Skocz do zawartości

Problem z wyborem studiów


PerSenior

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, PerSenior napisał:

Jakaś drobna wskazówka na start?

U takiego szefa, dowódcy największym wyzwaniem jest kwestia kontrolowania i pychy. Zamiast próbować kontrolować wszystko w życiu należy pójść w stronę spokojnego rozwoju i nie porównywania się do innych. Natomiast praca nad pokorą pozwoli pozbyć się pychy. Jeżeli jesteś zainteresowany samorozwojem to polecam enneagram, gdzie prawdopodobnie masz typ 8. Są tam poziomy rozwoju, można ustalić na którym się jest poziomie i w jakim kierunku dążyć aby być najlepszą wersją siebie. Co do Twojego pytania, to tylko interesuję się tym tematem i zacząłem właśnie po to, aby pomóc sobie samemu. Uważam, że warto poświęcić dużo czasu na zgłębianie MBTI i enneagramu bo odpłaci Ci się ta wiedza (jeżeli ją zastosujesz) z dużą nawiązką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎18‎.‎05‎.‎2020 o 23:29, Zgredek napisał:

biokatalizy a nawet chyba pójdzie w doktorat. 

I co po doktoracie?

Doktoratu do garnka nie włoży ;D

 

Ale są korpo, którzy chętnie takich doktorów łykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, goryl napisał:

U takiego szefa, dowódcy największym wyzwaniem jest kwestia kontrolowania i pychy. Zamiast próbować kontrolować wszystko w życiu należy pójść w stronę spokojnego rozwoju i nie porównywania się do innych. Natomiast praca nad pokorą pozwoli pozbyć się pychy. Jeżeli jesteś zainteresowany samorozwojem to polecam enneagram, gdzie prawdopodobnie masz typ 8. Są tam poziomy rozwoju, można ustalić na którym się jest poziomie i w jakim kierunku dążyć aby być najlepszą wersją siebie. Co do Twojego pytania, to tylko interesuję się tym tematem i zacząłem właśnie po to, aby pomóc sobie samemu. Uważam, że warto poświęcić dużo czasu na zgłębianie MBTI i enneagramu bo odpłaci Ci się ta wiedza (jeżeli ją zastosujesz) z dużą nawiązką.

Może coś robię źle, w MBTI mam ENTJ, zrobiłem nieco inny i nadal tak, zaś enneagram zrobiłem raz, za pierwszym razem wyszlo 3 :(
Coś chyba źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PerSenior napisał:

Może coś robię źle, w MBTI mam ENTJ, zrobiłem nieco inny i nadal tak, zaś enneagram zrobiłem raz, za pierwszym razem wyszlo 3 :(
Coś chyba źle robię.

Nie nie, ENTJ to najczęściej ósemki w enneagramie, aczkolwiek często to również trójki więc całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz. Jeżeli chodzi o 3 to tutaj są poziomy rozwoju: https://enneagram.pl//Enneagram/poziomy_rozwoju/poziomy3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Result chart

Dobra, tamten test miał 36 pytan na jakims blogu, zrobiłem na idrlabs-45 pytan, całkowicie szczery rachunek sumienia przy odpowiedziach - wyszło tak.

MBTI nadal ENTJ

 

Tam nadal typ 3.

  • kontroluje hierarchię w biurze. Wyznacza granice aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. "Kto tu dowodzi?", "Czy szefostwo jest rzetelne?"
  • może postrzegać kompromis jako oznakę słabości
  • skupia się na sprawiedliwości i ochronie
  • "moim sposobem, albo żadnym sposobem". Widzi swoją opinię jako jedyne prawidłowe podejście do sprawy
  • faworyzuje zasady, które wspierają osobisty zysk. Nagina zasady, które takie nie są
  • domaga się informowania o wszystkim co się dzieje. Zmiany w szczegółach są postrzegane jako próba manipulacji

Powyżej 8 w pracy.

Gdzie bym nie pracował to na starcie zawsze "kto tu dowodzi?" Haha! Ciekawe to :D

 

 

Edytowane przez PerSenior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zgodności:

8w7 - wieść prym wodzireja na imprezach - robiłem w tym, miałem pochwał w cholerę w takiej robocie, tendencja do agresywnych reakcji (zgodnie z 8w9 - wulkan, który stoicko czeka na erupcję)

Wszystkie pozytywy 8w7 mam + negatywy 8w9 + niezdrowe połączenie z dwójką. Możliwe, że dwa skrzydła są nieco rozwinięte? W sensie negatywy 9 i pozytywy 7 będąc tą 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imbryk napisał:

I co po doktoracie?

Doktoratu do garnka nie włoży ;D

 

Ale są korpo, którzy chętnie takich doktorów łykają.

Magistry na brak pracy nie narzekają to automatycznie doktorat jest bardziej w cenie na rynku pracy  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.