Skocz do zawartości

Nie mogę sprzedać samochodu.


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca próbuje sprzedać auto za ok 3.5 tys zł, którym bez awaryjnie poruszam się od 4 lat.

Co prawda ma już 20 lat na karku, ale blacharka jest w stanie bardzo dobrym. 

Oferty od handlarzy za ten sam pojazd są o wiele wyższe, a jednak nikt nawet nie raczy przyjechać na oględziny. 

 

Ja rozumiem że kryzys, ale myślę że takie tanie i dobrze utrzymane auta będą właśnie w takim czasie chodliwe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz, że jest niezawodne, ale ktoś może podejrzewać ukryty problem.

 

Jedne z biznesmenów, który wyjechał w stanie wojennym mówił, że właśnie w podobnym czasie podwyższenie ceny sprawiło że sprzedał auto. Chciał sprzedać auto tania, bo wiedział, że ucieka za granicę. Wszyscy oglądali i zachodzili w głowę o co chodzi. Podwyższył cenę i praktycznie od razu sprzedał. Oczywiście cena którą chciał została stargowana. 

 

Najłatwiej byłoby sprzedać osobie, która zna to auto. Np. przez mechanika do którego jeździsz albo komuś ze znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wolverine1993 napisał:

Oferty od handlarzy za ten sam pojazd są o wiele wyższe, a jednak nikt nawet nie raczy przyjechać na oględziny. 

Może podnieś cenę? 

Może ludzie boją się że takie tanie to mina. 

Ogólnie kiepski czas na sprzedaż auta i dlatego może też ciężko idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie jest na olx. Startowałem z pułapu 4300, później 4000, 3700 i teraz 3500. Także to chyba nie przez to. 

 

Auto tanie w eksploatacji i utrzymaniu w dodatku chodliwe, nigdy mnie nie zawiodło. Przegląd przeszło miesiąc temu bez najmniejszego problemu. OC jeszcze dwa miesiące. Komplet opon lato zima. Klima działa bardzo wydajnie. 

 

Nie jestem w stanie tego pojąć co robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/golf-iv-od-pierwszego-wlasciciela-od-4-lat-w-polsce-CID5-IDEptEZ.html#a6c2656539

Zdecydowanie musisz popracować nad opisem aukcji. Auto do zdjęć musi być wymyte, tylnia szyba jest zakurzona, wycieraczki brudne. 
Nic nie wspomniałeś w aukcji, że przegląd jest ważny rok, według opisu auto nie ma przeglądu, więc w ten sposób tracisz ogrom zainteresowania. Na profilu z lewej strony widać słabe spasowanie pomiędzy tylnimi drzwiami a przednimi. Auto na zdjęciach jest ucięte. Wyplakuj ładnie środek, zdjęcia środka też wrzuć i zrób je ze środka a nie z zewnątrz. 

"Auto aktualnie stoi na zimówkach, lecz dorzucam komplet przyzwoitych opon letnich."  W ten sposób sugerujesz, że masz w nosie dbanie o auto, bo jest połowa maja a zimówki dalej założone. Zmień opony i napisz, że komplet zimówek w zestawie. To są niuanse, ale jak się to wszystko zsumuje, to część ludzi się zniechęca. W szczegółności z tym przeglądem, który określiłeś mianem BT. Czyli Bluetooth? Pewnie miałeś na myśli Badanie Techniczne, ale duża część ludzi nie zrozumie. Napisz Przegląd techniczny. 

Życzę powodzenia w sprzedaży

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomą, która powiedziała, że ona nigdy nie kupi sobie starego samochodu. Musi być prosto z salonu lub co najwyżej kilku letni. Uważa, że wszystkie stare samochody od razu po kupnie zaczną się psuć (obecnie pożycza auto od rodziców - kupione z salonu). Jak widać informacja, że auto ma 20 lat może niektóre osoby odstraszyć.

 

Sam miałem propozycję kupna samochodu od znajomego mechanika za kilka tysięcy (rozrząd wymieniony, wszystko dobrze naprawione/wymienione, aktualne badania techniczne), tylko problem tkwił w tym, że auto mi się po prostu nie podobało z wyglądu. Gdybym bardzo potrzebował auta, to bym je kupił w chwili otrzymania informacji o jego sprzedaży, a że nie mam parcia, to mogę wybrzydzać i dalej zbierać kasę na coś, co mi się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moriente napisał:

Z drzwiami od strony kierowcy nic się nie działo? Te po prawej stronie wyglądają dobrze.

 

To ogłoszenie, to podręcznikowa mina.

  • auto z niemiec
  • ok. 200k przebiegu
  • golf iv
  • bardzo ładny z zewnątrz, cena okazyjna

 

Proponuję podnieść cenę. Tak, podnieść, wtedy ktoś pomyśli, że cena odzwierciedla stan, chyba że sam w to nie wierzysz. 

4 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Od miesiąca próbuje sprzedać auto za ok 3.5 tys zł, którym bez awaryjnie poruszam się od 4 lat.

Co prawda ma już 20 lat na karku, ale blacharka jest w stanie bardzo dobrym. 

Oferty od handlarzy za ten sam pojazd są o wiele wyższe, a jednak nikt nawet nie raczy przyjechać na oględziny. 

No patrz, wrzuciłeś tutaj fajny opis, który mogłeś wrzucić na olxa. Pierwsza linijka bardzo mnie zachęciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mnemonic napisał:

Zdjęcia?

Kupujemy oczami, nie zapominaj.

Oczywiście, ale np gdy ja oglądam auta to odrzucają mnie ogłoszenia aut od handlarzy, które są wypkakowane i odpicowane. Po prostu na mnie akurat to nie działa i jak szukałem auta którym aktualnie jeżdżę to unikałem tego jak ognia i myślę że dobrze znalazłem od prywatnego właściciela ?

 

@Moriente no no jestem pod wrażeniem Twoich szpiegowskich umiejętności ? 

 

Tak to mój Golfik, a co do tych źlespasowanych drzwi to one po prostu są nie domknięte, bo jak robiłem zdjęcia to nie gasiłem auta, a że kiedyś w innym aucie mi się zamknęły na postoju z kluczykami w stacyjce to do dziś mam taki nawyk że nie zamykam ?

A co do opon to kupiłem w zimę drugie auto i uznalem, że wymianę już zostawię nowemu nabywcy. 

 

A tak poza tym to dzięki za pomoc, niedługo poprawię opis i zrobię lepsze zdjęcia, zobaczymy co z tego będzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radeq napisał:

Wzoruj się na nich, przecież wiedzą jak sprzedawać auta. 

Oni wiedzą jak wciskać wypicowany szrot nieświadomym niestety ludziom. 

 

Oczywiście nie mówię o wszystkich, ale zdecydowanej większości, bo sam się nacialem na tym konkretnie samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Wolverine1993 said:

Nie jestem w stanie tego pojąć co robię nie tak.

Myślisz nie tak.

Każdy wóz da się sprzedać.

Technika jest taka, że opuszcza się cenę do momentu aż ktoś je kupi.

Różnica między tobą a handlarzem jest taka, że on może czekać, pól roku, rok...

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JoeBlue napisał:

Myślisz nie tak.

Każdy wóz da się sprzedać.

Technika jest taka, że opuszcza się cenę do momentu aż ktoś je kupi.

Różnica między tobą a handlarzem jest taka, że on może czekać, pól roku, rok...

 

No właśnie już puściłem o prawie 1000 zł a chętnych jak nie było tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.