Skocz do zawartości

Generalny remont mieszkania - jak to zaplanować?


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

@Turop

 

No widzisz ale ty masz tego kumpla który wszystko ogarnia i ty z nim robisz, ma być ładnie i estetycznie to musi być zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną ściany, sufit i podłogi mają być proste wszędzie muszą trzymać kąty odpowiednie. U mnie w mieszkaniu jest dosłownie do zrobienia wszystko co można zrobić przy generalce tylko kilka mebli zostanie, myślałem też nad tym że może robić etapami np zrobić najpierw samą łazienkę ale nie wiem czy to jest dobry pomysł bo później przy remoncie kuchni czy pokoi pracownicy będę syfić tam i nie daj Boże coś jeszcze uszkodzą. 

 

No niestety to jest kiepska sprawa że zrobienie generalnego remontu w mieszkaniu 50m2 a 38m2 wyniesie cię nie wiele drożej, czym mniejszy metraż tym więcej płacisz za zrobiony m2.

Ta różnica cen to też jest kosmos, w Łodzi bodajże za generalkę 50m2 kawalerki gościu dał 50k ze wszystkim łącznie z wyposażeniem a w Trójmieście to za robotę bez materiałów kasują 25-35k.

@Turop jakie miasto?

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak No mam kolegę, ale z nieba nie spadł, musiałem się zapytać go czy pomoże, kiedy, jak, przecież też ma rodzinę koleś, o to chodzi, że przez 2 lata kogoś znajdziesz na pewno.

 

 

4 godziny temu, bassfreak napisał:

ma być ładnie i estetycznie to musi być zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną ściany, sufit i podłogi mają być proste wszędzie muszą trzymać kąty odpowiednie.

W jednym pokoju na ścianie jest pół metra różnicy, pol metra! Myślisz, że będziemy to równać? Szybciej wyszło by wyburzyć każdą ścianę działkową i zbudować od nowa, niż walić pół metra tynku, a ładnie i estetycznie nie oznacza super prosto, zrobię Ci zdjęcia to zobaczysz, z wagą tak samo. Jakie miasto napisze Ci na pw ?

 

4 godziny temu, bassfreak napisał:

myślałem też nad tym że może robić etapami np zrobić najpierw samą łazienkę ale nie wiem czy to jest dobry pomysł bo później przy remoncie kuchni czy pokoi pracownicy będę syfić tam i nie daj Boże coś jeszcze uszkodzą. 

Żadnymi etapami nie rób, też tak chciałem, przy elektryce i hydraulice jest tyle syfu, gruzu itp, że nie wyrobił byś się. A jak wyobrażasz sobie wymianę elektryki etapami? U mnie wszystkie nowe kable pociągnęli bezpośrednio z głównej skrzynki, nie robili puszek, czyli wyjebali stary prąd, podpięli nowy, w każdym pokoju tyle dziur do latania jak byś do stanu deweloperskiego wszedł, też myślałem, że to fajne łatwe i przyjemne, ale jak masz tam mieszkać i robić to byś miał w chuj ciężko moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W nowej robocie trochę pogadałem co i jak i mogę spokojnie zrobić najpierw samą łazienkę a potem resztę bo myślałem ze nie da się wymienić elektryki tylko w jednym pomieszczeniu :P i dogadałem się z ziomkiem z pracy że on mi zrobi całą łazienkę po godzinach bo i tak dorabia w ten sposób jak mu się chce i wiadomo że skasuje mnie mniej niż jakaś wielka firma, 2 tygodnie i będzie zrobiona na błysk ale to dopiero w styczniu lub lutym bo raz że mam inne wydatki a dwa on nie ma wolnego czasu do października tyle nabrał po godzinach :lol:

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.