Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić odkurzacz, jednak nie za bardzo orientuje się w temacie ?. Może ktoś z was jest w stanie coś polecić? Mam małe mieszkanie (35m2) i czworonoga, którego sierść jest wszędzie.

Godzine już czegoś szukam i nie moge znaleźć, macie coś sprawdzonego? Chciałbym wydać jak najmniej, ale za dobry sprzęt byłbym w stanie więcej zapłacić. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa, jakąś amice za 200zł chyba viento z tego co oglądam w google, nie pamiętam już dokładnie i jestem zadowolona, wciąga wszystko. :D A drugi to irobot roomba i też jestem mega zadowolona. 
Irobot odkurza mi dół domu, a amicą odkurzam górę. :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pionowy odkurzacz Xiaomi.

Dużą zaletą jest po prostu brak pudła które zawsze trzeba było za sobą ciągnąc.

Jest bardzo łatwe w obsłudze, jedno kliknięcie i otwiera się klapa na zrzut brudu do kosza.

Stacja dokująca nie zabiera dużo miejsca.

Łatwy montaż i demontaż elementów, jest ich chyba 5 w zestawie.

W miarę lekki.

 

 

Z minusów to trwałość elementów, plastik dość marnej jakości według mnie.

Brud strasznie przykleja się do ścianki wewnętrznej przewodu rury, w związku z czym wymagane dogłębne czyszczenie co miesiąc.

Są tylko 2 tryby nadania mocy ciągu. W sumie i tak tego mocniejszego tryby nie używam.

 

Nie testowałem do sierści.

Dałbym tak z 7/10 pkt.

Koszt: ~600zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłabym malutki i bezprzewodowy Philips PowerPro Duo, ale... zależy jak długą sierść ma czworonóg. Jeśli jest to standardowy kot- idealnie, zero zapychania. Natomiast jeśli jest to stwór długowłosy (tak ponad 7cm) to zdecydowanie nie bezprzewodówki- sierść się wkręca. Przetestowane, wyjmowanie jej z każdego zakamarka odkurzacza nie jest przyjemne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś zwykły za ~250zl, trochę plastikowe wykonanie ale ciągnie jak Sasha G. (bo rodo). Odkurzam nim więcej niż kawalerkę, jedyne co to raz na jakiś czas trzeba przepłukać filtry ze zbiornika oraz wyczyścić sam zbiornik - raz na 2-3 miesiące. Jest bezworkowy, jednym ruchem odczepiasz plastikowy pojemnik. 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkurzacz musi przede wszystkim bardzo dobrze ciągnąć. Pamiętam jak na imprezie u kumpla zacząłem odkurzać dywan w przedpokoju, który miał wyhaftowany wzór z Kubusiem Puchatkiem. Był to odkurzacz pionowy. Niestety nie pamiętam marki. Dywan się po prostu spruł i powyciągało z niego nitki, ponieważ moc ustawiłem na maksimum. Zwykłe odkurzacze domowe nie wciągną nawet dobrze piasku z dywanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chadeusz napisał:

Odkurzacz musi przede wszystkim bardzo dobrze ciągnąć.

Dokładnie. 

Liczy się przede wszystkim ssanie.  

Dobrze ssący odkurzacz, to priorytet w domu. A przetestowałam już różne.  

Tylko odkurzacz marki Zelmer zielony, Admiral 1116.5 D. Teraz tak dobrych nie robią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.