Skocz do zawartości

"Nowe" wraca. Cenzura w Polskim Radiu


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Ja jestem ciekaw, kto podjął taką decyzję, to chyba jednak jakiś niższy szczebel chciał się wykazać.

True.

Interesujący aspekt. Pobiegli do drukarek przed czy po telefonie? Jak mocno dymiły styki? Co będzie gdy za tydzień Kazik znów będzie na topie? Zastrzelą tylko dyrektora, czy zaczną wywlekać w środku nocy głosujących? Czy to już ten moment, w którym żony powinny donosić na mężów? 

Aż normalnie zagłosuję za tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na yt widzę, że w komentarzach pod tą piosenką czasem zdarzy się jakiemuś fanowi pisu zesrać.

Rozbroił mnie np. argument,: 

 

Cytat

Kazik jakoś nie pisałeś piosenek jak za PO palowano ludzi . Kazik w politykę się miesza . Wstyd

czy 

Cytat

Tusek wróć, za dużo zarabiam, na wczasy z rodziną jeżdżę, do restauracji pójdę i jeszcze coś kupię,

Tusek wróć, bo chce zapier... Ç za 5 zł i żyć od miesiąca do miesiąca, wróć, bo Polak tego potrzebuje, być trzymanie za ryj, żeby się lepszym żyło lepiej.

 

Zerojedynkowe myślenie z gatunku "nie jesteś za pisem, musisz być za po". ?

 

Gdzie przykładowo na ostatniej płycie Kultu [nomen omen "Wstyd"] w jednym kawałku było zarówno o Tusku jak i o Kaczyńskim w negatywnym kontekście.

I jeżeli typiara z pierwszego komentarza uważa, że ten twórca wcześniej nie mieszał się w politykę, to widać, że nie zna kompletnie jego twórczości heh.

 

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć nieodparte wrażenie, że w szczeblach PIS coraz bardziej pną się w górę ludzie, z którymi w liceum nie chciałem mieć nic wspólnego, czyli takie obślizgłe kreatury z młodzieżówek partyjnych. Pamiętam takich co się zaczytywali Machiavelim i Clausewitzem, za wzór polityka stawiali Pinocheta, a pomimo że na fejsie linkowali Kaczmarskiego, to na walkmenach słuchali Honoru i Konkwisty 88. Ogólnie typy, którym nie powierzyłbym wiadra szczyn do zarządzania (z troski o szczyny) i tu chyba leży bolączka mediów PISu, że tych ludzi odpowiednio nie weryfikują przed obsadzeniem na decyzyjnych stanowiskach.

 

Jak pierwszy raz usłyszałem utwór Kazika, to tekst nie zrobił na mnie większego wrażenia, tym bardziej że w przeszłości Kazik o wiele mocniej pocisnął Wałęsie, Oleksemu czy Lepperowi, a pod względem muzycznym to już w ogóle nie moja bajka. I podejrzewam, że gdyby wynik głosowania pozostawiono bez żadnej interwencji, to na na następnej liście, na szczycie notowania byłby już inny utwór, i cała afera nie miałaby miejsca.

 

Nawet jeśli rzeczywiście ktoś dokopał się w regulaminie, że złamano zasady głosowania (których chyba poza samym autorem regulaminu nikt nie zna), to tym się różni człowiek z mózgiem zamiast styropianu, że ocenia i analizuje konsekwencje swoich działań.

 

I właśnie takich znajomych z czasów licealnych mam przed oczyma, jak staram sobie wyobrazić debila, co nie potrafi wybiec myślami o dwa kroki do przodu i nie przewiduje inby, jaką wywoła zdejmowanie z anteny utworu zaangażowanego politycznie.

Edytowane przez Throgg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arnold Layne napisał:

prosze o wykasowanie

 

W dniu 17.05.2020 o 16:56, rycerz76 napisał:

Trójka zawsze kojarzyła mi się lewacko taka hamerykańska szczególnie w latach 80 a w 90 już całkiem. Wolność słowa ha ha dobre. Wolność słowa to możesz mieć w jakimś czarnym internecie ale nie w rzeczywistości, kto płaci ten wymaga. W dodatku z tej wolności korzystają jak trzeba kogoś obsmarować gównem bo jakieś niepoprawne tezy są po prostu zamilczane na śmierć.

Masz rację, tylko że w latach 70/80 było odwrotnie, pr3 paradoksalnie była nośnikiem anty kołchozowych idei. 

11 godzin temu, Throgg napisał:

Zaczynam mieć nieodparte wrażenie, że w szczeblach PIS coraz bardziej pną się w górę ludzie, z którymi w liceum nie chciałem mieć nic wspólnego, czyli takie obślizgłe kreatury z młodzieżówek partyjnych. Pamiętam takich co się zaczytywali Machiavelim i Clausewitzem, za wzór polityka stawiali Pinocheta, a pomimo że na fejsie linkowali Kaczmarskiego, to na walkmenach słuchali Honoru i Konkwisty 88. Ogólnie typy, którym nie powierzyłbym wiadra szczyn do zarządzania (z troski o szczyny) i tu chyba leży bolączka mediów PISu, że tych ludzi odpowiednio nie weryfikują przed obsadzeniem na decyzyjnych stanowiskach.

 

Jak pierwszy raz usłyszałem utwór Kazika, to tekst nie zrobił na mnie większego wrażenia, tym bardziej że w przeszłości Kazik o wiele mocniej pocisnął Wałęsie, Oleksemu czy Lepperowi, a pod względem muzycznym to już w ogóle nie moja bajka. I podejrzewam, że gdyby wynik głosowania pozostawiono bez żadnej interwencji, to na na następnej liście, na szczycie notowania byłby już inny utwór, i cała afera nie miałaby miejsca.

 

Nawet jeśli rzeczywiście ktoś dokopał się w regulaminie, że złamano zasady głosowania (których chyba poza samym autorem regulaminu nikt nie zna), to tym się różni człowiek z mózgiem zamiast styropianu, że ocenia i analizuje konsekwencje swoich działań.

 

I właśnie takich znajomych z czasów licealnych mam przed oczyma, jak staram sobie wyobrazić debila, co nie potrafi wybiec myślami o dwa kroki do przodu i nie przewiduje inby, jaką wywoła zdejmowanie z anteny utworu zaangażowanego politycznie.

 

Edytowane przez ATE50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ATE50 napisał:

 

Masz rację, tylko że w latach 70/80 było odwrotnie, pr3 paradoksalnie była nośnikiem anty kołchozowych idei. 

 

To był taki wentyl bezpieczeństwa.

 

@Throgg pełna zgoda, tekst jest celny choć nie wybitny, ale muzyka słaba, a teledysk dość kuriozalny. Cenzura ma sens, jeśli jest szczelna. Dlatego zastanawiam się, kto tak naprawdę podjął decyzję, bo wiadomo tylko, kto się podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mógł sie popisać Niedźwiecki w imię odpokutowania swoich win (strasznie słaby muzycznie dziennikarz -a wiem co mówię bo słuchałem 1 wyd listy na żywo (nie on line). Nigdy nie wzbudzał zaufania. Przynajmniej w moim środowisku w latach 70.

Prawda jest taka, że w latach świetności pr3 tylko Kaczkowski (może trochę Gaszyński) tworzyli i uświadamiali nas muzycznie (żelazna kurtyna).

Pierdolenie, że pr3 miała jakikolwiek wpływ na to co działo się potem jest demagogią. Pr3 znaczyła coś do 89. Potem to był schyłek. I muzyczny i inny ...

wiem bo jestem doświadczony odsłuchem tej rozgłośni.

Ale..., pr3 to był fragment, potem był pr2 i pr4. Fajne czasy. Np. pr3 nie była stereo długie lata. ale która prezentowała muzykę w stereo?

Edytowane przez ATE50
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź puszczał taką spokojną, popową (ale w dobrym stylu) muzykę dla kucharek? Każdy dziennikarz miał swoją ulubioną muzykę i ją puszczał. Ja Trójkę słuchałem głównie dla autorskich audycji, ale mogłem ją także słuchać o dowolnej porze, jak leci. Czasami się wyłączało jak nudno gadano, ale to radio to nie jakieś rmf-y że wszystko jest do przewidzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Throgg napisał:

(...)coraz bardziej pną się w górę ludzie, z którymi w liceum nie chciałem mieć nic wspólnego, czyli takie obślizgłe kreatury z młodzieżówek partyjnych.

Beka z typów jest taka, że gdyby nie ta "afera" to nawet bym nie wiedział że Kazik popełnił singla.

 

Kładkę dla pieszych na Gdańskiej Zaspie jakiś kolo (albo kilku?) wykorzystuje jako nośnik dla swoich przesłań i raz na jakiś czas prezentuje tam swoje hasła. Od dziś wisi takie:

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25955141,trojka-transparent-twoj-bol-jest-wiekszy-niz-moj-zawisnal.html

Ciekaw jestem jak długo powisi. Ten o tęsknocie za człowiekiem wisi od pierwszych dni pandemii. Plakat Hołowni znikł ok 14:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ATE50 napisał:

anty kołchozowych idei

Pozwolę się z tym nie zgodzić to były wartości lewicowe tyle, że zachodnie. Namiętni słuchacze trójki to teraz wyznawcy KOD-u itd. postępowcy. Po za tym wszystko było kontrolowane i jak coś było przeciw systemowi było brutalnie cenzurowane.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem trójki, ale o tej sytuacji się dowiedziałem jak i o poprzednich np. odejście Mana
Tak na marginiesie w Polsce 16 maja mówiło się o trzech wydarzeniach:
- otwarcie zakładów fryzjerskich
- piosenka Kazika w Trójce
- film braci Seksielskich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj audycji ,,zapraszamy do Trójki - popołudnie" (tak wyrywkowo bo trochę przed drzemką, i trochę po) ale zwróciłem uwagę, że co parę minut emitowane były telefony od słuchaczy Trójki popierających działalność tej stacji. Było to takie słabe i żałosne, szczególnie telefony osób, co ze łzami w oczach dziękowały za działalność i wspierały wszystkie zmiany w radiu. Żadnego głosu krytyki nie było. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzą z radia Trójka kolejni dziennikarze, co więcej OLX podjął decyzję o rezygnacji z reklam w owej stacji. Tutaj macie artykuł:

https://www.dobreprogramy.pl/OLX-rezygnuje-z-reklam-w-Radiowej-Trojce.-Nie-chce-umieszczac-marki-w-pewnych-kontekstach,News,107961.html

g_-_608x405_1.5_-_xcc11c4c9-4baa-4f46-b5

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, BumTrarara said:

Teoria z dramą, w celu "głośnego wyjścia, do nowego radio" całkiem ciekawa.

Otoka jest świetny, lubię go słuchać, racjonalny gość czy to prawda o czym opowiada hmm, kto wie.

 

U mnie już od miesiąca zmiana z Trójki na Antyradio. Brakuje mi Cejrowskiego ale puszczamy z netu. Reżimowe radio niech słuchają reżimowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że lewa strona po wznoszeniu Kazika pod niebiosa, teraz wyklina go od najgorszych:

 

Cytat

Kilka dekad intensywnego życia estradowego pozostawiło nieodwracalne zmiany w umyśle Kazimierza Staszewskiego, niegdyś

antysystemowego buntownika, dziś gasnącego starca, kompromitującego się na łamach prasy coraz smutniejszymi wynurzeniami.

Ostatni wywiad dla WP.pl potwierdził, że dla Kazika już nie ma ratunku.

 

https://strajk.eu/kazik-upadl-na-samo-dno-wspiera-rasistowskiego-morderce-i-mamrocze-ze-podatki-to-kradziez/

 

Od miłości do nienawiści jak zwykle jest blisko. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.