Skocz do zawartości

Zabawa w chowanego - druga część filmu braci Sekielskich


deleteduser139

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie będzie stronniczy, doczepił się kościoła katolickiego, a nie zauważa problemu u inny grup zawodowych, czy mniejszości seksualnych jak nauczyciele, LGBT.

 

To jest straszne co działo w się z tym w kościele katolickim, jednak czy Sekielski mówi coś o tym ,że Benedykt XVI chciał powywalać księży homoseksualistów, których wielu było pedofilami. O tym jak go środowiska lewicowe atakowały LGBT.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby mówili, że tylko w jednej grupie jest pedofilia, niech wezmą na tapetę wszystkie grupy, polityków, nauczycieli, palestrę i resztę często wpływowych grup, bo tak to polityczna batalia. Natomiast kler ma swoje za uszami i póki sam się nie oczyści to mają problem, który ich zniszczy, a wtedy co? Nie ma nigdy próżni, wejdzie jakaś agresywniejsza religia... gdzie o prawa dzieci kompletnie się nikt nie przejmuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząsający. Skala zaniedbań, milczenia, bezkarności przerażająca. I trochę wkurwia mnie jak ludzie utyskują: a bo upolitycznione, a bo u wuefistów też molestują, eee bardziej wiarygodny by był jakby nakręcił film o branży murarzy u których też są pewnie pedofile. Kurwa! Ludzie, co z wami? Pewnie pedofile są u różnych przedstawicieli zawodów, ale Sekielski wziął na tapetę kościół, wątek z drugiej części filmu wymagał dłuższego materiału, historia łamie serce jak się patrzy na wyznania rozjebanych życiorysów dorosłych facetów, a co poniektórzy marudzą, że to film na zamówienie i nagonka na kościół??? Niepojęte...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moim zdaniem pierwsza część filmu była bardziej rzetelna. 

Przede wszystkim dlatego, że "bohaterami" byli księża skazani prawomocnymi wyrokami Sądu.

 

W tym przypadku główny wątek poświęcony był księdzu H. (w filmie pada wielokrotnie jego nazwisko) wobec, którego dopiero wszczęto postępowanie karne(zasada domniemania niewinności). 

 

Natomiast mechanizmy zamiatania spraw pod dywan są niezmienne i pokazują patologie kościoła katolickiego. 

Najbardziej oburzylo mnie, że kler zamiast złożyć zawiadomienie o możliwości popelnienia przestępstwa przeniósł księdza do innej parafii i umożliwił mu pracę z dziećmi. 

 

Szkoda, że zamiast sprawy księdza H. (nieskazanego prawomocnie) nie rozwineli wątku skazanego księdza Kani i odszkodowania jakie musiała zapłacić kuria. Myślę, że to powinien być główny wątek tego filmu bo cała sprawa pokazuje szereg patologii w strukturach kościelnych. 

 

Powinno być jak w USA - ogromne odszkodowania i licytacje kościółów.

 

Kościół ma okazję się oczyścić. Cały episkopat powinien podać się do dymisji powinni też powołać niezależną komisje bo jeśli mieli wiedzę i nie reagowali to oznacza, że są tak samo brudni. 

 

Oczywiście tego nie zrobią, będą natomiast przepraszać i walić okrągłe frazesy na lewo i prawo pogłębiając jeszcze bardziej niechęć normalnej części społeczeństwa do tej instytucji. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek dodać. Mnie dziwi tylko skala oglądalności. Serio to aż takie wydarzenie, zwłaszcza, że rok temu wyszła obszerniejsza wersja?

 

Ja tylko boleję jak Kościół został przez Masonerię zaorany i skutecznie oni działają. To jest niesamowite, jak najgorsze robactwo weszło na najwyższe stołki w hierarchii tej instytucji. 

 

Polecam:

 

Edytowane przez Carl93m
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boromir napisał:

Pewnie będzie stronniczy, doczepił się kościoła katolickiego, a nie zauważa problemu u inny grup zawodowych, czy mniejszości seksualnych jak nauczyciele, LGBT.

Bo nauczyciel pedofil zostaje przeniesiony do innej szkoły. A akta spraw magicznie znikają i są do wglądu dla osób niebędących stronami bo jest specjalny okólnik.

Nie. Tylko w kosciele jest taka praktyka. Tylko w kościele przepraszają i proszą o wybaczenie po czym historia się powtarza.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn Dokładnie tak.

 

Dodatkowo śmieszy mnie argument, że niby wśród murarzy jest więcej pedofilów niż wśród księży. 

 

Jakoś nie słyszałem, żeby murarze mieli za sobą instytucje, która tuszuje ich zbrodnie poza tym murarze nie lansuja się na autorytety moralne w przeciwieństwie do kleru. 

 

Zresztą to mylenie przyczyny ze skutkiem. Wśród murarzy jest więcej skazanych właśnie dlatego, że nikt ich nie chroni. 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozbraja buta i pewność siebie kościelnych dostojników. Nie widzę w ich postawie pokory i zwyczajnej chęci do oczyszczania ich własnych szeregów z takiego elementu. Chęci, która biorąc pod uwagę co ta instytucja w teorii reprezentuje powinna być naturalna. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, ze w tym roku z życiem pożegnało się dwóch dziennikarzy zajmujący się m.in owa tematyką. tutaj mamy "koncesjonowanych" dziennikarzy, którzy nic nowego nie pokazują. Jedynie kontynuują bicie piany, z którego nic konstruktywnego nie wychodzi. 

 

14 minut temu, tytuschrypus napisał:

Mnie najbardziej rozbraja buta i pewność siebie kościelnych dostojników.

Władza. Dlaczego to robią - bo mogą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel filmu jest jasny - rozgłos. Ofiary mają już skazę do końca życia. Ból psychiczny jest gorszy moim zdaniem niż fizyczny szczególnie zadany dziecku przez dorosłego i to księdza w tym wypadku. Ile trzeba przepracować na różnych terapiach żeby starać się żyć „w miarę normalnie” to nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia część o Wojtyle będzie chyba najbardziej wstrząsająca dla niektòrych, szczególnie nieobeznanych z paroma wątkami polityczno - bankowymi:) A ta część tak samo mocna, jak i pierwsza. 

 

Buta, pycha, bezczelność i wycieranie sobie butów Panem Bogiem. Ale co mówić o religii, w której dewoci płci obojga innego faceta (biskupa) całują w pierścień, jak mafijnego dona?

 

"nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"..

 

Tak samo chętnie obejrzałbym ciąg dalszy pedofili z Dworca Centralnego Latkowskiego. Podobno w ciągu paru tygodni coś nowego ma wypuścić.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perun82 napisał:

Jedynie kontynuują bicie piany, z którego nic konstruktywnego nie wychodzi

Miałbyś odwagę powiedzieć te słowa bohaterom "Zabawa w chowanego"? Nic konstruktywnego? Co może zrobić więcej dziennikarz niż nagłaśniać? Czyli Twoim zdaniem odpuścić, bo to już było, wystarczy, co ma być to będzie, nuda?

 

Dzisiaj Still założył wątek o podsumowaniu 35 lecia swojego życia. Bracia pisali o wzlotach, upadkach, porażkach z kobietami, porażkach i sukcesach zawodowych. A co jeśli forum czyta ktoś taki jak bohater filmu Sekielskiego i pomyślał: chciałbym żeby moimi porażkami były związki z kobietami i upadanie w sferze zawodowej.

 

To nie jest tak, że dorosły facet wspomina, że w dzieciństwie ojciec niejeden raz mu przylał, nie dawał kasy na nowe buty, nie pomagał w odrabianiu lekcji czy nawet wygonił z domu, bo zmienił wiarę. Tutaj chłopaki piszą o demonach z dzcienistwa, które rzutują na obecne życie w wielu sferach. To dramat, który od dziesiątek lat może wracać każdej nocy. Naprawdę to tylko "bicie piany"?

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucja całkowicie do zaorania moim zdaniem.
Zamiatanie spraw pod dywan, pycha, buta i bezczelność w wykonaniu tej instytucji przekracza wszelkie granice obrzydliwości i zwyczajnego chamstwa.
A argumenty: A nauczyciele, a murarze, a politycy! - to argumenty z cyklu a u was murzynów biją i nic nie wnoszą, poza oczywistą śmiesznością takiej formy argumentacji.

Instytucja co jawi się jako autorytet moralny hahaha, wolne żarty. Księża powinni już dawno siedzieć, za to co zrobili a kościół powinnien zostać obciążony ciężkimi karami finansowymi za zamiatanie spraw pod dywan.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Libertyn napisał:

Bo nauczyciel pedofil zostaje przeniesiony do innej szkoły. A akta spraw magicznie znikają i są do wglądu dla osób niebędących stronami bo jest specjalny okólnik.

Nie. Tylko w kosciele jest taka praktyka. Tylko w kościele przepraszają i proszą o wybaczenie po czym historia się powtarza.

 

Takie "praktyki" pojawiają się zawsze gdy dotyczą ludzi mających władzę i pieniądze. Bez znaczenia czy to księża, politycy, celebryci czy biznesmeni...

 

...dlatego od nich wszystkich trzymam się z daleka.

Edytowane przez horseman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poruszył wątek tego, że ojciec mieszkający na plebanii, nie reagował na krzywdę syna. Jakiś grubas przychodzi Ci do domu i wręcza jednemu z kulku dzieci prezenty, żeby po kryjomu lizać się i macać (delikatnie molestować). Przejebany wątek, że rodzina nie reagowała, przecież takie rzeczy nie są bez wpływu na dzieci (moczenie się, depresja), to jest rozjebane życie i rodzinna przymknęła na to oko.
I jeszcze to, że ofiara zostaje w kościele i opowiada o wierze w Boga. Zwróćcie uwagę, że im bardziej się złamie człowieka i zniszczy poczucie wartości tym bardziej taka osoba nie jest w stanie odrzucić wiary religijnej.
Tylko w wierze widzi jakikolwiek sens swojego życia. Moja osobista obserwacja jest taka, że kościół przyciąga do siebie osoby z chorą seksualnością. I te gadki o kuszeniu przez diabła, zrzucanie z siebie odpowiedzialności za własne czyny. Obrzydliwi ludzie, zakonnica która udaje że nic nie widziała na 100% i gwarantuje, że nic nie może zeznać.     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Boromir napisał:

doczepił się kościoła katolickiego

A co to święte krowy? :)

Grupa jak każda inna więc i na równi powinna ponosić odpowiedzialność.

2 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

tego typu filmy (niezależnie od intencji ich twórców) przyczynią się do oczyszczenia Kościoła z księży, których w nim nie powinno być.

Ksiądz Polak jako jeden z nielicznych zdaje sobie chyba sprawę z powagi sytuacji, co wnoszę po tym jak się wypowiada na podobne tematy.

4 minuty temu, c0rrupted napisał:

Moja osobista obserwacja jest taka, że kościół przyciąga do siebie osoby z chorą seksualnością. I te gadki o kuszeniu przez diabła, zrzucanie z siebie odpowiedzialności za własne czyny. Obrzydliwi ludzie, zakonnica która udaje że nic nie widziała na 100% i gwarantuje, że nic nie może zeznać.

Nie wiem czy osoby z chorą seksualnością ale chyba w tej grupie jest największa rozpiętość od zboczeńca i dewianta, który wykorzystuje dzieci w okropny sposób, po ludzi, którzy szli za innych do obozów.

 

Sam film obejrzałem, był ciekawy, opisy tego typu przestępstw zawsze będą budzić odrazę w każdym zdrowym psychicznie człowieku.

Zwłaszcza, jeśli te czyny są dokonywane przez osoby kreujące się na autorytety moralne i pouczające z ambony jak żyć innych.

Wycierając sobie gęby gadkami o pysze, grzechu i diabłach same dopuszczają się czynów godnych bestii.

 

Wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu hipokrytami ale większego siedliska hipokryzji na ziemii niż KK chyba nie ma.

 

Wiem, że niektórych katolików to może boleć ale to nie powód by bronić zboczeńców kulawymi argumentami.

To chyba jakaś pora na to, żeby się zastanowić, pomyśleć, dojść do pewnych wniosków.

Pora powiedzieć stanowcze NIE dla chowania i przenoszenia pedofilów między kościołami.

I moim zdaniem pora na to, aby również ukarać tych, którzy ich przenosili, bo dobrze wiedzieli co się będzie działo w kolejnym miejscu.

 

Dziwi mnie tylko, że Watykan nie reaguje i nie zrobi z takimi rzeczami porządku.

Cóż, pewnie i tam są pewne grupy wpływu, które nie pozwolą na taki obrót spraw.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprawa jest bardziej złożona. W Kościele jest homo-lobby, niestety, wpływowe. Poza tym, część hierarchów próbuje sprawy tuszować, bo tak "będzie lepiej". Nie wszyscy, są biskupi zwalczający pedofilów. Sporo zwykłych księży jest wqrwionych sytuacją i podobno zdarzały się podziękowania od takich księży dla reżysera po pierwszej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kim Un Jest? napisał:

a co poniektórzy marudzą, że to film na zamówienie i nagonka na kościół??? Niepojęte...

Propaganda jest skuteczna ?

 

 

36 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Wiara w Boga to nie jest wiara w księdza.

Hahahha

No nie bałdzo.

 

Kościół (instytucjonalny) jest drogą do wiary i zbawienia. To PODSTAWOWA nauka kościoła.

Psim obowiązkiem każdego katolika jest uczęszczanie na mszę co niedziela. Do kościoła. I księdza.

 

1 godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Mnie najbardziej rozbraja buta i pewność siebie kościelnych dostojników. Nie widzę w ich postawie pokory i zwyczajnej chęci do oczyszczania ich własnych szeregów z takiego elementu.

Władza deprawuje.

Władza absolutna deprawuje absolutnie.


Zobacz - w krajach, gdzie ta korporacja ma małe udziały w rynku - siedzą i nawet nie pierdną. A swoich kolegów wydają na męki w trymiga.

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Tylko w kościele przepraszają i proszą o wybaczenie po czym historia się powtarza.

Gdzie przepraszają?
Przecież pedofilia księży to wina dzieci!

"Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga". Cytat dostojnika kościelnego. Level "Roma -2".

W korporacyjnych standardach - wiceprezes zarządu na Europę.

 

Proszę:

 

 

22 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Dziwi mnie tylko, że Watykan nie reaguje i nie zrobi z takimi rzeczami porządku.

A po co by mieli to robić?
Przecież "kościół jest święty". I chuj. Nie ma dyskusji.

 

 

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Zabawa w chowanego - druga część filmu braci Sekielskich
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.