Skocz do zawartości

Jak znaleźć swoje predyspozycje?


self-aware

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, kosmo said:

No to napisałeś bzdurę, przecież Ci już napisałem - z 3 tys. spokojnie można odłożyć 1500, 1500 po 12 miesięcy w 5 lat i miałbyś chłopie 90 tys! Dodaj do tego kasę z UK to miałbyś 100 tys. czyli solidny wkład własny i miałbyś już mieszkanie. No ale lepiej zawodzić, że z 3 tys to Ty nic nie odłożysz.

Ale ja przez ostatnie lata nie zarabiałem 3 tysięcy to jak miałem to odkładać, przecież Ci tłumaczę, że dopiero teraz tyle mam.

 

Dalej, odkładanie na sam wkład własny przez 5 lat brzmi dobrze jak masz 20 lat a nie 30. Ja chcę to zrobić szybciej i po to jest ten temat. Skoro z 3k da się odłożyć 1500 to z 5k dałoby się odłożyć 3500 co brzmi już znacznie lepiej bo mógłbym to wtedy zrobić np. w 2.5 roku, więc zamierzam kombinować jak te zarobki zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kosmo said:

Coś Ty robił, że nawet tej trójki nie mogłeś zarobić? Trzeba było wyjechać gdzieś do dużego miasta już dużo wcześniej.

Trzeba było, ale nie wyjechałem i tyle. Czas minął, nie ma co do tego wracać. W mniejszych miastach nie zarobisz 3k. 5-6 lat temu to i 2k było ciężko, każdy chciałby płacić najniższą.

 

3 hours ago, kosmo said:

I teraz zamiast pójść po rozum do głowy i uczyć się czegoś porządnego to się JS uczysz...

Hmm, JS jest wykorzystywany prawie wszędzie, więc to chyba nie jest nic "nieporządnego". Poza tym, co z node.js?

 

3 hours ago, kosmo said:

ucz się jakiegoś backendowego języka do web developmentu

To jaki konkretnie proponujesz, żebym za rok miał większe szanse na pracę?

 

No i czy uczenie się kilku rzeczy na raz ma sens, zamiast jednej porządnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, self-aware napisał:

Hmm, JS jest wykorzystywany prawie wszędzie, więc to chyba nie jest nic "nieporządnego". Poza tym, co z node.js?

 

To jaki konkretnie proponujesz, żebym za rok miał większe szanse na pracę?

Też mnie to zaskoczyło. Ucząc się podstawy JS łapie się ogólne schematy programowania, algorytmiki. Potem łatwiej wejść w  framework czy przeskoczyć na inny język. Ale chyba @kosmo jako nowy użytkownik forum chce wejść z przytupem rozsadzając wszystkich po kątach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, self-aware napisał:

To jaki konkretnie proponujesz, żebym za rok miał większe szanse na pracę?

Pewnie ci PHP zaproponuje :D

Godzinę temu, self-aware napisał:

Hmm, JS jest wykorzystywany prawie wszędzie, więc to chyba nie jest nic "nieporządnego". Poza tym, co z node.js?

Jako front spokojnie da się sporo zarobić. 
Nie słuchaj tych głupot od gościa co klepie gówno w PHP i nazywa to kodem.

Chesz się JS'a uczyć spoko, zawsze jest użyteczny.

 

Pytanie co chcesz robić i czym chcesz się zajmować? 

Frontem, backendem, webdevem? 
Pod kątem rynku pracy polecę ci Javę, jest ogromne zapotrzebowanie na Javowców.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Reflux napisał:

Pewnie ci PHP zaproponuje :D

Tak. PHP. Sam polecę. Bo na PHP najłatwiej się uniezależnić i klepać strony i sklepy.

41 minut temu, Reflux napisał:

Jako front spokojnie da się sporo zarobić. 

Jako doswiadczony front z olbrzymią wiedzą

41 minut temu, Reflux napisał:


Nie słuchaj tych głupot od gościa co klepie gówno w PHP i nazywa to kodem.

Zamiast tego posłuchaj gościa który hejtuje php bo taka jest moda

41 minut temu, Reflux napisał:

Chesz się JS'a uczyć spoko, zawsze jest użyteczny.

Juz lepiej TS

 

41 minut temu, Reflux napisał:


Frontem, backendem, webdevem? 
Pod kątem rynku pracy polecę ci Javę, jest ogromne zapotrzebowanie na Javowców.

Od długiego czasu nie widziałem oferty Javy na entry levelu. O Javie też się mówi że wymiera i jest passe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Soprano said:

Też mnie to zaskoczyło. Ucząc się podstawy JS łapie się ogólne schematy programowania, algorytmiki. Potem łatwiej wejść w  framework czy przeskoczyć na inny język. Ale chyba @kosmo jako nowy użytkownik forum chce wejść z przytupem rozsadzając wszystkich po kątach. 

Podstawy JS to ja już dawno mam, chciałem to rozwijać dalej. Bez problemu napiszę proste rzeczy typu jakiś slajder i tak dalej bez patrzenia w google. No ale wiadomo, że takie rzeczy to umie wielu ludzi, więc uznałem, że może rozwinąć to... Sam nie wiem. W domu ciężko jest to robić na pewnym poziomie. Trzeba doświadczonych devów obok i wtedy to można się uczyć.

 

1 hour ago, Reflux said:

Pytanie co chcesz robić i czym chcesz się zajmować? 

Raczej frontem bo html, css i javascript to jednak były moje pierwsze wybory. Ale sam nie wiem. Nie mam nic do PHP, ewoluowało przecież mocno przez ostatnie lata. Sporo jest pracy... Wydaje mi się jednak, że front, ale chciałbym wyjść poza WordPress i klepanie szablonów.

 

Z Javą jest taki problem, że nie znam w ogóle, czyli czekałaby mnie nauka od totalnego zera :)

 

@Libertyn - Tylko, że na poziomie takim niskim to PHPa łatwo się nauczyć, ale żeby w tym porządnie skillować to trzeba mieć dobrych devów obok. To jest właśnie to... Dostać się do fajnej firmy.

 

28 minutes ago, orkest said:

To w końcu o czym jest temat - o zarabianiu i oszczędzaniu, czy odnajdywaniu swoich predyspozycji?

Na tym forum tematy bardzo często zbaczają :) Oczywiście o predyspozycjach, natomiast wydaje mi się, że temat został w sumie wyczerpany i nie ma złotego środka... Trzeba próbować różnych rzeczy... Czyli w sumie trochę kwestia farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Libertyn napisał:

Tak. PHP. Sam polecę. Bo na PHP najłatwiej się uniezależnić i klepać strony i sklepy.

Jak najbardziej, ale to bardziej podchodzi pod freelancerską robotę. Niż stabilne zatrudnienie.

9 minut temu, Libertyn napisał:

Jako doswiadczony front z olbrzymią wiedzą

Jako entry level też nie jest źle.

9 minut temu, Libertyn napisał:

Zamiast tego posłuchaj gościa który hejtuje php bo taka jest moda

Oj, nie dlatego hejtuje PHP :P Ma bardzo wiele zastosowań i bywa pożyteczną technologią.
Zwyczajnie nie polecam jej dla kogoś jako entry level.

11 minut temu, Libertyn napisał:

Juz lepiej TS

A czym jest Typescript ;) ?

12 minut temu, Libertyn napisał:

Od długiego czasu nie widziałem oferty Javy na entry levelu. O Javie też się mówi że wymiera i jest passe

Oj to zależy od regionu, tak się mówi o wszystkim a prawda jest taka, że jest dalej bardzo popularna i powszechnie używana.
Widziałem parę ofert, da radę się zaczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, self-aware napisał:

@Libertyn - Tylko, że na poziomie takim niskim to PHPa łatwo się nauczyć, ale żeby w tym porządnie skillować to trzeba mieć dobrych devów obok. To jest właśnie to... Dostać się do fajnej firmy.

Możesz PHP zamienić na na dowolny język. W każdym łatwo napiszesz coś prostego i każdy jest trudny by w nim skillować samemu na wysoki poziom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, self-aware napisał:

@Libertyn - Pewnie tak... Czyli i tak finalnie należy trafić do dobrej firmy. Pytanie w czym najłatwiej.

W czymkolwiek. Są języki które z początku są bardzo trudne w odbiorze ale potem łatwo nimi operować. Są takie w które prosto wejść ale potem przyprawiają o ból głowy bo np. nie mają zaimplementowalnej typowalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Libertyn napisał:

nie mają zaimplementowalnej typowalności

Każdy język ma jakąś formę typizacji zaimplementowaną.
Czy to typowanie statyczne, silne, słabe, dynamiczne.
To do czego się odwołujesz to zapewne typowanie dynamiczne a nie brak implementacji systemu typizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Reflux napisał:

To do czego się odwołujesz to zapewne typowanie dynamiczne a nie brak implementacji systemu typizacji.

Tak. Dynamiczne gdzie np. var x może być czymkolwiek. 

Osobiscie wolę rozróżnienie między stringiem a intem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 17:01, self-aware napisał:

Jak znaleźć to coś w czym możemy być dobrzy?

Pozdro.

Jak nie masz pomysłu na siebie, zacznij od czytania dużej ilości książek o różnej tematyce. Skończ dobry kierunek studiów, naucz się programowania, naucz się biegle mówić w 2 językach obcych. Zacznij najpierw od czegoś przyziemnego. Po to tylko, żeby zarabiać trochę powyżej średniej krajowej. To jest pierwszy krok, w międzyczasie interesuj się ludźmi sukcesu, jak i dlaczego osiągnęli sukces, tym czymś, z czego można zarabiać. Metodą prób i błędów może uda ci się znaleźć coś konkretnego. Jednak musisz zacząć od zasobów. Czyli do pierwszego kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie ma tutaj znaczenia czy jest to psychoterapeuta czy coach. Liczy się czy dana osoba zna się na prowadzeniu terapii dla osob zmagajacych sie z wypaleniem zawodowym i czy jest Ci w stanie pomóc. To własnie ma znaczenie. 

Czasami jesli to nie pomaga dobrze jest zmienić pracę. Albo zrobic sobie przynajmniej urlop. Na stronie mozna się zorientować, co daje podanie o pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.