Skocz do zawartości

Zabawa w chowanego - druga część filmu braci Sekielskich


deleteduser139

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Quo Vadis? napisał:

A co to święte krowy? :)

Nie są święte, ale robi się te ataki, żeby osłabić kościół, który często był ostoja, jednak z tą pedofilia powinni się rozliczyć, konkordatem, jak chcą uważać się za autorytet.

 

Jak teraz atakują kościół, to bardzo często są stronnicze ataki, czemu nie atakują tak np. religii pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Dziwi mnie tylko, że Watykan nie reaguje i nie zrobi z takimi rzeczami porządku.

A mnie dziwi że w USA nie reagują naolbrzymią ilość ubogich pracujących.

Watykan to państwo. Ma swoje kliki i stronnictwa, grupy interesów. Ostatni Papież dopiero zaczyna jakoś działać. Ale to co jego satrapowie robią, często jest poza jego wiedzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Dziwi mnie tylko, że Watykan nie reaguje i nie zrobi z takimi rzeczami porządku.

Cóż, pewnie i tam są pewne grupy wpływu, które nie pozwolą na taki obrót spraw.

Ale to jest proste jak jebanie, że skoro moloch, jakim jest KK, kryje szeregowe trybiki z wiejskich plebanii, to dlatego, że na wyższych szczeblach ma jeszcze większą patologie.

 

Wrogów zawsze się trzyma najbliżej siebie. A KK nikt nie zaszkodzilby bardziej, niż ''swój'', który za bardzo zacząłby kłapać dziobem poza ich szeregami. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Zabawa w chowanego - druga część filmu braci Sekielskich
Teraz, Boromir napisał:

zemu nie atakują tak np. religii pokoju ?

Myślę, że atakują, tyle, że my mieszkamy w Europie, gdzie dominuje chrześcijanizm więc i na nim głównie się skupiamy.

W innym rejonie świata oczy ludzi są zwrócone na inną religię dominującą.

 

2 minuty temu, Boromir napisał:

robi się te ataki, żeby osłabić kościół

Moim zdaniem nie chodzi o osłabienie, może poza pojedyńczymi przypadkami.

Wydaje mi się, że ludzi po prostu wkurwia ta bezkarność księży i stąd różni dziennikarze chcą coś z tym tematem zrobić.

 

Zresztą to jak bardzo nie opłaca się w Polsce podejmować tematu KK i miedzy innymi pedofilii w ich szeregach świadczy to, że film został sfinansowany ze zbiórki.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Watykan to państwo. Ma swoje kliki i stronnictwa, grupy interesów. Ostatni Papież dopiero zaczyna jakoś działać. Ale to co jego satrapowie robią, często jest poza jego wiedzą.

No zgadzam się, tylko robiąc to samo cały czas nie możesz spodziewać się innego efektu.

Więc może wypadałoby przeprowadzić jakieś zmiany, świat się zmienia, jest internet, takie informacje, które kiedyś mogły być tylko plotkami wsród okolicznej gawiedzi dziś w chwilę mogą iść na całą Polskę i świat. To nie te czasy więc i metody radzenai sobie z problemem należy zmodyfikować.

3 minuty temu, Throgg napisał:

moloch, jakim jest KK, kryje szeregowe trybiki z wiejskich plebanii, to dlatego, że na wyższych szczeblach ma jeszcze większą patologie.

I pewnie tak jest, idąc za przysłowiem "najciemniej pod latarnią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jak teraz atakują kościół, to bardzo często są stronnicze ataki, czemu nie atakują tak np. religii pokoju ?

Ile meczetów masz w Polsce?

A ile kosciołów? A ilu w meczetach masz ministrantów?

A religia pokoju jest od lat atakowana. Choćby za stosunek do kobiet. Choćby za brak wolności sumienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Boromir napisał:

żeby osłabić kościół, który często był ostoja

Czego ostoją?
Jak rozumiem takie np trzymanie z nazistami, czy już wspomnę oklepane do bólu wyprawy krzyżowe to ta słynna "ostoja"?

 

A nie, czekaj!
Ostoja. Rama pojazdu kolejowego. Soundz legittt...

 

Zabawa we wspieranie opozycji za PRL to był CZYSTY KONIUNKTURALIZM*. I to niektórych sukienkowych. Bo tych kolaborujących z czerwonym były całe stada.

 

*przecież nie mogli wspierać antyklerykalnych władz. Albo musieli budować miękką pozycję opozycyjną, albo zostaliby skanibalizowani przez władzę.

Miękką, bo jakby zrobili się twardą opozycją, to by pałą w ryj zarobili i skończyłaby się zabawa.

 

Oczywiście narracja jest taka, że kościółek obalił komunę. Tajesss... Chuja obalił.

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quo Vadis? napisał:

No zgadzam się, tylko robiąc to samo cały czas nie możesz spodziewać się innego efektu.

Więc może wypadałoby przeprowadzić jakieś zmiany, świat się zmienia, jest internet, takie informacje, które kiedyś mogły być tylko plotkami

Zmianą byłoby zniesienie prymatu prawa kanonicznego nad karnym. Ja bardzo bym chciał gdyby na doniesienie o pedofilii mogli takiego księdza zgarnąć choćby w połowie mszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Czego ostoją?
Jak rozumiem takie np trzymanie z nazistami, czy już wspomnę oklepane do bólu wyprawy krzyżowe

Podczas okupacji, zaborów, komuny wielu księży poświęciło swoje życie za ten kraj np Ksiądz Popiełuszko czy Niedzielak, było wielu prawych księży, ale też były kanalie.

 

Wyprawy Krzyżowe, było formą obrony dawnych terenów , które były chrześcijańskie przed Saracenami a zostały podbite przez Arabów, wcześniej tam było Cesarstwo Wschodniorzymskie, w dużej mierze przed podbojem Chrześcijańskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Zmianą byłoby zniesienie prymatu prawa kanonicznego nad karnym. Ja bardzo bym chciał gdyby na doniesienie o pedofilii mogli takiego księdza zgarnąć choćby w połowie mszy.

A Ciebie za donos o przemocy domowej zgarnąć prosto z roboty? Rozmawiajmy poważnie. W USA przy podejrzeniu powiadamiana jest policja, a ksiądz natychmiastowo odsuwany od obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kapitan Horyzont napisał:

A Ciebie za donos o przemocy domowej zgarnąć prosto z roboty?

Jak jestem podejrzany o poważne przestępstwo i jest ryzyko że każda chwila mojej wolności:

a) może sprawić że ucieknę.

b) mogę podczas niej dalej krzywdzić

To może być zastosowany areszt tymczasowy do rozwikłania sprawy.

Teraz, Kapitan Horyzont napisał:

Rozmawiajmy poważnie. W USA przy podejrzeniu powiadamiana jest policja, a ksiądz natychmiastowo odsuwany od obowiązków.

Odsuwany dosłownie. Nie zaś na zasadzie grzecznej prośby

Uprzejma prośba nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Boromir napisał:

Podczas okupacji, zaborów, komuny wielu księży poświęciło swoje życie za ten kraj np Ksiądz Popiełuszko czy Niedzielak, było wielu prawych księży, ale też były kanalie.

Jeden Popiełuszko.

Jeden Niedzielak.


Czej', sukienkowych jest chyba ze 30k.

No, ZAORAŁEŚ. Wielu.

7 minut temu, Boromir napisał:

Wyprawy Krzyżowe, było formą obrony dawnych terenów , które były chrześcijańskie przed Saracenami a zostały podbite przez Arabów, wcześniej tam było Cesarstwo Wschodniorzymskie, w dużej mierze przed podbojem Chrześcijańskie.

No spoko.

Czyli bronienie MAJĄTKU usprawiedliwiało rżnięcie ludzi. Religia miłości ?

(jotpe dwa po jakimś... tysiącu lat uznał to za zbrodnię)

 

9 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

@Stary_Niedzwiedz Bardzo tendencyjny, upraszczający i zwyczajnie nieprawdziwy wpis. Co chcesz nim osiągnąć?

Jak nieprawdziwy?
Gdzie?

Poproszę o polemikę, bo póki co to idziesz w retorykę "a ty jesteś gupi i oczerniasz kościułek".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Czyli bronienie MAJĄTKU usprawiedliwiało rżnięcie ludzi. Religia miłości ?

(jotpe dwa po jakimś... tysiącu lat uznał to za zbrodnię

Saraceni wcale nie byli lepsi, też wyżynali i to srogo.  Nie mówię tutaj o majątkach, tylko o ludziach, którzy tam żyli, zostali podbici i siła zaczęto ich nawracać na inną wiarę.

 

Wymieniłem tobie 2 postacie, jest ich cała masa pozytywnych, co walczyli.

I jest całą masa bezimiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boromir napisał:

Saraceni wcale nie byli lepsi, też wyżynali i to srogo.  Nie mówię tutaj o majątkach, tylko o ludziach, którzy tam żyli, zostali podbici i siła zaczęto ich nawracać na inną wiarę.

Szczerze. To żałuje że tam nie wparadował Hulagu i nie obrócił tych wszystkich bezcennych świętosci w perzyne. 2020 a ludzie dalej są chętni mordować w imię kupy kamieni lub stojącej wyżej kopulastej budowli.

Saraceni bynajmniej nie wymordowali niemal wszystkich żydów co innego obrońcy niewinnych z Europy.

Zresztą wszyscy siebie warci. Furiat z bronią będzie furiatem z bronią. Bez względu czy ma krzyż, pejsy czy turban.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

No spoko.

Czyli bronienie MAJĄTKU usprawiedliwiało rżnięcie ludzi. Religia miłości ?

(jotpe dwa po jakimś... tysiącu lat uznał to za zbrodnię)

Co ciekawe, podejście chrześcijan wschodnich - Bizabtyjczyków  - do wojny było negatywne, Cesarstwo rzadko podejmowało wojny zaczepne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba najbardziej uderzyło, jak ksiądz powiedział, że bóg go osądzi.

Chyba jeden z najbardziej znanych więziennych sloganów.

 

Brzmi dziwne w ustach osoby uważającej się za świętszą od innych, bliżej boga.

 

Oglądałem niedawno serial o więzieniu, ta sama retoryka. Zero skruchy, zero refleksji.

Takich księży powinno się zamykać, bo to zwykli przestępcy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Boromir napisał:

Saraceni wcale nie byli lepsi, też wyżynali i to srogo. 

"A u was biją Murzynów".

Konkret, koleś.

 

RELIGIA MIŁOŚCI!!!
BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.

 

Czego nie rozumiesz?
Miłość = wyciągamy noże i rżniemy nie-naszych. Bóg z nami.

 

Przypominam: SS-mani i Wehrmacht mieli na pasach napisane GOTT MIT UNS. Jakoś nie słyszałem, żeby kościółkowi wnosili jakąkolwiek reklamację do tego.

 

29 minut temu, Boromir napisał:

Wymieniłem tobie 2 postacie, jest ich cała masa pozytywnych, co walczyli.

I jest całą masa bezimiennych.

A. Czyli konkretów brak.

Spoko.

Szanuję.

 

No i jotpe dwa. I barkę zanućmy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Przypominam: SS-mani i Wehrmacht mieli na pasach napisane GOTT MIT UNS. Jakoś nie słyszałem, żeby kościółkowi wnosili jakąkolwiek reklamację do tego.

To akurat lipa była, bez jaj. Reżim był ateistyczny, Hitler planował rozprawić się z Kościołem po wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Co ciekawe, podejście chrześcijan wschodnich - Bizabtyjczyków  - do wojny było negatywne, Cesarstwo rzadko podejmowało wojny zaczepne. 

Bzdura. Za Justyniana Wielkiego, Bizantyjczycy napierdalali każdego kto się napatoczyl, a że później przeszli do defensywy, to po prostu splot polityki i gospodarki, a nie kwestii religijnego światopoglądu. Po prostu byli za slabi/trafiali za mocnych zawodników. Na dodatek chrześcijaństwo nie przeszkodziło im 500 lat później, bez mrugnięcia oka zgnieść pierwszy Carat Bułgarii (notabene, tożsamy w wierze), gdy ten tylko zaczął chwiać się w swoich posadach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Boromir napisał:

Kto to Hulagu postać z gry Quake II ? Racja nie wymordowali, tak jak Krzyżowcy. A o tą ścianę płaczu, 3 świątynie będzie dym, chyba już do końca.

Hulagu. Chan który rozgromił asasynów i obrócił Kalifat Abbasydów w perzyne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

"A u was biją Murzynów".

Konkret, koleś.

 

RELIGIA MIŁOŚCI!!!
BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.

 

Czego nie rozumiesz?
Miłość = wyciągamy noże i rżniemy nie-naszych. Bóg z nami.

Jest coś takiego jak kod kulturowy etniczny, ludzie identyfikują się określona grupą. To, że wiara w boga została zawłaszczona przez korporacje, religie to temat na inna dyskusję. zobacz jeszcze na kolejną rzecz, jakie czasy był w tym czasie, jak ktoś był obcy to albo się nawracasz albo rezanie.  Wymieniłem ci dwóch, dużo więcej tego typu męczenników znajdziesz wśród świętych kościoła katolickiego mam ci wymieniać ? Czy co, bo nie rozumiem ? Czy nawet zwykłych ludzi. Marek Kotański świętej pamięci, Irena Sendler, Janusz Korczak.  Kolejną rzeczą było wykorzystywanie wiary przez władców, którzy narzucali swoją wiarę ogniem i mieczem, kolejny temat na osobną dyskusję. Bóg jest miłością, ale nie mordowanie w imię wiary innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Throgg napisał:

Bzdura. Za Justyniana Wielkiego, Bizantyjczycy napierdalali każdego kto się napatoczyl, a że później przeszli do defensywy, to po prostu splot polityki i gospodarki, a nie kwestii religijnego światopoglądu. Po prostu byli za slabi/trafiali za mocnych zawodników. Na dodatek chrześcijaństwo nie przeszkodziło im 500 lat później, bez mrugnięcia oka zgnieść pierwszy Carat Bułgarii (notabene, tożsamy w wierze), gdy ten tylko zaczął chwiać się w swoich posadach. 

Panie masz aż tak głęboka wiedze. SZACUN :) Wszyscy kręcą filmy o Cesarstwie Rzymskim, pokazują , ich uzbrojenie, jak walczyli, a według mnie Cesarstwo Wschodniorzymskie jeśli chodzi o to ma dużo bogatszą historię. Bizantyjczycy, jak zgniatali Carat Bułgarii mówili językiem zbliżonym do greki ?

34 minuty temu, Libertyn napisał:

Hulagu. Chan

Poczytam sobie o tej postaci, jak znajdę czas.

 

9 godzin temu, dobryziomek napisał:

 

Wrzucam - Polecam każdemu obejrzeć i zapraszam do dyskusji. 

 

Wsółczuje ludziom, którzy zostali tym dotknięci. Z całego serca, mam nadzieję, że księża, którzy dopuścili się tego skurwysyństwa odpowiedzą za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.