Skocz do zawartości

Hatchback za kilkanaście tys.


francois123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak w temacie, szukam hatchbacka za kilkanaście tys. Najlepiej trzydrzwiowego, bo wyglądają lepiej, a ja będę jeździł przeważnie sam lub z jednym pasażerem. Benzyniak, bo 70% trasy będzie w mieście, z mocą powyżej 100 koni, żeby nie bać się wyprzedzać. W założeniu ma posłużyć mi jakieś 3 lata, dopóki nie rozwinę firmy i nie założę rodziny (optymista ze mnie). Dbam o samochody, nie katuję ich, ale to będzie narzędzie pracy. Jeżeli będzie przy tym fajne, to tym lepiej. Problem w tym, ze nie mam doświadczenia, na mechanice znam się mniej niż średnio, a po lekturze różnych artykułów mam tylko mętlik w głowie. 

 

Zastanawiałem się nad Astrą H. W wersji trzydrzwiowej wygląda nieźle, lubię takie kanciate kształty. Polecacie? A może macie lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Hatchback za kilkanaście tys.
6 hours ago, francois123 said:

szukam hatchbacka za kilkanaście tys.

Przy założonym budżecie, nie ma żadnej marki którą można polecić, i która "utrzyma jakość" niezależnie od tego, kto i jak ją użytkował.

Więc raczej nastaw się na szukanie czegokolwiek w dobrym stanie, a nie jakiejś konkretnej marki.

 

Masz swoją listę wymagań przemyślaną, więc jej się trzymaj - ale z umiarem; jak znajdziesz w tej cenie cokolwiek dobrze utrzymanego, ale siedmioosobowe - nie wahaj się. Ja kiedyś od znajomego kupiłem samochód, który mi się fizycznie nie podobał (nawet nie biorąc pod uwagę koloru złoty metalik), ale za kilka tysięcy, ze znaną mi historią, i który zawiódł mnie może dwa razy przez dwa lata - żadnych większych napraw, linka hamulca i akumulator. Sprzedałem za ile kupiłem :)

 

Jak sam nie znasz się na mechanice, to znajdź jakiegoś znajomego/ojca/wujka, niech pojadą z tobą oglądać - i wydaj stówę-dwie na przegląd przed kupnem. Jedna z gorszych rzeczy, to wpakować się w auto które nam się spodobało, a które w ciągu kilku miesięcy podwoi swoją wartość poprzez ciągłe naprawy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.