Skocz do zawartości

Przerasta mnie moja sytuacja - błędne koło


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, bassfreak napisał:

Nie pójdę do kolejnej gówno pracy bo mam już tego dość, robienie czegoś nie kreatywnego i mało przydatnego smaży ci mózg jeszcze bardziej i wiem co mówię.

To jest dobre :D

 

Czyli jak dobry Pan Jezus zstąpi Ci na chatę i miło zaprosi do czegoś odpowiadającego Twoim kompetencjom i wymaganiom to przemyślisz temat. Fajnie.

 

Wstawiłbym tu taki filmik o depresji, ale już było wczoraj. 


Ogarnij się bracie. Na razie wciągasz innych w użalanie się nad sobą, w tym braci którzy dają konstruktywne rady bo traktują Cię poważnie. Nie rób tego, bo jak kiedyś naprawdę będziesz tu potrzebować pomocy to możesz nie być potraktowany serio. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tytuschrypus said:

Czyli jak dobry Pan Jezus zstąpi Ci na chatę i miło zaprosi do czegoś odpowiadającego Twoim kompetencjom i wymaganiom to przemyślisz temat. Fajnie.

I dodatkowo podrzcał finialistki miss studentek w Polsce, to wtedy nie musiałby nikogo już poznawać, a seksy by miał. A tak, to niestety musi sam zapracować, by mieć to co najfajniejsze. Co za niesprawiedliwy świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, manygguh said:

I dodatkowo podrzcał finialistki miss studentek w Polsce, to wtedy nie musiałby nikogo już poznawać, a seksy by miał. A tak, to niestety musi sam zapracować, by mieć to co najfajniejsze. Co za niesprawiedliwy świat.

Mogłoby się okazać, że za wysokie albo... cokolwiek innego na "nie" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek każda praca jest dobra,, bo trzeba wyjść z domu i jest jakaś kaska. Przy okazji warto robić coś co daje radość. A najlepszy jest rozwój, warto czegoś się uczyć. Mam koleżankę, która super szydełkuje. Robi cudeńka z włóczki. Zaskakuje wszystkich nowymi działami sztuki. Każda umiejętność, którą się posiadło, daje masę radości i dumy z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taboo napisał:

. A to jest zwykłe sranie w banie i racjonalizowanie swojej biernej postawy wobec życia oraz narzekanie jakie wszystko jest beee, ale aby poprawić już stan rzeczy to 1000 z dupy wymówek

Typowe babskie narzekanie. @bassfreak wchodzisz na BS, jak na kafeterię i szukasz poklasku wśród swoich psiapsiulek. Ogarnij łeb! Więcej czasu spędzasz na pisaniu jak to jest Ci źle, niż na tym, że mozesz zrobic coś dla siebie pozytywnego.

 

 

 

Kup sobie rybki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak

dź do jakiejś pracy to przede wszystkim - to Ci zajmie czas i będziesz miał zajęcie. Szukaj aktywnie a znajdziesz. Ile w ostatnim czasie wysłałeś CV?
Siłownię są zamknięte, ale bez tego w warunkach domowych także da się ogarnąć jakieś ćwiczenia. Ja trenuje w warunkach domowych bez sprzętu. Zobacz sobie na kanał na YouTube tj Kuraworkout. Dobry zestaw ćwiczeń jako alterantywa dla siłowni.

 

Posluchaj sobie i do boju:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tygrysek napisał:

Ale pizda z ciebie

Taka jazda kolego też nie pomocna nie będzie. Rozumiem brak klepania po plecach, bo sam go klepać nie mam zamiaru a wręcz przeciwnie, ale nazywanie pizdą jest co najmniej nie na miejscu.

Plus "ciebie" z małej litery to brak szacunku, Ty alfiaczu.

Edytowane przez Azizi
przecinki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Feniks77 napisał:

Do wolontariatu w hospicjum oczywiście trzeba przejść testy psychologiczne na które nikt w takim stanie jak

Np w 3City, organizują kurs wolontariatu, wiem, bo taki zrobiłem. Łącznie chyba z 80 godzin, w tym 40 godzin praktyki, przy łóżku pacjenta, z ulicy Cię nikt, nie weźmie, nawet jakbyś chciał mieć  praktyki DPS, to, musisz niż np: na kurs "Opiekuna śodowiskowego", lub do bezpłatnej szkoły policealnej w kierunku "Opiekun Medyczny" trwa rok i masz do odbycia 120 godzin praktyk. 

 

2 godziny temu, bassfreak napisał:

. Do pracy chciałem wrócić do budowlanki ale do póki nie otworzą siłowni

 

Na siłownie chcesz robić trening pod budowlankę, czy zrobisz trening pod wykończeniówkę . Będziesz z trenerem wznosił płytę OSB 22cm, na dach Calypso? :)

W ramach symulacji budowy trener będzie zrzędził: - młody, jeszcze wiadro cementu, ja w Twoim wieku ... , Ci młodzi, tera, to tylko, te internety

 

2 godziny temu, bassfreak napisał:

bliskości z kobietą

Zostaw, te biedne dziewczyny, w spokoju. Co im powiesz, że nie robisz, nigdzie? Że, jak tylko, odmrożą gospodarkę, otworzą siłkę, ziemia zacznie się kręcić w drugą stronę, to dasz jej życie, o którym tak marzy. ;) 

 

A tak, poważnie, stary wiem, że masz z jakieś 26 lat i mieszkasz z matką, wiem, wiem, ale to standard, bo sam tak miałem.

W każdej pracy, tam źle, tam trzeba nocki, tam, nie, bo trzeba zostawać, tam nie, bo nie ma tam przyszłości, tam nie będę pracował, bo wyzysk! :) 

 

I osobiście jestem ciekawy jaka to jest ta: "nie-gówno-praca" i dlaczego Cię tam, nie chcą zatrudnić?

Opisz swoje aspirację i wartość jakąś możesz wnieść, do danej firmy, na dane stanowisko. 

 

Edytowane przez NiesamowitySzymi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż zapłać 250zł i po sprawie, jak nie to film.
Szczęście to święty spokój i czasem warto docenić pewne rzeczy: dach nad głową, miejsce do spania, gorącą wodę itd. Jutrzejszy nowy dzień pewnie dla miliarda ludzi będzie kolejnym w walce o przetrwanie, dla części będzie ostatnim bo nie mają nawet promila tego co my.

Pamiętaj, że człowiek który np choruje myśli tylko o jednej rzeczy, warto docenić co się ma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich proszę o ogarnięcie.


1. Zaplanuj co chcesz zrobić.
2. Chodź spać i wstawać o regularnych godzinach.
3. Ustaw sobie na zegarku timer i staraj się skupić przez ten czas tylko na jednej czynności.
4. Przed spaniem, ułóż sobie plan na następny dzień.

Jak człowiek jest w rozsypce, to małymi kroczkami trzeba iść do przodu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak

Błędne koło hmm, czasem mam podobnie.

Może warto się z zastanowić, skąd się bierze ten stan. Tak jak bracia zasugerowali idź do roboty, nawet nie jakiejś wymarzonej, za coś trzeba żyć. I nie ma k*rwa pierdolenia, że nie bo nie, bo nie jesteś księżniczką.

 

Ja też studia skończyłem inne, a robię fizycznie i też mogę powiedzieć że gardzę fizyczna robotą, nie po to kończyłem studia.

 

Druga sprawa to kwestia z kim mieszkasz. Jeśli w domu rodzinnym, może tam odpalają się podświadomie jakieś syfiaste emocje. Warto odłączyć się i obserwować co się dzieje.

 

Gdy tylko samoocena wzrośnie, ze stać cię na coś więcej, zarabiasz na siebie i dajesz radę, pojawi się wokół ciebie koło socjalne, kwestia podjęcia wyzwania pierwszego kroku.  Ale nie użalaniem się. Nikt z a ciebie tego nie zrobi, do roboty!!! W dupę jego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozbujał. Przekonuj mnie go tylko w przekonaniu, ze ogrom ludzi myśli podobnie i nie szanuje sie ludzi za to jakimi są tylko za to co maja i co znaczą. W historii świata ludzie bez pracy zawsze byli śmieciami. Zawsze zycie było rywalizacja. Ludzie powiedzą nam wszystko co chcemy usłyszeć jeśli jesteśmy przydatni w realizacji ich celów. Autorze weź się w garść i Walcz o swoje bo zegar tyka. Wszystko da się załatwić z odpowiednia postawa i za kilka miesięcy będziesz sie śmiał z tych co się dziś śmieją z Ciebie. Problemy w życiu pokazują nam kto jest prawdziwy a kto w otoczeniu jest frajerska otoczka 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna potrzebuje poczucia sprawczości, tego że coś jest w stanie zrobić, zmienić w pożądanym kierunku.

Był tu na forum mój wątek o zmianie pracy, bo zdecydowałem o rzuceniu średniopłatnej ale pewnej państwowej pracy, która jednak nie dawała mi prawie żadnej satysfakcji i czułem się tam na 90% wypalony. Niestety po okresie wypowiedzenia rozpanoszyła się koronka i moje plany związane z pewną działalnością całkiem poległy, a moja percepcja życiowo-zawodowa obróciła się o 180 stopni.

 

Też mógłbym rwać włosy i się użalać, bo jestem 2 razy starszy od autora wątku. Nie płaczę jednak, zrewidowałem pewne sprawy i będę coś robił zupełnie z innej parafii, a tego daleko od domu. Trzeba brać życie takim jakie jest, ale próbować zadziałać, od czego mamy wielkich motywatorów np. Marka, a ja polecam również gościa z kanału Twoja Nowa Świadomość o coś jak ten filmik. 

 

 

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak przemowa motywacyjna. Tak od 0:50

 

 

Tego typu przemowy motywowały do pracy miliony Niemców co zaowocowało cudem gospodarczym, może i Tobie pomoże.

 

A tak na poważnie, to jestem w nieco podobnej sytuacji aktualnie, choć mam pracę, ale rozleniwiłem się przez tego koronawirusa. Trochę oszczędności mam, więc nie ma nerwów. Weź się w garść, znajdź jakąkolwiek pracę na początek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Hobby, pasje byczku - tego Ci brakuje.

 

Właśnie wstałem, zakładam majtki i hyc na godzinny spacer, potem śniadanie i do godzinnej nauki, potem godzinna gierka komputerowa i znowu hyc godzinna nauka, koło 16 trening i o 17 nauka gry na gitarze (wczoraj 2 godzinna) 


Wieczorem jakiś nowy fajny przepis  kulinarny z yt, super kolacja, książka, filmik i do wyra.

 

0 ludzi, 0 rozmów, 0 kobiet, a w miarę szczęśliwy jestem. Bo mam co robić.

 

Ps: Chcesz baby to załatw sobie roksanke, albo załóż tindera, zagadaj do koleżanki. 
 

Pozdro
 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustaw Herling-Grudziński, Inny Świat

Hanna Krall, Zdążyć przed Panem Bogiem

Victor Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu

 

Przeczytaj wszystkie trzy książki. Wczuj się w klimat kilkudniowej walki o kartofla w obozie koncentracyjnym, a podziękujesz Bogu, że żyjesz tu gdzie żyjesz i w czasie w jakim żyjesz.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.