Skocz do zawartości

Panowie doradzcie czy wpadłem na dobry pomysł odnośnie mieszkania.


Rekomendowane odpowiedzi

   Nie ładował bym kasy w coś być może nie będzie kiedyś moje. W życiu różnie bywa,

możesz się pokłócić z rodzicami, nie zaakceptują Twojej kobiety, pomimo oddzielnego

domu rodzice będą Ci się wtryniać, dużo tych możliwości urozmaicenia Ci życia przez rodzinę. 

 

   Zastanów się nad wybiciem dodatkowych drzwi zewnętrznych i wydzieleniem części domu

tylko dla siebie, np mały pokój z aneksem kuchennym  plus mała łazienka z prysznicem.

 

25 minut temu, Wolverine1993 napisał:

Zainteresuj się kontenerem mieszkalnym. Koszt jakieś 40 000 PLN. 

   To jest dobre rozwiązania, w razie W, kupujesz kawałek ziemi, przestawiasz kontener i masz na start.

U mnie można kupić kontener morski długi na 12m, do remontu za 5 koła.

Edytowane przez Adolf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adolf napisał:

   Nie ładował bym kasy w coś być może nie będzie kiedyś moje. W życiu różnie bywa,

możesz się pokłócić z rodzicami, nie zaakceptują Twojej kobiety, pomimo oddzielnego

domu rodzice będą Ci się wtryniać, dużo tych możliwości urozmaicenia Ci życia przez rodzinę. 

 

   Zastanów się nad wybiciem dodatkowych drzwi zewnętrznych i wydzieleniem części domu

tylko dla siebie, np mały pokój z aneksem kuchennym  plus mała łazienka z prysznicem.

 

   To jest dobre rozwiązania, w razie W, kupujesz kawałek ziemi, przestawiasz kontener i masz na start.

U mnie można kupić kontener morski długi na 12m, do remontu za 5 koła.

Racji w tym dużo jest, najbardziej właśniie bym się martwił o te wtrynianie sie, bo chyba nie ma rodziców którzy mniej lub bardziej by tego nie robili. 

 

To już może lepiej poszukać małej działki na jakiejs wiosce z 10 km od miasta w której chociaż raz na parę godzin jeździ jakiś bus/pociąg do centrum i postawić tam sobie jakiś mały parterowy domek. Podejrzewam że to też koszt podobny do mieszkania w bloku w mieście. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenery są dla hipsterów srających kasą. I nie na nasz klimat.

To już lepiej kamper, który sobie przyłączysz do instalacji domowej.

Kamper możesz przestawić, możesz pojechać w podróż do innego kraju (praca, zwiedzanie).

Ostatecznie - kamper można potem sprzedać.

Jak go fajnie odnowisz i ładnie będziesz dbał - może nawet z małym zyskiem.

 

Wady kontenerów skrótowo opisuje ta kobieta:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wolverine1993 napisał:

Dziękuję proszę księdza ?

Odwołuje błogo! 

 

Myślałem, że rodzice budują garaż a Ty przy okazji dostaniesz jego poddasze do zagospodarowania jako tymczasowe lokum. Inwestycja na 150k to za dużo, bez sensu. 

 

Do tego siostra single mother po przejsciach i jej bombelki. Ciekawe kogo rodzice będą faworyzować w razie konfliktu. Hmmm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie pomysł kiepski. Nieruchomość spełnia dwie role:

  • z jednej strony to miejsce w którym realizujesz swoje potrzeby bytowe, czyli najzwyczajniej masz gdzie mieszkać
  • z drugiej powinna być traktowana jako inwestycja kapitału, w dodatku inwestycja zazwyczaj nie mała. 

Twój pomysł ma tę słabość, że tak zbudowana nieruchomość będzie miała tylko jedną z tych funkcji, natomiast zainwestowana w budowę kasa nigdy inwestycją raczej nie będzie. W razie potrzeby finansowej typu wyjazd na stałe do innego miasta czy kraju tego swojego domko/mieszkania raczej nie spieniężysz. Musiałbyś mieć wydzielony kawałek działki i przypisaną własność na tak utworzonej nieruchomości. A i tak jak domyślasz się płynność mieszkania czy domu na osobnej działce bez przyległości jest o wiele większa, niż tego co planujesz. 

 

Z powyższego względu, ja na twoim miejscu nie pakowałbym się w to.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 15:17, Wolverine1993 napisał:

Wiem że to polsrodek, ale jestem przekonany że ten pół środek będzie kosztował mnie 2x mniej.

Raczej 2x więcej. Bo jak rodzice umrą to będziesz musiał spłacić siostrze chatę z garażem.

Sądu nie będzie obchodziło, że własnymi rękami robiłeś elewację na garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 uważam że bez sensu ładować tyle kasy i czasu w garaż z poddaszem na placu rodziców.

 

Idź na swoje, wynajmij jak trzeba, a nie szukaj oszczędności budując im pseudo-chatkę po oknem.

 

Aha, jak wywalisz 200 tys. (150 dom + 50 koszty pozwoleń, projektów i niespodzianek), a potem jeszcze będziesz spłacał siostrę .... nie wiem.

 

Zastanów się jak Twoje życie w tym domku będzie wyglądało za 10 i za 20 lat i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.