Skocz do zawartości

Czy ta strona nie śmierdzi fejkiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem ciekawą stronkę z rzekomo ogłoszeniami bezpośrednio od właścicieli działek, bez żadnych biur itp. z tym że jest pewien haczyk, że aby udostępnili kontakt do właściciela to trzeba wykupić dostęp za ok 30zl na tydzień i właśniie się nad tym zastanawiam, bo w necie za dużo opinii nie ma o tej stronie, aczkolwiek ogłoszenia wyglądają na autentyczne...

 

http://www.adresowo.pl

 

Może ktoś sam korzystał albo zna kogoś i potwierdzi że to nie fejk?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba w Polsce strony, gdzie 90% ogłoszeń nie byłoby od pośredników i biur nieruchomości. Nie wiem jak to funkcjonuje, ale wszędzie gdzie szukałem zawsze byli pośrednicy: gumtree, gratka, morion, domiporta. Wprawdzie ja szukałem mieszkania, ale według mnie z działkami może być podobnie. Tej stronki nie widziałem, ale jakoś nie mam zaufania do czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, jak każą płacić to unikać z daleka, zadzwonisz i okaże się że fake. Było tak kiedyś z ofertami mieszkań, ale bardzo atrakcyjnymi w dużych miastach np za 80% rynkowej wartości, trzeba było wpłacić np 100 zł za kontakt, a potem okazywało się, że telefon czy adres to fake. Widzę, że przeszli na działki z tym patentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kleofas napisał:

Nie ma chyba w Polsce strony, gdzie 90% ogłoszeń nie byłoby od pośredników i biur nieruchomości. Nie wiem jak to funkcjonuje, ale wszędzie gdzie szukałem zawsze byli pośrednicy: gumtree, gratka, morion, domiporta. Wprawdzie ja szukałem mieszkania, ale według mnie z działkami może być podobnie. Tej stronki nie widziałem, ale jakoś nie mam zaufania do czegoś takiego.

Dlaczego tak ciężko sprzedać bez pośrednika ?

Przecież to nie auta że trzeba je odpowiednio odpicowac przed sprzedażą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wolverine1993 napisał:

Dlaczego tak ciężko sprzedać bez pośrednika ?

To nawet nie o to chodzi. Pośrednicy szybko i sprawnie atakują natychmiast wszelkie ogłoszenia od osób prywatnych i "konwertują" je na swoje a ludziom się nie chce w to bawić. Ludzie przy oglądaniu mieszkań czy domów potrafią być męczący, zawracać dupę, próbować podawać absurdalne kwoty... W tym kontekście to nawet podobna sytuacja do kupujących samochody (zwłaszcza niektóre). 

 

Gros chcących sprzedać nieruchomość ulega dość agresywnym technikom sprzedaży takich pośredników, część jest nieświadoma i tak to się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakładać nowego tematu, ale jest powiązany. 

 

Mianowicie znalazłem kontakt na innej stronie do właściciela tej działki która się interesuje i rzeczywiście jest na sprzedaż. 

 

Cena działki to 95 tys, czyli podejrzewam że za 90 by poszła. Oczywiście będę musial wziąć kredyt hipoteczny, z wkładem własnym zapewne około 20%.

 

Przyznaje że jestem totalnie zielony w tej kwestii bo nigdy się za bardzo tym nie interesowałem. Pierwszy lepszy kalkulator kredytowy wyliczył mi najtańsza ratę na 10 lat jakieś 950 zł w PKO bodajże.

 

Podejrzewam że ta działka przez te 10 lat zyska na wartości bardzo dużo, bo jest położona ok 10 km od granicy dużego miasta, jest przy drodze asfaltowej i jest dość dobrze skomunikowana, bo niedaleko jest stacja PKP oraz jeżdżą jakieś busy.

 

Także odsetki które zapłacę będą niewielkie, a być może będę mógł sprzedać połowę działki, bo jest całkiem spora ok 1600m2. i pieniądze przeznaczyć chociażby na wykończenie domu. 

 

Oczywiście wszystko jest tylko hipotetycznym myśleniem i być może nie wszystko będzie tak kolorowe jak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.