Skocz do zawartości

Nic się nie stało - nowy film Sylwestra Latkowskiego


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

Jak dla mnie mogą tłuc o tym miesiąc w miesiąc aż do skutku i nie widzę żadnego logicznego powodu, dla którego musi to automatycznie powodować nie zajmowanie się pedofilią w innych środowiskach

W USA też rozbuchano aferę pedofilską w KK. I słusznie, bo trzeba tępić zwyroli. Ale okazuje się, że afera pizzagate, równolegle, jest równie jeśli nie bardziej okrutna. I dlatego właśnie trzeba pedofilię tępić nie tylko w jednym środowisku, bo pedofilia nie aktywuje się we łbie po przywdzianiu sutanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kim Un Jest? napisał:

Tylko jedna rzecz! Latkowski mówi o środowisku, niektórzy się tam przyjaźnią, bywali tam nie raz, a tu już można przypuszczać że pewna wiedza nie była wiedzą tajemną. No tylko trzeba mieć dowody.

A, że to pierwsza taka sprawa?

Żeby zostać w Gdańsku to choćby prałat Jankowski. Wpierw kapelan solidarności, a potem SBek i pedofil ("Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?” w „Dużym Formacie”, cotygodniowym dodatku do „Gazety Wyborczej).

Michnik to środowisko solidarności znał tylko przez dziurkę od klucza :lol:, no i jeszcze ten jego przyrodni brat Stefan Michnik. Pewnie się w ogóle nie kontaktowali.

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

I dlatego właśnie trzeba pedofilię tępić nie tylko w jednym środowisku, bo pedofilia nie aktywuje się we łbie po przywdzianiu sutanny.

To jasne, myślę że dla każdego. Chyba, że są jakieś badania które dowodzą, że np. w USA pedofilię utożsamia się z kościołem i nie zauważa gdzie indziej. 

 

Co nie zmienia faktu, że kościół stwarza dla pedofili cieplarniane warunki (autorytet, bezkarność, ułatwiona "logistyka" np. ministranci). 

 

Twój post odbieram jako niepotrzebną moim zdaniem troskę o biedny kościół, co to na niego spadną fałszywe przesłanki o bycie jedynym winnym pedofilii i to będzie takie niesprawiedliwe. Nie bój się, poradzą sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

Twój post odbieram jako niepotrzebną moim zdaniem troskę o biedny kościół, co to na niego spadną fałszywe przesłanki o bycie jedynym winnym pedofilii i to będzie takie niesprawiedliwe. Nie bój się, poradzą sobie :)

Biedny KK, ma tylko wieki doświadczenia w walce z prawdą. A mógł więcej.

 

Niby wiem, że obrona instytucji religijnych to efekt prania mózgu za dziecka, ale nadal mnie to dziwi i smuci jednocześnie. Nie wiem, czy Latkowskiemu  i jego zleceniodawcom zależało na rozmyciu odpowiedzialności kościelnej, ale obserwując otoczkę filmu, nie umiem powstrzymać tej myśli. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bassfreak napisał:

Fanem PIS nie jestem ale czekam aż Ziobro weźmie się za ten cały syf.

On się za nic nie weźmie. To co przedstawił Latkowski było  publicznie znane i opisane przez  GW w 2015.

Kościół jest z założenia jakbyśmy powiedzieli "instytucją zaufania społecznego", klub nocny z definicji wiadomo czym jest. Porównywanie tego, poza tym że i tu i tu jak sie okazało dzieje sie krzywda jest tak idiotyczne, że az szkoda się nad tym rozpisywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tytuschrypus napisał:

Twój post odbieram jako niepotrzebną moim zdaniem troskę o biedny

Źle odbierasz. Jestem jednym z ostatnich, którzy broniliby zbrodni Kościoła. Stworzyli syndykat nadużyć wobec nieletnich i drogą Irlandii trzeba to wziąć za mordę - jak mawia klasyk. Ja rozumiem, że teraz jest sprzyjający klimat dla ludzi z natury mocno nieprzychylnych kościołowi, ale ja staram się patrzeć szerzej niż tylko "zaorać tę sektę!"

 

Powoli wyłażą afery zataczające kręgi w innych środowiskach i walka z pedofilią w duchowieństwie nie może przesłonić tropienia tego procederu gdzie indziej.

 

Afera "pizzagate" jest nie do rozwiązania z racji tego, że ma dotykać figury że światowego świecznika. Za dużo tam powiązań, za dużo bardzo poważnych ludzi straciłoby głowę, żeby to mogło wyjść na światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim Un Jest

 

Ja myślę że mówienie że gdzie indziej jest źle to coś jak to że za peło to coś tam

 

Rozmydlanie problemu, umniejszanie go. A przecież problem jest ten sam niezmieniony.

 

Po co taka retoryka?

 

Wydaje się że to właśnie miał na celu reportaż o którym mowa w tym temacie.

 

Swoje zdanie na ten temat już wyraziłem na 1 stronie.

Edytowane przez alfa_sralfa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Źle odbierasz. Jestem jednym z ostatnich, którzy broniliby zbrodni Kościoła. Stworzyli syndykat nadużyć wobec nieletnich i drogą Irlandii trzeba to wziąć za mordę - jak mawia klasyk. Ja rozumiem, że teraz jest sprzyjający klimat

A więc musisz rozumieć, że jest też sprzyjający klimat do kontr typu "no, w kościele co prawda są, ale są też w nocnych klubach wśród murarzy i innych", który jest zwykle używany przez kościoła obrońców i Twój post może tak być właśnie odebrany, jak pisze @alfa_sralfa :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alfa_sralfa napisał:

Łykacie jak młode pelikany ryby.

Tam kilka nastolatek zeznawało, inna popełniła samobójstwo. Były nagrania z gwałtów na nieletnich. Prawdopodobnie również z orgii z nieletnimi z udziałem oraz znanych aktorek i aktorów.

Pomimo tego ci ludzie są bezkarni. W Polsce można pluć na kościół, ale tzw. elity pedofilskie, są nietykalne.

 

Wczoraj założyłem ten temat, został zignorowany. Proponuję połączyć:

 

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ufo napisał:

W Polsce można pluć na kościół

Ojoj, biedny kościółek* Aha, to "plucie" sugeruje, że zarzuca się nieprawdę, czy pluciem nazywasz wskazywanie tego, co w kościele się dzieje i nagłaśnianie tematu? Bo to różnica. Czyli jak ktoś głośno mówi, że księża są pedofilami a ich przełożeni wiedząc o tym nie zawiadamiają nawet zgodnie z własnym prawem Watykanu, przenoszą przestępców do innych parafii ułatwiając im dalsze popełnianie przestępstw to "pluje"? :D Fajnie.

 

*Można, ale postępowania ciągną się latami, a prokuratura przekazuje akta sprawy do zapoznania się z odpowiednim wyprzedzeniem biskupowi, który będzie wzywany na świadka, co jest ewenementem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ufo napisał:

Pomimo tego ci ludzie są bezkarni.

Kłamstwo.

 

Sam Krystek był czy jest w areszcie. Sprawa jest wyjaśniana. Czeka na wyrok. Usłyszał długą listę zarzutów. Inni również.

 

Twoja opinia straciła wiarygodność.

 

Nadal uważam że część osób za sprawą tego wczorajszego reportażu łyka to jak pelikan ryby.

 

Próba rozmycia problemu, odwrócenia uwagi. Polityka. Bal kurewek. 

 

Dokopanie osobom przeciwnym reżimowi.

 

Dziś oni jutro Wy. To się komuś tu podoba ? Kiedyś już tak w Polsce było. 

Edytowane przez alfa_sralfa
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kościół czy polska "elyta celebrytów" to temat pedofilii fajnie jakby jednak został podjęty i zwalczany.

I w instytucji kościelnej jest syf i u majętnych tak samo.

 

Tylko sprawiedliwości nie będzie, zawsze jest kumpel kumpla i kuzynka bratowej i gówno ruszone kończy się jak słowa Leppera w sejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Nie jestem zwolennikiem kościoła, który nagina zasady dla własnych korzyści, ale wierzę w istnienie Boga.

Mam na myśli to, że walkę z pedofilią w kościele popiera każdy, a wśród tzw. celebrytów, jest problem żeby skazać nawet kilku ewidentnych pedofilów. Ponieważ to znani aktorzy i aktorki...

8 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Sam Krystek był czy jest w areszcie. Sprawa jest wyjaśniana.

Bajki dla lemingów. Groźbami zmuszono kilka dziewczyn, do odwołania zeznań. W innych sprawach czekano, aż skończą 15 lat, żeby nie stawiać zarzutu za pedofilię.

Skończy się na skazaniu 1 - 2 celebrytów w zawieszeniu, na pokaz. Bez żadnych poważniejszych konsekwencji, dla reszty.

6 minut temu, Azizi napisał:

Tylko sprawiedliwości nie będzie, zawsze jest kumpel kumpla i kuzynka bratowej i gówno ruszone kończy się jak słowa Leppera w sejmie.

 Niektórzy tutaj nie są w stanie tego pojąć.

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Próba rozmycia problemu, odwrócenia uwagi. Polityka. Bal kurewek. 

 

Dokopanie osobom przeciwnym reżimowi.

 

Dziś oni jutro Wy. To się komuś tu podoba ? Kiedyś już tak w Polsce było. 

Jeśli patrzysz politycznie to może to tak wyglądać. Ale co mnie obchodzą niesnaski PiSu z opozycją, ich miłość do Kościoła i wasza antypatia do kościoła czy PiSu.

 

Jest palący problem społeczny i trzeba z tym zrobić porządek czy to pod szyldem kościoła, branży murarskiej czy celebryckiej. 

 

Nie chce mi się wchodzić w te polit- pyskówki, ale piszesz o dokopaniu osobom przeciwnym reżimowi jeśli idzie o film Latkowskiego. Tak samo z drugiej strony ktoś wyskoczy, że Sekielski też jest na zamówienie opozycji. Po co w ten sposób się przerzucać? Tak jak mówiłem - nie wchodzę w to bagno.

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ufo napisał:

Bajki dla lemingów. Groźbami zmuszono kilka dziewczyn, do odwołania zeznań

Sąd głupi nie jest.

 

45 minut temu, ufo napisał:

czekano, aż skończą 15 lat

To nie tak działa.

 

Zastanów się skąd czerpiesz informacje.

 

Skala kurestwa w Sopocie znana jest w całej Polsce.

 

Były pieniądze, to były też dziewczyny.

 

A za pedofilię spadną wyroki, nie bój nic. Sprawa będzie wyjaśniona.

 

Zdanie co do reportażu podtrzymuje.

 

A teraz proszę porównać to do małych dzieci. 

 

Nastolatki pijane i naćpane do czynności księży.

 

LOL

 

Wg mnie to jakaś błazenada.

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że społeczeństwem zarządzają zwyrodnialcy najgorszej próby. Zwykły człowiek, co zrobi poza niewolniczą pracą i trzymaniem stabilności ekonomicznej w popierdolonych czasach? Nic nie zrobi, bo nie ma narzędzi.

2 godziny temu, alfa_sralfa napisał:

Ja też tam byłem. Też jestem pedofilem. Me too kurwa.

Dokładnie tak. Filmy tego typu nigdy nikogo nie ratują, tylko pogrążają ludzi, których mają pogrążyć. Poza tym dziel i rządź. Teraz będą się licytować, kto jest gorszym, a kto lepszym pedofilem w porównaniu do kościoła. Problem, jako taki zniknie w odmętach porównywania i przenoszenia ciężaru. Rozegrane perfekcyjnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedofilia w kościele - bardzo zła i zasługuje na potępienie i filmy.

 

Pedofilia wśród artystów, celebrytów, filmowców, aktorów, polityków - bardzo dobra i po co robić o tym filmy bo "to dzieli i rozgrywa a w ogóle to teraz przyjdą po kolejnych".

 

Weźcie się ogarnijcie, bo macie tak nasrane w głowach, że już wam się wylewa.

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie dziwi .... ludzie ze świecznika są powiązani z "celebrantami" , a ci z ludźmi biznesu, zaczyna się robić krąg powiązań prawno,/biznesowo/politycznymi  - koło się zamyka, robiąc komuś ochronkę - chronię swoje własne 4litery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O upodobaniach pewnych osób przytoczonych w filmie było wiadomo wcześniej ... więc nie zwalałbym wszystkiego na to że są pokrzywdzenie z powodu tego że są nieprzychylni władzy, fakt w/g mnie film jest odpowiedzią na film o aferze pedofilskiej w KK - wtedy wszyscy piali z zachwytu, że to odważne, ohydne, że powinno się wyciągać konsekwencje. 

Wiem jedno - kasa i władza deprawują, potrafią budzić w ludziach najbardziej obrzydliwe instynkty i zachowania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.