyczy w taki, czy inny, nieuświadomiony sposób. Konsekwencje zjebania prawnego widać, ale po dłuższym czasie w różnych rzeczach, nawet w miejscu pracy. Kierownik dojebany taką ustawą, np. zwalnia cię, bo go już nie stać, zwija interes, idzie sam na etat. I podobne tragedie. Konsekwencje niebezpośrednie.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Nie można mówić, że nas to nie dotyczy, bo to wszystkich dotyczy w taki, czy inny, nieuświadomiony sposób. Konsekwencje zjebania prawnego widać, ale po dłuższym czasie w różnych rzeczach, nawet w miejscu pracy. Kierownik dojebany taką ustawą, np. zwalnia cię, bo go już nie stać, zwija interes, idzie sam na etat. I podobne tragedie. Konsekwencje niebezpośrednie.

Bo na ową ustawę trzeba patrzeć jak na całość, a nie fragment rzeczywistości. Ale większość osób tego albo nie widzi, albo co gorsze - toleruje i akceptuje.  Faceci facetom zgotowali los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Orybazy napisał:

Było poruszane na forum, potrzebna zgoda biskupa trudna/kosztowna. Sojusz państwa z kościołem jest silny i KK nie lubi robić wyjątków.

Kościół już pokornieje. Wydaje śluby osobom, które z wiarą wspólnego nic nie mają lub gorzej, szydzą z KK. Robi to żeby biznes się kręcił. Inaczej ślubów by było 10x mniej lub wcale.

 

Będę myślał o ślubie za 10 lat a do tego czasu, w tym tempie które mamy obecnie, mało kto o Kościele już będzie pamiętał, więc może będzie się dało to łatwiej negocjować.

 

Nikt na forum nie opisał jak trudne jest to rzeczywiście i ile kosztuje. Myślę, że warto próbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 powiedz mi szczerze, co możesz zrobić? Nikomu żadnego losu nie zgotowałem. Urodziłem się w Polsce, w kraju rozjebanym transformacją, miałem biedne dzieciństwo. Los mnie sprowadził na ten świat w takim momencie historycznym ukształtowanym wojnami światowymi, paradygmatem konsumpcyjnym. Pomyśl, ile pracy włożono na zaaplikowane ludziom paradygmatu konsumpcyjnego, nowej rzeczywistości. Wszystko się niestety nakłada. Nowe słowa, nowe myślenie, nowy język, nowe produkty, trendy, kontrola, cenzura i tak dalej. Zwykły człowiek nic nie zrobi.

 

Podam przykład. Masz świadomość, że można zatrudnić setkę copywriterów, albo po prostu trolli internetowych, żeby zniszczyć człowieka, albo pewną ideę? I tak się dzieje w polityce, mediach, w sieci ogólnie. Bierzesz wyspecjalizowanych ludzi, którzy piszą po 20-30 stron dziennie i jest po tobie. A pomyśl, że tysiące zatrudnia się na polityczny etat i wszystko, co widzisz w sieci to produkcja trollerska pod konkretną linię. To jest rzeczywistość nowoczesna. Jeden z przykładów totalnego marketingu politycznego.

 

Jako jeden człowiek jedyne, co możesz zrobić to zamknąć mordę i się przystosować. Rodzisz się w pewnym układzie cywilizacyjnym, masz do ogarnięcia maksymalnie 100 lat, w tym pewnie 60-70 lat w zdrowiu, jak wszystko idealnie pójdzie. Chcesz ten czas zmarnować na walkę? Nie bądźmy śmieszni. Nie jesteśmy psycholami, żeby walczyć z czymś takim. To oczywiście moje zdanie.

Edytowane przez mac
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mac napisał:

powiedz mi szczerze, co możesz zrobić?

Wylewać gorzkie żalę na forum jeszcze mogę. Pisałem od 2 lat - ta wojna jest przegrana, każdy z nas niech żyje tak jak chce i korzysta póki jeszcze może. 

 

Ciesze się, że tutaj trafiłem, bo zawsze jest wymieniać poglądy w normalnej atmosferze.

 

Smutne jest to, że widzimy jak ten świat zmienia się na jeszcze gorsze..

13 minut temu, mac napisał:

Podam przykład. Masz świadomość, że można zatrudnić setkę copywriterów, albo po prostu trolli internetowych, żeby zniszczyć człowieka, albo pewną ideę? I tak się dzieje w polityce, mediach, w sieci ogólnie. Bierzesz wyspecjalizowanych ludzi, którzy piszą po 20-30 stron dziennie i jest po tobie. A pomyśl, że tysiące zatrudnia się na polityczny etat i wszystko, co widzisz w sieci to produkcja trollerska pod konkretną linię. To jest rzeczywistość nowoczesna. Jeden z przykładów totalnego marketingu politycznego.

 

Bardzo dobrze pokazane w sali samobójców - hejter - mimo, że niestety ogromnie jest przesiąknięty lewymi poglądami. 

 

Najpierw stworzono wirtualny świat - i tam przeniesione wszystko co najgorsze.  I ten cyfrozowy świat wpływa na realny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perun82 napisał:

Wylewać gorzkie żalę na forum jeszcze mogę. Pisałem od 2 lat - ta wojna jest przegrana, każdy z nas niech żyje tak jak chce i korzysta póki jeszcze może. 

 

Ciesze się, że tutaj trafiłem, bo zawsze jest wymieniać poglądy w normalnej atmosferze.

 

Smutne jest to, że widzimy jak ten świat zmienia się na jeszcze gorsze..

Teraz żyjemy w najlepszych czasach, z wyborem. Ograniczonym, ale jednak. Myślący człowiek po prostu cierpi, jak obserwuje pewne rzeczy i kto ma władzę nad trendami. Trudno mi zrozumieć, dlaczego tak to się toczy. Widziałbym ten świat ustawiony pod edukację, jakieś wyższe cele, solidarny w finansowaniu projektów ponadnarodowych. Misje kosmiczne, odkrywanie nowych granic rzeczywistości. To powinna być nasza przyszłość, a nie kolejna płeć, czy jakieś spory ideologiczne, które i tak ostatecznie nie mają sensu. Zmarnowany potencjał. Jakieś ścierwa totalitarne trzymają świat na hamulcowym moim zdaniem. Jakoś się to czuje wewnątrz. Ja to tak odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmieszne co piszecie że niektórych to i tak nie dotyczy. Roszczeniowe postawy Pań rosną i jak raz pozwoli się na dziurę w tamie to już tylko jest coraz gorzej. Kolejne pomysły to może być np krzywe spojrzenie na ulicy jako napaść seksualna, na zachodzie mamy plagę oskarżeń kobiet o gwałty itd i to niekoniecznie w pracy. Ustawowe parytety gdzie się da, nawet w Twojej prywatnej firmie itd. Zobaczycie, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Misje kosmiczne, odkrywanie nowych granic rzeczywistości.

 

Wychowany na Star Treku marzyłem również o takich misjach. A dzisiaj fapują się bo znowu sonda, znowu satelita - a gdzie te bazy księżycowe?  Kosmos to rozwój, a rozwój to poprawa naszego życia. W kosmosie czają pytania, problemy, które napędzą rozwój.  Gdzie ten rewolucyjny napęd? To on był zawsze motorem zmian - statki, para wodna, rakiety. W IT mamy tylko ewolucję a nie rewolucję.  Odcinamy kupony i nic więcej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macto o czym piszesz też dotknie za jakiś czas same kobiety. Nie w ten sposób co nas, ale dotknie. Rośnie świadomość wśród mężczyzn i widzę to po swoich znajomych, którzy kiedyś byli bardzo chętni nawet do orzenku, a dziś już nie chcą się w to bawić. Wolą poświęcić swój czas oraz zasoby na swoje zaiteresowania, hobby czy pasje. Nawet kiedyś kumpel mi powiedział, że lepiej już wydać hajs na markowy alkohol niż na laskę. Rozstał się on kilka tygodni temu ze swoją lubą po ładnych paru latach i jakoś ostatnio w rozmowie nawet przyznał, że już ma tego wszystkiego dość. Wrócił od niej do siebie na starą/nową chatę i sprosił na taką niby parapetówkę w ostatni weekend do siebie tylko i wyłącznie bliższych znajomych płci męskiej. Także takich gości może być i jestem przekonany, ze będzie coraz więcej i ten trend nie będzie dotyczył tylko i wyłacznie tego czy podobnych forów w Internetach. To kobietom się spieszy, to one mają zaraz za rogiem ścianę i to one chcą "bombelków" i ślubów, a nie my. Ale za jakiś czas może być pisk macic, że nikt się nie chce nie tyle żenić, ale nawet wiązać. Już sobie wyobrażam jak idzie jakaś paniusia ulicą odpicowania najlepiej jak tylko może, a coraz więcej przedstawicieli płci męskiej będzie miało wywalone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spacemarine napisał:

na zachodzie mamy plagę oskarżeń kobiet o gwałty

Cytat

Lewica rozpoczyna konsultacje społeczne ws. projektu dotyczącego zmiany definicji zgwałcenia. - Trzeba dać jasny i wyraźny sygnał, że do seksu wymagana jest zgoda, a jeśli jej nie ma, to jest to gwałt - komentowała w TOK FM prof. Małgorzata Fuszara.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26555096,prof-fuszara-nowa-definicja-gwaltu-jest-konieczna-to-kompletnie.html

 

Materiał z piątku..

 

3 minuty temu, Krugerrand napisał:

Już sobie wyobrażam jak idzie jakaś paniusia ulicą odpicowania najlepiej jak tylko może, a coraz więcej przedstawicieli płci męskiej będzie miało wywalone.

 

Niestety to tylko marzenia..

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.