Skocz do zawartości

Kasa po urodzeniu dziecka?


Helios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam dziecko w drodze, ale babka mnie totalnie olała. Stwierdziła, ze nie chce ze mną żyć itd. Po 2 miesiącach, okazuje się, że z kimś się spotyka (nie istotne teraz tutaj).
Chodzi o to, że do dnia dzisiejszego wykazuje inicjatywę do tego, że chce pomagać czy dokładać się itd. Zażądała hajsu ostatnio za lekarza (połowę kwoty), ale do lekarza nie pójdziesz.
Pytanie, czy mogę odmówić jej dawania jakich kolwiek pieniędzy na co kolwiek oraz czy później jak okaże się że to moje dziecko, to może w sądzie wytoczyć mi sprawę o zwrot jakiś pieniędzy?/
Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdź testami DNA czy to twoje dziecko. Coś mi się zdaje, że jednak może nie być twoje. ;)

4 godziny temu, Helios napisał:

Zażądała hajsu ostatnio za lekarza (połowę kwoty), ale do lekarza nie pójdziesz.

Niech spierdala. 

Nie wiem czy może żądać kasę na lekarza czy nie ale jeżeli już to mogłaby to zrobić PO wizycie okazując RACHUNEK.

5 godzin temu, Helios napisał:

Po 2 miesiącach, okazuje się, że z kimś się spotyka (nie istotne teraz tutaj).

To bardzo istotne. Baba w ciąży puszcza gałąź bez zabezpieczenia nowego samca? Haha 

Istnieje sporą szansa, że bzykała się z nim przed ciążą a dziecko nie jest twoje.

Wbrew pozorom jeleni lecących na panny w ciąży nie jest tak dużo a nawet jeśli to są to tak zwani SPERMIAGE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 07:09, SSydney napisał:

Na pewno sprawdź testami DNA czy to twoje dziecko. Coś mi się zdaje, że jednak może nie być twoje. ;)

No cień szansy jest. No bo ja ją też zalewałem. Nie powiem, że może być jednak moje... bo gościu z którym się spotyka, to wgl brzydki jak noc. Ma lekko zdeformowaną buźkę (nie mówię tego po chamsku), ale no okej może coś w nim widzi, albo hajs.
Do czego zmierzam, może być tak że jemu na rękę jest mieć nie swoje dziecko, bo po prostu urodzi się ładne, bo lekarze ponoć mówili mu (tak słyszałem), że jest 50% szans, że jego potomek urodzi się z taką samą wadą jak on.
A mnie ciągnie na hajs i alimenty teraz.
 

W dniu 15.05.2020 o 07:09, SSydney napisał:

Nie wiem czy może żądać kasę na lekarza czy nie ale jeżeli już to mogłaby to zrobić PO wizycie okazując RACHUNEK.

Pokazała rachunek, tak więc zapłaciłem sumkę (połowę). Co śmieszne, deklarowałem się, że mogę zapłacić więcej ale chce iść. To powiedziała, że NIE.

 

W dniu 15.05.2020 o 07:09, SSydney napisał:

To bardzo istotne. Baba w ciąży puszcza gałąź bez zabezpieczenia nowego samca? Haha 

Istnieje sporą szansa, że bzykała się z nim przed ciążą a dziecko nie jest twoje.

Wbrew pozorom jeleni lecących na panny w ciąży nie jest tak dużo a nawet jeśli to są to tak zwani SPERMIAGE. 

No mnie też dziwi to właśnie, że ojca odsuwa od Siebie, zwłaszcza że chce się angażować w to, no POEBANA.
No może okazać się, że jest również moje a chce z nim być, co było by dziwne kompletnie dla mnie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skonsultował się z prawnikiem co do wydatków na nienarodzone dziecko.
 

Nie jesteś pewny czy jest Twoje, ale jest taka możliwość. Płacisz część za lekarza, ubranka itd. Wszystko dokumentujesz, robisz kopię rachunków/wydatków z Pani podpisem

"otrzymałam kwotę XXX dnia XX.YY.ZZZZ". Robisz sobie zestawienia. Poinformuj Panią, że nie uznasz dziecka przed wykonaniem testów DNA. W razie jeśli okaże się, że dziecko nie jest Twoje będziesz żądał zwrotu kwoty danej na dziecko wraz z ustawowymi odsetkami. Nie wiem czy nie podlegałoby to pod art. 286kk o oszustwo. Wszystko dokumentuj i nagrywaj.

 

W przypadku gdy okaże się, że jest to Twoje dziecko inwestowałeś w swoje geny. Tutaj szykuj się na alimenty

 

Ale przede wszystkim teraz porada prawnicza. Najlepiej Pan mecenas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.