Skocz do zawartości

Coś na uspokojenie nerwów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam jakieś takie nerwy. Niby nie ma mega powodu  a ja słabo śpię i jestem jakby zmartwiony i nerwowy. Odczuwam stres jakbym miał iść do pierwszej pracy jutro ( a tak nie jest ). Znacie jakieś dobre tabletki z apteki na coś takiego? Żeby trochę uspokoić te dziwne uczucie stresu. Wiem że reklamują jakieś positivum ale słyszałem że to słabo działa, praktycznie nic nie pomaga. Znacie jakieś sprawdzone leki z apteki na takie poczucie stresu kilkudniowe ?

 

Ps. Nie jest to jakaś depresja czy coś podobnego.  Zwyczajnie stresuję się  a w sumie nie mam zbytnio czym. Dziwny stan.

Edytowane przez Adrianoob
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, trop said:

A Trittico pomogło?

Pomogło, ale to na receptę psychiatry (czy lek. rodz. może przepisać to nie wiem). Tylko to włącza się stopniowo i stopniowo odstawia, bo można zaliczyć zjazd. Ja na wyczucie odstawiłem zmniejszając po trochu dawkę i się udało utrzymać stabilność emocjonalną, już teraz jadę tylko na endorfinach z zimnych prysznicy i aktywności fizycznej ?

Edytowane przez Feniks77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naturalnych ziół polecam Ashwaghanda ( najlepsza na uspokojenie, obniża wyraźnie poziom kortyzolu czyli hormon stresu, znacznie odpręża), Melisa, Rumianek, Brahmi, kurkuma + czarny pieprz (fajnie rozluźnia spięte mięśnie) te napewno działają testowałem, poza tym tutaj są ciekawe porady: https://naturabazar.pl/blog/5-jakie-ziola-na-uspokojenie Jak masz ochotę i czas dołącz techniki oddechowe, polecam na stres, niepokój Box Breathing tu masz filmik jak to poprawnie wykonywać i poprowadzony cały proces: 

 

Edytowane przez BrightStar
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bez recepty w aptece raczej nic dobrego nie dostaniesz.

Umów się na wizuję u lekarz pierwszego kontaktu i poproś o hydroksyzyne w syropie.

Pomaga na sen i bardzo dobrze relaksuje po kilku dniach objawy powinny ustąpić.

Syrop jest wydajny więc powinien starczyć na pół roku przy doraźnym stosowaniu.

 

Pozdrawiam

Albert

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek CBD, 5HTP, niacyna w dużych dawkach, kąpiele w solach magnezowych np. epson, chlorek magnezu, ogólnie suplementacja magnezu, Gaba, ashwaganda - to z suplementów na szybko, nie gwarantuję, że dobrze zadziałają. 

Zioła raczej są słabe, ale można spróbować dziurawiec czy melisę. 

Z leków na pierwszy rzut hydroxyzyna od lekarza. Później mocniejsze rzeczy w kierunku benzo- bardzo ostrożnie. 

Można też lekki antydepresant jak kolega wyżej pisał, trittico ułatwia ponoć zasypianie itp. 

 

Jak masz stresa nie wiadomo skąd to albo coś psychika wywala, jakieś podświadome rzeczy, albo jakieś zmiany fizjologiczne typu tarczyca itp. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.