Skocz do zawartości

Życie emocjonalne wywrócone do góry nogami - i to kilka razy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Bracia Samcy

Mam 21 lat i kilka "miłosnych" historyjek za sobą. Moje życie emocjonalne, mam wrażenie, przewróciło się kilka razy do góry nogami.

 

Zaczęło się od liceum. Najlepsze liceum w województwie, więc i większość dziewczyn było "na poziomie". Zacząłem podbijać do pewnej niewiasty z mojej klasy. O tym, że mi się podoba, wygadałem jej się w pewnym momencie przypadkiem. Początkowo była obojętna na to, ale później też coś do mnie poczuła. Jednak kiedy powiedziałem jej wprost, że chcę z nią być, to kazała mi poczekać na decyzję. I czekałem. 7,5 miesiąca. W tym czasie było o to trochę kłótni, kilka razy chciałem już zakończyć kontakt, jednak zakochany człowiek nie myśli racjonalnie. Po tym czasie zostaliśmy "oficjalnie" parą.

 

Jednak pojawił się jej "przyjaciel", który był przeciwny naszemu związkowi, a z którym ona ciągle, często za moimi plecami, się spotykała. Robiła z nim to, czego nie chciała robić ze mną - chociażby wspólne zdjęcia, o które prosiłem ją od dłuższego czasu. No ale cóż, pobyliśmy ze sobą 10 miesięcy i nadszedł czas mojej imprezy osiemnastkowej.

 

Jako że jestem przeciwnikiem upijania się, postanowiłem ograniczyć na niej alkohol, prosiłem ją kilkukrotnie, żeby się nie upijała, jednak moja ówczesna dziewczyna z pomocą koleżanki przemyciła tam pół litra, które wypiły na pół. Jak na taką drobną dziewczynę było to zdecydowanie za dużo, a więc efekt był widoczny, choć podczas imprezy wciąż powtarzała mi, że nic nie piła. Przez tydzień mieliśmy "ciche dni", podczas których próbowała mnie przepraszać, jednak nie czułem jej szczerego żalu. Po tygodniu powiedziała mi, że ze mną zrywa, bo nie rozumie tego, że się na nią gniewam. Ok, jak zrywa to zrywa, nie zamierzałem wracać do tematu. Po dwóch miesiącach jednak poprosiła mnie o rozmowę i spytała, czy wrócimy do siebie. Po dłuższym zastanowieniu odpowiedziałem jej, że możemy najwyżej "zostać przyjaciółmi". Bardzo ją to zdenerwowało i zaczęła obmawiać mnie kłamliwie u swoich koleżanek (z których niektóre były też moimi koleżankami). 

 

Po zerwaniu z nią byłem w takim nastroju, że chciałem podrywać wszystko, co się rusza, następna dziewczyna pojawiła się więc w moim życiu niedługo. I co ciekawe - to raczej ja wpadłem jej w oko, niż ona mi. Po kilku miesiącach podchodów, powiedziałem jej wprost, o co mi chodzi, na co ona się od razu ucieszyła. Zaprosiłem ją też jako osobę towarzyszącą na moją studniówkę - sama sugerowała mi to od jakiegoś czasu.

 

Pierwsze dwa tygodnie razem były piękne, potem ona wciąż nie miała dla mnie czasu - musiała się uczyć całymi dniami do każdej kartkówki czy odpowiedzi ustnej. Kłóciliśmy się trochę, ale w końcu przyszły święta, więc trzeba sobie wybaczać. Najbardziej romantyczny wspólny dzień przeżyliśmy 27 grudnia, potem zaczęło się sypać. Oczywiście była wspólna studniówka, jednak już wtedy zachowywaliśmy się wobec siebie raczej jak koleżanka i kolega.

 

Całkowicie sypać zaczęło się w dniu moich urodzin, które są na początku marca - chciałem ją wyciągnąć na jakąś kawę czy obiad. Powiedziała wtedy, że przez najbliższe 2 tygodnie nie ma czasu, bo uczy się do jakiegoś konkursu. Nie przeszkodziło jej to jednak kilka dni później mieć do mnie pretensji o to, że nie spędzamy wspólnie Dnia Kobiet. Tamtego dnia ostatecznie odpuściłem sobie dalsze starania, ale postanowiłem nie robić wielkich scen z rozstaniem - po prostu powoli, stopniowo wygaszać kontakt.

 

I nadeszły moje samotne dni, w których postanowiłem się zainteresować pewną koleżanką, która spodobała mi się w czasie pomiędzy ex1 i ex2. Zagadałem do niej parę razy przy innych, nawet zaprosiłem ją na spotkanie w cztery oczy. Jednak na tym spotkaniu byłem bardzo spokojny, nie wyrażałem ŻADNYCH emocji, nie powiedziałem jej żadnego komplementu, nie dotknąłem jej zrezygnowałem nawet ze swojego stylu żartów, które zazwyczaj podobają się kobietom. Wydaje mi się, że mogła to być jakaś reakcja obronna organizmu przed nieszczęśliwym zakochaniem. I ogólnie od czasu wygaszenia kontaktu z ex2 nie odczuwam pociągu romantycznego do żadnej kobiety, choć trochę ich się kręci w moim otoczeniu - kłóci to się z moim wewnętrznym pragnieniem czułości i bycia kochanym. Po jakimś czasie zauważyłem, że w ogóle przestałem odczuwać niektóre emocje - nic mnie nie denerwowało, nie smuciło, nie mam bliższych przyjaciół. Efekt ten spotęgowało czytanie stron internetowych o tematyce Red Pill - wtedy zacząłem (ale tylko w sferze rozumowej, nie emocjonalnej) hejtować kobiety i postanowić w głębi duszy, że nie chcę wstępować w związki bo to zniszczy mnie od środka. Jednak wciąż mam wątpliwość, czy ten brak kogoś bliskiego nie niszczy mnie bardziej.

 

Jakiś czas temu zacząłem regularne wizyty (a w czasie ograniczeń telefoniczne rozmowy) u psychologa. Zaczęło się pod wpływem wrednych współlokatorów w studenckim mieszkaniu;. Mniej więcej też od tego czasu zacząłem od nowa odczuwać emocję, wiem jednak, że jestem (chyba) spalony wśród kobiet. Przystojny szczególnie nie jestem, samochodu nie mam i mieć nie chcę, na siłownię nie chodzilem, bo mnie to zbytnio nie interesowało. Potrzeba emocjonalna jednak zaczyna się odzywać, zwłaszcza teraz, kiedy podczas siedzenia w domu nie mam bliskiej osoby, z którą mógłbym ponarzekać na całą tę sytuację i zapewnić, że za nią tęsknię.

Edytowane przez wojtkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie trochę czasu na ochłonięcie. Moim zdaniem masz zbyt duże parcie na związek z kobietą. Nawiązując nowe znajomosci spróbuj wyluzować, na nic się nie nastawiać. Może będzie z tego tylko rozmowa, może tylko koleżeństwo, może seks a może jeszcze coś więcej. Rób wszystko tak aby czuć się dobrze ze sobą, nie rób nic wbrew sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojtkiewicz napisał:

I czekałem. 7,5 miesiąca

dopóki nie ogarnęła, że lepsza gałąź (lepszy facet) się urwała. Byłeś opcją zapasową. Spokojnie, miałem tak kilka razy. Wtedy mój kostium białego rycerza aż lśnił.

 

32 minuty temu, wojtkiewicz napisał:

Powiedziała wtedy, że przez najbliższe 2 tygodnie nie ma czasu, bo uczy się do jakiegoś konkursu.

u drugiej Pani stałeś się znowu opcją zapasową. Ktoś pojawił się lepszy, więc trzeba sprawdzić czy da się przeskoczyć na "lepszą" gałąź

 

34 minuty temu, wojtkiewicz napisał:

Po jakimś czasie zauważyłem, że w ogóle przestałem odczuwać niektóre emocje - nic mnie nie denerwowało, nie smuciło, nie mam bliższych przyjaciół. Efekt ten spotęgowało czytanie stron internetowych o tematyce Red Pill - wtedy zacząłem (ale tylko w sferze rozumowej, nie emocjonalnej) hejtować kobiety i postanowić w głębi duszy, że nie chcę wstępować w związki bo to zniszczy mnie od środka

Kobiety = emocje dla faceta
Jeśli wchodzi Ci mocno to na głowę odpuść czytanie takich stron. Ewolucja tak stworzyła kobiety, że one szukają jak najlepszej opcji, mają wokół siebie orbiterów.

"Jak jeden kopnie mnie w dupkę od razu mam opcję zapasową"

 

Posłuchaj audycji Marka, poczytaj forum na spokojnie. Ja nie miałem takiej możliwości i tkwiłem w matrixie do ok 30 roku życia.

 

38 minut temu, wojtkiewicz napisał:

Jakiś czas temu zacząłem regularne wizyty (a w czasie ograniczeń telefoniczne rozmowy) u psychologa

Bardzo dobra decyzja. Przepracuj swoje emocje

38 minut temu, wojtkiewicz napisał:

wiem jednak, że jestem (chyba) spalony wśród kobiet

Nie, nie jesteś! Powiedzmy na 100 prób, dwie będą zainteresowane. Słabo prawda?

...

otóż nie słabo. Bo to są dwie szanse na relacje. I od dwóch stron zależy jak się to potoczy dalej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.